Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

katullka
4. aug 2009

cau Lalu, uz som myslela, ze si budem sama pisat 😅

lalupa
4. aug 2009

pohoda, ja som tym uz presla 😀 😀
kde ti zmizla fotecka?

lalupa
4. aug 2009

zabudla som, asi janetka ma dominika, takze vseetko naj naj k meninkam 🙂

katullka
4. aug 2009

napisala som Ti IP 😉

lalupa
4. aug 2009

kati detto aj u nas 😉 , zajtra sa drz, nech to neboli velmi
utekam haji haji,zajtra si budem musiet doobedu s nimi lahnut

froschka
4. aug 2009

ahojte babulky

nejak nemam moc casu zapinat konika,ale teraz sa vam idem pochvalit
deti sme naucili na nocnik cikaaat huraaa...tri dni sme sa trapili a intenzivne cely vikend ponukali a robili fanfary tanecky atd sak si viete predstavit a zabralo to tak uzasne ze aj v materskom centre sa vypytali na wc na cudzom mieste...dokonca aj okolo 23tej mi vstavaju ze im treba cikat 😵 tak sa moooc vytesujem...aj ked este sa nehoda stane ale to je normalne 🙂
aj nove slovicka sa ucia pomalicky len to im potrva dlhsie asi kym zacnu riadne blabotat...musim aj new foto popdavat 🙂

womenne
5. aug 2009

Dobre ranko babule vitam novu maminku 😵 😵 😵 pozriem foto neskor,ale ty si ojila 2 roky?ja odpadnem to je super 😵

dračik ja si nosim detske utierky uplne všade aj do piesku ale naši ho nedavaju do pusy,ale utieram im aj ked ideme z hojdačiek,Z nakupnheo centra proste od všadial hned ako prideme domov si umyvaju ruky.Viem asi to je prehnane ale po tych rotaviroch mam strach ☹ no ale maly sa aspon naučili hygiene bez umytych ruk nejedia,čož maju zavedene aj v školke 😎

Inak hlava ma bolila cely den aj večer riadne som večer zjedla tabletku a nič,bojim sa že mam nabeh na migrenu lebo aj muž to ma 😢 no al ecez vikend ideme na masaže tak s oddychneme aspon hodku bude ticho a prijemna hudba 😵 😀

Ja som včera dala malympo prvy krat tetovačky na ruky musla som si dat aj ja tak mam na bruchu žraloka 😀 maly hned vyletely na ttika že on nema a my mame. 😀

lenkamt
5. aug 2009

ahojte 🙂

vítam Vranku - deti krásne, mená ste vybrali tiež nádherné 🙂 a aspoň jeden chlap sa vám podaril 😀

Froschka - no vitaj, stratené dieťa 😀 super že sú žabiatka šikovné 🙂

Wom - a dosť piješ???? a pri začínajucej bolesti si daj panadol ultra rapid, to zaberá najlepšie 😉 ja mávam migrény tiež ☹

womenne
5. aug 2009

Leni to je moj problem malo pijem ☹ proste sa nemožem prinutit pit dostatočne,napijem sa až vtedy ked mam pocit že sa m vše kruti,samozrejme ked su tepla snažim a pit viac ale dohanam to najme večer 😖
Ale včera bola aj prudka zmena počasia pršalo tak som mala možno nizky tlak 😖 no ale dnes mi je lepšie trocha hlava boli ale je to lepšie.

Som bola v obchode a zabudla som kupit hladku muku sakra neviem čim zahustim omačku mam len polohrubu 😝

womenne
5. aug 2009

akuratne som na nich myslela ☹ http://www.cas.sk/clanok/126384/tragicky-pad-dv... štastieže aspon jedno babo prežilo ☹

a to 1 mesačne babo vraj mamina kojila ked sa to stalo 😔

diddi
5. aug 2009

ahojte,fro...gratulujem...aj my takto pobehujeme okolo serbla a tlieskame....ked behaju s holou prdelkou,tak pekne chodia same cikat,aj do bazena davame len obycajne plavky a same s rukavnikmi doplavaju 😀 k brehu,vyjdu po schodoch,cupnu a cikaju....jediny problem je,ked nemaju plienky,len nohavicky,tak nejdu na serblik,asi si myslia,ze je to ako plienka,tak uz s tym 5 dni bojujem.....v noci zas vykrikuju kaka a chcu na serbel....a pritom maju plienku...a je to kazdych 30m....horsie ako kojenie-krmenie.....stale im vysvetlujem,ze ked je plienka,tak sa moze cikat....no,asi to bude dlhsie trvat

dracik1
5. aug 2009

wom, musis pit viacej, nie len kvoli migrenam, pitny rezim je dolezity pre celkove zdravie...skus si zaviest naozaj pitny rezim, cize rano dzus al. vodu, caj, doobeda aspon 2 pohare a poobede tiez....pravidelne.... 😅

deti sipa, som zvedava dokedy 😀 , varim a upratujem ten binec co narozhadzovali 😀

katulka, dakujem za pochvalu 😵
a sikovni su pauli aj samko, je to uplne nadherne, ked deti zacnu opakovat slova po nas 😵

moja svokra sa chuda pokusala naucit deti na serblik, ale u nas zbytocna snaha 😖 , deti tam vydrzia asi 2 minuty, ale ja si myslim, ze maju este cas

dracik1
5. aug 2009

vranka ahoj 🙂

a som tiez rada, ze nie som jedina, co obcas capne deti po zadku, lebo som mala z toho hrozne vycitky, hlavne ked sa ujde stale a vacsinou iba tomu jednemu 😔

grmitko
autor
5. aug 2009

no mali by ste dnes vidiet ako nas domko dostal na ulici po zadku, to uz nebola ziadna cez plienku taka aby sa nepovedalo, tak som ho tam strieskala, to decko mi zerie nervy, nie je den aby osm nehucala alebo nedala na zadok, Leo sa vie spravat normalne, posluchne, da sa s nim a hento tvrdohlave sidlo, ja uz neviem co s nim, uz som sa s nim aj k psychologicke pytala, ale dokina povedala ze pockame do bude v skolke, tak uvidim ☹ ale uz som z toho nestastna ☹ viem ze by som nemala tolko kricat ale s nim sa nedaaaa, som najhorsia matka na svete ☹ ☹ ☹

margaretka11
5. aug 2009

Ahojte 🙂

fúúúú, som sa zas raz načítala, kým som došla na koniec 😀

a zas ste tu riešili samé zaujímavé veci. Vidím, že bijete deti, no fuj, hanba. Ja som za dva roky a štyri mesiace ani raz nevztiahla ruku na drobátka, však to sú hotoví anjelici...Nooo, ale pravda je taká, že od roka sa veru aj ja musím viac obracať, došlo na slová mojej sestry "už sa ti skončilo obdobie vychutnávania bábätiek, teraz budeš musieť aj vychovávať a to nie je až také príjemné". Mala pravdu a poviem vám, všetky moderné teórie (importované hlavne z USA, kde sa deti strieľajú na školách) o nebití detí nech idú do ri.. . Tak, som si uľavila.. No proste baby, nie ste v tomto srabe samy, mne tiež rupnú nervy a deťom naložím na zadok. Jednoducho sú v období vzdoru a fungujú nielen princípom ja sama, ja sám, ale aj spôsobom mami uhni z cesty, ja spoznávam svet a ty mi do toho nekecaj. No ale ak sa vám pri takejto akcii začne dieťa liepať napr. na okno tak si myslím, že schodnejšie riešenie je mu dať na zadok, keďže nereagovalo na 10 doslova sladkých výziev, aby to nerobilo lebo si môže ublížiť.. Lebo takto to vyzerá u nás doma. Ja sa snažím, vysvetľujem, dohováram, argumentujem... A deti sa mi vysmejú do ksichtu a napr. hodia loptičku do sklenenej výplne na dverách. Hoci som im práve vysvetlila, že to nesmú lebo keby rozbili sklo, mohli by ich črepiny porezať a mali by velikááánske bobočko. No tak čo? Som zlá matka? Houby dámy, nie som. A ani vy nie ste zlé maminy, ak dáte deťom aj na zadok. Riaďme sa radšej tým, že si ohýbame deti, kým sú "Jankovia" lebo ak to nespravíme teraz, tak sa raz možno dopracujeme do večerných správ ako obete vlastných Janov 😝 . Možno to znie hororovo, ale žijeme v zlej dobe a to čo platilo kedysi na nás, to už zďaleka neplatí na naše deti 😉

Tu zas raz rečním, čo? V každom prípade tu však všetky máme samé krásne a šikovnučké deti a ja verím, že prekonáme aj tieto naše kritické obdobia a prežijeme s našimi detičkami hlavne veľa veľa krásnych chvíľ 😵 😵 😵

no a teraz k nočníkovaniu, mám pocit, že my sme asi jediní, čo nám to extra nejde.. Teda, musím to uviesť na správnu mieru. Využívam teplé obdobie a deti doma behajú na ostro, bohužiaľ, na nočník si dobrovoľne nechcú sadnúť. Stále sa ich pýtam, či im netreba cikať, odpoveď znie samozrejme nie. Ale zato Simonka už vie, načo je nočník dobrý a keď na ňu správne sladkými slovami vplývam, tak si naň sadne a jednoducho sa vyciká. Proste s tým nemá problém, ale nechce sa jej. Vždy ju treba vyzvať, zanedlho jej asi budem posielať aj kolkované žiadosti 😀 . So Simonkom je to iná vec. Najprv v nočníkových sedeniach viedol a cikal doň častejšie ako Simonka. Ale asi pred dvomi dňami akoby uťalo, aj si sadne, ale nič neurobí. Lenže drží ten moč v sebe...Väčšinou sa to potom odrazí na najbližšej plienke (čo mu dám pred obedňajším spánkom), ktorá je za pár minút snáď kilová 😝 . No ale prirodzene sa aj stalo, že ocikal koberec alebo dlážku.. Takže my sme na tom s nočníkovaním takto...

ajka72
5. aug 2009

margaretka s tým nočníkovaním sme podobne na tom dievčatá si aj sadnú ale nečuraju, zadržiavaju moč a potom dám plienku a ta je v sekunde kilová, neviem či ešte nie je ich čas, alebo je to len niečo prechodné, niekedy sa ako píšeš vyčuraju, ale skor to skončí na zemi ak su bez pleinky albo v plienky a to hneď mám oznámené že práve čurali alebo že kakali neviem hádam sa dočkám a budem písať ako lenka a zabka že su už bez..... 😒

ajka72
5. aug 2009

a ešte doplním že su inak veľmi bystré už pekne celkom aj rozprávaju, spievaju si pesničky čo sme sa naučili, všetko chápu, niekedy až veľmi.končím lebo si Lenka práve dala schodíky ku umývadlu a kupe babiku bože... 😠

margaretka11
5. aug 2009

Ajka, ja ti neviem, ale už ma to fakt trápi. Lebo aj mne deti zahlásia, že cikali alebo kakali do plienky ( s výnimkou spánku) a dožadujú sa výmeny. Aj v terajšom čísle Mama a ja to zas riešia, že vraj nemá zmysel deti pred dovŕšením 2 rokov posádzať na nočník, že to ešte nechápu, ale ako je možné, že iné deti to pochopili a tie moje nie? A úplne ma vydesilo, že tam napísali, že niektorým deťom toto "pochopenie" trvá aj do 4. roku. Však ale mne ich nevezmú do škôlky s plienkami? A vôbec, to nech mi nevravia, že sa mám zmieriť s tým, že mi ešte v 3 rokoch budú behať opancierovaní? Veď na nich vidím, že zvierače im fungujú, pretože vydržia byť bez plienky a nehody aj pár hodín, čiže ČO ROBÍM ZLE?? 😢

margaretka11
5. aug 2009

a to máš fajn Ajka, keď ju kúpe pri umývadle, horšie by bolo, keby chcela bábiku okúpať vo WC 😝

womenne
5. aug 2009

Ahojky prave sme prišli z pohotovosti ☹ Sebastian sotil Nika aten mal akurat v ustach lievik 😖 bola to sekunda tolko čo som sa otočila si to dal do pusy.Hned šla krv som sa nalakala.Ani telefo naštartovat sa mi nedaril.Naštatsie krvacie trocha prešlo a tak som hned šla do nemocky.Tam uplne neprijemny doktor ma poslal do karvine na krčne ani sa na maleho nepozrel.Tam sme čakali hodinu kym nas zobrli.Naštatsie nebolo potrebne šitie ma tam malu drku ktora by sa mala sama zacelit.Som bola vyklepana ako ....den na hoby 🙄
Teraz mi je luto že som hned nahadzala na zadok sebovi ☹

ajka72
5. aug 2009

margaretka nedes ma 4 roky 😝 😝 😝 my síce dva roky mať len budeme v sept. ale ako píšeš ine deti už čuraju do nočníka, poznám tiež niektoré dvojičky čo začali po druhom roku skoro už mali tri roky a v priebehu týždňa plienku nemali, ich maminy skonštatovali že vtedy bol ich čas, no neviem verím že nás niekto povzbudí a poradí 🙂

diddi
5. aug 2009

wom,preco ti je luto,ze si hned nahadzala Sebovi?...snad ho nepochvalis za to....aj u nas boli taketo sacacky,funguje po riti, do kuta a vytiahnutie varechy....musis si spravit respekt,lebo sa zblaznis...u nas je sice rev v kute,ale po case pekne sa musi pohladkat ta ranena a hra sa dalej

womenne
5. aug 2009

diddi jasne že ho nepochvalim en mi je luto že somtak ychlo zareagovala ☹ on to olutoval sa hned ospravedlnoval a bozkaval Nika 😢 .No asponže to nebolo potrebne šit žeje to už ok ln pri predstave horšieho ....

margaretka11
5. aug 2009

ajka nechcem ťa desiť, ale ja som sa vydesila..

wom, diddi má pravdu 😉 . Nič neľutuj 😉

margaretka11
5. aug 2009

neviem, či sem moje detváky nechodia čítať, čo vypisujem. Rozhodli sa nám dnes totiž urobiť radosť a 4-krát sa vycikali do nočníka, aj Simonka aj Simonko 😵 😵 😵 . Ale zato s kakou si hrdinsky počkali na plienku a naložili po kúpaní, jedli dnes slivky a tak im to šlo jedna radosť, Simonkovi dokonca dve radosti 😀 . Ja som inak videla na Simonkovi, že sa mu chce kakať, mal aj trošku liznutú riťku, aj si posedel na nočníku v snahe kakať, ale asi presne nechápal, čo od neho chcem 😉 . No ale aj tak mi dnes urobili náramnú radosť a aby toho nebolo málo, riskli sme s manželom výjazd do Tesca bez plienok a vrátili sme sa nepocikaní 😵 . Po návrate sa hneď vycikali do nočníkov 😉

zabka0609
5. aug 2009

Ahojte dievcence.

wom dobre,ze to nedopadlo horsie.naozaj stastie v nestasti.ale asi kazda z nas by reagovala rovnako a potrestala by toho kto toho druheho sotil.

marg gratulujem vidis uz to bude kazdu chvilu neboj.skus im nedat plienky a vydrz to hoci sa ti pocikaju aj 10 krat a nocnicky drz len na jednom mieste.alebo to skus s redukciou na wc.ja dam jednu na redukciu a druha sedi pri nej na nocniku 😀 a potom ich vymenim.vzdy ked idete vonku tak ich najprv daj vycikat a potom ich daj cikat tak kazdych 15 -30 min.Drzim palce 😉

aj ja vitam novu maminku

urobila som si nove albumy tak mozete kuki kuk a su tam aj fotky s ajkinymi dvojkami 😉 papa

iva3m
5. aug 2009

ahojte, aj ja som maminou dvojciat. dcera ma 7 a dvojcata 3 mesiace. 😀 potrebovala by som poradit kam na vylet s takymito malymi detmi. staci nam na 1 den. mate neake skusenosti. budem rada ak mi helfnete. diki...

lalupa
5. aug 2009

marg super, to su perfis spravy, len tak dalej 😉

ahojte maminky 😉

dnes sme sa vyblaznili, nakupovali sme v terranove detske veci od 8sk 2pary ponozticiek nadhernych,cez pyzamka, tricenka, setiky na leto, bodynka, jemnulilinke bavlnicky,s napismi, no majlant 😀 , maximum za vec bolo 59 sk, aj to bol par nohaviciek ako leginiek na spinkanie s rolovatelnym pasom ako tehotenske nohavice, cize v spanku netlaci ziadna gumicka...no vytesujem sa za 16 eur, menim satnik, strasne dobry material 😵 😵

lalupa
5. aug 2009

iva vitaj, len musis napisat, odkial si 😉 ,aby sme vedeli poradit,sme z celej sk 🙂

margaretka11
5. aug 2009

zabka ďakujem za rady ohľadne nočníkovania, určite ich využijem 🙂 . Pozerala som si fotky, máš nádherné dievčatká a to stretko s Ajkinými dvojkami, to sa hneď tak nevidí toľko krásnych detičiek na jednej kope 😵 😵 😵

Iva, vitaj medzi nami 🙂 . No mne ako prvé napadlo ZOO, naši boli prvýkrát v Bojniciach tuším ako 4-mesační, teda nemali z toho až tak veľa, ale spoločne sme si užili krásny deň 😵

Lalu aj ja chcem nakupovať takto lacno, to je strašné, že tu v BB je všetko príšerne drahé ☹ . Ale kvôli tebe som rada, že sa ti podarilo takto dobre nakúpiť, každý ušetrený peniažtek poteší 🙂