Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

kili
29. jan 2009

nejem skoro žiadne mliečne výrobky

womenne
29. jan 2009

to fakt?? 😕 ja zase ano.,vidiš si my pripomenula že večer spravim tuniakovu pomazanku 😵

kili
29. jan 2009

tak neviem, či nejakú papriku zjedol, som našla 3 kúsky v izbe, chodil ich vyplúvať na to isté miesto 😀 , a ešte jeden ležal pred umývačkou 😀 , ale asi tie menšie kúsky zjedol, tieto boli dosť veľké, tak to na neho bolo asi veľa. ale aspoň pokúsal a mal z nej šťavu 🙂

grmitko
autor
29. jan 2009

ahojte,
tak mame laryngitidu, ako keby nestacilo, źe Leusko ma hnisavu anginu ☹ dotali ventolin a promethazin a verim ze do nedele uz bude ovela lepsie 🙂

nana77
29. jan 2009

amdeis, ja som tiez cez den s malymi doma sama, nepomaha mi nikto. moja mamna zomrela a otec je vazne chory - ma co robit sam so sebou, sestra chodi do prace, ma dve male deti a navyse ani nebyva v BA no a svokrovci su zase mladi, este robia. po lekaroch chodi mm s nami (umoznuje mu to jeho praca), ale keby nemohol, musela by som si poradit. tiez mam muza v pohode, pomaha ako moze. nastastie, mali su fakt dobrucki, nie su s nimi problemy. samozrejme, mame lepsie aj horsie dni a aj noci, ale da sa. no a to s tym krmenim - u nas lyzicky s jedlom vyhadzuje ondrejko 😠 a oliverko zase pluje 😠 . a fakt neviem, co je horsie 😀 . takze som ta chcela len trosku povzbudit, ze nie si sama, ale dobra sprava je, ze existuje toto forum. je super moct sa bavit s niekym, kto presne vie, o com to je 😉 . baby su tu zlate vsetky, normalne ich povazujem za kamaratky!!!! vela krat poradia a ked sa neda, je super si len tak si s nimi pokecat a vykecat sa 🙂 🙂 🙂

jo a k tym prostriedkom na posilnenie imunity - nasi beru kvapky biogaia kazdy den a oscilococinum raz za tyzden. teraz mi lekarka poslala taky sirup pre deti - beta glucan - z hlivy ustricovitej, vraj je velmi ucinny, ale je vhodny od jedneho roka.

jzfr
29. jan 2009

ahojte dvojmaminky - dlho som tu nebola a ako pozeram, vsetky ste sa vyfesakovali 🙂

ja si novu foto do pasu dat nemozem a ani pridat nove - totizto mame "chory" pocitac a akonahle na nom robime napr s fotkami, tak sa hned vypne 😝

amdeis - urcite skus porozmyslat o pravidelnom napr poldennom strazeni (ci uz tie jaslicky, ci studentka) - aj ked pises, ze moc nedoverujes, ale ked ju zavolas napr v case ked deticky spia, tak mozno ani nebude mat vela roboty okolo nich 😉 - u nas na intrakoch boli vzdy oznamy na strazenie deti
a co sa tyka toho, ze su prilis mali na jasle - tak urcite nie su - zalezi, ci sama dokazes s doverou nechat svoje deti na urcitu dobu niekomu - napr. tuto vo fr idu deti k pestunke, ci do jasiel uz po 16 tyzdnoch od narodenia ☹ a tunajsie matky s tym nemaju vobec ziaden problem (ja ano a tak som ostala doma 😉 )
- no urcite stoji za zvazenie napr poldnove pravidelne strazenie - aj si stihnes veci povybavovat alebo nakupit a ani to nebude vela pre deturence 😉 a psychicky si tiez oddychnes

inak ja som tiez cele dni sama - drahy chodieva z prace okolo osmej vecer (a to som rada, lebo kedysi chodieval az okolo polnoci) ☹ - teraz je to super, lebo aj deti vidi aj spolu veceriame atd - uz mi ich aspon vecer vezme a zahra sa s nimi pred spanim 😉

jzfr
29. jan 2009

inak som si vas sem chodila obcas citat (odpovedat som vacsinou uz nestihla, lebo mi vyplo pocitac 😝 )

chcela by som dodatocne poblahozelat vsetkym oslavencom 😵, dalej Froschke ku sobasu a krasnej svadobnej ceste, womenne k prestahovaniu (verim, ze vsetko pojde len tym najlepsim sposobom a uplne pohodovo a nie ako so zvokrou za zadkom 😉 ), grmi - vam ku jaslickam a zazelat vela zdaru do prace (ani neviem, ci musis hladat, alebo ci mozes do starej) 😒 - ja napr hladam pestunku a v maji by som mala nastupit do prace - no nebudem moct na stare miesto (lebo prac doba je 24/24 a nikdy nemas rovnku smenu) 😝 - takze bud ma v praci daju na ine (lepsie) miesto, alebo mam ani nie 2 mesiace na najdenie noveho a lepsieho 😅

evka1310
29. jan 2009

ahoj dvojmami...no tak aj ja sa pridam, ze som s malymi sama a polovicka chodi neskoro. Ale pomaha mi nalozit ich do auta a kazdy den niekam ist. hoc len so psom do parku, do kavierne, na nakup. Nezalezi kde. Dolezite je kazdy den ist niekam....to pomaha. Ak chces radu, nebud zavreta doma....chod niekam. Prejde ti rychlejsie den.
Ja mam nastastie auto. Nalozim malych do auta a su niekam. kocik moc nepouzivam. Ak idem na nakup, jeden maly je v babyvaku a druhy vo vajicku a ide sa...

diddi
29. jan 2009

cau fro....neviem presne miery...ale v stredu mame velku poradnu, tak potom napisem....ale myslim, ze tiez maju tak do 10kg...a oblecko im kupujem 86.....zabky maju paradne dlhe vlasky 😵 😵 😵 ...u nas len Miuska ma take hustejsie a dlhsie...Elluska ma zatial riedke a velmi jemnucke, este take babatkovske...ale mas pravdu, zbledli im, hlavne Elle, ta ked sa narodila bola uplne tmava, az do cierna mala vlasky...no a teraz jej vybledli a ma podobne ako Mia...aj oci sa jej zmenili, ma ich hnede, kym Mia ma zas modre 🙂 no ciste dvojicky...vobec sa na seba nepodobaju, ani ako sestry...Mia je cely tato a Ella zas ja 🙂

grmitko
autor
29. jan 2009

jzfr, dakujeme, ale jaslicky sme museli zrusit, lebo ma do prace nevzali spat, vraj mame cas hladat, porste tam na mna se.u, no ale neva, hladam mimo banky, posielam zivotopisy a tak, tak verim ze to dobre dopadne 🙂

nana77
29. jan 2009

saka ☹ . tak to chalani teda schytali poriadne ☹ . prajem skore uzdravenie!!!

grmitko
autor
29. jan 2009

dakujeme nana 🙂

lenkamt
29. jan 2009

Saši - chúďatká, nech ste čoskoro fit 😉

Jzfr - ahoj 🙂 🙂 🙂 netreba novú fotku, hlavne že si tu 😀

Nana - jasné že sme kamarátky, naša Verča napr. furtik otravuje kedy prídu tí chlapci z bratislavy 😀 akože Saškini/y toto už fakt neviem 😅 😀

jzfr
29. jan 2009

grmi - mi to pripomina nasu situaciu: s pestunkou sa mame stretnut v pondelok a do konca dalsieho tyzna jej mame dat zavaznu odpoved, do prace som volala, ze ci mi vyjdu v ustrety - povedali, ze musia porozmyslat (samozrejme odpoved bude az neskor a ak mi povedia ze ano - tak bude pohoda, ale ak nie - tak pestunku budeme musiet zrusit ☹ a to bola jedina k dispozicii pre 2 deti (obvolala som ich spolu 35 😕 ), este mam sice narok na jedno predlzenie RD - az do 3 rokov deti - no to bude takto o rok a nik mi ich opat nebude chciet vziat, kedze to bude v mimosezonu a teda deti neprejdu od pestunok do skolok - do skolky nam ich vezmu s najvacsou pravdepodobnoustou az od septembra 2010 - na predzapis ideme takto o mesiac, zabudla som na jaslicky - tam sme podali ziadost, no sedenie ci nam vyhoveju bude az koncom marca a tiez nam povedali, ze do jednych ich naraz neumiestnia, kedze je nedostatok miest, nemaju miesta ani pre jedno dieta - zevraj v nasom pripade je sanca ak sa dve rodiny odstahuju a odpisu deti z jasli v nasom sektore 😝 - tak uz vidim tie zastupy stahujucich sa rodicov 😅 ) ☹

jzfr
29. jan 2009

dakujem za privitanie 😵

sa tu clovek neukaze par tyzdnov a hned ma kralovske privitanie - vsak by ste mi aj cerveny koberec rozpprestreli a chlebom a solou ma pocastili 😉 😀

grmitko
autor
29. jan 2009

jzfr, tiez to nemas lahke, ja som uz z toho na nervy, ale neva, nejako to prezijeme 🙂

a vitaj spat, aj som ta zabudla po takej dobre privitat 😉

lenka, povedz verce, ze mozno v lete sa zastavime 😉 alebo nech pride dievcata z martina pozriet chlapcov do bratislavy 😀

jzfr
29. jan 2009

Leni - normalne si mi s tymi i-y zavrtala chrobaka do hlavy - uz som asi dlho vo fr 😝

ale asi "i", kedze kto co a mnozne cislo 😅

dajme hlasovat 😀
takze ja som za makke

jami3
29. jan 2009

To urobil Samino - kričí Filip schovaný za závesom vylezený na skrinke 😕 Pod ňou nahádzané všetky podušky a paplóny z postielok a skáču do nich - /šmírovala som za dverami 😉 /
Už dve hodiny sa uspávajú!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja ich asi budem musieť dávať spávať do izby jak majú v cvokhavse - tie polstrované- a nič tam nie je... 😔 😀
A pridávam sa do klubu "mama na všetko sama" - a padla tu najelpšia rada - chodiť von 😉 My veľa času trávme vonku - keď nič iné aspoň ti hlavu prefúkne . Chce to svoj systém - a dajú sa zvládnuť aj prechádzky,lekár,nemali sme problém samichodiť autobusom a pod.- a to sme sa ešte my prispôsobovali chodu rodiny 🤐 Síce to je občas o hu...u - lebo sa vždy musí niečo po... - takže z domu občas vyštartujem upachtená jak veverička 😝 😀 l

nana77
29. jan 2009

lenka, jasne, ze sme kamaratky, ja to tak urcite vnimam a tesim sa z toho!!!!! jo, a ked mam problem, ze ci makke i alebo ypsilon, napisala by som chalani od sasky 😀 😀 😀 . som vynaliezava, cooo? 😀
inak, kocky, fakt si myslim, ze by sme mali urobit take ozajstne mega stretko, ked sa ustali pocasie a bude uz teplucko!!! take celoslovenske, aby sme sa mohli vidiet vsetky, co vy na to? to by bolo super, nie?

jzfr 😀 😀 !!! jasne!!!

jami3
29. jan 2009

a Samovi prejde teraz určite nádcha -riadne mu prečistilo dutiny - zožral balík mentolových žuvačiek 😕 😀

lenkamt
29. jan 2009

Jzfr - ja som tiež za i 😀
máte to tam pestré, mne sa napr páčilo že ženské v rakúsku cez ktoré som objednávala nejaký tovar na firmu boli obe s malými deťmi a striedali sa týždeň jedna doobeda druhá poobede a naopak. to by som aj ja brala. šla by som hneď 😀

Nana - dobrý nápad, to bude čistá psychiatria 😀

Jami - 😀 😀 😀 s chalanmi by mali natočiť nejaký film 😀

jzfr
29. jan 2009

lahke nelahke - ako sa vravi, clovek si zvykne aj na sibenicu 😀

vyhodu som mala, ze som bola stale sama a tak mi nikdy nik do nicoho nekafral - a to ze som mala cez den binec - nevadilo, kym dosiel MM z prace po polnoci - tak som uz mala upratane a cez den sme s deckami velkymi krokmi prekracovali a preskakovali 😀 😀 😀

teraz ako chodi domov "uz" o osmej, tak to mam horsie, lebo vidi znacnu cast z nasho celodenneho rozhadzovania veci po byte 😝

co sa tyka nakupov - tak to mam pod bytovkou a teda chodievam kazdy druhy den vzdy po troske 😉 pripadne na velke nakupy sme chodievali vsetci styria

od kedy som vdaka byv. kolegyniam na SVK objavila MK - tak som sa uz ani necitila sama - kedze jednak regiony ale najma dvojmaminky zdvihali naladu 😉
a nedavno (asi rok) som spoznala slovenske mamicky tuto v lyone s malymi chlacami (dokopy asi 6-7 mam a kazda ma jedneho chlapceha spolu 6) - takze uz sa ani necitim osamelo a aj decka maju kamaratov rovesnikov

evka1310
29. jan 2009

jzfr- to mas super..ja som v IT a ctim sa sama v zmysle ze tu nie su mami a uz vobec nie dvojmami... 😒 stretavame sa s priatelmi ale ti su bezdetni... 😒

jami3
29. jan 2009

jzfr, my sme takto trávili dá sa povedať každý deň - je tu zopár detičiek, ktoré sa narodili v priebehu mesiaca - tak nám je veselo 😉

Lenka - naši asi tromfnú aj Jakubiska 😀 - potom ich Diddi zamestná v televízii 😀

jzfr
29. jan 2009

inak aj ja som za nejaku polovicnu smenu - len keby mi niekto taky dzob ponukol 😒
- co som obvolavala pestunky - tak jedina, ktora mi bola ochotna vypomoct bola mamicka trojrocnych dvojicok, co okrem nich strazila aj 2 polrocne miminka, no zevraj od septembra by vedela pomoct na pol dna, ked jej chlapci podu do skolky (zevraj si pamatala aky mala problem najst pestunku ku svojim chlapcom, tak sucitila so mno) - na druhej strane ja nema to srdce ju takto zavalit dalsimi huncutmi

ako tak postupne citavam tych vasich sibalov - tak sa ani jedna nedudite s dvojkami doma 🙂 - u nas je to podobne a nikdy neviem, ze ktory danu neplechu vymyslel, no praktizuju obaja rovnako 😀

jzfr
29. jan 2009

evka - ja som sa s lyonskymi maminkami spoznla vdaka MK - jedna maminka sa prihlasila do regionov (ale hodieva velmi zriedka) a potom dosli ku nam na navstevu a nejako sme si padli do oka a stretavame sa fakt asi kazdy tyzden 😉 - tak drzim palce, aby sa niekto z okolia nasiel 🙂

jami - tak treba material zbierat uz teraz 😉 - potom uz len zostrihate a pridete do cannes na festival 😉 - mozno prehodite zo dve tri slovka s Angelininymi, co J lo-inymi dvojickami 😉

jzfr
29. jan 2009

howk - musim koncit - uz ma volaju drobci - takze hor sa do boja 😀

musim vypnut PC, lebo to by ma k nemu ani nepustili - lebo najnovsie si pritianhu stolicky a tukaju do klavesnice - a kedze je nas Pc chorlavy - tak ho kus sanujem 😀 - takze zase niekdy cez obednu siestu, alebo mozno niekedy vecer 😉

amdeis
29. jan 2009

Vdaka, vdaka, vdaka za infosky a rady. Jaslicky pozeram (este som nic rozumne nenasl 😒 ). Opatrovatelkam, pokial nie su mi odporucane, skratka neverim. Mam nesmierny strach, ze mi unesu deti na organy alebo pre pedofilov. 😨 A preto ak mi viete niekoho odporucat budem rada.

kili
29. jan 2009

amdeis, chystáš sa späť do roboty?

amdeis
29. jan 2009

kili zatial nie