Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

astora
24. aug 2009

to je dobré ako malo staci k detskej radosti ja budem mat radost zajtra akmalemu daju konečne dolu sadru

margaretka11
24. aug 2009

tak to sa ti ani nečudujem a držím palce, nech sa teda zajtra sadry zbaví 😵 . Mimochodom, k tej zábave, Simonko má veľmi rád autíčka a tak mu na youtube púšťame videá autíčok na ovládanie, to dokáže sedieť ako päť peňazí 😀

astora
24. aug 2009

no k teme auticka moj muz si kupil dva vrtulniky a x autičok na ovladanie a vonku to pusta aby sa decka zabavili premyslam kto ma s toho vacsiu zabavu 😉 😀

margaretka11
24. aug 2009

no a drobcom sme kúpili xylofóny a teraz si stále pýtajú "vyhávanie", tak to nazvali. Ja len rozmýšľam, ako som to volala v detstve, mám pocit, že cimbal, ale nie som si istá.

margaretka11
24. aug 2009

astora, manžel to je jasné 😀 . Však môj manžel sa už nevie dočkať, kedy bude môcť kúpiť Simonkovi autodráhu 😀

astora
24. aug 2009

ja moc hlucne hracky nemusim nejaka som citliva na hluk malym sa pusinky nezavru od pol siedmej rana az do osmej vecera kam nezaspia

margaretka11
24. aug 2009

ja si tiež na sebe všímam, že si začínam viac ceniť ticho. Predtým bolo bežné, že som mala cez deň ako kulisu pustenú telku a teraz? Len čo malí poobede zavrú očká, v tom momente tv vypnem a vychutnávam si, že je TICHO

astora
24. aug 2009

tebe aspon poobede spia moji čertici o poobednom spani nemaju ani potuchy a mala ta tak isto keca nonstop

grmitko
autor
24. aug 2009

joj veru ja som tiez na zvuky citliva odkedy mam deti a TICHO je supeeeeer

margaretka11
24. aug 2009

astora, našim sa ústa nezastavia, fakt len keď spia, takže ťa chápem. Máš to sťažené, keďže ti drobci cez deň ani chvíľu nepospia. Len dúfam, že mojim bude spánok ešte dlho chutiť lebo inak ma utárajú 😀

margaretka11
24. aug 2009

Saši, nech žije ticho 😀

astora
24. aug 2009

minule som bola s malym v obchode druheho strazil tato a maly dokolecka daco vravel a ja som sa snazila sustredit sa na to co potrebujem kupit bo vždy polovicu zabudnem a ked sme stali pri pokladni vravim si posledna sanca spomenut si co este treba kupit a maly staaale mlel a vravim mu bud tisko aspon 5 minut a taka pani za mnou sa naklonila k malemu a vravi ze bud tisko drobček lebo mamina je nervozna myslela som ze jej jednu prasknem z otocky aj vam sa take stava ??

grmitko
autor
24. aug 2009

astora neuveris ale takmer denne sa mi podobne veci stavaju, ja by som tych ludi zabijala, preco sa nestaraju o seba?????? 😠 😠 😠 😠

astora
24. aug 2009

alebo ked povedia tie deti su vase ?? vsetky ??, ale to by uz stacilo nie ??? 😠 akoby sa mi o ne museli starat

margaretka11
24. aug 2009

tak ešte sa nikto nepozastavil nad mojou nervozitou, ale už sa pozastavovali nad takými vecami, že som mala blízko k prekročeniu hraníc slušnosti. A tie moje zlatíčka majú teraz skvelé obdobie vzdoru a teda ma riadne skúšajú, čiže ak sa mi stane niečo podobné ako tebe astora, tak asi vybuchnem. U nás je totiž bežné, že sa ma deti pokúšajú vycvičiť. Ako príklad: včera som ich uspávala, Simonko už mal v postieľke 5 autíčkok a Simonka si tiež vypýtala, tak som šla po nejaké a ako idem okolo Simonkovej postieľky, pýtam sa ho: Simonko aj ty chceš Noddyho autíčko? Nieeee mamiiiiiiii, nechcééééééém. Okej, Simonka tu máš Noddyho auto. A v tom Simonko reve ako pavián: Aj ja chceeeem Noďiho autíčkooooooo 😠 . Takže ak sa ešte niekto do mňa aj zastarie, oľutuje to 😀 . Alebo tie opakujúce sa otázky, to je na zbláznenie: Mami, aké je to autíčko? odpovedám "Veľké, Simonko". A potom v tesnom slede nasleduje ešte štyrikrát to isté opýtanie: že aké je to autíčko...

astora
24. aug 2009

my dvojickove podla mna musime mat trpezlivost za troch nedajboze mame daco len v jednom kuse - katastrofa

margaretka11
24. aug 2009

Astora ja sa zas ešte stále stretávam s reakciou: "To sú dvojičky? Preboha, vôbec vám nezávidím"

margaretka11
24. aug 2009

No ja som si naivne myslela, že keďže mám chalana a babu, tak budú mať rozdielne hračky. Houby s octem, všetko musíme kupovať dvojmo, úspech je, ak im to kúpim aspoň v rozdielnych farbách a pod. Alebo máme také knižočky s volantom, ktorým sa otáčajú obrázky, tak jednu máme ako lietadlo a druhú ako autobus, to je úspech. Ale inak musíme všetko kupovať dvojmo, ktovie kedy to tie deti prejde? 😀

grmitko
autor
24. aug 2009

no nas domko ma uz pol roka obdobie ked sa ho pytam chces toto a on nie, podam to Leovi a strasna bitka a ja to chceeeeem, podam mu to a vresky, ja som to nechceeeel a toto dokaze robit cele hodiny, som na nervy

nanuska by vedela napisat dnes to zazila vonku, boli sme spolu, na nervy to je....

astora
24. aug 2009

ja ti neviem asi nikdy my mame este aj tu vyhodu ze deti maju v jeden den meniny a v jeden narodeniny ale minule som sa aj smiala ked taka panina ihrisku si myslela ze okolo nej beha jedno dieta a nakoniec zistila ze su dvaja tak sme sa nasmiali

astora
24. aug 2009

prajem dobru nocku zajtra je tiez den 🙂

margaretka11
24. aug 2009

astora tak to bol super zážitok 😀 . Aj naši majú meniny v rovnaký deň 😉

Saši, je to na nervy, koľkokrát sa tak musím ovládať, aby som deťom nečapla pred ľuďmi, ale robia presne také isté scény ako tvoji chlapci 😠 . Alebo keď sa mi minule Simonko hodil v Europe o zem, kvôli tomu, že sme už museli ísť domov, ale jemu sa chcelo ostať hrať sa vo veľkom džípe (tie čo sú na peniaze) 😠 😠 😠

margaretka11
24. aug 2009

astora dobrú noc a krásne sny 🙂

margaretka11
24. aug 2009

no a teda aj ja idem ta a prajem všetkým maminám a detičkám dobrú noc a krásne sny 🙂

grmitko
autor
25. aug 2009

bre ranko,

moje deti dnes vstali hore zadkom. Obe. K tomu snad ani netreba viac komentar 😒

womenne
25. aug 2009

Dobre rano a čo ste mali včera maraton?vdite ja som spachtoš chodime skorospat a vždy o vas pridem 😝 mne sa tuto noc snivalo o byvalom a ešte som onom kecala aj zo sna 😀 😝

Katka malej sa asi uvolnvali hlieny,keby mala laryngritidu,kašlala by ako"pes"a chrčala by,ak sa ti to tak zda ovor okno a studeny vzduch to trocha napravi ak nie tak mraziak.ak maš poruke Dithiaden 1/3,Calcium podla odmerky neviem kolko sa dava myslim e čajova lyžička.a zvyšenu hlavičku.Hlavne nesmie byt moc teplo.

Astora prosim ta ako si zvladla toto obdobie?kedy sa to upravi?či aj tvoji su ešte taky čibysi?ja z našh Nika už nevladzem jemu sa stale niečo nepači a všetko rieši plačok,krikom a pranim o zem už som zneho šediva 🤐

Včera som si farbila vlasy a tak som nadavala ako si sa mi nedarilo,stale malyčos chceli prave odo mna. ale vypada to že som zafarbila všetko uvidime vzadu ked sa budem česat 😀

kiwuska
25. aug 2009

Sasi pevne nervy!🙂 moji sa dnes vynimocne hraju spolu bez kriku, som zvedava dokedy im to vydrzi bez hadky, kriku a scen, u nas tiez jakubko sa jeduje ked nieco nie je tak ako si predstavuje, vcera hovoril ze nemusi posluchat aja ze ano musi,on nie takto sto krat a potom sa strasne rozplakal a jedoval ze nemusi a povedal mi ze ja som jeho kamalatka, tak som mu vysvetlila ze aj ja som posluchala ked som bola mala aj tatino,aj babina, dedo atd a kubko sa zamyslel a hovori ze aj lampa musiposluchat aj auto aj svetielko, tak sa ho opat pytam ze ci aj on bude posluchat a povedal ze NIE🙂 tesim sa na pubertu🙂🙂🙂🙂

womenne
25. aug 2009

kiwuš kym ti ešte nepovie aby si mu dala pokoj ako mne Sebastián 😒 my si musime davat hrozny pozor čo povieme,už ani sex v spalni nesmieme 🙄 😀

womenne
25. aug 2009

dokelu Nikovi saobjavil velky tvrdy červeny fak na nohe som mu to natrela tou vodičkou ak to nezmizne zajtra opojdem k lekarovi nech mu vezme krv nechapem zčoho by to mohlo byt 😕

grmitko
autor
25. aug 2009

nas Lelko ma na tvari strsne velky ako keby hnisavy flak, vcera rano to vyzeralo ako malicke postipanie od komara a takto to narastlo 😒 a nechcem ho tahat k dokine, aby tam neochoreli, mame tyzden do nastupu do skolky