Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

aneti78
29. jan 2009

my sme sa dnes cestou zo skolky zastavili na kopci a spustali sme ich na sankach (uz im prisli na chut), nakopci bol MM, ja som ich dole chytala a oni si sanky tahali sami. no ale Jakub chcel stale "soferovat", ale potom neskor chcela jediny raz Tamarka sediet v predu, ludia to bol krik, o tri vchody dalej sa ludia pytali, ci to nasi tak kricali. reval celu cestu domov, sople mu tiekli, slzy jak hrachy....ale som proste nepopustila, nemoze byt vsade prvy, vsetko jej zobrat, vsetko jemu po voli.... 😖

aneti78
29. jan 2009

lalupa, tak len lez...aj ked si viem predstavit ake je to tazke teraz, ale oddychuj kolko sa da nech si cim skor fit a som rada, ze si naspat doma pri babikach 😉

grmitko
autor
29. jan 2009

lalupka, tak vitaj spat
len sa daj do poriadku, nech si coskoro fit, oddychuj a relaxuj

womenne
29. jan 2009

lalu ahoj 😵 aj ja ti prajem aby si bola čoskoro fit.

kili
29. jan 2009

lalu, to vážne máš druhý CR? ☹
neviem, chceli ste ešte deti?

kiwuska
29. jan 2009

ahoj lalupka, si si urcite vytrpela. ale uz si doma hadam aj to prostredie ti pomoze ku skoremu zotaveniu. Mas niekoho doma na pomoc? s icim sa nenatahuj nech sa ti rana poriadne zahoji.

a trisku na odlahcenie. chalani pocuvali z chodby tatina ako klokta. janko hovori kubkovi> tato pluje a kubo nato ze janko podme sa pozret.ale oni si to tak strasne vazne hovorili. baby to je super ked uz komunikuju.

zuzka.25
29. jan 2009

ahojte

vítam nové maminky-dvojmaminky

lalu, vitaj opäť medzi nami .. som rada, že si už doma, len ležkaj a zotavuj sa, ja si živo pamätám, ako to bolelo po cisaráku :((((

wom, my tiež pomaly začíname kukať postele, tiež sa mi páči z ikey, z kolekcie leksvik, tá rastúca... majú k tomu aj skrinu a iné doplnky... uvidíme...

aneti, hovoríš mi z duše, len u nás je to tak, že Luky musí všetko mať, všade byť prvý a uprednostnený :( a takto to nejde, aj keď samozrejme reve,keď nie je po jeho :(

margaretka11
29. jan 2009

Ahojte.

Lalu, pokladík taká som rada, že už si doma, želám ti skoré uzdravenie 🙂

Saši a tvojim drobečkom tiež želám skoré uzdravenie, chudáčkovia takto to schytali ☹ .

U nás je do zajtra neter, deti sú z nej na vetvy, nepočula som nič iné len Pají, pocem (poď sem) 😀 . Ale teraz už sladko buvinkajú všetky tri deťúrence 😵 . A ozaj, naša Pavlínka dnes doniesla vysvedčenie, prvé polročné a krásne, samé jednotky. Len teraz vyzerajú tie vysvedčenia trochu inak, my sme mali na polroka iba jednu obrovitánsku jednotku a teraz majú deti normálne vypísané všetky predmety, niektoré sú oznámkované a iné len označené, že absolvovali 😕

lalupa
29. jan 2009

dakujem baby, musela som pauznut,ale uz sa vam venujem
katulka, yasmi, vcera uz boli fukoty, tak som neodpisovala, dnesok celu vecnost trval navrat domov
jasne,ze sme to neplanovali, konecne som bola plne fonkcna a tesila sa z toho, ze som s nimi sama
cely priebeh ako cisarak, az na to,ze mi jazvu museli este zvacsit,aby sa lepsie dostali na miesto
brucho mi je sudene ovisnute 😖 zase si nezacvicim...

v utorok ma chytila depka, aj som trochu rosila 😢 ,ale hlavne je to,ze ma na poslednu chvilu z toho dostali, lebo sa mi krv vylievala po celom bruchu, nedalo sa dychat,ani sediet,ani lezat, stat uz vobec nie...
na cpo cumia na vas ako debili, preco ich chcete budit o druhej rano
potom sa mi trochu ulavilo a este som aj vyjednavala,nech ma preboha zase nerezu
keby sa posunula operacia, je po mne 😅
male bolo skoro v rohu maternice a zacalo nahlodavat hlavnu arteriu, vajcovod je uzunky a malicke malo skoro 2 cm... 😢

mam dost vsetkych rezov, esteze som vrhla dvojmo 😀

vajcovod mi nechali,len skratili, tak to budu lepky kazdy mesiac alebo nebude tutu mutu uz vobec 😀

ako sa mate dievcata? 🙂

kili
29. jan 2009

lalu, čiže ďalšie už nechcete?

to už bolo teda dosť, 2cm, to už malo aj 1-2m nie? či koľko to bolo od oplodnenia?

margaretka11
29. jan 2009

Lalu, si si vytrpela, ale som rada, že na konci príspevku sa ti už objavili vysmiati smejkovia, zrejme sa cítiš aspoň trošku lepšie. Len ma mrzí, čím všetkým si musíš prechádzať. Mne až teraz začína dochádzať, prečo mi lekár neustále zdôrazňoval, že ženské telo nie je stavané na viacplodové tehotenstvo. Niektoré neduhy sa totiž nemusia prejaviť hneď, niekedy sa to ukáže až po určitej dobe od pôrodu. 😝 Ale dosť bolo pesimizmu, želám ti, nech si čoskoro fit 😵

lalupa
29. jan 2009

kili, ty detektiv 😀 , predpokladam,ze plus minus 6tt
uz mam traumu vobec len pomysliet na dieta,teda na tehotenstvo...

zuzi, aneti, marg,kiwi,grmi,wom - 😵 😵 😵
moj strasne obrovsky poklad mama prebrala celu zodpovednost, ja nesmiem nic,len lezat a divat sa minimalne 5 dni, inac by si ma tam nechali
deti na mna chvilu sice cumeli, chystali sa spat,ale nezlakli sa ma 😀 joj ,ako sa zmenili 😵

womenne
29. jan 2009

lalu až mi idu zimomriavky 😢 moja si si vytrpela,neccheš si dat nejaku antikoncepciu?len pre istotou.terazbudeš mat strach to je jasne aj ja som mala po porode,odmietala som sex dlllho 😖

lalupa
29. jan 2009

marg, hej, viem sa este zarehotat, chcem na to rychle zabudnut a uzivat si moje bambulky...ale je to zatial onicom nemoct ich vystiskat...no doma je doma a aj 19 schodov je fasa vec 😖

margaretka11
29. jan 2009

Lalu, podobný pocit - že sa deti zmenili - som zažila minulý rok, po tej operácii brucha. Bola som vtedy v nemocnici týždeň, o deti sa staral manžel so svojou maminou, musím povedať, že boli úžasní. A keď som konečne prišla domov a videla drobcov tak mi pripadali takí veľkí a zmenení 😵 ani to neviem presne opísať 😉

grmitko
autor
29. jan 2009

lalu jezisi chlpy mi stoja na rukach ked to citam ☹
ale uz bude hadam dobre

my sa teraz prave mame nanic, dieta sa mi dusi, musela som ho zabalit a zobrat von, aby sa nezadusil ☹

kili
29. jan 2009

lalu, 6tt asi ťažko, teraz som pozerala a skôr 10tt

margaretka11
29. jan 2009

Lalu ani ja som nemohla drobcov zobrať na ruky, mala som to zakázané, však som mala rozrezané brucho odhora dole. Teraz je tam už pekná jazva, popri tých mojich striách sa tam celkom stratí 😀 . Bolo to však hrozné, že som deti nemohla vziať na ruky a oni sa samozrejme na ruky pýtali, však mali vtedy 7 mesiacov. Noo, museli si zvyknúť, že mamina si k nim sadla na zem a tak ich trochu pomojkala 😵

lalupa
29. jan 2009

wom, z urcitych dovodov ju nemozem brat,ale verim,ze vsetko zle uz som si vyminala a asi vacsi strach uz teraz bude mat MM, ten mal tiez dost,cakal na izbe 1h45 minut pokial ma davali dokopy...

lalupa
29. jan 2009

kili, coze?!!! 😕 uf
marg, a co to bolo?
grmi, netusim,co vam je, mam plno aciek 😅 keby som zobrala seba von, tak som rychlesie ako letecky v blave 😀 fuci jak des

margaretka11
29. jan 2009

Lalu, čo bolo čo?

kili
29. jan 2009

lalu, ty si napísala, že malo 2cm, to si spomýnam, že to už bolo fakt neskoro, dlho to trvá, než do takého narasie.

kili
29. jan 2009

lalu, a to si sa nepýtala, že v ktorom tt si? 😕

grmitko
autor
29. jan 2009

lalu mame laryngitidu idem spat a muz hlaidkuje potom sa vystriedame lbo sa bojim ze sa zaduia do rana, normalne mam z toho des ☹

lalupa
29. jan 2009

marg, ta operacia?
kili, to bolo aj s trofoblastom, takze zarodok bol o nieco mensi
inac brutus stav na oddeleni, vek do 36 rokov, cysty hranicne s rakovinou, hnusne diagnozy, predcasne porody, jedno babo zomrelo strasne poskodene na 3.den, na izbe som poskytovala psychoterapiu 😅

kiwuska
29. jan 2009

sasi, boze taky kasel. vyzdravte sa skoro
ako fajn, ze je tu uzkomplet zostava.

kili
29. jan 2009

lalu, jáj, tak potom jasné
tiež som tak bola 2x, ja stále tehotná a okolo mňa samé potraty, furt som každého utešovala

margaretka11
29. jan 2009

Lalu, to bola moja daň za krásne dvojičky. Dúfam, že prvá aj posledná. Mne sa totiž v dôsledku toho tehotenstva urobil pruh jak šlak a do toho som mala rozostúpené brušné svaly, ktoré sa však pre ten pruh nemohli znovu spojiť cvičením. Ja som aj cvičila brušáky, ale to som si rovno mohla kúpiť hrach a hádzať ho o stenu, efekt by bol ten istý 😀 . Pozrel sa mi na to brucho jeden plastický chirurg, že tam mám 20 cm bránku, ktorú treba dať do poriadku lebo keby sa mi tam zacvikli črevá tak by som mohla ísť loj kydať...Bežne sa rozostup brušných svalov operuje tak, že ti urobia podobný rez (plavkový) ako pri cisárskom, ale ten rez je väčší. Ale fakticky ho nevidno.. Lenže ja som to mala tak rozsiahle, že mi museli "rozpárať" brucho od rebier až po jazvu po cisárskom. No ale mám na bruchu toľko strií, že jedna jazva hore dole 😀 . Hlavne, že sme zdraví, nee?

kili
29. jan 2009

mar, bože chúďa. aspoň ti tuk odsali? a brucho nejak vyformovali? nech to už stálo za to 😝

lalupa
29. jan 2009

fuha marg, vidis, co vsetko sa podozvedame,ked si povylievame srdiecka,ze? chudatko...ako dlho ti to trvalo dat sa dokopy?
saska, budem na vas mysliet, to su teda riadne stresy...
kili, to uz sa nevysetruje, ked sa to dava prec, nepodstatne...

podme kurnik carovat, nech nas vsetko zle obchadza 🙄