Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
11. sep 2009

a zabdula som sa pochvalit, ze dnes deti vraj v skolke neplakali 😵 😵 😵 😵

dracik1
11. sep 2009

sasi, no vidis, aki su sikulaci 🙂

katka, nasi su tiez jak z divych vajec, nebudem tu rozpisovat prihody co sa nam stali doma, preto sme stale vonku 😖 , na pieskovisku mam od nich vzdy min 30 min pokoj, jaaaaaj 😅

inak dneska ich musim pochvalit, zvladli ist cca 600 metrov uplne v poho, potom uz vymyslali a tak som ich nalozila do kocika

dracik1
11. sep 2009

baby, odkedy ste pustali detom TV resp. rozpravky z DVD? a ake? nasich telka zatial moc nezaujima, akurat miluju tu vecernickovu znelku, strasne pri tom pistia 😀

dracik1
11. sep 2009

helka a gratulujem 🙂 , krasne sa vam to zadarilo 🙂

cherry01
11. sep 2009

Ahojte. Potrebovala by som radu ako uspať večer deti. Moja maju 9 mesiacov a uspávam ich nasledovne: Kedze byvame u našich, Tomáška mi zoberú z izby, Kristínku si položím na seba v ľahu, zaspievam jej pesničku a ona do dvoch minut zaspí. Potom vezmem od rodičov Tomáška a uspávam jeho. To je asi tak 15 min. ked sa zadarí, on ma škriabe, štípe, mrmle si.. raz je na mne, raz vedla...no niekedy je to aj dobrá trištvrť hodinka. Ked je manžel doma, tak zaspáva s Tomáškom spolu. Už bolo samozrejme aj tak, že som bola doma uplne sama, tak som skúšala oboch naraz na posteli (to mi liezli, plakali a váľali sa..to som nezvládala), raz obidvoch vo vlastných postielkach (to tiež končilo revom), tak nakoniec som to , ktoré "tichšie" plakalo nechala plakať a uspávala to druhé ...no proste katastrofa..prosííííím radu!!!!!!!
a to ideme o mesiac do svojho... nechcem aby si nový susedia mysleli že týram deti 😢 😢 😅

zabka0609
11. sep 2009

Ahojte kocky

helka gratulujem este raz a drzim palce aby cele tehu prebiehalo v pohode 😉

dracik ja som zacala detom pustat telku resp dvd asi ked mali 18 mesiacov.pustam im vecsinou kreslene rozpravocky,napr.vcielka maja,franklin,mali anjelikovia,pinocchio mame teraz,bibbi,medvedik mandarinka no proste tie dvd co su v stankoch za nejake 1 euro a 49 centov.tie sa nam velmi osvedcili. 😉

grmi to je super,ze dnes mali v skolke neplakali.drzim palce aby to tak bolo aj nadalej 😵

jolanka
11. sep 2009

ahojte tak koukam jak se nam to tu roztehulkovava, mima a helka preji vse nejlepsi a krasne tehulkovani. ja bych chtela taky ☹

zabka0609
11. sep 2009

cherry ja som svoje nijako specialne neuspavala.nase dvojky zaspali same pri mliecku.polozila som ich do postielok dala kazdej flasu mlieka,zatvorila som dvere a oni same zaspali.to iste robim aj teraz a pri poobednom spanku.a ty ich este kojis?lebo ak nie tak im skus dat flase s mlieckom a uvidis,ale predpokladam,ze to si skusala.alebo im daj do flase cajik.neviem velmi ti s tym neporadim lebo ja som s tym problem nikdy nemala kedze som s nimi takmer stale sama a ked som ich krmila,kupala,prebalovala,prezliekala tak vzdy obe naraz a to robim dodnes.uz mam na nich svoj system a neboj najdes si aj ty.drzim palce aby to bolo cim skor 😉

cherry01
11. sep 2009

no my máme systém na všetko. Spia mi len po obede v kočíku hodinku a pol - nraraz. Ale to večerné uspávanie. Okupaní, dám im mliečko dopijú, už takmer spia, potom sa postavie, grgnú a kukajú s postielky. A ked odídem a zatvorím dvere, tak 10 min. je ticho a potom plač.
Gratulujem všetkým mamkám, ktorým zaspia pri mliečku ! 🙂 moje nie.. platilo to len do pol roka...potom sa uz vedeli sami postaviť. 😒

zabka0609
11. sep 2009

cherry a papkaju ti nejaku veceru?lebo ja by som to riesila tak,ze napr dat im o tej pol siedmej veceru,o siedmej kupanie a ked uz su poobliekani tak mliecko.no neviem len sa snazimi poradit.a inak mas prekrasne deti.akurat som si pozrela tvoj albumcek 🙂

cherry01
11. sep 2009

dakujem zabka...no naši sa kupu o pol siedmej a o siedmej maju mliecko.
a dakujem, aj tvoje sú zlatunké.

dracik1
11. sep 2009

zabi, dikes 🙂

cherry, vobec si nezufaj, nasi zaspia len v nasej pritomosti a to od malicka, takze do roka uspavanie vo velkej posteli, potom prenasanie, teraz zaspia uz vo vlastnych postielkach ale za asistencie mna al. MM, dokonca posledne 2 mesiace musim pri zaspavani drzat Jurkovi ruku, inak strasne reve a ver mi, ze som ich nechala revat aj 2 tyzdne a nikam to neviedlo 😲 , ja len dufam, ze ked budu mat viac rozumu 😀 😀 😀 , tak zaspia aj sami 😀 😀

zabka0609
11. sep 2009

idem ja spat. prajem vsetkym dobru nocku a pekne sny 😉

cherry01
11. sep 2009

ježiš dráčik, to sa mi uľavilo...uz som myslela že som total nemožná. a ako sa ti darilo uspávať vo veľkej posteli ked si bola sama? lebo na mna potom lezu z každej strany a ubližuju si 😀

dracik1
11. sep 2009

jolanka, ty by si chcela este babo? 🙂 ja sa toho strasne bojim , ze otehotniem, navrhovala som MM, aby sme si adoptovali, on nechce 😔 , stale basni o Hanči 😕 , ja uz tehotna nechcem byt 😔

lalupa
11. sep 2009

ahojte na skok,moj laptop uz tak strajkuje,ze podsvetlenie je uplne v haji, rolovaciu listu len po pamati posuvam a na konovi sa neviem naloadovat na koniec,lebo mi otvori prazdne okno,takze bud ostanem naprvej stranke alebo odchadzam 😠

heli, srdecne gratulujeme,uz som na vas myslela,ze kedy zasvietia tie magicke cisielka...to si otehu po nasom stretku,ze? dobre sme na vas vplyvali 😀 😀

diddi,kde siiii???!!! to co bolo vcera??!!! ved ludia budu pachat samovrazdy,ze im oblubenci zo zahrady zomieraju...mohlo sa to aj inac poriesit, ju mal kazdy rad, mohli ste to zapliest s otazkou,kto je otcom, dat ju do komy alebo sa mohla odstahovat,ale nie take brutality 😖
to iste s tou ceskou, ved mohla natrvalo ostat v nemecku a je to, uz nevrazdite dalsie postavy,lebo stratite divakov...

cherry, nic nejde naraz a podla nasich planov...uz ste vo veku vlastnych postielok, umyt, dat uz mliecko v postielke, budu vstavat po vypiti a skusat,aby sa maminka vratila, to robili aj nase, vrat sa par krat, pohladkaj, znova uloz, prekonaj sa, neber na ruky, pokial sa nezadusia od placu, vydrzte, neskor to bude fungovat, pust im nejaku svietiacu lampicku, oblubenu uspavanku, my mame svietiacu hviezdicku s uspavankou, je to nas ritual a same sa pytaju...vela stastia a trpezlivosti 😉

dracik1
11. sep 2009

cherry, jasne, ze aj nasi vymyslali v posteli 😀 , my sme ich nehavali po mlieku este vyblbnut v obyvke na tych penovych puzzlach a az ked boli dostatocne unaveni, isli spat, inak vsetko sa to zmenilo, ked zacali chodit, nemozem povedat, ze padnu ako kabele, ale do 15 min spia, bolo obdobie, ked chodili spat o 21 az 21.30 🙄

a s tym ublizovanim, jaaaj nasi si robia strasne zle, normalne sa trieskaju varechami po hlave a kusu sa 😝 , varechy som zrusila, ale vzdy sa nieco najde

zabi, dobru noc

dracik1
11. sep 2009

lalu, zavidim, snad sa toho dockam aj ja 🙂

helka1
11. sep 2009

AHOJ, vsetkym dakujem za gratulacie 😵
Lalu to sa "spachalo" asi na dovci 😅 😅 😅 😀 takze asi pomohol tyzden bez netu 😀
Aj mne bolo vcera smutne pri ordinacii 😢
so zaspavanim bol problem aj u nas, hlavne s damkom, bol zvyknuty yaspat pri mne, nakolko bol kojeny, velmi tazko si zvykal na postielku, chcelo to par dni vydrzat ale potom si uz zvykol 😉

cherry01
11. sep 2009

lalupa, budem skúšať dakujem. s tou mojou trpezlivostou to bude ale tažšie...

cherry01
11. sep 2009

tak dobru nocku. PAAAAAAA

lalupa
12. sep 2009

hlasi sa nespavec ☹,zabila som 6 komarov a este jeden je na cakacke 😠

cherry viem, ale pokus sa, bude dobre vam aj malym 😉 , skus im zaviest ritual, zhruba rovnaky cas, nech maju istotu, fajne sa vyblaznit,nech su unaveni a ritualne podavanie mliecka v postielke, u nas cumliky a hajde spinkat...
maju jeden druheho, postupne si na to mozu zvyknut,aj ked moja pistalka bola neoblomna a ked revala, tak sa nedala zastavit, druha len tichunko trpela...
mozno v novom vasom prostredi to uz pojde lahsie 😉
a hlavne kvoli bezpecnosti vytrvajte, lebo taky pad z postele...

heli, hej ten net je kazisvet 😠 😀 a mne to bolo jasne,ze dovca a nie stretko 😀 , super, uz je tam 8tt 😵

baby, kamoska zhana powertwin, nechcete sa niekto zbavit?

dufam,ze sladko spinkate vsetky aj deticky, tak papapa

a vsetko najlepsie Mariam!

adrolka
12. sep 2009

caute baby!!!! totálne dodačne prajem oslávencom všeetko to najlepšie 😵 😵 😵 😵
my sme mali tiež problém s netom, ale už to vyzerá byť ok.
ordinácia- revala som ako tur 😅
cherry: úplne presne ako ti Lalu radí. treba nejaký rituál zaviesť. ja som ho mala od ich narodenia a dodnes mi funguje chvalabohu. od začiatku ich nemusím vôbec uspávať, len vložím do ic hpostielky poviem hajihaji, pohladím, pusinka a hotovo. takisto im od začiatku púšťam pokojnú hudbu, klasickú alebo takú meditačnú. sú na to zvyknuté, to ich skľudní, jedna má vo zvyku dudukovať, druhá, cmúľa svoj čajík a plus má takého hrošíka, to si žmolká. trošku sa ešte porozprávajú a zaspia. pred spaním je vždy tak isto hygiena, pyžamko a potom kašovité mliečko. to jedia/pijú v obyvke. potom ešte dáme pápá hračkám, že ideme haji a už samé idú k postieľkam a držia sa jej, že už haji. takisto poobdný spánok, spávajú u našich majú tie cestovné postielky, lebo už v kočíkoch to bolo úzke... zvykli si za 1 deň. Tara revala 1.deň, ale potom už ok. ale aj tam som používala ten istý rituál ako doma, pre nich je slovo hajihaji ako nejaké zázračné heslo 😀
ja neviem, možno sa to samozrejme dá aj bez rituálov, ale nám to takto funguje od narodenia. sú na to zvyknuté a vedia čo nasleduje. ja by som radila zaviesť niečo ked budete už vo svojom hneď od začiatku. bude to chvíľu trvať, nepojde to zo dňa na deň, ale postupne. a hlavne treba pred spaním vytvoriť tichú a pokojnú atmošku, stlmiť hlasy, svetlá v byte, aby cítili, nasleduje kľud a spánok. neviem či vieš po maďarsky, ale je na to dobré slovo, neviem ho po slovensky, že musia sa "lekattogni" 😀

tykokso lalupa, teraz pozerám, že máš príspevok z hodinny rannej, že 3 hodiny 😀

helka1
12. sep 2009

AHOJCEK, Lalu dufam, ze si ich zabila vsetky ! 😀 Keby si ma neupozornila na 8 tt ani by som si nevsimla 😀

Peknu sobotu prajem 😉

grmitko
autor
12. sep 2009

ahojte,
cherry nas sa tiez najlepsie osvedcil rezim, deti ho mali od narodenia, doteraz ho maju, presne ako baby pisu, treba mat v byte klud, zatiahnut zaluzie, ulozit deti 🙂 chvilku to potrva kym si nan zvyknete, ale urcite to pojde, neboj, len treba trpezlivost 😉
inak cez obedny spanok mali nasi taky ritual asi od 3/4 roka, ze som si k nim musela ist lahnut, bez toho to neslo, ale potom ked mali asi rok a pol s tym prestali, proste mi povedali, ze chod a ja som isla a odvtedy zaspavaju sami aj na obed a aj vecer 🙂

my sme dnes zase sami, tato je v praci, ako inak.... dnes som konecne kupila deckam teplaky, aleluja, nikde nic nemali a dnes sa mi postastilo 🙂

grmitko
autor
12. sep 2009

pomooooooooc moje deti vstali hore zadkom ☹ ☹ ☹ urevane, upistane ☹ ☹ ☹ ach jaaaj, co ja s nimi budem do vecera robit 😒

zabka0609
12. sep 2009

ajka vsetko najlepsie k tvojim dnesnym narodeninam,vela zdravia,lasky,stastia, spokojnosti a rodinnej pohody.bud vzdy stastna a nech sa ti splni vsetko to co si zelas. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

grmitko
autor
12. sep 2009

ajka ani sa nepochvalis 🙂
vsetko naj naj naj k narodkam 😉

womenne
12. sep 2009

no teda ajka ani tortu nam nepošleš 😲 😉 všetko najlepšie 😵 😵 😵 😵

Saška niesi sama naši zase dostali ked išl spat 🙄 čerti dvaja.

adrolka
12. sep 2009

ahaa, konečne som niečo stihla....Ajka, všetko najlepšieeeeee k narodeninám 😵

baby, raďte prosím, u nás nastúpili sople!!!tečie im z nosa, červené oči. minule Grmi poradila synupret a coryzaliu. no, takže coryzáliu mám našťastie doma, ale to sú také malé pilulky a tam sa píše, že vraj cmúlať- to moje nevedia, to by tak nezjedli. tak neviem. a ešte sa tam píše, že každú hodinu 😕 to fakt????to ich mám budiť v noci? ja som myslela, že dám 3x denne...hmmm
a ten synupret je načo ? to je syrupček? a do nosa nepotrebujú nejaké kvapky??? poraďte mi baby prosím, lebo ja som amatér, u nás je toto 1x takáto choroba, zatiaľ boli zdravé.
ešte im dávam od narodenia cebion kvapky do večerného čajíka, ale asi to prd pomáha, keď teraz niečo schytali.