Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

helka1
13. sep 2009

Emily, my sme boli dlho anemicky, brali sme maltofer 😉 a nasi su s nami v spalni doteraz 😅
Grmi ten tvoj vyrok z vcerajsej noci nema chybu !!! Je super ! 😉 😀
Rosi, rada som ta spoznala ! 😉

ajka72
13. sep 2009

helka ešte raz blahoželám k tehu nech uspešne sa dotehulkujete až do konca, držím prsty 🙂

vieruna
13. sep 2009

Ahojte
po sto rokoch sa aj ja ohlasim. Nemame sa nic moc, ale ako som kusok dozadu precitala, tak nie sme jedini 🙄 Vsetky tri deti chore a este aby ma nemrzelo, tak aj ja. A najlepsie, ze ja som to doniesla ☹
Mame doma aj cerstveho skolkarika. Este to nemame 100% zmaknute, ale hadam to pojde. Len toto prechladnutie nam to trosku domotalo.
So zaspavanim moc neporadim, lebo pri vsetkych som bola od narodenia pes, trvala som na pravidelnosti, rezime a ritualoch, cize aj ked bol nejaky problem, tak sa celkom rychlo vyriesil. Akurat ked sa narodili tigre, tak starsi zacal vyzadovat, aby som bola pri nom pri zaspavani. Nechcela som mu to odopierat, predsa to bol prenho sok, tak som tam vysedavala. Ale mi to dost prekazalo, lebo mu niekedy strasne dlho trvalo kym zaspal. Tak sme to postupne robili tak, ze sme sa striedali s muzom a vzdy vymysleli, ze nieco musime ist spravit, a ked to dorobime, tak sa vratime a ze aj ten druhy ma robotu. Obcas nas zavolal, ze kde tolko sme, ale dost rychlo ho to preslo.
Vsetkym drzim palce, nech vas choroby obchadzaju a vzdorujuce deti nech nevzdoruju 😵

womenne
14. sep 2009

čauky holky tak už aj na mna došlahnusna alergia,kycham o dušu,smrkam oči mi plaču 🙄 no adam to prede v stredu ma pris lepšie počasie tak dufam.Chalani maju ešte tiež nadchu ale už len slabu.
Včera nedajboh ich uspat zaspali Niko o 21.00a Sebastian o 22.15 ako na porazenie rano sa len otačali na druhe boky po budeni zaspali aj s flaškou v ustach 😀 krpci.

grmitko
autor
14. sep 2009

ahojte,
tak my mame za sebou dalsi 4hodinovy den v skolke, je to uz o nieco lepsie, ale miestami este poplackavali, no hadam to bude lepsie v stredu 🙂 inak dnes mali na obed ich oblubene palacinky, ale zial nezjedli takmer nic ☹ co ma trapi, aj ucitelka vravela, ze s tym jedenim...... oni vzdy jedli malo, ale som tajne dufala ze apson v skolke zacnu jest aspon ako tak.... no ved uvidime ako to bude dalej 😉

kiwuska
14. sep 2009

super sasi som rada ze si chalani zvykaju, a neboj aj jest im zacne chutit, a kedy budu na cely den nepovedali ti este? inac nas janko ma dost velku aftu v puse, nechce skoro nic jest stale poplackava, v lekarni nam dali nejaku tinkturu ale moc to nepomaha, strasne place ked mu to vytieram, uz ked vidi ze nesiet vatovu tycinku su boje, vcera ma normalne stipal do krku, plul na mna, kusal, hovoril ze ma vyhodi do pece k jezibabe, tak mi ho bolo luto a moja svokra ze to ai decko nemoze dovolit toto robit, ze moze byt rad ze ona nie je jeho mama atd, tak som sa zasa na chvilu citila ako neschopna matka, neviem akoze som mu mala dat este po zadku, nestaci ze ho ta pusa dost boli? nepoviem kebyze mi to robi bez priciny, no neviem....
dnes poobede idu chalani robit modelov, kamoska pracuje v jednej agenture a idu robit nejake neviem co ci ms a budu prezentovat a ze budu fotit nejaku tetu so psom tehotnu mamicku a nase dvojicky, celkom sa toho desim.... ale bude to sranda kazdopadne.... vecer napisem, ako to prebiehalo, strasne som zvedava ako ten fotograf zariadi aby nasi boli pokope a este aj s tymi ostatnymi.....🙂

grmitko
autor
14. sep 2009

kiwus, tak dohod kontakt, ja chcem deti tiez prihlasit do nejakej agentury 🙂 🙂
ale sa tesim uz teraz co napises 😀 😀 😀 😀
svokru si nevsimaj, tie su asi vsetky rovnake 😉 ja som u mojej mamy tiez za neschopnu matku obcas, lebo zakazem detom robit veci, co by robit nemali a ona im to samozrejme dovoli, priklad, minule sme boli u nej a Leo hadzal o zem auticko, upozornila som ho, aby to nerobil,ze sa rozbije a moze niekomu ublizit, ale on este viac, tak som po asi minute vstala, vzala auticko a capla mu na zadok, za co som si vysluzila komentar, ze stale tie deti len bijem a ze nic vlastne nerobil a mojkala ho a mutkala, na vracanie mi z toho bolo.... nebude mi predsa skakat po hlave a kto to kedy videl aby mlatil autickom o zem????????? 😲 😲 😲 😲 ale som neschopna matka tyranka, co narobim....

kiwuska
14. sep 2009

ano grmi je to podobne len s tym rozdielom ze moja svokra ma pocit ze mi deti romaznavame ze my sme benevolentni vo vychove, pritom ona svojich synov rozmaznava doteraz a to su uz dost stari.... ale to je tak ked capnem povie mi co ho bijes on je este malicki ked necapnem je zle ze budu rozmaznani.... akoze tatolne mi podkopava uz aj tak moje nanic sebavedomie co sa vychovy deti tyka.....

grmitko
autor
14. sep 2009

ivanka to proste ignoruj, u nas je to to iste, akurat som minule bola u mamy a sedeli sme aj so setrou v kuchyni a vravime jej obe, ze ty si nam nikdy nedovolila to co dovolis nasim detom... a ona ze aby sme nevymyslali, ale je to tak, na nas bola prisna, niekey az privelmi, a nasim detom dovoli vsetko uplne vsetko, ona ich rozmaznava az az a tiez vsetko co ja zakazem im dovoli...
ale tak nestazujem sa len mi to lezie na nervy, lebo som jej uz tisickrat vravela ze ked sme spolu tak pre deti plati to co poviem ja a nie to co povie ona, ked je s nimi sama tak fajn, ale ked sme spolu tak plati moje slovo

inak moje deti zase dnes nespali, nech si uz ucitelky vravai co chcu, od stredy ich tam necham spat, toto sa neda, prideme domov je pol jednej, potome ste chcu jogurty, ist cikat, kakat, pit a kym ich ulozim je aj stvrt na dve a to uz samozrejme nezaspia, akurat ja som stale vytocena a mam nervy jak hovado lebo nic nemozem robit... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

mima595
14. sep 2009

Kiw - tie afty velmi bolia, nasi nam tiež nedovolili s vatovou tycinkou vytierat, tak sme davali Tantum Verde, zriedili s vodou, a oni si vyplachovali usta a vypluvali do vane - sme im povedali, že v puse maju cerviky, tie lubia taku vodicku a že ich musia všetky vyplut von do vane 😉 😉
je pravda, že oni to v ustach velmi nepodržali, len vzali do pusy a vypluvali, ale to mali 21 mesiacov, a robili to skoro kazdu hodinu, mali z toho velku srandu 😉 - ale oni mali taku herpesovu anginu, ci ako sa to vola, proste kopec malych aft aj v hrdielku

a svokru pusti z hlavy prec - minule MM povedal svojmu ocovi, /nas Matus je totiz velmi naviazany na MM, ked je on doma, tak to Matus berie tak, že je jeho povinnostou byt stale s nim a hrat sa s nim, a ked tak nie je, tak spusti strasny rev a plac/, tak teda svokor to komentoval, že on by mu dal na rit, a tak dalej, že je rozmaznaný....
tak MM mu na to...a co ho mam zabit!!!! ved ked ho budem za ttoto bit, že chce byt so mnou, tak ked urobi nejaku neplechu, tak co, zabijem ho!!!!!

yasminapo
14. sep 2009

ahojte kocky prosim ozvite sa mi na mail, potrebujem surne rady!ohladom malych.
mail mate v IP kto nema poslite si ho medzi sebou prosim.
vdaka Yasmina

zabka0609
14. sep 2009

kocky poslite mi niekto yas mail do IP.dik.

grmitko
autor
14. sep 2009

zabka mas to 🙂

zabka0609
14. sep 2009

grmi dakujem

dracik1
14. sep 2009

ahoj vieruna 🙂 prajem skore uzdravenie

sasi, neboj sa, ti tvoji chalosi sa cochvila tak otukaju v skolke, ze tam budu uplny machri 🙂

kiwi a tebe ich zoberu do skolky? dneska som ich videla pobehovat pred branou s dedom, akurat sme isli domov

a pridala som nejake nove foto od babky 🙂

grmitko
autor
14. sep 2009

jeeeej dracik, super fotecky 😵 😵 😵 a tie tvoje zlaticka, juuuj ja ich zboznujem 😵 😵 😵

dracik1
14. sep 2009

sasi, vcera boli taki zlati, povytahovali si hrnce, dala som im lyzicky, varili, papali a stale hovorili mnam, mnam 😀 😀 😀

kiwuska
14. sep 2009

ahojte baby tak pisem ako som slubila, fotenie dopadlo super, fotili sa s jednou tehu mamickou a nasi boli akoze jej deti drzali sa za ruky pozovali, janko si obcas zakryval tvar auticom a hovoril ze sa z toho pogrca (odkedy sme mali cela rodina crevnu a zaludocnu virozu je to jeho oblubene slovne spojenie🙂) tesim sa uz na fotky ked ich budem mat na chvilu hodim na MK,
dracik- nasi idu od decembra na habursku na strkovec do skolky, takze sa mi krati materska, normalne mi asi bude smutno....:( , a decka ostali spat u nasich, jakubko mi tri krat povedal mami chod uz pjec ja tu budem sam spat.... tak takto som dopadla.....

nana77
14. sep 2009

ahoooojte vsetci!!!!!
straaaasne dlho som tu nebola, tak ani neviem, co je nove!
dodatocne vsetkym oslavencom blahozelame!!!!

heluska, este raz, srdecne blahozelam k tehu!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 . budem moc, moc drzat palce a prezivat to tu spolu s tebou!!! nech vsetko ide hladko a nech sa narodi zdrave, krasne babatko!!! uz sa tesim!!!

deniska, pampusikovia zlati!!! 🙂

my uz chodime - konecne!!! asi medzi poslednymi sa ti moji lenivcekovia rozchodili, ale zato rovno behaju!!! a je to teda riadny zaberak! ale su strasne zlati, ked chodia 😵

mima595
14. sep 2009

Tak super, kiwi, len aby si ta tehu mamicka nechcela tvojich chalošov adoptovat 😉 - oni su proste na zjedenie.

my sme mali vcera katastrofa den - MM odisiel vcera hned rano na 3 dni prec, tak doobedu to uslo, ale poobede začalo pršať - a ja som si dovolila ist povesat pradlo ☹ /sice to robim bezne, že ich nechavam samych v izbe, že ja si nieco robim v inej - ale vcera bola nejaka blba konstalacia/ - Matus udrel Basku do hlavy ustnou harmonikou, mala tam asi tak 0,5 cm ranku, som rozmyslala, ako sa s nou dostanem na pohotovost, tu bola strasne burka, ale nakoniec jej to prestalo krvacat, tak som nikam nesla...
No a o pol hodiny nato si Matus nejako zadrel triesku do prsteka, tak som mu ju musela vyberat ihlou - plac ako katastrofalny

grmitko
autor
14. sep 2009

mima vcera asi bolo nieco vo vzduchu, lebo nasi boli tiez jak urvani z retaze a dnes ani nevravim 😒

mima595
14. sep 2009

no ale chvalabohu dnes prisli moji rodicia, sice pomahat pri prerabke bytu, ale pre mna je hocijaka pomoc teraz vitana - už sa priznam, že by som bola najradšej, keby boli v skolke - lebo už mam toho dost - v kuse riesit ich hadky a bitky - už nevladzem 😒

nana77
14. sep 2009

mima... ☹ . ja si neviem predstavit, ze by som mala vyberat ktoremu kolvek triesku ihlou.... ved ti vrestia ako o zivot, len ked im odsavam sopliky, alebo kvapkam kvapky do nosa...

kiwuska
14. sep 2009

jooj tak tomu sa povie den blbec:( to ked sa se.e tak potom poriadne ale hlavna vec ze su deticky ok, no ta mamicka si ich fotila do mobilu pre seba na pamiatku a ked odchadzala hovori ze aj ja chcem dve🙂 stavim sa o hocico ze ked sa jej to male vyliahne zmeni nazor, ale zasa ma pravdu s jednym nezazije tolko srandy ako s dvoma, vcera jakub mi ukazoval prst- palec a pyta sa ma maminka toto je piatok? ja ze nie sobota🙂 ale potom som mu vysvetlila ze tonie je piatok ale prstek palcek🙂
a dracik podareni su chalosi zasa narastli co som ich nevidela a su taky mix vas oboch ako na nich pozeram🙂

mima595
14. sep 2009

no presne Grmi, kym poezarju telku, tak je to Ok, ale potom sa zacnu salit, nahanat, bit o hracku..... proste klasika, ked im nieco poviem, ako napr. upratat hracky, obliect sa, ....tak to musim zopakovat 3-4x, aj tak to maju v paži, až kym nezvriesknem ☹ ☹
a potom mam z toho stres, že ubližujem malemu...

mima595
14. sep 2009

Kiwi - no presne - tej srandy si užiješ dvojnasobok 😉 ja som nasich pred odchodom na dovolenku ucila dni na prstoch - že - pondelok, utorok, streda, štvrtok - a tu už ideme na dovolenku - akože piatok....
a nasi všetky dni zabudli, ale že v "piatok" ideme na dovoelnku, tak to si pamataju dodnes 🙂

a ešte jedna prihoda - sme isli na svadbu asi pred mesiacom, dvojky už o nej pistali v kuse, no a ked poobede vstali, tak Matus už bol oblečeny, a že on už ide na svadbu, a podme.. a podme... no a ja mu hovorim, že pockaj Matusko, ja ešte sa musim učesať /akurat som si dala dole natacky, a este som si isla vlasy umravnit/
A matus na mna pozrel a hovori: mas pravdu, mamka, chod sa ucesat, mas vlasy ako cert 😀 😀
MM chytil taky zachvat smiechu, a este celu svadbu sa uchechtaval

no a teraz sa dvojky hraju na vevestu /nevesta/ a zenicha

grmitko
autor
14. sep 2009

mima 😀 😀 😀 😀 😀

inak mna deti v poslednej dobe ignoruju stale, v kuse, mozem vrieskat, dat na zadok, medovym hlaskom vraviet, nic sa nedeje, stale ako keby bolli hluchi 😒

kiwuska
14. sep 2009

jeeej mima - niet nad detsku uprimnost, my sa tiez smejeme na hlaskach janko ten mi v poslednej dobe vyznava lasku a hadze komplimenty- ze maminka ty mas kraaasne vlasky, usty (pery) nos a potom ukaze na celo moje a pyta sa a maminka toto je co? toto este nepoznam a ja ze toje celo a janko- maminka ty mas kaaasne ceo, a este aj dokonca kolienka sa mu moje pacia🙂 a podareny bol sme pozerali video ked boli babatka aj v brusku mame to zrychlene takze vidno ako sa cele to mega brucho hybe ako kopali a janko ten ako to pozeral sa rozplakal ze preco som maminku kopal? a potom videl seba ako place v postielke a plakal ze kde bola maminka ked on plakal, tak sme sa vsetci na nom smiali a plakali s nim, my ho luto prislo, a to chuda este netusi ze som utekala od nich na skusky a prednasky do skoly- ma budu neznasat za to:(

vieruna
14. sep 2009

Ahojte
Grmitko kam ti chodia drobci do skolky? Lebo aj nas fesak mal mat dnes v skolke palacinky 🙂 No len tak skoro si ich neuzije. Boli sme u dr. a fasli ATB, takze radost ☹ A nas Andrejko je tiez ako hluchy. Slak ma ide z toho trafit. Niekedy ked nechcem bliakat, tak sa mu uz prihovaram jak dementna a on proste nic. Robi si svoje. Vyhrazam sa spricovanim usi, doktormi a neviem cim a niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiic 😠 Uz sa tesim ked to tak za cca dva roky budem mat dvojmo 🙄
Kiwuska to je parada. Decka sa budu ako pubisi vychvalovat, ze uz taki malicki boli za modelov 😵 U nas fici "mama je fesanda" 😀 Tak aj na to sa celkom tesim o take dva roky, ked to budem mat dvojmo 😎

grmitko
autor
15. sep 2009

vieruna, nasi chodia na bancikovu 🙂 a deti mam tiez ako hluche 🙂