Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

katullka
30. jan 2009

Caute mamulky,

lalupka moja, konecne si tu 😵 . Zajtra sa tu snad zideme a Tebe uz bude lepsie, tak si dobre oddychni a pospi.

Sasi, chudatka moje 😢 , na Vas sa ta choroba stale lepi, uz musis byt riadne unavena, dufam, ze sa to leuskovi rychlo polepsi.

Marg o nemocnicnej strave mi ani nehovor 🙄 . Ja som po dvoch tyzdnoch v porodnici prisla domov akoby z koncentraku, teda to povedal manzel, bola som dost stihla, taku ma dlho nevidel 🙂 . Mne v tom strese ani nechutilo jest a nejako som ani nestihala pri drobcoch a v tych vysokych teplotach 😝 .
Citala som o Tvojom bruchu, tak si si tiez riadne vytrpela ☹

Kili, mna Paulinka dnes tiez riadne pokusala, mala som pocit, ze mi snad prst odkusla 😝 . Chcela som jej vybrat nieco z pusy, ved stale nieco zuzlu, ked si najdu a to vysavam kazdy den 😒

Evka, s tym chudnutim velmi nepocitaj, tak ako pisu ostatne baby, nie je to nic moc s tym pohybom, teda ja akurat pri nich priberam 🙄 a to su ako zive striebra. No uvidime v lete ked budeme viac vonku. Pravdou je ze som zacala priberat asi od oktobra, ked sme prestali tolko chodievat von.

lumah
31. jan 2009

ahoj katullka 🙂
Čaute maminy! 🙂 Chcem sa vás opýtať, či s tým nemáte skusenosti-Dado mi začal odmietať prsník, chce len flašu, doteraz s tým nebol žiadny problém, pil z prsa a za tým mal flašu. Filipko je v pohode, len teraz mu dávam obidve prsia, aby ich vytiahol najskor a potom flašu, on sa tak rozjedol, že stiahne aj 270. Teda kojila som už len trikrát denne, odkedy maju na obed aj iné, stíham už len ráno a večer. Trápi ma ten dado, nechápem, čo sa mu probila, ani sa len nedotkne prsníka, ked sa mu s ním priblížim k ústam, začne mrnčať až vreiskať , ked ho nutim sa napiť. 😖

tatolu
31. jan 2009

Dobré ránko.
Lunah neviem Ti poradiť. Ja som mala tiež také problémy. Ide o to, že z fľašky to majú ľahšie.
Ja som skúsila dávať cumel na čaj a do fľašky mlieko a tiež mi jedna sesetrička poradila, že keď smeruješ dierku na jazyček,tak sa ťažšie ťahá z fľaše.
Skús...
Mne to nepomohlo, lebo mne sa už potom prestalo aj tvoriť mlieko, čo som sa tak strašne snažila...

lumah
31. jan 2009
lumah
31. jan 2009

tatolu to nebude v tom, dali sme mu aj menšiu dierku na cumli do flašky a tu taha,vobec u nevadí, že to ide ťažšie. Ale aj celkovo menej papá, odkedy sme začali dávať zeleninku, horšie kaká, pritom Filip ovela lepšie aj dvakrát denne. David má tvrdú stolicu a mám dojem, že je plný a nejde mu to. Čo v takomto prípade robiť?
Včera spapal na obed zemiakové pyré, kde som dala UM a trochu olivového oleja, dufam že ten olej mu pomože kakať.

womenne
31. jan 2009

čauky
baby čo je dobre na opicu?moj mal včera vychadzku (6.5hodin 🙄 ) nevypil vela nemiešal pil len pivo ale je mu strašne zle a vracia,čo je na to dobre?mineralka viem že nie,ja som že mu dam čiernyy čajik 😀

yasmina
31. jan 2009

Dobre ranko...
tak a my sme uz komplet. rodinka ocko sa nam vratil po 5 dnovej pracovnej ceste...
a mamicke aby nebola smutna priniesol toto:
http://www.framesdirect.com/framesfp/Christian_...
tak sa vytesujem...

yasmina
31. jan 2009

womenne sa to vola vyprostovak da sa kupit v lekarni alebo hopsal obe sumive rozpustne vo voda na opicu 😀

kili
31. jan 2009

čaute 🙂
dnes ráno S. zjedol asi vyše 1 rožka so šunkou a vajíčkom 😵

yasmina
31. jan 2009

kili nejako sa rozpapkal 🙂 super 🙂

kili
31. jan 2009

jo, už jak má tú jednu stoličku, tak už je konečne ochotný jesť takéto veci, a včera jedol surové jablko, teda dávala som mu kúsky 😎

kili
31. jan 2009

lumah, to je tiež dobré, ale cena je príšerná, to je jednoduché vyrobiť a už je to aj staré, som to už dávno videla a nám to fakt netreba, lebo aj keď majú krátke ruky, tak s body vyrastú najprv z rukávov až potom z dĺžky 😀

tatolu
31. jan 2009

wom, na opicu je potrebné veľa vody, slepačia polievka, a tiež kyslá kapusta, kyslé uhorky - voda a tiež citronáda - citrón alebo citrodeko do vody (bez cukru)

Lunah, môjmu malému na kakanie pomáha jabĺčko a tiež varená mrkva... Vravia, že aj veľa vody

kili
31. jan 2009

grmi, alebo aj ostatné škôlkárske deti, ako je to so škôlkami v BA? neviete poradiť? som sa dozvedela, že keď ich chcem dať v priebehu budúceho školského roka, tak prihlášky už musím dať teraz, tak to aby som už začala vyberať 🙂
najradšej by som chcela v BAII, tak dajte nejaké typy

grmitko
autor
31. jan 2009

kili vo vacsine skolok je to tak, ze ak ich chces dat od septembra (alebo ten konktretny skolky rok, ktory zacina v septembri) tak prihlasku treba podat najneskor v marci (teda vacsina skolok ich rozdava 1. marca, niektore skor, niektore od januara, treba si to zisiti v tej ktorej konkretnej skolke, ze kedy presne tie prihlasky davaju) a potom je to uz iba na nich ci ti dieta prijmu alebo nie

dufam ze som to napisala zrozumietelne 🙂

kili
31. jan 2009

dík, budem teraz intenzívne hľadať a rozhodím siete 🙂

dracik1
31. jan 2009

grmi, rychlo sa vyzdravte 🙂

lumi, ja im struham na desiatu jablko, hrusku, cez den vypiju aj 150 ml vody a furt serinkaju....ja zasa neviem, ci je to dobre kakosit aj 5x za den, raz take, raz take 😨

u nas sa uz mamuje, Jurko furt krici - hlavne ked place mamaaaaaa 😀 , myslite, ze vie co to znamena????????

dracik1
31. jan 2009

yasmi, tie okuliare su fantasticke, teda budes riadna kocka 🙂

kiwuska
31. jan 2009

Ahoj Dracik sme vas dnes videli poobede pri kocke🙂 my sme sli autom, deti kricali-su prechladnuti a mrzuti tak sme ani nezastavovali:(

kili
31. jan 2009

grmi, a ako to bolo u vás s tou škôlkou, ste sa zapísali minulý rok, potom vám slúbila, že vás zobere a nezobrala? a to že ešte nemajú 3r alebo prečo?
a dá sa, že sa takto zaregistrujem do viacero škôlok aby sa mi toto nestalo? že ktorá víde?

lilinka76
31. jan 2009

Kili, mozes to urobit, ale mne kamoska povedala, ze aj tak sa na nejakej "porade" stretavaju zastupcovia skolok a rozhoduju, ktore dieta do ktorej skolky zoberu. Ona zapisala dceru do dvoch a z jednej jej vraveli, ze tam ju neberu, ale zoberu ju do inej (v ktorej mala tiez prihlasku).

womenne
31. jan 2009

kili prosim ta da sa vyhladt určita fotka na streche.?rozhodli sme sa že si poriadime akvarko 😵 😵 😵
a raz som na streche ale neviem či sk alebo cz videla take nadherne s koralami a nemožem ho najst a zse všetky fotky sa mi nechce prechadzat ☹
dnes sme prestahovali chladničku do kuchyne konečne nemusim behat na chodbu a upratali špajzu hura,malovanie sa nekonalo pre vyššie uvedeny problem 😀 ale už je ok,asi mu nespasovalo pivko lebo nevypil vela nato kolko tam bola tak najmenej zo všetkych 😝 ,maly teraz ponom skaču 😀

kili
31. jan 2009

kiwi, a ty teraz hľadáš škôlku? a kde akú?

S. je teraz podarený, sa hrá z gumičkou od kolesa z takého malého auta, stále ju niekde položí, zoberie, zas inde položí, aj ju vkladal do toho autíčka (kabriolet) a rôzne hovadiny. zlatý je 🙂

lilinka76
31. jan 2009

Kiwuska, ani sa osobne nepozname a predstav si, sa mi s Tebou, Jankom a Jakubkom snivalo. Sice hrozny sen, ale snivalo sa. Mali sme nejake stretko dvojickarok a nejaky psychopat nas zavrel do domu a cez dierku nam pustal akysi otravny plyn. Bolo nas tam viac ale uz si nepamatam, ale Vasu rodinu mam zafixovanu, lebo som Vas v sne oslovovala "Kiwuskovci". Neviem, ci sme prezili, lebo ma zobudil placuci Matusko. Nastastie.

kili
31. jan 2009

womenne, fotku nevyhladáš, ale môžeš založiť tému o akvarkách a sa tam aj spýtaj, či si tú fotku niekto nepamätá, že kde je.

lili, aha, tak nič, ale neurazia sa, že si dám prihlášku na viac škôlok, že?
len mi je blbé, že keď chcem škôlku v ružinove, ale tam je ťažko sa dostať, tak sa poistím aj niekde, ke to je volnejšie, proste len nudzovka, aby som mala väčšiu šancu, že niekam pôjdu, tak oni ma určite šupnú tam a tak budem mať menšiu šancu, že sa dostanú do ružinova, nie? či sa dá napísať do žiadosti, že chcem prednostne ružinov? lebo by som fakt nerada chodila zbytočne cez most (tú druhú možnosť beriem Petržalku)

kili
31. jan 2009

jaj, a som zabudla napísať, tú našu situáciu, ale písala som inde, tak to sem len prekopírujem

ahojte, malí budú mať 3r budúci rok v marci a teda asi by som potrebovala, aby hneď aj chodili do škôlky, nemôžme si dovoliť, aby som bola dlhšie doma a platiť súkromnú na dve deti si fakt dovoliť nemôžeme, to by sa mi do roboty ani neoplatilo ísť. tak sa chcem spýtať, že kedy mám začať vybavovať a hľadať?
a ešte je problém, že sa budeme sťahovať do dediny blízko BA, a čo mi hovorili, tak tam je málo miesta a je problém tam deti dostať . No ale aj tak neviem, či by som nebola radšej, keby chodili do škôlky v BA kôli práci, že niekedy budem možno musieť zostať dlhšie... akže by bolo lepšie, keby chodili blízko mojej roboty a keby bolo treba, tak by som ich vyzdvihla a išla ešte do roboty. je to výhoda aj v tom, že by neboli tak dlho v škôlke, keďže kým by som skončila a cestovala a potom ich vyzdvihla, tak by bolo už hádam aj vyše 18hodín
No ale problém je v tom, že robotu nemám, takže si budem musieť hľadať a fakt neviem, kde to bude.
čo mám prosím robiť?

tatolu
31. jan 2009

Kili máš to trochu zamotané.

yasmina
31. jan 2009

draciky dik 🙂 ale keby som si ´vyberala ja tak urcite ine .-)
ale darovanemu konovi na zuby nepozeraj ze? 🙂

kiwuska
31. jan 2009

Lilinka no to bol teda sen:( este stastie ze ta mali zobudil, ja mam teraz tiez casto katastroficke sny, padaju mi zuby, nemozem dychat a pod. ale to pripisujem stresom zo skuskoveho a unave ☹

kili, 1.marca idem po prihlasku na Bancikovu, chcem dat malych od septembra, popripade este na Stastnu alebo Exnarovu, Habursku, vsetko v Ruzinove....

No najradsej by som keby ich vzali na Bancikovu mam to 5min peso od domu....
Tu prihlasku treba vyplnit, potvrdit u lekara a doniest spat- a v polke aprila pride vyrozumenie ci deti beru alebo nie. Nasi budu mat v sept. 2 roky aj 10 mesiacov tj. v novembri mi konci rodicovsky prispevok budem musiet zacat pracovat.... V juli snad skoncim skolu, leto budem este doma a v septembri pojdem snad do roboty a deti do skolky.

Dalsia vec vo vacsine skolok je podmienka: deti bez plienok a musia sa vediet same najest lyzickou, tak dufam ze to cikanie nejako do leta zmakneme....🙂

A este taka info skolky v ruzinove su total plne napr. na Stastnu mozu prijat iba 10 deti-znizuju kapacity, zevraj podla nejakeho noveho zakona.... uprednostnuju teda deti starsie, deti s miestom trvaleho bydliska v okoli skolky, napr. ked ma matka mladsie dieta a je na MD to starsie nemusia prijat , ked je surodenec starsi v skolke tak skor zoberu mladsie a pod.

A nieviem si predstavit ze to mam byt bez penazi ked mali budu mat v novembri 3 roky tj dostanem posledny prispevok , do skolky ich nahodou nevezmu ze co potom?

zuzka.25
31. jan 2009

ahojte

tak o škôlke uvažujem už aj ja, ale zatiaľ len tak okrajovo, pretože nás sa zápis týka až budúci január... tiež neviem, kde ich skúsiť umiestniť, či v škôlke, čo mám hneď pri dome, alebo radšej v centre mesta, kde predpokladám, že budem pokračovať v práci.. ale je mi jasné, že v centre mi ich s najväčšou pravdepodobnosťou nevezmú, keďže tam nebývame.. preto si Kili myslím, že keď nebudeš mať nejakú poriadnu tlačenku, tak budeš mať možno problém ich umiestniť v Ružinove, ak budeš bývať už v tom novom dome.. ale neviem, môže to byť aj inak

o tej škôlke, čo je hneď pri nás mi písala smartik a nič moc lichotivé to nebolo :( je tu ešte jedna, ktorá má výbornú povesť, lenže je pomerne ďaleko od nás pešo, žiadna mhd do centra odtiaľ nechodí, takže kým by som sa potom dostala na nejaký trolejbus, tak by to trvalo večnosť.. takže do toho sa mi moc nechce... uvidíme, máme ešte pomerne dosť času..

lili, to si mala dobrý sen 🙂 no ešte že ťa malý zobudil 🙂

my sme dnes spali s Lukášom v posteli a uprostred noci si to proste namieril k mojim nohám a zletel z postele :( v postieľke hučí, tuto vymýšľa... čo s ním???

yasmi, pekné okuliariky si dostala 🙂 aj si zaslúžiš 🙂

lumah, u nás to bolo rovnako asi v 6 mesiacoch ma začal luky hrýzť a odmietať zúrivo prsník, takže som potom kojila len tomina a pre lukyho som odsávala...
s tým chodítkom-pultíkom si ma pobavila 🙂 som si skúšala predstaviť, ako malí klaviristi prstíkmi na nohách hrajú 🙂
my sme to nemali tak skoro, takže sme to použili fakt len ako chodítko

lalu, no keď som si tu čítala, že čo všetko si zažila :( chúďatko... moc ti držím palce, aby sa tentokrát telo dalo dokopy extra rýchlo a aby ti tvoje kuriatka robili celý deň zábavu, aby si nemyslela na to mimčo moc, aj keď viem, že sa to nedá... zahojí a otupí len čas.. je to klišé, ale je to tak.. ja som tiež potratila pred dvojkami, teraz si len s nostalgiou spomeniem, že koľko by malo a tak, ale nemám viac menej čas sa tým zžierať.. aj keď u teba to samo bolo iné a extra vážne... ale podstata podobná... tak držím palce a myslím na teba