Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

dracik1
31. jan 2009

yasmi, mne sa tie okulky velmi pacia, moj tip 🙂 , ja som mala take ruzove, nie sice Dior ale iba obyc za 500 sk ale som ich samozrejme stratila ☹

kiwi, to fakt beru na Stastnu iba 10 deti???,to je co za haluz, je to moj favorit, samo, ze zatial su nasi kpci krpati, ale to je hrozna perspektiva 😲 c

kili
31. jan 2009

kiwi, to je príšerné.
a to s papaním sám, to ma ani nenapadlo ☹ . čo já viem, čo bude s A. o rok? a keď nebude jesť sám, tak čo potom??? ☹ to do kedy budem doma? ako rodičovská sa dá síce predĺžiť, ale ja by som už fakt bola rada, keby išli do škôlky a boli medzi deťmi a mali program... bože, to je hrozné.
ani S. ešte ani náhodu sa nekŕmi sám, apsolútne odmieta chytiť lyžičku, iba ak s ňou mávať, ale keď chce jesť, tak to vôbec nie. ale to sa do vtedy hádam vyrieši, ale fakt netuším, čo A. 😔

mixka
31. jan 2009

ahojte maminy, poradite mi ??? brazdim net a zhanam kocik pre nase bambulky a neviem pre aky sa rozhodnut. malo by to byt nieco lahke, aby som ho sama v pohode zlozila do auta a zaroven pohodlne pre deti, pouzitelne v zime aj v lete. neviem, ci mam zhanat sedenie vedla seba alebo za sebou. je mi to v podstate jedno, len podmienka je, aby som presla v pohode cez 80ky dvere. poradte mi, dakujem 🙂

zuzka.25
31. jan 2009

fu, kiwi, to je strašné, normálne začínam mať husiu kožu, keď si tu čítam tie tvoje už nadobudnuté poznatky.. ktovie, či budú bez plienok a sami jesť 🙂 no ale budú musieť :D

lumah
31. jan 2009

mixka ak chceš prejsť cez 80dvere, tak potom len kočík tandemový, ten má 60. jané tuším má aj za sebou trokolkový.
zuzka a už vobec nechcel prsník, alebo to bolo len dočasné?

kili
31. jan 2009

zuzi, ty sa nemusíš báť, určite budú 😉

zuzka.25
31. jan 2009

mixka, ja som mala PP Duette SW s volantom, za sebou, ale v 7 mesiacoch chalanov som ho vymenila za Jane powertwin a nemozem sa vôbec stazovat... je za sebou, otocne koleso v predu, otocim sa na patkorune, vsade sa zmestim, dokonca aj do malinkeho vytahu a to bola moja podmienka, rucna brzda, veeelke nafukovacie kolesa... je lahky, jednym pohybom sa sklada do auta, nic netreba odpajat.. 🙂

zuzka.25
31. jan 2009

lumi, lukáš už vôbec.. on metal hlavou zo strany na stranu a keď som ho "donútila" sa prisať, tak ma hnusne do krvi pohrýzol... takže som to už potom neskúšala...

kili, no uvidíme 🙂 keby si ich videla s lyzickou, mám pocit, že sa to snád nikdy nenaucia 🙂 a záchod, nočník??? utópia, hračka, zábavka, to je asi tak všetko.. ale majú ešte čas, ja viem... len už nad tým uvažujem.. a my sa musíme odplienkovať ešte do tých troch rokov, lebo tomi pôjde na tú operáciu hypospádie, to by som chcela mať za sebou ešte predtým, aby nemal viac takých "veľkých" udalostí naraz

jami3
31. jan 2009

baby, pošlite všetky detičky k nám do škôlky - bola som tam teraz cez týždeň - a tam 5 detí 😕
V septembri na celú škôlku ich bolo 19 -len jedna trieda sa robila - teraz na jar pribudne asi 8 detičiek- na jednu triedu veľa na dve málo - som zvedavá, čo s tým vymyslíme 🤐

Lumi, naši sa takto odstavili 😢 - ale už som to moc neriešila -mliečkovali už len ráno a večer - a odsávať sa mi už nechcelo. Skúšaj- ponúkaj/ale nie nasilu, aby sa mu to nesprotivilo/, možno sa ešte "napraví" - alebo odsávať - keď je z čoho 😉

kili
31. jan 2009

jami, to je pekné, ale moc veľká zachádzka 😝

mixka
31. jan 2009

dik zuzka, pozriem ho 🙂

lumah
31. jan 2009

zuzka aj mna cvakol dasienkami, ked som mu nasilu vtlačila bradavku do ust. 😖
jami a kedy ti prestali piť z prsníka? Ja nemám mliečka asi vela, lebo po každom kojení piju ešte z flaše, kojila som už len trikrát denne, teraz už aj niekedy len dvakrát, ale ked mi c jeden den pili z lavého prsníka naposledy na obed a potom až ráno, lebo dado večer odmietol, tak ráno ma tak bolel, že som sa nevedela dočkať, kedy sa uobudí Filip a vytiahne ho. Mám odsávačku, ale nechce sa mi odsávať už.
mixka zuzka ho má aj v albume, ten PP duett je dobrý, ja som s ním spokojná, zuzka ho tuším vymenila kvoli tomu, že sa s ním nezmestila na dlžku do výťahu, inak je super.

mixka
31. jan 2009

lumah, ja vytah k dispozicii nemam, takze toto mi je srdecne jedno ☹

lumah
31. jan 2009

mixka pozri na tento, ani drahý nie je.
http://www.biga.sk/index.php?page=6&itm=28094&a...

nana77
31. jan 2009

ahojte!!!
baby, tie skolky, to je sila!!! tak my mame len 8 mesiacov, ale ako to tak citam, infromovat sa mozeme pomaly zacat 😝

yasmi, aj mne sa skulinky velmi pacia!!! su super!!!! a ako tu sim zuzka napisala - zasluzis si, potom, co mas za sebou!!!

mixka, ten jane trojkolka je super, aj ja ho mam. ale mozno nejake golfky by nestacili? baby su uz velke, zacnu chodit (ak uz nechodia) a kocik budes potrebovat len na presun z miesta na miesto... a na to by aj golfky stacili, ci nie?

baby, dnes si moji krpci umyvali sami zuby!!!! 🙂 😀 😵 sice len pooblizovali pastu, ale boli podareni, pridam do albumu foto 🙂

mixka
31. jan 2009

nana, golfky na leto by mozno aj hej, len sa bojim ze mi bude treba kocik aj na zimu, to sice budu mat deti 2 roky, ale ci prejdem s golfkami...

lumah, ten je tiez velmi pekny 🙂

kili
31. jan 2009

ten graco môže byť dobrý, my máme a som spokojná 🙂
len tento je o dosť drahší, ja čo som videla, tak stál okolo 5tis. (nový)

lumah
31. jan 2009

mixka a vraj aj tento prejde cez 80tky dvere-ak by si chcela vedla seba.
http://www.babymax.cz/cosatto-you-2-detske-zboz...
nanuska šikovných chlapcov máš. 😀 Naši ešte zuby nemaju. 😀 😝

bibianka
31. jan 2009

Ahojki, ja ako vždy len na skok 😉

Nana,
my máme tiež 8 mesiacov a mám zatiaľ rezervované jasličky. Treba aj škôlku???

Lumah,
koľko príkrmov denne už majú drobci? My zatiaľ len jeden, od februára pridám ďalší, takže sme stále väčšinou na mlieku. Odsávania pre malého mám už fakt dosť (bambulu kojím), neviem, ako dlho to ešte vydržím. A pri tom sa ten potvorák vie aj prisať aj ťahať, len sa mu nechce, z fľaše je to skrátka jednoduchšie 😠

Zuzka,
pozrela som sa Ti do albumu, nechodím tu často, tak neviem - čo to máš doma za mediálnu hviezdu??? 🙂

nana77
31. jan 2009

mixka, ja mam teraz golfky, chodim s nimi v pohode von. jasne, ze nejaky extra teren to nezvladnem, ale da sa. kuk do albumu, mam ich tam odfotene 😉

bibi, ahoj!!! no neviem, ked tak citam, co baby pisu, tak asi sa zacnem aj po skolke obzerat.

inak, ja som si vzdy myslela, ze to tak funguje, ze tam, akm patrime podla bydliska nas musia zobrat do skolky...

pridala som to foto umyvania zubkov 😵

zuzka.25
31. jan 2009

mixka, nana má golfky, ale tiež kupovala to Jane powertwin, predsa len sú dosť otvorené na zimu, tak neviem

bibianka, som sa normálne išla kuknúť, že čo tým myslíš 🙂 lebo ja už ani neviem, čo tam mám 🙂 ale už mi docvaklo, že myslíš tie koláže 🙂

kiwuska
31. jan 2009

Som uspavala dlho- Janko kaslal strasne mame suchy vzduch sice zvlcujeme ale nic moc aj tak....

Hej je to divocina s tymi skolkami.... a to este nevravim o uplatkoch..... som pocula take ze rodicia kupili nejaky zachodik alebo nejake zariadenie a deti sa takto podostavaju, nehovoriac ze pri nas v skolke parkuju same znacky aut pezinok senec a pod....
kili ten rodicovsky sa da predlzit keby nahodou?

Nasi papaju sami uz od leta dokonca aj s vydlickou sibrinkuju, niekedy im to ide lepsie inokedy horsie ale v principe sa najedia

A serbliky dlho iba hracka, sediet ani za svet (maju ich od 6m), az pred druhym rockom sa zacali pytat kakat odvtedy ani raz sa nevy... do plienky, cikanie -ked sme doma cikaju do nocnikov, ale ked ideme von davam plienky, pre istotu v tejtpo zime , obcas su pocikane, inokedy suche, tak cez jar leto sa ich budem snazit oducit, ale na noc urcite este dlho budu potrebovat a este boh vie ako to bude ked budu spat v skolke poobede ci tam aspon tu plienku budu moct mat.... no mame co robit....

dracik1
31. jan 2009

nana ty im umyvas zuby pastou? 😀
ja som este nezacala, mam vycitky ale, objednala som uz take na prst ako mas ty v albume, v pondelok idem pre to...su strasne zlatiiiiiiiiii 😉

nana77
31. jan 2009

dracik ano, elmex pasta pre deti. strasne to maju radi a tu pastu obzvlast 😀 a dakujeeem 🙂

yasmina
31. jan 2009

dracik keby som vedela ze chces tie na prst ti poslem zadara 🙂
ja som kupila jedno je orginal . zabalene a druhe raz vyskusane staci vysterilizovat...nemozem cistit lebo mali ma uz tolko krat pohryzli ze som sa nato vykaslala...ale strasne ma pritom hryzli 😠

kili
31. jan 2009

kiwi, tuším áno, že keď sa chceš o dieťa starať, tak do 6r môžeš byť s ním, alebo môže byť aj na 4h denne v škôlke a máš nárok na RP (ale fakt neviem na 100%, to som si len niečo prešla, keď som hladala tu na MK tému o škôlkach)

bibianka
31. jan 2009

Zuzka,
tak to sú teda vydarené koláže, normálne si ma dostala 😀

Nana,
to koľko máte zubov??? My máme dohromady 3, aj to ešte také pidi (chrústi majú korigovaný vek 6 mesiacov a čosi, takže len teraz vyrarašili). To sa fakt umýva pastou? Však mi ju zjedia. Zatiaľ zjedli všetko, čo som im dala do pusy 😀

zuzka.25
31. jan 2009

aj my umývame pastou elmex, dávam len máááálinko a zjedia to, ale to vraj nevadí 🙂
bibi, ty si nevedela, že je to koláž? je taká stránka, kde sa dá strašne vyhrať s fotkami 🙂

lumah
31. jan 2009

bibi my sme ešte len na zeleninke- obedy-dva týždne, takže tiež okrem toho len mliečko maju,vlastne aj ked zjedia zeleninku maju ešte mlieko za tým. David tiež vie ťahať z prsa, len už nechce-lenivec.

dracik1
31. jan 2009

nana, to sa moze pouzivat uz taki mali a umyvat si zuby zubnou pastou?...teda u nas iba Jakub, ten ma 8 zubov...ale on vsetko co sa podoba na jedlo zje...takze neviem ci je pri nom vhodne pouzivat zubnu pastu 😀

bibi a ako metoda Kazde dieta sa vie naucit spat? u nas som nechala chudatka Jurka vyrevat asi 3 dni a je to lepsie, zhasinam svetlo, obcas este vykrikuje ale v podstate zaspi...teda az do nadrana, kedy si ho musim brat do postele, lebo 3 x do hodiny sa mi k nemu vstavat nechce 😲