Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
23. okt 2009

kiwus, no neviem to ti neporadim, nasim trvalo tri dni a nemali plienku cez obed, ale v noci ju zato maju stale 😅 😅 ja ich neviem oducit od tej nocnej plienky, ale tak nevadi to ani mne ani detom, tak to neriesim, uz som skusala im ju aj nedat ale za 3 hodky bola postel aj deti uplne mokre, tak neriesim, snad to raz pride aj samo 🙂 🙂

ja som im ju cez obed proste nedala, dva ci trikrat sa pocikali, ale tak, ze sa zobudili na to ze cikaju a pootom uz bolo dobre
teraz sa v skolke obcas pocikaju, ale ja to iba preto, lebo tam ich budia a oni ked tvrdo spia a zobudia ich tak je to pre nich taky nezvyk

bobicek5
23. okt 2009

zefa, s tym spankom si ma moc nepotesila. Urcite to dospim ked uz budu chalani chodit na diskoteky 😀

kiwuska
23. okt 2009

no tak skusim aj ja nedat len nechcem aby sa po pol hodke zobudili- chcem mat chvilu klud ale asi to inak nepojde a uz mi vela casu neostava, a kolko spia v skolke, hodku? to tam mozno vydrzia🙂

kiwuska
23. okt 2009

a sasi, ked sa v skolke pocikaju tak co tie ucitelky v pohode ale maju nejake pripomienky?

grmitko
autor
23. okt 2009

no do skolky sme museli dat take tie podlozky pod nich, alebo igelit pod plachtu, ak sa aj pocikaju nech nie je mokry matrac, mozes to aj doma davat na zacitaku,v skolke spia dve hodky priblizne 🙂 🙂
a tie pripomienky, zavisi od ucitelky, u nas jedna len povie, pocikal sa a viac to nekomentuje a druha ma vzdy obsiahly monolog, ale to ignorujem 😉 🙂 takze asi tak 🙂 a ak sa nepocikavaju pravidelne, tak by nemali mat ziadne pripomienky 😉

zefa
23. okt 2009

lalu..na stranke najmama.sk je článok o rotavíruse..ak chceš neaké info

zefa
23. okt 2009

bobi..si myslíš ,že potom budeš spať? 😀 😀 budeš ich čakať pri okne ako väčšina mám a trpnuť či prídu v poho a sami 😀
kiwuš...mne povedali v škôlke aby som sa netrápila,že oni ich to tam odnaučia (tak ako píše grmi,že ich aj v spánku odnesú na wc) ale to asi naozaj záleží od učiteliek..my cikáme na wc ale kakáme do plienok a čím viac ich do toho nútim,tým viac sú zaťatý,takže aj ja dúfam,že to vyriešia si sami
no vidíte aké sú tie deti každé iné..ale hlavne,že sú zdravý(telesne,duševne) nie všetky detičky majú to šťastie ☹

bobicek5
23. okt 2009

ved prave tak som to aj myslela 😀

lalupa
23. okt 2009

do riti, do riti, do riti, po 6 dnoch trapenia som myslela,ze uz je to za nami, chudatko, vkuse ju boli hlavicka a stipu ocka
no dnes mi zacala sablovat druha, tak zaciname kolotoc odznova 😢 😢 😢 , ta bola cely tyzden mlsna a na duplach, tak pokial sa jej precistia crievka...ach jaaaaj

idem si dat rychlo palacinky, ocividne to chytime aj my do par dni

zefi ano, prosim link, nestiham patrat,dakujem

mima595
23. okt 2009

Kiwi - u nas podobne - Baska sa aj po noci budila so suchou plienkou, alebo sa v noci zobudila a isla na WC.
Matus - ani nahodou - klasicky lenivy chalan - kym mal plienku cural do nej 😉 - urobila som to razne- naobed som nedala plienku, dala som igelit pod plachtu, najedli sa, vypili mlieko, dala som ich vycurat a isli spat - trvalo to fakt 2-3 dni, a bolo to uplne bez plienky - netvrdim, že sa potom nepocikal - teda hlavne Matus, ale bolo o take nepravidelne - takže som to neriesila.

Co viem od segry - tak tej v skolke povedali, že ked chlapec potrebuje cez spanok plienku, tak že nech to povie, že pre nich je jednoduchsie dat mu na spanok plienku, ako potom susiť matrac.

Lalu - fuj, bože, ja mam z rotaviru velky strach, važne uvazujem, že male dam zaockovat - dvojky nie su, ale male asi naozaj dam. Tak držím prsty...
My sme dnes boli na kontrolu u lekarky, takže sme to ustali bez ATB - este mi dnes hovorila, že potom nad tym rozmyslala, že im predsa len mala dat ATB - kvoli mne - že vo 8. a 9. mesiaci tehu dokazu stafylokoky a streptokoky narobit velku sarapatu s tehu ☹ - tak ma mierne vystrasila, ale ked som jej povedala, že ja prave kvoli tomu beriem odvcera Penicilin - tak si to normalne znacila do karty a hned sa upokojila.
Tak len dufam, že to dostaneme pod kontrolu a nebudu z toho problemy.

womenne
23. okt 2009

lalu možno to endostanete ani ja som to nemala a bola som s malymi stale v kontate,hlavne po nich všetko vydenzifikujte v save,hračky, klučky,nabytok pretri aj postielky by sa vraj maly preventivne aspon tak nam kazali z centra.

kiwuš nechaj ich par krat bez plienky ved oni sa naučia kup si taku jemnu stolovku pod plachtu aby nepocikali madrac.My sme to tiež tak maly Nikovi sa ešte sem tam stane nehoda.

my ideme zajtra do cirkusu som zvedava čo tam bude sme ešte nikdy neboli.

inak sme zase bez auta,na parkovisku začalo mužovi zničoo nič dymit 😕 v servise je pomaly čo 2 tyždne ato tam bolo v utorok na kontrole no chapete???2 roky nič ateraz sa stale kazi.

lalupa
23. okt 2009

mima,daj urcite 😉 ,aj ja by som uz dala

wom, ja neviem, ja uz nestiham dezinfikovat,ked obe stonaju...dala som si palacinky pred dietou ,ak nahodou 😀 ,este asi rychlo pominame zasoby v chladnicke,nech sa dovtedy nepokazia 😀
kupila som dettol mydielko,aspon nieco pozitivne robim 😅

fasa auto mate, ja osm jak krava v soku odrela v nasej garazi stenu s malou za volantom, o stenu nejde,ale blatnik je oskrety az to boli 😖 , zhrniemm to ''zena v soku na materskej'', uz to so mnou ide dole vodou...

womenne
23. okt 2009

lalu ono sa to ma robit až ed ste vyliečey.

baby aha čo kupojem drahemu na vianoce+ narodky 😵 http://www.esennce.cz/hummer-jizda/

grmitko
autor
23. okt 2009

dettol mydlo pouzivame my na bezne umyvanie ruk

lalu, mrzi ma ze teraz aj druha, chuda, musis byt uz aj ty riadne unavena a vycerpana ☹ ☹

my sme boli na kontrole na usnom, Lelko tam uz zapal nastastie nema, chvalabohu, ale atb musime dobrat

Dani, o aute mi ani nehovor, to nase bolo mesiac prec a kompletne nam menili motor, lebo odisiel, oprava stala skoro tolko, co sme dali za auto a to teraz treba este brzdy vymenit, takze tesim tesim 😒 ale tak hlavne ze nas odvezie, starcek nas 🙂 😀

ajka72
23. okt 2009

lalu no my sme si to s rotavírom tiež odkrutili ale dievčatá boli malé a už nikdy viac to nechem zažiť my sme to mali dosť silne skončili sme týždeň na infuziach ale to asi aj preto že naozaj boli maličké, v nemocke ke´d hnačky ustupili tak mi mlieko bezláktozové zarábali do ryžového odvaru a brali sme 2x denne probiotika, banánik, vtedy vlastne ani nič iné nepapali , ale bolo to strašné normálne som si vtedy myslela že o ne prídem, tie vodové hnačky,ale tvoje su vačšie je to oveľa lepšie a taktiež to mali s odstupom 3 dni obidve a dospelí sme to nedostali, tak treba dufať že vás to obíde, ja som o tom čítala a vlastne ide o vírus ktorý sa usadí v traviačke a aj 3 týždne sa môže z tela vylučovať stolicou a uplne tie črievka rozhádže, ale ke´d už to máte podchytené je dobré, tak sa držte 😉

ivka76
23. okt 2009

Zdravím vás tady. Chtěla bych se s vámi poradit . Mám 10 měsíční prcky a chtěla bych je nějak nasměrovat, aby začali večer usínat samy v postýlkách. Zatím se nám to nedaří. Dají se uspat velmi rychle, ale každý zvlášť. Takže když nemám manžela doma, je to utrpení. Problém je, že i když by jeden spal, tak druhý řve tak, že nemá šanci. Nemáte na to někdo nějaký fígl???

díky za rady.

lalupa
23. okt 2009

aji, mali ste toho sviniara??? 😠 kolko mali male? viem si predstavit tie stresy...
my sme nastastie mimo hnaciek klop klop, bambulik poobede udrzala aj vodicku, tak dufam,ze noc nebude zla
dnes som sa s druhou dobre vyspala,tak som na noc relativne pripravena a aspon viem, co ocakavat, no ked bude sablovat, tak nic,len cakat...
prva mi uz papa, teraz s babkou robi sceny,ze chce mliecko, no musime vydrzat
druhe chudatko vedla spinka, snad nebude strasne horuckovat, drzi sa hrdinsky, zlata je, snazi sa usmievat, a nejaci ako prva, len krasne na mna vola mami mami 😅

ivka, ahoj, prepac nestiham, ale par tyzdnov dozadu riesila toto cherry, radili sme jej vo velkom, skus jej ip-nut, alebo jej napis do cakame dvojicky, pokial ti dnes nik tu nebude vediet pomoct, nejako sme viaceri chrobacni a nestihame pisat 😅
krasna kombinacia mien 😉

ajka72
23. okt 2009

lalu dievčatá mali 7 mesiacov a boli sme vtedy prvý a poslednykrát v materskom centre podľa všetkého to tam dostali v tom veku totiž to nemali kde chytiť 😠 preto chápem že sa o babulky bojíš ako som písala u nás to bolo strašné za hodinu mali aj 30x stolicu resp. už len voda z nich išla, sama dobrovoľne som sa chcela nechať hospitalizovať lebo sme to prestali mať pod kontrolou, vtedy viem že sme im dávali kulíšek ten im napodiv chutil, smectu, len ryžový odvar do neho sme mixovali banán, neskor sme do neho zarábali bezl. mlieko to len vtedy,inak pijeme klasické, hylak forte, probiotika a veľa tekutín ale už nič nepomáhalo bolo to horšie a horšie a tiež to začalo zvracaním, teplotami a hnačkami, naozaj je dobré že babulky su vačšie a teda aj ich imunuta je oveľa v lepšej forme ako bola vtedy ta naša 😒

kiwuska
23. okt 2009

diki baby za rady zajtra idem kupit tie podlozky na matrac som zvedava ako to dopadne drzte palce
lalu nech ste skoro zravi!

zabka0609
23. okt 2009

ahojte kocky

lalupa to mi je strasne luto,ze ste chytili ten hnusny rotavirus 😔 ,drzim palce aby ste sa z toho cim skor dostali.

ivka ja som s uspavanim nikdy nemala problem kedze som bola na dvojky takmer vzdy sama,ale zienky radili,ze dat obe deti do postielok,pusinku a odist prec,pritom mozes nechat otvorene dvere a nejake intimne svetielko aby sa nebali tmy.ak placu tak zase prist pusinka,pohladkat a zase odist a to robit dookola.zozaciatku vraj byva plac,ale potom si deturence zvyknu.chce to len pevne nervy a trpezlivost.neboj zvladnes to.a ako pise lalupa skus ip nut cherry ona s tym tiez mala problem,ale do tyzdna jej zaspavali obe v pohode.drzim palce 😉

kocky tak my odchadzame koncom novembra do Anglicka za manzelom.Aj sa tesim aj si robim starosti ako to dvojky zvladnu a ako si zvyknu na nove prostredie.no ved uvidime.mame tu svoj byt takze sa vzdy mozeme vratit spet.

wom dufam,ze sa malym bude v cirkuse pacit 🙂

grmi som rada,ze vam je uz lepsie,drzte sa

zefa
23. okt 2009

lalu no kukám,že ti baby napísali to isté čo bolo v tom článku,dieta,ryžový odvar..atď..jaj bože chúďatká ☹ úprimne im prajem skoré uzdravenie
my sme zažili podozrenie na mrle u Samka,tak som tu tiež dezinfikovala všetko(aj manžela 😀 😀 )
kiwuš ja mám na toto pripravené plachty podšité takým tenkým igelitom a tiež už to idem riešiť cez obedňajší spánok,takže v tom odúčaní nebudeš sama...tak hor sa ideme do toho 😵
idem off...dobrú noc všetkým a hlavne detičkám

womenne
23. okt 2009

baby dava sa na laryngritidu dithiaden????

vranka4
23. okt 2009

ahpjte 🙂 ,chorobkám prajem skoré uzdravenie 😒
womennne,dáva sa Dithiaden,môžeš dať pol tabletky alebo ak nemáš,tak Fenistil kvapky....čo máte laryngitídu?tento týždeň mala aj Ivka,do utorka rána schytala,ešteže mám Rectodelt čípky vždy doma,teraz je už fajn 🙂

womenne
24. okt 2009

Ahojte tak okolo polnoci začal Sebino hroze kašlat a sypiet takže som hned otvarala okno,dala calcium a čakala na chvilu to prešlo ale potom znova a zdalo sami že horšie takže som mu už dala Rectodelt a dnes už začneme a Dithiadenom som si nevedela spomenut či sa može alebo nie ae našla somže ano.Len som nevedela či ma tiež tae učinky som zvyknuta davat rectodelt lebo hnedzaberie.

Som spala do rana tak zo 3 hodky čo som stale verala a prikryvala zase Nika bo sme maly chladno v izbe,aby a on neprechladol.Baby na porazenie,ani auto doma nič keby sa čo dialo tak len rychla 🤐.

womenne
24. okt 2009

tak vietečo mi poslali z lekarne Sinupret 🙄 davali ste to na laryngritidu?????

baby prosim vas spytajte sa svojich chlapov či vedia na čo su vaše deti alergecike,pretože moj muž tvrdi že to nevedia že to je starost matky 🙄 🤐 ja ho snad dnes....

womenne
24. okt 2009

joj a ešte som vas chcela poprosim o nejaky recpet so zelenymi fazulkami+ mesko dik.

grmitko
autor
24. okt 2009

Dani moj muz nema ani ponatia, na co su deti alergicke, to je ozaj starost matky 😉 🙂 on ani nevie kolko vazia, meraju ani nic podobne 🙂 🙂 uz som si zvykla 🙂 on ani nevie dokedy je skolka otvorena 😝

zuzka0807
24. okt 2009

ahojte baby!

Chcela by som poprosiť o radu ohľadom denného režimu a spánku dvojčiat. V pondelok 26. 10. budú mať Karolínka a Romanka 5 mesiacov. Ich prvé tri mesiace boli dosť hororové, najmä cez deň... stále plakali, len sme ich nosili, nechceli byť v kočári, ani tam nechceli spať (nepomohli im ani tie horúčavy, ale neviem aj tak, prečo boli také)... čiže dni boli strašné, tešili sme sa na noc, pretože to sa budili 2x na papanie, tak okolo1,00 a potom okolo 4,00 (+,- hodina), síce sme ich ťažko uspávali, ale keď zaspali, tak spali do papania. No a akosi sa nám postupom času vymenili.

Počas 4 mesiaca začali byť lepšie cez deň, predsa sa pohrajú, ja ich zabavím (urobím „divadlo“, púšťame pesničky a ja im tancujem...) a začali spať v kočári, takže cez deň ich 2x vozíme a búvajú v kočári, chcela by som, aby aj cez deň spali v postielke, ale sama si to nedokážem predstaviť, uspať ich a ani tam toľko spať nevydržia...

No a problémom sa stala noc... V tom 4 mesiaci pekne zaspali na dojčiacom vankúši počas dojčenie, preložili sme ich a spali. A zrazu Karolínka začala robiť – zaspala, keď sme ju prenášali bola „tvrdá“, položíme do postieľky a zrazu otvorí oči, začne sa trepať a je hore... aj keď ju znova ponosíme, spí, položíme, a je hore... bolo to fakt na nervy, tak som to nevydržala, dala som ju na prsník a tak som s ňou išla spať do manželskej postele, lenže to sa často budí a ja keď nechcem, aby zobudila Romanku, dám jej zas prsník, ona zas zaspí... už to ani počas noci nerátam, koľkokrát vlastne papá a koľkokrát len žužle... no a s jednou by sa toto možno ešte dalo praktikovať, dokonca sa aj dá pritom celkom vyspať... ale s dvoma??? A Romanka začala stvárať teraz podobné vecičky, tiež sa stále budí, zatiaľ ju treba ukolísať a zaspí zas, ale tiež je akoby stále hore, všetko ju zobudí...

Dudle nechcú! Máme všetky tvary, ale bohužiaľ nezaberajú.

Tú metódu z knihy Každé dieťa môže dobre spať – až od 6 mesiaca by sa mala skúšať, tak neviem, čo ešte jeden celý mesiac a potom tiež neviem, či to bude na ne účinkovať, lebo ony revú ako tury, také dve baby a dvojičky, to sa často nevidí, hádam by revali aj 2 hodiny (inak sú zlatučké, šikovné, Karolínka sa už týždeň prevracá z chrbta na bruško, je veľmi aktívna...)

Takže moje otázky vlastne znejú:
1. poraďte mi prosím režim dňa 5 mesačných detí (kedy dávať spať – doobeda, poobede, koľko) a ako to skombinovať s papaním (aj keď už o mesiac budú papať príkrmy)
2. čo robiť v noci? Ako ich uspať?

Má niekto obe dvojčatá podobného „vydania“? Lebo väčšinou čo čítam, tak aspoň jedno je dobrý spáč...

anesim
24. okt 2009

Zuzka, ja mám síce len jedno, ale ako keby si opisovala moju. Tiežce z deň spala len v kočíku, a keď mala tesne po piatom mesiaci, tak začala v noci robiť to čo tvoja, spala tvrdo a ako sa dala do postieľky začala sa triasť, plakať , tak sme ju preložili k nám do postele za pár sekúnd bola tvrdá, no ako sme ju dali do jej postieľky tak behom chvíle bola hore a zase do kola. raz sme toto cez noc spravili 11 x 😝 , tak potom sme kúpili veľkú posteľ, dali k našej a mali sme tri postele vedľa seba,
Tiež dudel nechcela a ani sa naňho nikdy nenaučila, a zaspávala len pri kojení, ono s dvojičkami to bude asi horšie, ale ak Vám to priestory dovolia, skúste dať ešte jednu posteľ, mne to pomohlo v tom, že som sa konečne vyspala, hneď ako sa začala budiť, tak sa trochu napila a spala ďalej 🙂

bobicek5
24. okt 2009

zuzka0807, ja mam trosku iny system. Kedze mali maju refluxy, ja ich po kojeni odkladam cez den na vankus alebo do sedacky "posediet" aspon na 15 minut. A bud sa potom hrame alebo zaspia a ja ich potom opatrne prelozim do postielky. Je pravda, ze cez den maju kratke spanky, viac sa chcu hrat a pospia si riadne az v kociku na prechadzke. V noci po nakojeni posedia, zaspia a spia vacsinou do dalsieho krmenia. Krmim naraz... Ja ich na rukach neuspavam, ani na prsniku. Ak by si na to zvykli, nezvladala by som ich cely den sama. Samozrejme, obcas robim vynimky, cez den sa im snazim venovat maximalne a ked si niektory z nich vypyta jest "mimo rezim" samozrejme dostane. Moji chalani s cumlom problem nemaju. Takze toto je standarny den a noc, samozrejme, radi tento system porusuju. 😉

Ja mam zasa iny problem - Kubo si zacal vo velkom cumlat prstiky a pasticky. Dokonca radsej vypluje cumel a "dudluje" ruky. Az tak, ze z toho dostal "zabu". 😖