Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

helka1
31. jan 2009

Bibi neboj sa Saska tucniacik nebude, ved pockaj ked zacne chodit, hned sa vytiahne a uz tak priberat nebude. Inac medzi mojimi bol rozdiel cca 700-800 g od narodenia v prospech Adamka, no odkedy sme sa vratili z nemocnice (Adamko tam strasne schudol) tak je Radka tazsia 😅 . Saska ma dobry apetit ! 😀

Yasminka to kde chodis na take kombinacie ? 🙂

bibianka
31. jan 2009

Helka, u nás na chvíľu tiež Saška predbehla Filipka, ale asi len o 50g. Teraz má Filipko asi o 200g viac.

bibianka
31. jan 2009

Kočky, idem do hajan, pá 🙂 😉

yasmina
31. jan 2009

helka preco? ved ja si bezne mixujem banan do trvanl.mlieka +vanilkovy cukor Maximovi som len pridala susienky 🙂

helka1
31. jan 2009

pa Bibi 😉

yasminka neviem, mna by to nenapadlo 😀 , no mozno to aj ja skusim a dostanem do nich viac mliecka 🙂

yasmina
31. jan 2009

helka tie keksiky sunarka v ruz.obale pricht banan med su bezkonkurencne a k tomu kusok zreleho bananu a vypiju 260ml len tak zaprasi...

yasmina
31. jan 2009

kurnik dala som o 17tej Red Bull a spanok nikde 😠

nana77
1. feb 2009

ahojte!
tatolu, tanicke k dnesnym meninam vsetko najlepsie!!!! 😵 😵 😵

ti nasi dnes spali do 6.00, co je celkom v pohode. lepsie, ako o 4.30 😝 - ako bolo ich zvykom

tatolu
1. feb 2009

Nanka ďakujeme 😉

Mne malí tiež spávajú pekne. Večer sa dajú do postielok a za chvíľu spia. Chodia spávať o 19.00 a vstávajú na mliečko okolo 6.00, ale potom búvajú ešte do 7.30.
Zo začiatku to bolo horšie (teda v čase, keď vychádzali zúbky). Tánička zjapala (vlastne škriekala, neplakala) a tak som sa ju snzžila uspávať na rukách. Nebola to výhra. Potom somsa rozhodla, že keď sa chalani na jej plač nebudia, tak že ju nechám rovno v postieľke. Teraz už problém nie je.

A čo sa týka vyjdenia zubov. Vraj je to tak, že čím neskôr vyjdu, tým neskôr vypadnú. 😉

Tomik má už 6 riadnych zúbkov (začali mu vychádzať keď mal 4 mesiace) a Tánička má 3 malinké a začali jej rásť ako 7 mesačnej.

bibianka
1. feb 2009

Tatolu, tak to máte krásne s tým spinkaním. U nás to nehrozí, ráno musia cvičiť, takže potom sme už všetci tak prebudení, že sa nedospáva. Doobeda si už dajú len 20-minútovku a potom spia až poobede na balkóne.

tatolu
1. feb 2009

Bibi, ja som sa nechcela chváliť, iba napísať, že sa to dá 😉
Ja som zas dosť pohodlná a nedokážem si predstaviť to odsávanie. Chvíľu som odsávala ale ako vidím, mala som byť trpezlivá. Myslela som, že pol hodiny na odsatie stačí, ale asi nie ako som vás čítala.
No čas nevrátim, a mliečko nebude ☹

womenne
1. feb 2009

Ahojte
chcem sa spytat baby Nikolaskovi sa zošupala pokoška za uškom v tom zhybe aboli ho to mal tam trošku krvičky neviem či si to zoškrabal,neviete z čoho by to mohlo byt alebo malo to niektore zvašich?Nechce sa mi zo všetkym hned utekat k doktorke ale nechcem ani niečo zanedbat ☹ Ma to ako take velke šupiny čo maju babetka na hlavičke ☹

zuzka.25
1. feb 2009

ahojtee

tak naši tiež jednu dobu odmietali mlieko, teraz je to ako kedy, ráno väčšinou vypijú, večer podľa toho, čo a kedy jedli predtým... už to nejako neriešim, dávam im jogurt, tak nejakú tú dávku kalcia majú...

určite bábätká nebudú tučniaci, naši tiež nie sú z najchudších, brušeno majú.. ale stále sú v pohybe a už strááášne dlho si držia váhu okolo 11 kg...

wom, aj našim sa tá kožka občas šúpe, resp. sa im tam ukladá mydlo, ak im to zle umyjem, alebo utriem... podľa mňa to nechaj tak, nech sa to zacelí a potom trošku potri olejčekom alebo krémikom... určite to nič nie je...

tatolu, naši tiež zaspávali v postieľkach od malička, sami... tiež sa plačom nebudili navzájom, ale len do určitého veku... teraz prednedávnom začal luky bojkotovať uspávanie, hučal ako piliňák, až sa celý spotil a skončil aj tak s nami na gauči alebo v posteli.. trvalo to asi dva týždne, bolo to o nervy.. teraz posledný týždeň zasa dobré... zasa zaspáva sám, vypýta si k tomu síce nejakú zvláštnosť, typu diaľkové ovládanie, alebo napr. teraz má dve obracačky z kuchyne, tak ale keď je spokojný, tak nech s tým spí 🙂))
náš tomík mal prvý zub tiež v 4 mesiacoch 🙂
táničke všetko najlepšie 🙂

odsávanie je hnus fialový.. dlho to trvá, nič obzvlášť príjemné, vydržala som 8 mesiacov a sama kukám, že tak dlho 🙂 myslím, že som urobila, čo som mohla...

bibianka, my sme tiež cvičili, mali sme 5x denne, stíhali sme 3x, niekedy výnimočne 4x... to bol tiež čas :( nerada na to spomínam..

nan, práve tu bol tvoj muž 🙂 voňavky sú na ceste.. že o šiestej??? by ma dal šalený pozdraviť 😉 neboj, o chvíľu sa to zmení a budú spávať do 7.30, uvidíš 🙂

zuzka.25
1. feb 2009

áá, lasagne sú hotové, idem hami 🙂
dnes som sa výnimočne po dlhom čase namaľovala, ideme poobede na oslavu, tak nech som ako človek trošku

lilinka76
1. feb 2009

Zuzka, na tu 7,30 hod. cakam ako na spasenie. My vstavame o 4,50 hod. 😠 😠 . Dufam, ze mas pravdu a konecne sa vyspim aj ja. Dnes som bola s Matusom hore od 03,30 hod. do 04.00 hod. , potom spal pri mne v posteli a ked som ho o 05.00 hod. prekladala do postielky, ze si zdriemnem, vstal Misko. Na porazenie...

yasmina
1. feb 2009

Ahojte prave sme prisli z prechadzky...dnesne foto :
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

kiwuska
1. feb 2009

yasmi, aki su zlati a i ked na ostatnych fotkach sa mi zdaju odlisni, na tejto vyzeraju ako dvojicky 😎 a dnes bolo vonku ozaj krasne rano. my soplikujeme, noc bola ako tak.

zuzka.25
1. feb 2009

lili, určite to príde, hlavne keď začnú chodiť, budú viac unavení a prespia ti celú noc, uvidíš... ja by som asi zdochla, keby som mala tak skoro vstávať...

yasmi, sú kráááásni 🙂

kiwi, vyzdravte sa

yasmina
1. feb 2009

kiwuska maju uplne rozdielne tvaricky a povahy detto 🙂
dnes krasne svietilo slniecko...prvy krat sme boli bez kociara....drobce vyrehnene 😀 nahanali psov...bola sranda joooj my sme soplikovali velmi dlho...pokial sme sa z toho dostali to bolo nieco...

grmitko
autor
1. feb 2009

yasmi krasne foto z prechadzky, my mame take iste bundicky 😀

zajtra idem s leom zase k dokine, lebo to ma chudak den odo dna horsie a nie lepsie, a to uz 7 dni berie atb, som z toho cela hotova a nervozna ked ho pocujem kaslat chuda moje zlate ☹

helka1
1. feb 2009

Yasminka drobci su krasny 😵 som rada, ze uz su zdravucki 🙂 a ani v supermanovskom obleceni nemaju chybu 😉

grmi leuskovi skore uzdravenie !

yasmina
1. feb 2009

kocky dakujeme 🙂
grmi ked u nas v Presove ak chcem nieco 2x to iste jedine Tesco 🙂

tatolu
1. feb 2009

Zuzka ďakujeme.
Yasmi, naoza sú zlatí 😉

lumah
1. feb 2009

bibi ty si hotová mliekáreň, ja som dnes ráno odsala 60 z jedného a druhé som nechala Filipkovi, ale nemám tolko čo ty, kojím trikrát denne, tolko čo ty som odsávala na začiatku také prvé 2-3 mesiace, potom už menej. Som rada, že mám aspoň niečo. 😝 Dnes ráno som odsala aspoň tu trochu Dadovi-krpec jeden sa zobudil o štvrtej a nechcel prso-dostal flašu a moje mal neskor. Nejak ho chytaju soplíky, som zvedavá čo bude v utorok-máme ísť plávať zas.
Dnes sme papali prvý raz zo stoličiek, lebo v lehátkach sa krutia ako čerti. Dala som foto. 😀
dracik musím sa ti pochváliť a podakovať zároveň, spravila som cukinu so zemiakom a troškou mrkvy, dala štipku kminu a olivoveho oleja trošku a hlavne som to rozmixovala na riedko - pomohlo-Filipa ani raz nenaplo-pekne spapal všetko. 😀 Dííííííííííííííííííííííííík ešte raz. 😀 Robila som to všetko nad parou, je to lepšie ako variť. Moja bývalá svokra mi poslala taký hrniec sklenený aj s pokrievkou sklenenou a je to super. Dám vodu, nad to sitko a na vrch mi akurát sedí tá pokrievka, takže je všetko pekne vidno. Potom tu zeleninku ked je hotová vymixujem v tej vode, ako mi radila zuzka. Booože však ja som už všetko zabudla, čo som robila pri dcere, však to aj bolo pred sto rokmi. 😝 😀

dracik1
1. feb 2009

lumi, to som rada 🙂

my sme mali rano horor, 2 minuty som ho nechala sameho - Jakuba, oblozila som ho perinami a zrazu pocujem tresk a rev, spadol s postele, baby, my mame tvrde dubove parkety a vysokansku postel 😲 , strasne plakal 5 min, dalsich 10 min fnuckal, ale nemal na hlave ziadne cervene, celeho som ho prezrela, ale je OK, normalne robi vsetko ako ma....myslite, ze sa mu nic nemohlo stat? som krava, uz som ich prestahovala do obyvacky na zem 😲

tatolu
1. feb 2009

Dračik, podľa toho, čo písali maminy treba ho teraz pozorovať. Či ho netočí, či je OK a tak.
Problém by bol, keby bol malátny, bledý a bolo mu na vracanie.
Neboj. Aj mne padli 😉 A nebolo im nič.

dracik1
1. feb 2009

tatu, dufam, vyzera byt Ok, tak mu snad nic nebude.... 😕
kocky, ako ste to riesili ked sa decka ucili chodit a furt padali? my mame tie dubove parkety, ziadny koberec uz teraz sa trasiem 😲

tatolu
1. feb 2009

skús dávať protišmykové ponožtičky alebo topánočky s gumenou podrážkou.

dracik1
1. feb 2009

tatolu, ja len tak preventivne patram 🙂 , topanocky to je jasne...ale po dnesnom zazitku sa trochu dost bojim ako to bude, ked sa sami zacnu stavat a chodit 😝
tvoji este len lezu?

tatolu
1. feb 2009

No ale ja mám 3 ks 😉
Najstarší už fičí...