Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

vranka4
23. nov 2009

ahojte,tak tu sa nezaháľa,dvojičkové maminy všetko stíhajú 🙂 ,od poobedia som sem nekukla a teraz nejdem dočítať,čo ste sa tak snažili 😀 😀
no,k tej postave,lumi,ty mi pripadáš taká akurát z foto,či sa mýlim?grmi,na mne ešte stále visí 6 kg od pôrodu dvojičiek,nevedia sa odomňa odlepiť 😀 😀 ja tiež len pomaly nabaľujem na seba-dočerta 😝 ,keď sa po večeroch obžieram a milujem sladkosti,cvičiť sa chystám už dlho,len sa nejdem k tomu dokopať 😀 😀 ,vždy si poviem,že od zajtra a nič 😒 ,namiesto pc po večeroch,keby som aspoň 15 minút pocvičila...lenže ja radšej idem do skrinky pre keksík,popcorn a pri počítači si zobkám 😀 😀
ináč ,tá 41r. maminka,to je hrozná tragédia 😖
dráčik 🙂 ,super stratégia 😀 😀 ,neviem,či to nezačnem riešiť aj ja tak 😀

astora
23. nov 2009

čo sa to tu deje ????

diddi
23. nov 2009

dracik,co sa zas stalo?

adrolka
23. nov 2009

caute!
jaaj lalu, mne tiež už úplne preskakuje, vresknem aj ked nemusím, no mi je zo seba špatne 🙄 . potom ich pusinkujeeem dookola aby sa na mňa nehnevali.
tá opakovačka- to je bomba, som sa poriadne nasmiala 😀
tieto dva prípady mamičiek ma tiež baby poriadne zobrali....aj som si povedala, či som normálna sa rozčulovať nad mojimi, ked sa môžem len tešiť, že ich mám!!!
dráčik, čo sa stalo???????????

jolanka
23. nov 2009

ahojte tak to je des co se stalo v ty spissky ja by sem hned dala zalobu. ☹

jinak Diance dopadlo vysetreni na endokrinologii bezva, podle dedicnosti vse v poradku ale stejne kontrola za pul roku.ja na ne rvu holky taky vzdyt to jsou kousky co oni umi vymyslet.

mime dodatecne gratuluji a at jsou oba co nejdriv doma. 🙂

diddi
23. nov 2009

jolanka...a co ma mala so stitnou?...nieco dedicne?...lebo mne vyoperovali 8m.po porode lavu cast stit.zl. a prava ma znizenu funkciu,tak som dozivotne na euthyroxe(150 uz,zacala som s 25 ☹ 😠 )....a tak priberam ani neviem ako...a hlavne z coho 😠

katullka
23. nov 2009

Caute zienky,

ja som bola dnes rano taka napalena, mala som dohodnuteho tepovaca na koberec v detskej a tiez aj sedacku, 8:15h som odviezla deti k svokrovcom, lebo o 8:30h mal prist, mala som iba par minut aby som vsetko odpratala, nahanala som sa ako blazon a ten kreten mi o 9h zavolal, ze je chory a nemoze prist 😠 . On asi chudak presne o 9h ochorel, nemohol mi skor zavolat? No na zajtra som si dohodla ineho, tak dufam, ze to vyjde.

Sasi, som velmi rada, ze Domko papkal v skolke, dufam, ze mu to vydrzi!!! 🙂

Lalu, aj u nas je to s uspavanim katastrofa, ale aj cez den spia malo, v nedelu sme ich dali o 12h spat a chceli sme ist s nimi, no oni do pol druhej vystrajali v postielkach, tak sme to vzdali a isli sme k MM babke, len co sme nastartovali auto uz aj obaja chrneli, betari jedni 😀 . V aute spali len chvilu, tak som myslela, ze vecer budu o 20h, no ani nahodou, zaspali az okolo pol desiatej. Samkovi nevadi zaspavat samemu, ale Paulinka, robi, to co si pisala, tiez panicky plac, ale ja uz to robim, tak, ze im poviem ale dve, tri rozpravky, chvilu tam este lezim a potom idem prec, ked zacne plakat, tak sa vratim a poviem jej, ze sa musim osprchovat a ze mam este nejaku robotu, takto jej to chodim kazdu chvilu vysvetlovat. Zaspava asi hodinu a pol 😝 . Je to niekedy hruza s tymi detmi, ale tak ako si pisala, sme stastne, ze ich mame a hlavne nech su zdrave.

Paulinka uz asi tyzden kasle, dnes sa to zhorsilo, tak uvidim, ci s nou zajtra vybehnem doktorke. Inak aj ja som rano citila, ze na mna nieco lezie, ale cez obed som s nimi isla spat, tak mi hned bolo trosku lepsie, vecer som isla cvicit, aj ked som sa dlho rozhodovala, ale teda bol to riadny zaberak. No keby som nesla, tak tiez sa pri pc alebo tv napchavam cokoladou.. 😝
Lumi, nezacnes so mnou chodit cvicit? Budeme sa spolu podporovat. 😉 Inak na tej fotke vyzeras vyborne.

Baby a co sa stalo, co ste spominali to babatko??? 😕

katullka
23. nov 2009

diddi, a tie problemy so stitnou si zacala mat pocas tehotenstva alebo uz aj pred tym?

lalupa
23. nov 2009

dracik,aj ja som uz musela menit foto v pase, a ostatni ako by sa nechumelilo, kadeco 😠 a na nich nedoslo 😖
manza dosiel pred chvilou 😲

diddi, jolankyna mala je strasne vysoka,preto endokrino, nie je to len o stitnej zlaze to endokrino

kati, ved vravim, chlapi maju vsetko na haku, somar ten tepovac, pokial nevyzeral ako cojaviem mastalir? 😀
pozeram rozpravky na nete, idem asi dve knizky objednat,dam vam tip?

inac, na to cvicenie,kedze mi to popalilo vela kalorii 😀 , som zavesila bravcovy rezen a tvarohovy dezert s passion fruit o pol jedenastej, no co uz 😅

cas ist spinkat,ze? 😀
tak vam aspon poprajem, co zvyknem malym,ked su dobre 🙂 ,dnes to nepoculi 🤐

dobru noc ma mila, dobru noc, nech ti je sam panboh na pomoc
dobru noc ma mila, sladko spi, nech sa ti snivaju krasne sny 😵

lenkamt
24. nov 2009

ahojte 🙂

Dracik - asi fakt pomsta, sme si nemali začínať s bosskami 😝 a akú si mala fotku? fakt sa to tu serie 😝

Lalu - hoď tip na knižky 😉

baby nám pri zaspávaní neskutočne pomáha že im púšťam rozprávky na cd, ale také fakt pre malé detičky , aby to malo aj pesničky a tak, pri tom ležia a zaspia, niekedy im to trvá 10min, niekedy hodinu, ale zaspia bez zbytočných ceremónií 😉

ja nepriberám, ale mľandraviem, asi by som tiež mala začať cvičiť 🙄

a s tými mamičkami a detičkami hrozné, hrozné, hrozné. ja som si presne pre toto vybavila dr. aby ma aj sledovali na konci a aby mi ich vybrali keď už nebudem vládať 😔 tu napr. vôbec nemali za potrebu ma posielať na častejšie soná alebo niečo či rastú rovnako a podobne 😝 som si to musela vydupkať. teraz tak jedna v čakáme dvojičky čo čakala jednovaječné prišla o jedno dievčatko 😔 otras čo sa tu deje 😠

diddi
24. nov 2009

katulka, mala som problem aj pred tehotenstvom, ale nie az taky, mala som mierne znizenu funkciu, uzivala som euthyrox 25...potom to nejako preslo, prestala som brat tabletky, po 4 rokoch sme sa rozhodli pre babatko a zrazu mi narastla velika struma na lavej casti....8m. po porode mi ju zobrali aj s celou lavou castou stitnej zlazy...a diagnostikovali znizenu funkciu pravej casti....nikdy nebudem stihla 😔 😢 😠

grmitko
autor
24. nov 2009

diddi hlavne ze budes zdrava, ved nemozme byt vsetky stihle 🙂 🙂 to by bola nuda, ja som v zivote ani stihla nebola, vzdy som bola baculata

a ved zivot ani nie je o stihlosti 😉 😉

diddi
24. nov 2009

ja viem sasi, len je to des, nosit tolko kil na sebe....mam uzke a lahke kosti a fakt mam s tym problem - uniest seba 😀 ..kaslat uz na oblecenie, ale zdravotne to nie je dobre....mam dokonca stavy, ze sa nalejem vodou a som fakt ako na prasknutie...na nefrologii mi nic nezistili, ale ja jednoducho viem, ze zadrziavam moc...ved to nie je normalne, aby som cikala raz za 4hod....to je 6xza den 😕 ...a kolkokrat rano ideme prec, prideme vecer a az vtedy idem cikat....pritom pijem dost...uz muz mi obcas povie - zas si naliata, nevidim ti licne kosti 🙂

grmitko
autor
24. nov 2009

no hej ked ti to robi problem tak je jasne ze to nie je prijemne, ja som sa teraz vazila a zas mam o kilo viac, tak som si povedala, ze uz stacilo, vecer po siestej uz nebudem jedavat a hotovo, lebo zas budem celu zimu len sediet na riti a naberat kila 😒 a odpustim si aj moju milovanu cokoladku 😀 😀 😀

diddi a srdiecko ti nevysetrili? lebo to moze mat suvis aj s tym, tatina zalievala voda kvoli slabemu srdiecku

womenne
24. nov 2009

Ahoooooojte dnes sme si kupili koberec 😵 😵 😵 konečne už om sa nemohla na tu zodretu plavačku pozerat.Nieje sice po akom som tužila,ale je krasny taky jemny bledohnedy s tmavou a s listami.Ale ine prachy pytaju za tie koberce kriste až sa nam okuliare rosili 😀

No ja som dnes na rehabke počula že už je jedna sestrička chora ma prasač.chripku a vraj ich je viac bože ja sa bojimm 😔

diddi
24. nov 2009

sasi,mam so srdcom problem,mavam arytmiu,beriem sotalex,ked ma to chyti...podla kardiologa to nie je nebezpecne,len neprijemne...vraj sa to da operovat...no,dakujem pekne...mavam to,ked sa rozculim,nakricim na deti,alebo pri nejakom rychlom pohybe,napr.ked cupim a rychlo sa postavim,raz som to dokonca mala po cikutke...mam nejake T vlny pozitivne,to ma aj moja mama....takze vsetko asi co mozem mat nefunkcne,mam. ☹

grmitko
autor
24. nov 2009

ach jaj diddi nno mas toho dost 😒

dani hadam nechytis nejaku hnusobu na tej rehabke ☹

dracik1
24. nov 2009

caute, vcera ako ste ich buzerovali, tak sa na mne vyburili, ze si mam zmenit fotku v pase...mala som tam deticky...inak fakt neviem preco nemozem mat v pase deti, ved je to stranka o detoch , ved som tam nebola hola 😔 , to by museli vymazat polku Mk, lebo niektore vytvory - pasy naozaj neodrazaju realitu ako to Mk vyzaduje 😖

adrol, lalu, skuste moju metodu, nic ma nevytoci 😀 , aj keby z okna skakali 😕 , mam pocit, ze po 3 dnoch to celkom ucinkuje, nerevem a deti su nejake kludnejsie

didi, chuda, ty mas toho dost, ja beriem tiez Eutyrox, zatial 100 ale dokina ma strasila, ze uvidime, co este jedna kontrola a ze mi da 150 😒 a paradox je ten, ze ja som zasa totalne tintitko

wom, v cechach uz ockuju na pracasiu chripku?

lumah
24. nov 2009

katullka ja sa najskôr musím dostať do formy trochu sama, ale po zime určite začnem so sebou niečo robiť, možno už aj po Novom roku. Mňa to vždy chytí tak v marci apríli, pred vianocami nechcem, lebo to sa aj tak bude žrať a keď cvičiť, tak aj upraviť životosprávu v mojom prípade. 😝
Dnes som bola u zubára vo vojenskej, mám zapálený koreň či čo v mŕtvom zube, musím brať AB. Sa ma opýtal doki pred napísaním receptu či nie som tehu. Ja že"preboha nestrašte"! 😀 Rodiť až do dochodku sa mi teda ozaj nechce. 😎 Vraj to mám z oslabenia, no však ja sa ani nečudujem, však som nevyspatá a unavená jak hovado.

zefa
24. nov 2009

ahojte

a baby keby sme začali štrajkovať všetky na tých inzerátoch a naschvál dávali aj na 3 miesta by nestíhali mazať 😀 😀 😀
sa tu rozoberá postava?...no ja som síce odchádzala z nemocky o 5 kíl ľahšia ako pred otehotnením,ale nakoľko mi popraskala brušná stena vyzerám o tých 5 kg ťažšia..a ja síce cvičím pri" paneláku" každý večer..ale brucho už nespevním...iba plastikou..a to mi doki,čo mi pomohol k deťom povedal,že ked mi pomohol s deťmi, pomôže mi aj s bruchom...len si mám našetriť 😝 😝 supiš doktor..no ale v 35tke už ozaj kariéru modelky nestíham,tak to neriešim
rozširujem klub chorých na štítnu 😀 😀
teda čo my sme tu už nezaložili 😀 😀 😀
a ja dnes pečiem ako na úkol...ráno nás zobudila vôňa chlebíka z pekárne,teraz som dorobila mini pizze...lístkové cesto vyvaľkať na tenko(nie na priesvitno),potreť pretlakom(natenko..ostatok na polievku,omáčku),na to poukladať šunkovú alebo inú mäkkú salámu,na to plátky syra(aký máte) zrolovať,rolku pokrájať na asi 1 cm kolieska,rukami ešte utľapkať na placku,potreť vajcom,dať na olejom vymastený plech,na každú placku ešte vytlačiť trochu tekutého syra a štipku pizza korenia ,piecť do ružova...také jednohubky na oslavu

lenkamt
24. nov 2009

Dračik - podľa mňa nejaká baba z tých čo tam do nás pindali bola prezrieť našu tému že čo si o tom píšeme a nahlásili ťa 😠 však si daj nejakú svoju, nech tu na nás kuká kočka dračica 😉

Zefa - no to som mala prísť na raňajky 😀

nana77
24. nov 2009

wau, zefi, ten receptik vyzera mooooc dobre!!!! ja vculeky robim francuzske zemiaky. a rano nas tiez zobudila vona chlebika z pekarne 🙂 . a aky robis? daj tipa... lebo ja len ten najjednoduchsi pre zaciatocnikov - biely a uz nam lezie hore krkom 😝

lumi, neboj, naozaj si zvyknu... teda aspon dufam. nasi su tak nauceni na seba, ze aj teraz napr. som ich ulozila spat, oliverko za par minut spal a ondrejko este vykrikoval z postielky, smial sa, jasil sa, buchal do dveri a vselibarsco robil a s oliverkom to ani nehlo. ondrejko zaspal skoro o pol hodinu neskor 🙂

baby, s tou stitnou zlazou, to je neprijemne... ja viem, mam kamosku, co to ma operovane (ale neviem presne kolko a na kt. strane) a tiez dozivotne lieky musi brat...

dracik, kasli na ne. to urcite po tom, co sa riesilo ti to vymazali. istotne kukli do nasej temy a zacali to tu cistit... je to trapne. ja kolkokrat pozeram na niektore fotky v pase ako puk, naozaj nemaju spolocne s realitou vobec nic a kludne si tam mozu byt... hold, otvorili sme si usta tak tu to mame - konikovska demokracia, je to smiesne 😀

ozaj, vcera som pridala fotky do albumu, tak mozete kuknut. mali za stolikom. som im ho vcera prvy krat vytiahla aj so stolickami, baby, to bolo radosti 😵

tie pripady, co sa stali teraz v presove a v spisskej... je to strasne smutne.. 😔 😢 . taketo veci sa doslova snazim prepocut a nevidiet, lebo sa ma to vzdy velmi dotkne... odkedy mam deti, som naozaj omnoho, omnoho citlivejsia na akekolvek negativne spravy o detickach 😔 . a naozaj, budme stastne, ze tie nase su zdrave, lebo to je najvacsie stastie na svete, mat zdrave, spokojne a stastne deti 🙂 , dakujem za to!

lenkamt
24. nov 2009

Nanuš - úžasné čítajú 😀 krásni 😉

nana77
24. nov 2009

lenka, dakujem 🙂

grmitko
autor
24. nov 2009

nanus krasne fotecky 🙂

ja robim palacinky, som dostala chut 😉

lenkamt
24. nov 2009

ja som dnes "piekla", spravila som banánovú striešku 😀 práve tuhne čokolodá, mňam 🙂

zefa
24. nov 2009

leni...asi by sme si mali natiahnuť neakú šnúru cez okná..v takomto počku ti to zavesím a ty pritiahneš 😀 😀

nani na mimibazáre je receptov kopec a zatiaľ sa mi všetky podarili..ale najčastejšie...300ml vody,3PL oleja,300 g hlad.múky,200g celozrnnej,2čl cukru,1čl soli,1/4 kocky čerstvého droždia,štipka rasce

grmitko
autor
24. nov 2009

od rana myslim na lilinku ci to uz maju uspesne za sebou

grmitko
autor
24. nov 2009

Leni ja tiez robievam bananovu striesku, na slavnostne prilezitosti 😉

lenkamt
24. nov 2009

Zefa - mali by nám spraviť taký krytý most 😀 hneď by nám bolo veselšie 😀

Saška - naša Verča to zbožňuje, tak jej semtam spravíme, ja som to robila po pôrode keď chodili návštevy a na vypekanie nebolo času 😀