Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

helka1
1. feb 2009

katulka a boli ste na tej chate sami ? Neboli tam cudzi ludia ? LEbo mne sa obcas stavalo, ze medzi cudzimi, alebo v cudzom priestore zacali byt drobci placlivejsi. Tiez sme boli na chate, dosli sme tam, kopec neznamych tvari pre nasich drobcov 😅 a Adamko spustil neskutocny rev a vobec nesiel ukludnit ☹ tak sme odtial prchali rychlostou blesku 🙄

jankabambulka
1. feb 2009

inak už máme náznaky , že katuľka sa pýta na nočník - začalo to ráno . keď chce tak sa začne šponovať, začne ťahať pudlo a prekladať nohy resp. kopať nohami a mrnkať. prvý krát keď to začala robiť, tak som to nevedela . ja hlúpa som do nej skúšala dať čajík zahodila , dala som jej teda rožtek zahodila a tak hovorím si asi chce kadiť. no a čúrala , toto sa opakovalo aj doobeda aj poobede. a zasa to isté kopanie nohámi mrnkanie ťahanie pudla, tak som dala čajík zahodila, keksík zahodila a dala na šerblík a bolo ok a poobede to urobila aj u našich hovorm si ,tak nech sa počúra a ona až tak začala plakať tak naši doniesli starý šerblík - predpotopný, malá sadla a vyčúrala vykadila a bolo OK. dnes sme minuli 1 plienku aj to mala tam len tak minimum čerknuté čo asi neudržala, ale to som jej radšej dala čisté na noc. tak sa to vyplatilo, i keď od 6,5mesiaca čo ju dávam, je dosť dlhá doba - a MIŠKO - je to chlap , ktorý má stále čas, keď ho dám na šerblík tak sa vyciká, a kadí len ráno ke´d vstane. problém je v tom, že budeme musieť asi zo sebou nosiť šerblíky alebo ku našim kúpiť ešte jeden a ku svokrovcom aspoň jeden.

katulka - tých pádov sa ja bojím ako čert kríža - ja budem histerčiť...

yasmina
1. feb 2009

katullka no z tej cesty mal nejaky stres alebo strach...nasi ked plakali musela som sadnut medzi autosedacky dozadu k nim a bol klud....nasi sa niekedy boja 😒

to iste zlakol sa kamaratky alebo babetka...

jankabambulka
1. feb 2009

kili ja vylievam denne asi tak 2L . ja som z toho už na prášky aj do kaše zemiakovej im to dávam, dnes zasa do sviečkovej, ja už neviem kde to vteperiť a hovorím si , že skúsim sa spýtať, žeby do pudingu, lebo pribináčik je drahý a zjú na posedenie 3ks, ale aktíviu majú radšej 😉

jankabambulka
1. feb 2009

naši majú také plače, keď ma nevidia, teraz ako bol miško chorý, tak neznesie aby ma nevidel a spinkať len somnou a utíšim ho teraz len ja,aj katka je taký cicík ale miško to je sila. plačú a plačú ale vraj je to také obdobie, že skúšajú aj

kili
1. feb 2009

janka, ale pribináka až od roka 😕
a aj to nie zas tak často

kili
1. feb 2009

a gratulácia k nočníkovaniu, to je super 🙂

a nerozmýšľala si, že by si to mlieko darovala do nemocnice? by ti spravili len výtery a bolo by.

helka1
1. feb 2009

janka, to je skoda, ze tolko musis vylievat, nerozmyslala si nad tym, ze budes odsavat menej casto a tym sa znizi tvorba mliecka ? Lebo aj odsavanim sa stimulujes 😉
A tie kase im davas ? Ved do nich ide kopec mlieka , viem ze vela firiem ma nemliecne, kde ide UM tak by si ho mohla nahradit MM

helka1
1. feb 2009

a este som chcela napisat, ze ti to usetri aj hodne casu ked budes menej odsavat 😉
aj ja gratulujem k takej sikovnici 😀

katullka
1. feb 2009

heli,na tej chate boli svokrovci a svagrina,s nimi sme stravili aj vianoce a casto sa stretavame 😒 . No je to asi strach z cudzich a na tej chalupe sa asi neciti bezpecne, no neviem.

Jani, tak to padam na zadok, tak to je super, ze je Katuska taka sikulka, no co uz my uz sme raz take 😀 😀 😀 . No a s tym vylievanim mlieka to je obrovska skoda, nevylievaj!

jankabambulka
1. feb 2009

do nemocky sme chceli dať ale nechcú , lebo najlbižšie kde by to brali je v trenčíne a to mám 60km tam a 60km späť a voziť to tam...
tu v nemocnici sme sa pýtali, hovorím, že veď sanitka keď pôjde po výsledky - totiž ja bývam v paneláku kde na spodu sú detské lekárky- nech to zoberú a vraj to nie je sterilné.. ja hovorím, veď prse umyjem, odsajem do vysteril. ľašky a aj odsávačku preváram. tak neviem
skúšali sme tie kaše nemliečne ale máme problém dávali sme to na noc a deti začali bývať hore každú hodinu dve a plače, tak sme prestali a deti sú OK. vraj ťažoba alebo alergia. ale cez deň občas spravím ale málo lebo po nichsú potom takí nekľudní -čomu nechápem...
skúšam odsávať po 4-5 hod. ale to odstriekam namiesto 3-4dcl tak 5-6dcl číže aj tak aj tak je to kjedno akurát rozdiel je v tom že už to skúšam 2týždeň tak a prsia mi ostali tak citlivé a bolestivé , lebo ich mám hodne naliate a zapalujú sa mi tým.
inak aj pri borke som kojila a odstrekovala každé 3h až do jedného roka a pol - nebyť toho , že sa niečo vážne rpihodilo v rodine asi by som odsktrekovala a mala mlieka až dodnes....
moja mamina kojila všetkých do 3-4 rokov ale od dvoch rokov to tobila tak , že odstriekala a dala do fľašky

jankabambulka
1. feb 2009

hej keby som vám mala ako ukázať video čo sme s ňou natočili -katka je šikuľka a som patrične na ňu hrdá - lebo tá robí kroky ale nie sama to v žiadnom prípade, to že ju chytím pod pazušky a cápe ako divá ale aj v psotieľke. miško ani náznak ☹ al eon je šikovný na mrmlanie to jeho detské... a on má čas , on sa naučí

mne je toho mliečka tiež ľúto ale tui ho nechcú ☹ a ja mám 3šufle mlieka a 1šufel mäsa , rozmýšľam dať inzerát : dám denne materské mliečko a ako bonus za odber + 1fľašku mrazeného ako bonus

kili
1. feb 2009

janka, no vy ste riadne dojnice, máte to v rodine 😀

jankabambulka
1. feb 2009

katka tvoja malá má také pekné topánočky https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
my máme len také obyčajné z raku , u nás sú jedniné také a aj to osolili takú cenu že 500sk to je des - čo majú umožniť, aby detičky mali zdravý vývoj a zdostupniť ich širokej verejnosti tak oni tak zdrbú takú cenu - no hnusáci hnusní

helka1
1. feb 2009

janka a nepoznas v okoli nejaku maminu, ktora dava UM ?
Ono to predlzovanie cyklov medzi odsavanim svoj zmysel podla mna ma, , telo si musi zvyknut , ze by neprodukovalo tolko MM, len to chce cas
Alebo este lepsie skus napisat na tuto diskusiu>https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
je tam kocka Annag, ktora radi ohladom kojenia 😉

jankabambulka
1. feb 2009

hej to sme - ale ja som šťastná, že mám pre nich mliečko ale je to strašne otravné a už mi to lezie na nervy, lebo iné nerobím len odstrekujem ako krava a je jedno či som tam alebo tam.... aj teraz som odstriekala a môžem ísť spať. v noci mi vyťahajú - síce nie všetko ale do rána mi to vydrží akosi a ráno o 6h už pokračujem 😖 keby to malo nejaký efekt, že by som to niekomu dala alebo , žeby to zjedli ale toto???

kili
1. feb 2009

jani, podľa mňa, keď chceš znížiť tvorbu mlieka, tak ich neodsaj úplne, tým dáš najavo, že potrebuješ len toľko a to stačí.
ináč, koľko ti to trvá odsať?

helka1
1. feb 2009

no a zmenit znacku kase si skusala ? Lebo niekedy im nemusi robit dobre 1 znacka ale v pohode by spapali inu 😉 Ked som este mala mlieko ja, tak som im tusim robievala nemliecnu ryzovu od nestle a tu mi papkali 🙂

jankabambulka
1. feb 2009

skúšali sme Sunárku, bio hipp, a akúsi čo má DM svoju aj klasiku dm aj dm bio ale z tej mi vracali
keď neodsajem úplne tak sa mi to zapáli a trvá mi to cca od 15-30min. podľa toho ako to mám zabraté

jankabambulka
1. feb 2009

skúsim jej napísať a hlavne prečítať o čom tam písali

kili
1. feb 2009

čítať nemusíš, lebo tam sú všeliaké možné otázky

helka1
1. feb 2009

hm jani tak to ste skusali dost 😒
janka a nerozmyslala si nad tradicnymi radami pri odstaveni dietatka (viem, ze ich nechces odstavit, len znizit tvorbu mliecka) ako napr stiahnut prsia, aby sa tolko nenalievali, chladit prsia pod ?
Ale ako som ti poradila, skus sa spytat tej baby co som ti na nu dala link, ma rozumne rady, urcite ti v niecom pomoze a je tam takmer stale 😉

jankabambulka
1. feb 2009

hej skúsim, teraz si idem ľahnúť lebo som už unavená. ja spím ako debil s podrsenkou ale s tým chladením to som ešte nepočula....vyskúšam a jej napíšem , potom dám vedieť čo mi napísala
ĎAKUJEM za radu

jankabambulka
1. feb 2009

dobrú nocku a sladké sníčky

helka1
1. feb 2009

neni zac dobru noc 😉

katullka
1. feb 2009

dobru noc baby 😉

bibianka
1. feb 2009

Ahojki, ja len na skok, tiež som doodsávala, ale teda v porovnaní s jankoubambulkou som odsávací trpaslík 😀
Janka, veď to predávaj, keď to nechcú grátis. Možno by ti to vzali niekde v lekárni. V BA vraj stojí liter MM 800-1000 Sk (teda teraz už v €), neviem, za koľko to vykupujú, ale musí to byť aj tak dosť.

bibianka
1. feb 2009

Dobrú 🙂

womenne
2. feb 2009

Ahojky my sme teraz vstali 😕 😵 Teda Nikolasko a ja Sebko bol hore od 6.30 zobudil ho manželov telefon niekto mu volal,tak mu spravil kakao a on ešte primne ležal a ani ma nezobudil moj milačik 😵 sice som driemala a davala jednym okom nanho pozor.
kli ved pribinačik sa už može,ja som davala od 8mesiaca v pohode.
mar a nechceš ho nosit do nemocnice pre detičky kotrych maminky nemaju mliečko?ešte by siisi aj nejaku korunku zarobila,alebo len tak pre dobry pocit lepšie ao vylievat 😉

Musim sa pochvalit Nikolasko je aj v noci bez plienky sice sa nepocikava už od leta ale sem tam sa mu stala nehoda tak 1-2x za 2tyždne tak som mu davala pre istotu a teraz kedže už dlho nič nebolo a cez den pekne pije mu ju už nedavama a v pohode v noci ho idem par krat skontrolovat či nahodou nepustil ale nič 😵
baby nemate nejaku znamu ktora leži na kramaroch na gynekologi alebo znamu sestričku?

kili
2. feb 2009

wom, no v pohode ti to môže pripadať, ale nemá sa to. obsahuje tvaroh a ten sa môže od roka. zaťažuje to obličky