Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

womenne
3. dec 2009

fakt nemravnosti? 😀 baby sa nezdate no ale čo potom napište mi aj take ja si vyberiem 😀

womenne
3. dec 2009

baby davate deckam pribinačka?Ja som si prave nakupila 8 kusov a obsahuje ten xanthan tak to je akože škodlive?som to nemala čitat

grmitko
autor
3. dec 2009

Dani ja radsej kupujem Lipanka, ten je bez vselijakej chemie a detom velmi chuti 🙂 ale aj pribinacka si daju radi, ale toho kupujem ozaj len vynimocne 🙂

womenne
3. dec 2009

tak ja tiež kupujem občas,pozerala som aj aktiviu tu jedia často ta to nema.kurna a akoho reklamuju že je zdravy sakra.Lipanek tuna asi nieje musim niečo pozhanat.Mysliš že male množstvo nemože uškodit?

grmitko
autor
3. dec 2009

Lipanek v cechach musi byt, to je cesky vyrobok, tu ho kupujem v hypernove, obcas ho maju aj v tescu
male mnozstvo uskodit nemoze, ved inak by to nemohli predavat, to sa zase neboj, nic sa im nestane, su deti ktore zjedia aj 4 pribinacikov denne a nic im nie je

womenne
3. dec 2009

aha vidiš tak na to kuknem.tak ja som dnes bola na gynde a sestrička mi povedala o tej mirene že je to vlastne Dana tak ja už mam vtom miš maš.Aky je rozdiel medzi hormonalnou a nehormonalnou?

womenne
3. dec 2009

hormonalnym a nehormonalnym telieskomtak aby som to spravne napisala sorry 😅

zuzka.25
3. dec 2009

čaute babule moje

tak ja hlásim, že medovníčky už sú u nás napečené 🙂 dnes sme sa do toho pustili, lebo ako sú deti choré, tak trčíme doma a tak už sa nudia a prudia, tak nech majú zábavu 🙂) ešte ma čaká umyť asi tak 100 formičiek, ktoré sme NUTNE museli každú vykrojiť 🙂))

kiwi, super to zvládli v škôlke, dúfam, že budete takto aj pokračovať... ja som včera pozerala web stránku našej škôlky, dokonca tam majú aj učebné osnovy, celkom pekne spravené.. a potom sa mi v noci snívalo, že sme boli na niečom takom, ako je zápis 🙂))

zefa, ty si jak ja.. keď náhodou spia, tak sa ideš strhať, aby si stihla všetko popratať, navariť, oprať 🙂)) nie aby sme si labky na stôl vyložili 🙂)

diddi, tak ako, už to máš za sebou?? chúďatko moje, toto ti ozaj nezávidííímmm :(

astora, držíme palce.. u nás tomi má hypospádiu, čakala nás tiež operácia, ale na posl. kontole povedali, že netreba... tak neriešim, nedám mu to robiť zbytočne.. Lukymu zas nejde moc pretiahnuť pipík, takže u nás doma je o problémov s pipíkmi tiež postarané... daj vedieť, ako ste dopadli

dracik, no mňa sa ten príspevok už netýka :( s robotou, no super, takže po rodičáku sa nemáš kam vrátiť :((( mrzí ma to..

musíííímmm fičať

intel2
3. dec 2009

caute, to som ja diddi...velice mile admins ma blokli...takze cakam hodinu, aby ma nalogovali, lebo ak tak nebude, davam staznost.....zuby su von...ale zacina to ozivat a to je teda bolest 😢

zefa
3. dec 2009

diddi..to je sila.. 😠 ..aj ti napísali dôvod prečo ťa zmazali?..asi by sme si mali založiť samé stránku kurňa
ako si prežila zuby?...mala si si dať,že zmazaná2 😀 😀

wom..naši milujú pribináčika(a ja tiež 😀 )ale nemajú ho každý deň...a všetky potraviny niečo škodlivé obsahujú,to by sme nemohli jesť nič..aj ja to síce čítam a dávam pozor,ale občas zhrešíme 😉 ..u nás zas vedie "chapčekový jogultík"(to je jednoťáčik)..a "fialový"(to je kakaový) 😀

a vrátim sa k pipíkom..náš Samko mal jedno vajko väčšie,tak sme boli na chirurgii a povedali,že to nemá zrastenú "hadičku"tak mu tekutina stekala do vajok a ,že do roka to zrastie(ak nie operácia) no a zrástlo sa
no tak neviem či by sme nemali aj manželom občas urobiť takú prehliadku ako robíme synom 😉 😀 😀 nech niečo nezanedbáme aj tam 😀 😀 😀

lilinka76
3. dec 2009

Ahoj Astora, veeeeeeeeeeelmi vam drzim palce, nemocnicu mam v zivej pamati, vcera bol tyzden od operacie, otrasny zazitok (teda aspon pre mna), maly uz na to zabudol - mali sme nezostupene vajka, uz aj stehy mame vonku. Ale niekedy v aprili pojdeme na kontrolu s druhym bubacikom - ten ma hydrokelu na jednom miesku, tajne dufam, ze sa vstrebe, lebo ...

Idete na Kramare??? Moj nazor - odbornici lekari tam mozno su, ale opatera zdravotneho personalu a pristup otraaaaaaaaaaaaaas. 😠 Potom napis, ako to maly zvladol, ako dlho ste boli v nemocke a tak podobne...

Diddi, to je sila, oni si na Teba zasadli... Daj si od bolesti nejaky liek a sup do postle, ak sa Ti bude dat zaspat, to bude najlepsie...

Baby, poculi ste o tych siamskych dvojcatkach??? Chudatka chlapci, aj cela rodina, ja by som nebola taka silna osobnost, aby som si ich s tym vedomim nechala a donosila.

A o tom ketaminovom sialencovi ani nehovorim, byvame rovno pri stanici, normalne mam strach chodit po tme s detmi vonku...

grmitko
autor
3. dec 2009

ahojte,
ja som dnes vazila deti po dlhom case a pribrali!!!!!!! uz rok mali rovnaku vahu, tak sa z toho velmi tesim 🙂
Leo 13,8 kg, Domko 14,2 kg 😉 😉 ani neviete aku mam radost, to bude asi tym, ze konecne v tej skolke zacali papat 🙂

diddi, no sila, ze ta blokli 😠 a ako pise lilli sup do postele 🙂

o siamskych som citala, tiez tu mamicku obdivujem s takym vedomim ich donosit a porodit, ja by som na to nebola dost silna...

pipiky, u nas ma Lelko zuzenu predkozku, nie nejak extremne, ale ma to zuzene, tak neviem ci to riesit, alebo to nechat zatial tak 😔

womenne
3. dec 2009

prave som pozerala že sa v Ba narodili siamske dvojčatka a že su v kritickom stave,bože dufam že sa uzdravia bořatka male ☹ musi to byt tažke pre matku,ono sa to zistuje na začiatku tehu nie?Viem že ejzvychodu davali na vyber či si ichnechat alebo na inter.to musi byt takže rozhodnutie.Tam nadej stale je ako tie 9ročne baby oni su ukažkovy priklad škoda že tie ostatne tak nedopadli.Ked zomreli ty chlapčekovia som bulila 😔
Inak moja prva otazka pri ultrazvuu bola či niesu spojeny strašne som sa toho bala 😔

diddi tak to je sila.

Už som sa rozhodla čo tam napišem,ja to beriem ako velke ospraedlnenie odo mnaaj ked viem že zato priamo nemožem ale aj tak ma to mrzi tak dufam že to tymto aspon nejak otčinim za sestru 😔 vo štvrtok tam ideme mam taky strach,volala mi teta že možem ist knim tak aspon nemusim bludit po meste s detmi mam hrozny strach ako to dopadne.

grmitko
autor
3. dec 2009

Dani drzim paste, dufam ze sa to uz uzavrie konecne

womenne
3. dec 2009

no vto dufam aj my a dakujem 😉

mne už chlapy spia mam dnes klidek 😎

Zajtra ideme do polska na nejake drobnosti malym nejake obrie auta a doplnit lego 😀

womenne
3. dec 2009

lumi prosim ta už je na internete ten članok kde ste?nemožem to najst.

lumah
3. dec 2009

zuzi no teda, ty už pečieš???? Zas ma nablázniš a začnem už aj ja. 😀
diduška no sila to bloknutie.
Dnes som bola vykúpiť asi všetky plienky babalove v DM v Rači-otvorili tam nové obchody, dokonca je tam aj KIK.

lumah
3. dec 2009

wom neviem, nepozerala som to na nete.

lumah
3. dec 2009

wom už je tam decembrové číslo. 😒

grmitko
autor
3. dec 2009

no konecne je kik aj v bratislave, to som rada
tam sa da dobre nakupit za dobry peniaz 🙂

lumah
4. dec 2009

grmi nebola som ale v KIK, bolo tam všade veľa ľudí a chceli sme ísť ešte do tesca, moj MM povedal, že či krpci nemajú dosť vecí - presvedčil ma - majú až moc. 😝

kiwuska
4. dec 2009

cavte baby tak zasa podavam hlasenie🙂 dnes to bolo uplne bez placu aj ked po ceste trosku vymyslali ze nejdu, ale sme to vdy nejako zahovorili, a dnes rano bol janko zlaty, mame kazdy den nosit detom nakrajane ovocie v misticke pre deti ze ked maju aktivity tak si popri tom zobkaju, a janko ako som ranokrajala jablka a banan a ukaldala do misky sa pyta: to zasa ideme do skolky🙂 som sa musela smiat. ale dnes v skolke nespia poobede idem po nich lebo ideme na detsku oslavu mojho rocneho bratranca🙂
ja som uz stihla upratat a poprat a vyvesit nejako to ide rychlo vsetko ked sa mi nikto nemotka pod nohami🙂
a baby co je to ten (ta) KIK?

lilinka76
4. dec 2009

Ahojte,

Kiwu, tak super, ze to deti tak dobre zvladli. Nas to caka v septembri 2010.

Ja mam zase take nervy, vcera som do 22.00 hod. robila domace cestoviny na granadir (chcela som prvykrat skusit, ci to budu deti jest) a oni to dnes ani do ust nedali. 😠 Som zvedava, co budu jedavat v jasliach, ked doma maju zopar oblubenych jedal a tie im varim do zblbnutia. Viem, ze Saska ma slabych jedakov, ale ako je to s ostatnymi skolkarmi a jaslickarmi, napiste mi.

...a KIK je obchod s odevmi za celkom rozumnu cenu, Kiwu, ,ja som v nom bola v Hainburgu, ale akosi som tam pre nasich nic nevybrala...

nana77
4. dec 2009

ahojky!
lili, ja malym robievam granadir, ale normalne z kupovanych cestovin a v pohode ho zjedia..

no som zvedava na to centrum obchodne v raci... snad ponuknu uz nieco ine a hlavne za lepsie ceny, nez co ponukaju ostatni..

wom, ja malym davam pribinacikov a v pohode, nemaju problemy. dokonca iste obdobie sme mali take, ze ich jedli kazdy den, lebo ondrejko mi odmietal vsetko ostatne mliecne, len pribinacika bol ochotny zjest. a vsetko ok, nemal nic, ziadny problem. inak, ja som ho minule robila doma. teda, skor to bol milacik, ako pribinacik, ale isli sa zabit za nim - som zmiesala kyslu smotanu, vyslahanu slahacku a tvaroh a este cukor (ale pomer toho vsetkeho bol tak od oka) a bolo to fakt vyborne. momentalne nasi dost ficia na pudingoch, takych, co im varim ja doma. to maju radi

astor, myslim na vas, drzte sa!!! mozno to uz aj mate za sebou!!!

zuzi, ako sa malym pacilo robit medovnicky? ja uz sa do toho tiez musim pustit, len mm nie je schopny mi kupit med 😠 . uz mu to pripominam tyzden... a ozaj, skusila si medovnikovy domcek? ja som nasla nejake stranky na nete, tak vyskusam (teda ak sa mi bude chciet).
kuk:
http://mojerecepty.sk/medovnikovy-domcek.html
http://www.dobrarada.sk/?id_menu=18600&module_a...

lilinka76
4. dec 2009

Nani, myslim, ze tam nebol problem v cestovine, oni su jednoducho zatati, ked nie tak nie a hotovo!!!

Ja tiez uvazujem, ze uz zacnem vypekat, ale nie ako Zuzka, za pomoci chalanov (Zuzi, mas moj obdiv, ze si si trufla s nimi), to by sme nic nenapiekli. Inak, med mozete kupit na Vianocnych trhoch, my sme si kupili lesny, 7 dcl flasa stala 6 €.

Som zvedava, co napise astora na tu operaciu, nas to tiez este caka...

womenne
4. dec 2009

čaute kočeny 😀 ja mam super naladu bo smeboli na nakupoch,pre deti sme nakupili hračky takžeich mame z krku.Kupili sme im obrovske hasičske žeriavy,dalši vak velkeho lega,lebo sa snim radi hraju a tak aby mali viac,tanky s hudbou ale to im už muž dal.Kupila som im zateplene gate,krasne rolaky s autami.a potom len take drobnosti ako zopar ozdob na stromček,svetla,nejake cukriky,krofky a hajde domu moj učet zaplakal ale čo už 😝

ešte som stihla aj dokinu a z rengen zistili že mi niečo chyba pri krku aby sa pri zohnuti o seba nejake kost netreli či čo moc som tomu nepochopila nieje to važne ale bolesti su ztoho,takže 2x do roka rehaky ma istia už asi nastalo ☹

zuzka.25
4. dec 2009

ahojte

tak sprava z domova... ja som sa vcera vecer total zlozila, odisiel mi uplne hlas.. dnes rano detto, napchala som sa vselicim, tak sa pomaly vracia, ale aj tak radsej mlcim.. s detmi je to zaujimave 🙂)

dnes sme medovnicky zdobili, ich to nebavilo, akurat mi to kazili, tak som bola aj rada, ked sa odporucali robit bordel inde v byte, aby som to dokoncila... ale uz je hotovo... este tie linecke.. formicky som ani neodlozila 🙂)

wom, tak to ste super nakupili 🙂 a ako daleko to mate do polska od vas? oplati sa vam to? napis aj nejake orientacne ceny...
joj, tak preto ta to stale tak boli :( to ma mrzi, ze to uz mas dozivotne.. taka mlada holka... ja pred tridsiatkou uz tiez hocico pocitujem, zacinam sa obcas citit ako do stareho zeleza 🙂)

lili, ako ja ti rozumiem s tym jedlom!!! ja sa mozem v posl. dobe aj pototo a jest mi proste nechcu :( uz som z toho hotova, nepomaha vyhrazanie, uplacanie, klamanie, proste nic.. jednoducho teple jedlo do nich dostat je nadludsky vykon... dnes som im robila take farebne cestoviny v tvare zvieratiek (este so surovymi sme sa hrali a hovorili, co to je, to ich bavilo), no spravila som len cibulku podusenu, sunku, papriku kapiu na kocky, do toho tie cestoviny uvarene a zmiesala a trosku povarila som to s jogurtom zmiesanym s vajickom... bola to mnamka.. myslis, ze luky sa dotkol??? a takto to ide den co den... a zacinaju mi odmietat uz aj tie jedla, co doteraz bastili uplne v pohode...
s tym pecenim s detmi, no dalo sa to..jasne, ze muka bola vsade a cesto som valkala x-krat, ale tak boli taki spokojni, ked sa im to podarilo 🙂 a buduci rok to bude asi zasa lepsie...

nan, pacilo sa im 🙂 hlavne tych 100 formiciek prehrabavat.. to heeej... aj valkat chceli sami.. aj muku mi sypali.. no a skusala som to, co si posielala, ze som vajickovala az po upeceni /teda robila som aj pred aj po/ a je to pravda, su take ine tie medovnicky a to vajce sa este spravilo na tom teplom, tak smelo do toho 🙂
chalupky pozriem, vdakaaa... ale tento rok uz asi nebudem vyrabat.. stacil mi ten mickey mouse, ktoreho som vykrajovala 🙂))

kiwu, tak super 🙂 ze to takto beru deti 🙂 kiezby aj moji to tak krasne zvladli v skolke...

lumi, a kdeze presne je to nove obch. centrum v raci?? lokalizuj 🙂)
no hej, peciem..sak co budem, za studenych zimnych dni 🙂 no nie? 😀 😝 😝 a medovniky, ved to vydrzi 🙂

zuzka.25
4. dec 2009

babule, moje ceske kamosky ma upozornili na dobry tip na povlecenie na postel - velku... tak mrknite: http://www.matejovsky-povleceni.cz/akce-1-plus-...

mne sa paci ten borek stavitel, ak by ste nejaka blavacka tiez chceli, tak by sme sa mohli spojit, aby bolo postovne lez 4 € dokopy... dajte vediet 🙂))

womenne
4. dec 2009

Tak Polsko sa oplati na hračky stale su to neporovnatelne ceny a zodolneho plastu fakt vydrži mame doma traktory,tatrovky a čo maly snimi dozvadzaju..

Takže hasičske žeriavy nas staly 270.-kč,tanky-svietia a jazdia samy+ zvuky 200.- ale kedže sme brali všetko dvojmo dal nam zlavu nejakych 70.-
Velke lego stalo 550.- to zdraželo oproti minulemu ale stale sa to viac oplatri oproti cenam v obchodoch a quelle.
rezance a zavarky z 2 vajec stali 10kč to by bol hriech nezobrat 😀
Rolaky s tymi autičkami z filmu(neviem ako sa volaju myslim že cars stali 200.-100%bavlna.Zateplene gate boli drahšie ale aj tak spokojna tuna ich nemožem zohnat 230.-ale aj tam nam dali zlavu 70kč len sa pomylila a dala mi jedny vo velkosti 122 😢 Sebkovi su velke,ich musim riadne zahnut.

grmitko
autor
4. dec 2009

ahojte,
tak podavam hlasenie 🙂
dnes mali deti v skolke mikulasa, boli uneseni, dostali adventne kalendare a taku krasnu cizmicku, v nej mikulasa, keksik, jablcko a jedna malicka kinder cokoladka, bolo to velmi mile 🙂 🙂 bol s mikulasom aj cert a anjel, tak nasi odkedy sme prisli domov, tak Domko je stale cert a vsetkych nas odnesie do pekla 😀 😀 😀 😝

ja sa chystam piect buduci tyzden, minuly rok som piekla s detmi, bolo to v pohode, tento rok si napeciem, kym budu v bezpeci skolky 😀 😀 zatial iba linecke napeciem, to moze stat, ostatne az neskor, my ideme s detmi este 22.12 na kontrolu na ocne, tak to musim ten tyzden predtym vsetko stihnut 🙂

Dani super ste nakupili 🙂 🙂

zuzi to vyzera dobre to pradlo 🙂 🙂

kiwus KIK je obchod s oblecenim, ja som tam nakupila detom tricka s dlhym rukavom a mikny, tricka stali 2,19 a fleecove mikiny stali 3,99 tusim, takze ked kupujem dvojmo tak super ceny a kvalita je dobra, aj v lete mali odtial kratasky a tricka 🙂