Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
16. dec 2009

ahojte,
ja konecne sedim 😀 😀 od rana som na nohach, mamu vozim po lekaroch, zajtra pokracujeme 🙂

aj tu snezi, keby to vydrzalo, to by som mala radost 🙂 🙂 a deti este vacsiu, uz sa vypytuju, ze kedy pojdeme na sanky 😀 😀

nasi teraz bastia medovnicky zo vcerajska 😉 smakuju im

zefa
16. dec 2009

katulka..dik za recept

tu je o rodičovskom príspevku
http://www.aktuality.sk/clanok/152451/rodicovsk...

lumah
16. dec 2009

zefy, ak som to správen pochopila, tým že poberám rodičák už rok a pol, musím požiadať o to zvýšenie, inak mi to na toho pol roka nedajú?

zefa
16. dec 2009

lumi asi ano bo jedna suseda čo tiež má 1r bábo si to šla vybavovať..však by to mali automat. nie? 😒 na čo majú agendy?

lumah
16. dec 2009

katullka naši sa tiež budia o 6-7, hlavne david buntioší už skoro, Filip by spal aj do osmej, len ho ten kpec zobudí.
Ja neviem, čo tomu Dadovi je, mrnčí aj v noci, treba ho uložiť, dať dudku a spí a o takú pol hodinu zas. Chudák Filip sa mrví, potom to dospáva cez deň, čo ho pobuntoší David v noci. 😒

juliagregor
16. dec 2009

mali by to dávať automaticky, ale určite to robia úmyselne, aby ušetrili 😠
Lumi chcem sa opýtať - dnes som si zamiesila na tie Tvoje medovníčky a mám to nejaké riedke
😲, myslíš, že mi to stuhne 🙂

dracik1
16. dec 2009

lumi, akurat som sa ta chcela spytat, ze ako tvoji chalani...a vidim, ze na prd 😲 ...u nas je to rovnake...u nas furt mrnci Jurko...resp. on place...ale ved ja na neho ani nekricim ani nic 😕 , tak neviem preco stale v noci place, vcera v noci plakal tak 5 x - najhorsie, ked nemoze najst dudel- hroza...nakoniec som si ho musela vziat do postele 😝

lalupa, prosim ta, ako sa tvoje kocky vysporiadali s odobratim dudla? nasi ho maju len na spanie...ale uz mam pocit, ze to prerasta do zavislosti....na obed po jedle, prve co si pytaju ze DIDI, lebo vedia, ze idu spat a vecer detto 😝

mima595
16. dec 2009

ahojte - k tomu rodicaku len tolko:
tie, co ho zacali poberat este pred 01.01.2009 - teda v roku 2008 - idu este podla stareho zakona, ktory dovtedy platil, a to znamena, že možu normalne pracovat a popri tom aj brat cely rodicak / vo vyske myslim cca. 160 EUR - ci kolko je to teraz.
To už podla noveho zakona nebude možné, zvyšený rodicak dostanu iba tie, ktore su s detmi doma - teda ziadna praca. Preto je to tak osetrené, že si musis o zvysený rodicak poziadat, a to už teda zavisi len na matke samotnej, "ako si to prerata"

my sme vcera mali vystupenie v skolke - bola som na Basku taka hrda 😉 , vzali sme aj Matusa, ale ten sa zaťal a chcel byt len s ockom, takže on nevystupoval ☹ - sice vie vsetky basnicky a pesnicky, lebo Baska ho po veceroch uci, ale ked on maloco chodi do skolky, tak vystupovat nechcel.
No a maly drobec schytal sopliky, tak odsavame, odsavame, uvidim, co povie na to doktorka, len aby sme iba pri tych soplikoch skoncili - klop, klop.

diddi
16. dec 2009

caute...mima,prosim ta a ak som bola pred otehotnenim a porodom uz treti rok student-teda podla nasich poslancov "dobrovolne nezamestnana", tak co sa na mna vztahuje od januara?...ci zas lobogo? 😠

ajka72
16. dec 2009

diddi ak sa pýtaš na rodičák tak ten zvýšený patrí len detičkám do 2 rokov, ak tomu dobre ja rozumiem čo veľmi nechápem keď rodičovský sa poskytuje do 3 rokov dieťaťa to ten rok keď som ešte doma si mám asi pískať, je to akosi nedomyslené 😠

diddi
16. dec 2009

tak to je uz aka diskriminacia?...svine cervene...nieze dostavame len na jedno dieta,este to malo budu obmedzovat vekom....zabalzamovat ich vsetkych do mauzolea!!! 😠

mima595
16. dec 2009

Diddi - ale ved ty teraz aj pracujes aj poberas rodicak dalej, ci nie? tak ty ides stale podla stareho zakona, co je pre teba fajn, inak by si nemohla pracovat, aby si dostavala rodicak.
Sice pre teba by bolo mozno aj dobre ist podla noveho zakona, ak by si davala deti do skolky,/ale asi len do sukromnej - to nemam overene/, vtedy by si sice nedostavala rodicak, ale prispevok na starostlivost o dieta - t.z. že by ti preplacali skolku do vysky rodicaku - ale pozor - na kazde dieta!!!

vranka4
16. dec 2009

ahojte 🙂 ,tak som vás dočítala 😕 ,u nás sneží ako o dušu,ak bude takto do rána,môžme vyťahovať sane 😀 😀 ,dvojičky sa už dnes chceli sánkovať a stavať snehuliaka 🙂
naši keď mali okolo roka a pol,tiež sa často budili,teda hlavne Marek,on si cumeľ nedal sám do pusy ani keď ho mal prilepený na brade,ale hneď začal mrnčať,kým sme mu ho nedali do pusy,beťár jeden...Ivka,tá bola šikuľka,tá si ho pohľadala aj potme,šmátrala po celej postieľke,kým ho nenašla,ale on sa rád dal obslúžiť a to mu ostalo doteraz 😀 😀 ...potom ma to už prestalo baviť a cumle som zrušila zo dňa na deň obidvom,mali také vyťahané(vydudlané),bol piatok chodili vtedy u nás smetiari,tak som im povedala,že majú škaredé dudky,že zahodíme do koša a smetiari ich vezmú na smetisko a pôjdeme do Tesca kúpiť nové...normálne ich sami hodili do koša ,išli sme vyniesť smeti do kukačky,pekne pozreli smetiarov ako to vzali.......v Tescu sme boli,ale okolo cumľov sme radšej ani nešlia,by si nevšimli.....najhoršie bolo večer,keď išli spať,začali plakať a pýtať dudky,ale dali si vysvetliť,že v Tescu nemali,že ujo nedoviezol nové cumle,že nám zavolá,keď príde tovar a také keci okolo........bolo mi ich ľúto,v zálohe boli druhé cumle,ale to len v prípade krajnej núdze,že by bol veľký plač...ešte na ďalší deň pýtali,keď išli spinkať,ale to už bolo bez plaču a na tretí už úplne v pohode,sami mne hovorili,že dudky ujo ešte nedoviezol......,takže cumle sme zvládli super,aj spánok sa potom zlepšil...síce oni cumle mali len keď išli spinkať,ináč cez deň vôbec,tak možno aj preto to išlo hladko 🙂

mima595
16. dec 2009

ajka - oni predpokladaju, že dieta od 2 rokov už nepotrebuje plienky - takže asi preto je tam ten rozdiel 😀 😀 😀 - toaletny je lacnejsi 😀

dracik1
16. dec 2009

vranka a kolko mali rokov? ja sa chystam, ze ked budu mat cca pred 2 rokom...lebo zuzka25 ma strasi, ze im chlapci prestali spavat, ked im vzali dudle 😝

dracik1
16. dec 2009

mima 😀 😀 😀

vranka4
16. dec 2009

diddi 😀 😀 😀 ,som sa schuti zasmiala 🙂 ,,dať im aspoň jeden mesiac RP-vymeniť sa s nimi a nech z neho žijú 😝

diddi
16. dec 2009

mima,ja pracujem obcas...na zakazku,ide o zmluvu o dielo,z kt.dokonca odvadzam 21%,vsetky umelecke zmluvy maju 21% 😠 ....no a do sukromnej by to pre obe stalo 756eur,cakumprask strava a dph....takze stat by mi dal 160x2 na skolku?

mima595
16. dec 2009

aha, tak potom nic - ale hej, ked su v skolke, tak prispevok je na obe deti

mima595
16. dec 2009

ale ak možem poradit, baby kuk do kolonky Paragrafy, tam je jedna velmi zaujimava tema
ta by sa ti event.m mohla hodt, myslim, že aj margaretke

ajka72
16. dec 2009

mima no my chválabohu máme plienky už len na noc ale predsa máme, a čo ostatné potreby ja dávam ešte nutrilon ktorý riedim s mliekom a kde su šaty, topánky, hyg. potreby, ostatné jedlo aj nejaké hračky, ale čo už s tým nič nanerobíme nejako treba do tých 3 rokov prežiť 😒 možno keby niektorý z poslancov alebo z ostatných členov vlády mali doma dvojky, trojky tak by sa tým možno zaoberali ale čo my ostatné my nejako vydržíme 😠

vranka4
16. dec 2009

dracik,mali 23 mesiacov,keď som zrušila cumle a o mesiac nato,som ich prestala kojiť a to konečne začali spávať celú noc,síce som ich posledné mesiace v noci už nekojila ,len večer pred spaním a ráno...spávať úplne v pohode bez jediného budenia začali až potom 🙂 ,ono,každé dieťa je iné,a platí to aj o dvojičkách pri odvykaní 😉

ajka72
16. dec 2009

a to ani nehovorím aké su výdavky keď su deti choré prípadne v rámci prevencie nejaké tie vitamíny, probiotiká, otvorím fľaštičku a za chvíľu už ju aj prázdnu vyhadzujem do koša ☹

mima595
16. dec 2009

ajka - no mne to vysvetlovat nemusis, nastastie Pampersky sme kupovali v Polsku, aj Nutrilon, takže nas to stalo mesacne "iba 8tis." ☹

ajka72
16. dec 2009

ja viem mima to som sa len trošku rozohnila na tých hore, to vobec nepatrilo tebe, len ma taká nevedomosť a nezáujem našich poslancov vie poriadne rozčuliť 😠

lalupa
16. dec 2009

dracik, nekomprosmisne ma nastvali, uz som pisala,ze prisla vrana a vzala ho, lebo som ho akoze vyhodila von oknom, druhej spadol v noci na zem, fasa to rachlo,mna nazlostilo, tak tej vzala myska
no hlavne je to,ze pochopili a dali si povedat,skor nebolo to spravne obdobie, zato druha si teraz kuse prsty...
ale ich nemaaaaaaaaame!!!!!!!!! 😵 😵 😵 hlavne,ze som par dni pred tym kupila nove 😀

to je tema na adrenalin svine, ved ja uz skrtim,co sa da... ☹ , pojdem spievat na ulicu,kebyze byvam v blave, tak spievam s babami pred nimi 😠

ajka72
16. dec 2009

no s cumlami vám dievčatá neporadím my sme ich nemali zato máme fľašky s čajom a to ja beriem že maju namiesto cumľov, zvyknu tak piť z fľaše keď plaču a chcu sa ukľudniť, aj keď zaspávaju niekedy ke´d sa v noci zobudia tak tiež im hneď dám fľašu a hne´d zaspia, no a samozrejme piju tak aj od smadu, ale niekedy si pýtaju piť len z pohárika, zatiaľ to nejako neriešim asi bduem keď pojdeme do školky bože mám pocit že j to už za chvíľu a to ideme až od septembra ale akosi mi to po tom roku detičiek strašne rýchlo uteká ☹

vranka4
16. dec 2009

naši zase fľaše nemali,teda mali na čaj,ale ako začali piť z hrnčekov,tak ich sami začali odmietať.......a keď čítam koľko ste dávali mesačne na umelé mlieka-jooooooj,tak som rada,že som ich mohla kojiť,ale pampersiek sme minuli tiež za vagón 😝 ,naši v noci vôbec od samého začiatku nepili žiaden čaj ani teraz vôbec nepýtajú v noci piť...veľa vecí som sa pri dvojičkách vyvarovala,robila som ináč ako pri starších dcérach,ale to sa človek učí na svojich chybách......takže každým ďalším dieťatkom budete všetko lepšie zvládať 😀 😀

vranka4
16. dec 2009

no,už nejako veľa mudrujem 😀 😀 😀 ,tak ma vypnite....idem do hajan....dobrú noc a sladké sníčky detičkám 🙂