Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

aneti78
23. dec 2009

ahojte

ja mam uz dnes dovcu a deti v skolke (isli dnes posledny krat v tomto roku, potom pojdu az 11.1.), takze teoreticky stiham, co som nestihala, len sa musim k tomu dokopat...vobec sa mi nechce upratovat 😒

keby som sa sem zajtra nedostala, lebo ideme na chatu a potom po navstevach,tak vsetkym krasne Vianoce, bohateho Jeziska a vela nadhernych chvil v kruhu rodiny 😵

diddi
23. dec 2009

dik zefa....ked si ju kupim v kvetinarstve-ako sa treba o nu starat?....a pripravujem z nej napoj?-nejak vyluhovat asi-kolko listkov?

lumah
23. dec 2009

Ja už mám aj ožehlené. 😀 Stihla som, kým spali krpci.

lumah
23. dec 2009

grmi inak vytiahla som našim taký kôš ako máte vy modrý - my máme zelený a david si do neho vždy sadne na hračky a postupne ich triedi - vyhadzuje von. 😝 A ja že aby mali hračky uložené aspoň na jednom mieste.

lumah
23. dec 2009

evka tak toto skopčím mojmu MM a pošlem mailom, aby si nebral príklad, lebo inak nic nebude! 😀 😀

evka1310
23. dec 2009

Dobre rano...nemate niekto potuchu preco moje dieta uz dva tyzdne poriadne nespi... 😖 😖 😖 uz som z toho na nervy..ide pokojne spat okolo 21, potom okolo 3rano to vzdy vypukne...dam mu mlieko, o 4tej sme hore opat tak ho prebalim, o 5tej opat tak mu dam napit o 6 opat a konci to tak, ze ho vezmem k nam do postele - co znamena ze nespim a potom on spokojne zaspi ☹ uz to trva dva tyzdne, zubky to nie su...myslela som ze ma hlad, ale moze on mat hlad ked za noc vypije tristvrte litra a pred spanim sa usper naje?navyse toho poje viac ako brat ktory spi celu noc...
premyslala som nad dvoma monostami - bud prilis dlho spi cez den (spia este stale dvakrat) alebo kedze otto je obdobie srachov, nechce spat sam a ma strach.... 😖
ked Albert nechcel spat pred casom, pediatricka mi dala take usapvadlo na baze byliniek. Ja som strasne proti tomu aby sa deti uspavali liekami a nidy som to nepouzila, ale prisam fakt, ze ked ma to dieta nenecha vyspat, tak to pojdem niekde vyhrabat a dam mu to do mlieka 😠 😠

inak viete ze dnes rano je ti 16°C a teplo? Nie je to chore? ludia tu behaju bez bundy...myslim, ze aj matka priroda ma dvojcata co ju nenechau vyspat a proste uz nestyha.... 😀 😀 predstavjem si to takto - celu noc jej dvojcata placu, rano sa zobudi namrzene, pozrie do kalendara - den pred Stedrym dnom...povie si "dnes by mohlo snezit" na to obe dvocata spustia rev, a Matka priroda mavne nazurene rukou a povie "A co ja to kaslem! pre mna za mna nech je a leto!" 😎 😎

lumah
23. dec 2009

evka vytaj medzi nespiacim rodičmi a deťmi - žeby zuby? 😀 😝

grmitko
autor
23. dec 2009

Evi, pekne si to napisala s tou matkou prirodou, vyzera to tak, ze by to mohlo byt tak ako pises 😀 😀 😀

ja som im davala taky sirup, tiez na prirodnej baze ked mali toto nespave obdobie, stacilo ho davat 3 dni abol klud, nam pomohol, inak neviem co ti poradit

evka1310
23. dec 2009

sasi -aj ja mam bez OVA a muslea som na matrike podpisovat vyhlasenia o narodnosti..ja tebe to dali?

Lumi - ja som si pamatala ze tvoji su tak tesne pri mojich 🙂 18 je tiez dobre cislo...co si pamatam zo studia numerologie, je to cislo ZODPOVEDNOSTI. Su to sline osobnosti s velkou mentalnou energiou a prenikavou inteligenciou, ktori radi sliedia po pravde a radi analyzuju... 😉

evka1310
23. dec 2009

inak moja polovicka dnes zahlasil, ze ideme von, a uz sa hodinu pripravuje, tak uvidme ci prekona vcerajsi vykon... 😀 a tu este sedim v teplakoch a preve prslo okolo moje deiata a tahalo za sebou vianocny darcek co niekde vykurtal...idem omrknut 😀 😀 to bude asi od polovicky pre mna 😎 😎

Lumi - inak zubky to asi nebudu lebo ani neslinta...Ani tvoji nespia?

Sasi - a preco take dieta ma nespave obdobie? To akoze cez den som neznicil mamu dostatocne tak v noci ju dorazim? kedy to tvoi mali?

evka1310
23. dec 2009

hlasim, ze moj maly spion niekde vykutral darcek pre mna 😎 😎 😎 zacinam objavovat na co su dobre male deti 😵 😵
ozaj co mate nachystane pre tych svojich?

evka1310
23. dec 2009

ten moj uz je hotovi...WOW 😎 normlane ze Vianoce 😀 prisiel sem a vravi, draha som uz hotovi ak chces budem s detmi aby so sa mohla pripravit... 😉 zlaty je - apson na Vianoce 😉 😀

diddi
23. dec 2009

ja som tiez bez OVA,ale len muzove,lebo som si nechala aj svoje....deti nemohli mat aj moje aj muzove a tiez nemohli byt bez OVA 😠 ....ja som muzovi kupila prakticke muzske oblecenia-ponozky,pyzamo,slipy 😀 ,kozmetiku+parfem,dvd a knihu o 2.sv.vojne

grmitko
autor
23. dec 2009

Evi aj ja som podpisovala vyhlasenie o narododnosti

ja osm muzovi kupila koselu a ponozky, viac si nezasluzi 😀 😀 😀

a deti maju jedno velke auto na ovladanie, to im vybral on, ale si mylsim ze je to darcek skor pre neho ako pre deti 😉 😀 😀

Evi neviem preco deti maju nespave obdobie, nasi to mali tak nejako medzi 1-1,5 rokom uz to neviem presne

lumah
23. dec 2009

Evka no zbohom!!! Ak tí moji budú ešte viac objavovať a analyzovať, tak tu z toho budeme mať doma kúlničku na dřevo 😀 Filip je silná osobnosť, je svojský a tvrdohlavý, všetko len čo chce on, nerád sa prisposobuje, David je prisposobivý a poslušnejší, ale zas čo sa týka jeho vzťahu k Filipovi-je to vodca-zaujímavé, že jemu Filip ustúpi-to je jedna zo záhad vzťahu medzi dvojičkami. 🙂
Naši tiež neslintajú a zuby im lezu-skus prstom pošmátrať, alebo ich vezmi na ruky, akože sa jašiš s nimi a daj ich dole hlavou, začnú sa smiať a nakukneš rýchlo do pusy. Našim lezu stoličky-už majú nejaké dokonca vonku a Filipkovi sa tlačia očné zuby.
Ja mám pre chlapcov hračky-taký interaktívny stolík, autíčka, vláčik blikací a hrajuci, vlačik aj s traťou a už ani neviem čo ešte, ale určite aj iné, na ktoré som už aj zabudla, oblečko a kničky-klasické aj magnetkami , pre dceru nejakú kozmetiku a jasné že oblečko a pre muža parfém, tričká a mikiny. Možno ešte v skrini objavím aj iné darčeky, na ktoré som už aj zabudla-nakupujem totiž od leta.

mima595
23. dec 2009

Evka - može to byt tym, že ti spia este 2x cez den, nasi asi od 14 mesiacov spali iba raz denne - ale na to prides skor tak, že ti trva dlho cez den, kym zaspia.

Nasi teraz nespavaju cez den - teda ja ich zavriem do detskej, a oni sa tam 2-3 hodiny normalne hraju, debaty velke, sem tam vyjdu na WC - ja tam sem tam naoko vletim, že nech už spia, samozrejme to okorenim slovnikom typu: dokelu, kurniksopa... a moja mala sikovnica to potom poobede predvadza MM 😝 😝
pride ku babike, ruky zalozi v bok a spusti: tak ty nebudes spat!!! dokelu, kto to ma s vami vydržať?? a MM sa tak zacne rehlit - že mne ani zrkadlo netreba, lebo sa hned vidim v Baske

dnes sme zvladli upiect opekance - Baska robila krasne gulicky, Matus si robil husenice, zjedli sme jeden plech - mali to namiesto obeda.
No a dnes my skoro dojedli 2 varku medovnikov - zachranila som poslednych 10 ks - a to mali byt na krstiny 😀

grmitko
autor
23. dec 2009

Mima a kedy krstite?

mima595
23. dec 2009

grmi-v nedelu
je to taky nafigu termin- nemohli sme zohnat miestnost, ani tortu nam nikto nechcel upiect, ani kolace...
ale nakoniec sme vsetko zvladli-este ze mam velku rodinu 😉 -segra zohnala tortu, druha segra cukrarku co napecie kolace, vsetko musia priviezt rodicia zo SL-brata už nevolam inak len Postar Janko, alebo rychla spojka 😀 😀

grmitko
autor
23. dec 2009

wow tak to budete mat take nabite, vianoce, hned na to krst, silvester, novy rok, sikovne ste to zvladli, super, potom hod par foitek, nech sa pokochame 😉 🙂

mima595
23. dec 2009

nooooo..... vidis,,,,,, na Silvestra nejako ani nemame pomyslenie 😀 😀 😀
musime to spravit teraz, lebo krstna-sestra MM byva v prahe a pride na sviatky, tak sme to museli tak nejako spravit

grmitko
autor
23. dec 2009

jaj, ale aj tak ste to dobre vymysleli 😉 🙂

grmitko
autor
23. dec 2009

no ja uz mam vyprate, povesane, varia sa zemiaky na salat, umyvacka umyva, kuchyna je este bordelna, to az vecer upracem, uz mam balik pra yasmi zabaleny, len odniest na postu, este trosku upratat, upiect kolac, ked deti vstavu a uz len vecer zabalit darceky a hadam by to uz aj mohlo byt vsetko 🙂 🙂

zajtra rano uz len ozdobime stromcek, pozbieram suche pradlo, ulozim a budem vegetit az kym nepojdeme k mame 🙂

jaaaj a este podlahu musim dnes zmyt 🙂

zefa
23. dec 2009

som sa tu zas zasmiala 😀 😀

evi tiež si myslím,že je to tým spanim 2x cez deň...skús ich trošku natiahnuť aby vydržali aspoň do 11.00 a potom hajde spať(2-3 hod.)a potom až večer....my sme to mali chvíľu podobné,tak som ich to takto naučila za asi 3 dni
manža čítal manuál od teba...nekomentoval 😀 😀 lebo vie,že to tak je(len im sa to nezdá také darstické),že ved ja si potrebujem oddýchnuť po práci..ja to beriem,len nie vždy mu to dovolím 😉

diddi..ja som vlastný nápoj ešte nerobila...my napr.do uší uštipneme kúsok listu a rovno nad uchom vytlačíme šťavu,pri porezaní reznou stranou priamo na ranu a takto..my sme to mali vlasne kôli bráchovi bo ten ako dieťa ked nachladol v momente mal zápal stredného ucha a tie knotiky čo mu dávali v nemocke mu nezaberali
staráš sa ako normálne o to ..nemá to byť len preliate bo skape

womenne
23. dec 2009

Ahojte my sme prave prišli boli sme sa pozriet na kapre a ešte niečo dokupit,nemožme nikde zohnat oplatky ☹ dali sme si kavu a hajde domov.idem vas dočitat.

grmitko
autor
23. dec 2009
womenne
23. dec 2009

Saši čitala som krasna rodinka 😵 ked bola tehotna tak novinari o nej posali že je ako slonica že či nahodou nečaka dvojičky pritom vobec nebola obrovska ale s peknym bruškom asi si nevediaporovnat 1 s dvoma 🤐

juliagregor
23. dec 2009

pekná rodinka, ten kočík som chcela 🙂

womenne
23. dec 2009

prosm vas poradte nejake recepty na pstruha.bud na zelenine,huby alebo na vine.

lumah
23. dec 2009

grmi ty si riadna šikovnica! 😀
Ja tiež periem ešte, upraceme zajtra-len povysávať a zotrieť podlahu, lebo naši krpci to snithnu aj tak zaniesť všeličím. 🙂 Teraz sú vonku z babkou, chvalabohu prišla dobrovolne pre nich, aspoň som mohla dobaliť a skontrolovať darčeky a teraz si tu sedím pri kávičke-pohodaaaaaaaaaaaaaa! 😀 MM spí vedľa v spálni, chudák v noci má pohon pri Davidovi, ten sa často budí v poslednej dobe. jááááj tak už nespí, nechal si mobil zapnutý a kamoš ho poprosil, či by mu nepomohol nejaké skrinky vyniesť do bytu. 😝

evka1310
23. dec 2009

sme spat...som iba chcela povedat, ze ten moj pred odchodom dokonca aj obliekol deti do bundy...az na to ze Albert zacal strasne revat ked bol obleceny...tak som ho zobrala na ruky a ako ho tak nesiem a on stale rev a taha si rukav, tak mi to neda..chytim mu ten rukav a moja draha polovicka mu tam zabudla kocku... 😅 normlane ho obliekol, kym mal v ruke kocku, a ta kocka mu ostala v rukave...este sa tak pytam polovicky - drahy ak obliekas dieta a to ma vruke kocku a ked mu vyjde von rucicka z rukavu a kocky niet, co to znamena? A on sa na mna pozrie jak na blbecka - "no ze kocka ostala vnutri" 😔 Aky problem, kocka lokalizovana... 😠