Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

zefa
29. dec 2009

a ja som si teraz spomenula,že moje deti zapekalo s tých kukuričných dlhých chrumiek..všetky maminky s tým napchávali deti len ja nie 😒

nani.. jasné,že ked treba aj ja dám napr.čípky...len my sme zatiaľ mali len 2x predpísané ant. a ani raz sa mi nepodarilo žiadnym spôsobom to do nich dostať,takže ja som akosi aj nútená použiť niečo iné ak nechcem skončiť v nemocke..2x so Samkom snáď už doživotne stačilo ☹

wom ..keby si bola tu šla by som s tebou na kafe..aj mne by bodlo 😉

elenita
29. dec 2009

Ahojte maminky, len som Vas chcela pozdravit, dufam, ze ste sviatky prezili v poriadku a v zdravi 🙂 Strasne dlho som tu nebola, Vase deticky urcite za ten cas spravili vela pokrokov a ako pozeram letmo albumy, aj vyrastli, su strasne krasni 😵

elenita
29. dec 2009

o 5 min musim koncit, len ked tu este som, napadlo mi, ci mi nebudete vediet poradit - Petko ma zapal priedusiek, kasle a trocha piska, bez teploty, myslite, ze v kociku by sme mohli na chvilu vybehnut von? Ked tak krasne svieti slniecko.......uz mi je ich luto...kazdu chvilu su chori, vzdy trva max. tyzden, ked su zdravi obaja, a potom to ide do starych kolaji....

womenne
29. dec 2009

elenita no neviem priedušky su haklive aby to neprešlo dalej.neviem možno baby poradia skusenejšie,Ja nechodim pokial kašlu vela,počkam kym je to na ustupe,ked vidim že je to už dobre.

pridala som fotky na FC lalu teba mam v priateloch?ani neviem

elenita
29. dec 2009

wom, ved to, ze je to haklive....len ked moji kaslu kazdy mesiac, sopliky stale, tak potom takmer nechodime von a vnutri su uz priserne znudeni.....maly uz zacina byt zavisly na bebe tv 😖 😅

evka1310
29. dec 2009

FRACLE - to su pekne mena..zijes na Slovensku? pises ze trojjazycne. Ako to?

lili -a okrem toho ze neje ako sa sprava? je v pohode? hra sa? alebo place? inak mozno nema hlad, lebo

evka1310
29. dec 2009

albert mi odoslal odpoved skor ako som to dopisala.... 😠 mozno nema hlad, lebo je privela v noci...proste co ma zjest cez den zje v noci...a cez den je najedeni...

womenne
29. dec 2009

elenita a už ste dobrali antibiotika?pri nadche to envadi to skor pomože,kašlu malo alebo vela?vlhko alebo sucho?niekedy to pomože ale niekedy ne.To poznam ked sme byvali na slovensku tiež boli často chory.A ty sa tu už neobjavuješ maš vela prace?

lumah
29. dec 2009

Tak hlásim, že máme angínu, Davidko len zapálené hrdlo bez hnisavých bodiek, Filipko má hnisavú už. Ten dostal aj tabletku proti vracaniu, aby sa mu ukludnil žalúdok. Dostali Penbene, teraz o druhej začíname 3x denne 4ml. Teploty ešte vysoké, dávame Panadol a Paralen čípky. 😒

vieruna
29. dec 2009

Ahojte
Prisla som vas pozdravit. Vsetkym chcem zazelat este krasne sviatky, vsetko dobre v novom roku, nech ste vsetci zdravi, deticky krasne rastu a posluchaju 😉

evka1310
29. dec 2009

Lumi to ma mrzi... ☹ ☹ drzim place aby ste boli skoro v poriadku

Eli - inhalujete? to tiez pomaha na kasel

evka1310
29. dec 2009

ahojte...nikto tu dnes nie je... ☹ Albert je dnes mrzuty...zobudil sa so strasne zlou naladou iba mrnci... 🙄 🙄 to bude zas vecer...tusim idem s nimi niekam von...

bibianka
29. dec 2009

Lalu, už pracujem, ale nechodím do práce každý deň.

lumah
29. dec 2009

Keď vidím Filipka, ten chuďatko len poliháva a pozerá pred seba, riadne ho to vzalo, očká má smutné, stále teplotuje. David má tiež teplotu, ale hrdielko len zapálené, nemá ho zahnisané. Dnes spali hádam aj 4x už.

lumah
29. dec 2009

Filip si lahol ku mne a spí... 😔

grmitko
autor
29. dec 2009

ahojte,
teraz vas nejdem docitat, to stihnem hadam vecer, len chcem podat najnovsie spravy

dnes sme boli na krcnom, a u Domka sa potvrdil alergicky nalez na sliznici, takze som zvedava na co vsetko bude mat alergiu, ja to tvrdim uz dva roky, ze je alergik, ale nikto ma nepocuva, Lelko ma normalny nalez, tam to mame riesit len imunologicky 🙂

bibianka
29. dec 2009

lumi, pozerala som fotky. Sú zlatunkí 🙂 Ako vám to ide na nočníku? Nam nijak 😒 Ani mi nepovedia, že sú pos...

zefa
29. dec 2009

baby čítam letáky a v jan.bude v dm drog . akcia na mlieka
bifidus junior2+..2x400g...6,85e
nutrilon...2x800g+ avent hrhček....29,50e
sunar 600g...8,45e

womenne
29. dec 2009

lumi juj skoro sa uzdrvate boratka male ja som to prekonala pred par dnami detičky sa musia citithrozne.Ae antibiotika hned zaberu aj mne bolo na druhy den už lepšie.

Saši sakra tak predca niektory lekari su prišerny.Tak dufam že vam alergička nastavi spravnu liečbu.My sme boli dnes kupit deckam nove zimne boty podrastla im noha a posledne 3 dni kričal Sebko že ho to tlači.take maju krasne čižmičky v deichmanne padlo 1100kč to je des 😝 niko celu cestu domov reval že on ich nechce 😅 ja by som veru hned brala maly tam krasne čižmičky juuujale chcem si kupit novy sveter a trička.Mamina mi dala peniažky tak o vianociach objednavam.teda dala pre mna a muža 😅

lilinka76
29. dec 2009

Baby, dik za rady, inak je v pohode, hra sa, place, len ked mu brasko robi zlost 🙂 , tak snad mu nic nie je. Dnes som ho vyhladovala a na veceru zjedol zeleninovu polievku. Uspech.

Lmi, skoro sa uzdravte, teraz je obdobie hnisavych angin.

juliagregor
29. dec 2009

Ahojte,
maminky pred chvíľkou si najstarší narazil noštek na poličku. nemá to zlomené ale musí ho dosť bolieť.

mám ísť na pohotovosť?

grmitko
autor
29. dec 2009

juli ja myslim ze nemusis ist, neviem teda ako velmi si to narazil, ale pokial to nei je velmi vazne, tak nemusis

lilinka76
29. dec 2009

Dievcata poradte,

ked chcem upiect kolac (na piskotove cesto ide tvarohovy krem s ovocim a zelatina), ako mam urobit, aby sa mi piskota neodlepovala od okrajov plechu (to aby som mohla naliat tu zelatinu)??? Ja obycajne peciem vsetko na papieri na pecenie a to sa to cesto odlupi od okraja... Mam dat papier iba na dno a na boky nie, alebo ako sa to robi???

Nemate nejake dobre recepty na tvarohovy zakusok??? Mam pol kila tvarohu, ktory u nas v chladnicke zabudla babka a musim nieco upiect, aby nevysiel nazmar...

grmitko
autor
29. dec 2009

lili ja mam super recept na slane tycinky z tvarohoveho cesta, su vyborne, rychle a hlavne velmi chutne 🙂 🙂 uz som ho sem davala, ale napisem este raz 😉

250 g tvarohu
250 g hladkej muky
250 g palmarin
sol, vajce, syr, rasca, sezam,...

z tvarohu, muky, palmarinu a trochu soli urobis cesto, vyvalkas do stvroca, potries vajcom, posypes syrom alebo rascou a solou, alebo sezamom, najkrajas na tycinky a das piect asi na 170 C priblizne 5 - 10 minut, zavisi to podla vysky cesta 🙂 🙂 su fantasicke a velmi chutne, skus 😉

zefa
29. dec 2009

lili tento je super
Strúhaný tvarožník
40 dkg hladkej múky
25 dkg tuku..palmarín ap
15 dkg prášk.cukru
1 vanilkový cukor
1/2 prášku do peč.
1 žltok
3 PL kakaa
spracuješ cesto a dáš do chladu na 30 min.,potom ho rozdelíš na 2 časti
na vymastený a vysypaný plech nastrúhaš na strúhadle(na tie hrubšie rezance) jednu časť,rozotrieš plnku a zas nastrúhaš 2 cesto a upečieš (tak na 180 C)
PLNKA:
3 žltky
25 dkg práš.cukru
1 vanilkový cukor
3 ks tvarohu(čo je asi 75 dkg)
1 PL solamylu
sneh zo 4 bielok
vymiešať do peny..posledný pridávaš sneh

ja som na večeru robila pečené zemiaky v šupke,maslo a kyslá kapusta..no to ste mali vidieť ako deti jedli tú kapustu..hlavne,že kapustnicu jesť nechcú

grmitko
autor
29. dec 2009

a ked chces dat zelatinu na kolac, tak iba vymasti plech a vysyp ho hrubou mukou, nedavaj papier na pecenie 🙂

grmitko
autor
29. dec 2009

zefi ja osm prave kapustnicu dovarila 🙂 🙂 muz si uz aj za tanier dal 🙂

grmitko
autor
29. dec 2009

a este som chcela napisat, ze ja tie tycinky robim vzdy z dvoch davok, jedna je nam malo 😀 😀 😀

lilinka76
29. dec 2009

Saska, niekedy som robievala aj tak, ze som vymastila a vysypala, ale mam pocit, ze aj tak sa "odlupoval" od plechu, ci nie??? Dik za recepty, baby.

grmitko
autor
29. dec 2009

on sa ti trosku odlupi, ale nie az tak, to je ozaj len kusok, len ta hrana 🙂 aspon mne tak 🙂