Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

zefa
9. jan 2010

kukám,že červená maľovka teraz fičí 😀 😀 😀

lumah
9. jan 2010

nanuška presne ako píšeš, samej by sa ani mne nechcelo, dokonca ma MM k tomu dotlačil, jednoducho mi oznámil, že ideme- hneď 1.1. večer-skoro som odpadla. 😀 Ale som rada, že ma dohnal k tomu. Beháme každý druhý deň.
evka správne, hlavne sa usmievaj, sprav niečo pre seba, z čoho budeš mať radosť. 🙂
zuzi my máme umelohmotné tanieriky pre nich.
My sme dnes spali do deviatej 😀 . No teda o pol siedmej sa david začal mrviť, tak som rýchlo spravila mliečko do postielok a potom zaspali ešte. Neviem si vynachváliť, že konečne spávajú dobre. 😝 Klop, klop...

lumah
9. jan 2010

hlavne nie červenu do kuchyne, to podporuje chuť do jedla. 😝

nana77
9. jan 2010

zefi, to ako keby som nas videla - ja vypadnem s kamoskou na kavu (mame dohodu, ze 1xmesacne ideme, aby sme sa doma nescvokli - ale nie kazdy mesiac sa nam podari. a aj to su len take 1-2hod. zalezitosti), ale tie telefonaty 😀 . aj ked teraz je to uz lepsie, vola malokedy...

lumi, ja som behavala aj sama, ked kamoska nemohla, len teraz je skoro tma a to by som sa sama bala... inak, v lete je to tu super, mame nedaleko lesopark, tak sa da super zabehnut. aj pri ramene maleho dunaja... ale po tme nie...

ze spali do deviatej!!!! 😀 😀 😀 😀 to co je??? u nas maximalne do 7.30, aj to vynimocne. teraz zvycajne vstavaju okolo tej 6.30-7.00... ako kedy

nana77
9. jan 2010

cervena podporuje chut do jedla??? to aby som uz dala dole ten vianocny cerveny obrus!!!! a ja ze co tolko furt tlacime do hlavy 😀 to bude urco tym obrusom... ale vianocne kolaciky su uz, nastastie pojedene, tak sa hadam unormalnime coskoro... 😝

womenne
9. jan 2010

Vyhlasujem vojnu kysnutemu cestu 🙄 🤐 😠

lumah
9. jan 2010

nanuš, my tie koláčiky ešte tlačíme, ešte mám v krabici.
Červená a oranžová su farby, ktoré podporuju chuť do jedla.
nani a skusila si krpcom, ked sa mrvia spraviť mliečko a potom ešte zalhanuť s nimi? U nás to funguje väčšinou.
wom prečo?

grmitko
autor
9. jan 2010

zuzi no super 😒 😒
ja sa tiez casto od deti nedostanem, tak mi to padlo celkom dobre a hlavne to bolo neplanovane, take akcie su najlepsie 😉 🙂
my uz davno ziadne vianocne kolaciky nemame 😝 😝

lumah
9. jan 2010

grmi ja som mala porobené v 4 veľkých krabiciach, našťastie už likvidujeme poslednú. 🙂

evka1310
9. jan 2010

nana ja by som hned prisla!! Boze ani nevies ako rada!!! ale mam tu tolko povinnosti, nemozem od toho utiect...chybaju mi aj moje priatelky doma (ja som z BA)...tu nepoznam ziadnu mamicku a nikoho kto vie normlane rat Snapsa 😀 ale hadam na jar v lete sa mi podari prist...

evka1310
9. jan 2010

inak v parku bolo super..pomohlo mi sa trochu prest aj mali sa tesili ze isli konecne von...som sa prevetrala...potom prisli na ihrisko take dve muslimky a malym asi 4 rocnym chalanom a kocikom...strasne nevychovane a arogantne..ma normalne nastvali...a tak som radsej odisla, clovek nikdy nevie ci v kociku nemaju bombu 😝

womenne
9. jan 2010

lumi lebo ja a kysnute cesto nejdeme do kopy.Tolko krat som sa snažila ho spravit a nikdy sa mi nepodarilo skončilo v koši 😖 Idem si šetrit na pekarnu 😎

evka1310
9. jan 2010

moji dnes spali do 11tej :-P ale vcera cez den ani jeden nespal...Rudyho nemal kto ulozit spat a Albert na pohotovosti si posla len polhodinku ked som ho drzala na rukac ako sme calali na vysledky rentgenu...mu vcera robili 6 RTG...☹ chudacik moj...
nastastioe je v poriadku...on vcera ako sme bolia nakupovat vypadol z nakupneho kosika a strasne treskol na hlavu...som myslela ze umriem od strachu...a akurat tak blbo padol ze hlavou... 😢 nikomu neprajme pocut ten zvuk ako ked lepka dopadne na tvrdu kachlickovu zem...Nikomu..ten zvuk nikdy nezabudnem...som hned volala na pohotovost a ani z enech ho radsej donesie kvoli tom uze si mohol poranit chrbticu....

evka1310
9. jan 2010

wom.- a preco? nechce ti nakysnut?

womenne
9. jan 2010

Evka veru nechce dnes som robila aj v prašku a nič kurnik taku mam chut na buchty zajtra si kupim v pekarni 😖

kedy davate dolu stromček?

evka1310
9. jan 2010

mne ked nechcelo kysnut (teraz mam pekaren tak to neriesim ale predtym), som vzdy trochu zohriala ruru a strcila to tam a vzdy super nakyslo a vyrastlo...ked chces skus...

ja som uz zmontovala stromcek... 😝 polovicka musi este dat dole svetla co sme mali vonku..to uz tyzden 😠

lumah
9. jan 2010

wom ako je to možné, asi robíš niečo zle-čo tam dávaš? Ja spravím kvások zvlášť-teplé-nie horuce mlieko-do neho kvasnice, trošku cukru, muku nechám trochu nahriať v trube-do nej ten kvások, pridám ešte mlieko letné, štipku soli, vajce, trochu oleja-podla toho či to je na koláče, alebo na knedlu, treba vymiesiť varechou -podoberať, aby sa tam nahnal vzduch,alebo v mixeri- ja používam mixer s metličkami na cesto, vymiešam, prikryjem utierkou -môžeš dať do jemno vyhriatej rury zas-určite ti vykysne. Dokonca mám recept na lángoše, to kysne aj v chladničke. 🙂
Keď priložíš ucho k tomu kvásku a pukoce, tak ti určite vykysne cesto krásne.

lumah
9. jan 2010

na knedlu používam hrubu muku, na koláče hladkú-používala som polohrubu, ale odkedy mám recept od mamy z hladkej, už len tu.

lumah
9. jan 2010

wom my sme dali stromček už tuším druhý deň po Novom roku.
Pokial ti možem poradiť, používaj klasické kvasnice z pekárne-ja si kúpim aj pol kila, narobím kocky a zamrazím, alebo z obchodu tký strieborný obal čo maju-tie ti nakysnú určite. Musíš však kvások nechať nakysnuť cca 20 min.

lumah
9. jan 2010

Možem ti dať recept mojej mamy na cesto na buchty, tam sa to tuším dáva priamo do cesta, ani nenecháš nakysnuť.

lumah
9. jan 2010

Wom našla som to- rovno s tým cestom robíš, nemusíš nechať vykysnúť:
1/2 kg hladkej múky Špeciál
1 kocka kvasníc
8 dkg kryštál. cukru
1/4 l mlieka
1 vajce alebo 2 žĺtky
1 a pol dcl oleja
soľ

Spracuješ na cesto, povykrajuješ si štvorčeky, naplníš čím chceš, pospájaš prstami, plech vytrieš olejom, poukladáš buchty vedla seba, musíš ich priebežne natierať olejom aj medzi sebou, aby sa nezlepili, vrch potrieš vajcom a dáš piecť. Kysnuté cesto sa dáva do studenej rury, ako sa postupne zohrieva, cesto sa dvihne.
Skús to.

lumah
9. jan 2010

Tie buchty na tom plechu môžeš trochu natlačiť na seba, aspoň ti vylezu dohora.

lumah
9. jan 2010

wooom už pečieš? 😝

zefa
9. jan 2010

aj my máme ešte koláče,takže ešte nechudnem 😀 😀

wom ja kysnuté viem robiť a čo mám pekáreň robí to ona 😉

lumi..z tohto sa dajú aj buchty na pare..ja som zas v tomto ľavá..tiež som vyhlásila vojnu pareným buchtám a knedli...pod oknami mám výrobňu na knedle a buchty,tak čo sa budem trápiť 🙂

evi... ja viem aký je to desný zvuk..to ked v lete spadol Sam z lavičky na hlavu..nám robili RTG a potom CT...a už si tej mrche smole pobalila kufre a že dovi dopo?

mima595
9. jan 2010

lalu - som citala, že riešiš podporu 😉

možes dostat aj viac ako je 153€, len si nedavaj preplatit dovolenku, dolezite je, aby si nemala nijaky prijem za tie 3 roky. ked pohladam, dam tu jeden link

lumah
9. jan 2010

zefi na knedlu a parené buchty je trochu iný ten recept, hlavne iná múka. Tento je dobrý na moravské koláčiky alebo buchty v trube.

lumah
9. jan 2010

mima zaujímavý článok, čítala som aj tie komentáre k tomu.

lumah
9. jan 2010

Kde ste všetky?🙂

zefa
9. jan 2010

som dnes po dlhej dobe varila "holúbky"..východniarky varievate to?

no super..ona zarobila za týždeň viac ako máme s mm dohromady na mesiac(o 14 e)...by som ani nevedela čo s 12OOe na mesiac 😉 😝

lumi..tak mi daj prosím recept na buchty ..ale polopate 😀 😀 lebo ja neviem,čo robím zle..nikdy my nevijdú také dobre naparené 😠