Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lumah
15. jan 2010

wom to je suvislá biela vrstva-všimli sme si to hned z vnutornej strany spodnej pery a ked som mu pozrela do ust, tak má celé podnebie biele, aj zvnutra okolo ust-tajký jemný biely povlak.

zefka skákal na posteli a padol medzi postel a postielku, my máme postel ukončenu drevom.ikeacka postel, asi o to drevo-chudák mal vrchnu peru ako pampuch. A to si predstav, že hneď potom, ako mu to tato ošetril utekal na tu postel znovu. A asi o pol hodinu, ked som ich obliekla, vyšli sme von a padol na tu pusu znovu na lade. Boože ani ruky si nikdy nestihne dať pred seba. 😖

Katka stretla som sestričku Oravcovú-ona je u Križanovej, k nej chodila Veronika ako dieťa, tak ma Oravcová pozná a zastavila sa na námestí, že akí su ž velkí chlapci, tak som sa jej povypytovala, aj ona mi vravela, že to nie je žiadna katastrofa, tá žaba, som jej povedala o tom spreji a ona že nech ho dávam dva dni-vytierať je najlepšie vraj a potom obidvom ten nutrolin B-ten mám doma našťastie, ked mal Filip tu žabu, chcela som ho dávať, ale sme dostali imunal, tak som to odložila. Vraj to nie je zo špiny, len deti si pchaju ruky do ust a teraz zvlášť, ked im lezu zuby a tá pleseň može byť hocikde. Tak dufam že to prejde, Vargicová nás strašila, že sa to može viackrát vrátiť-ma porazí, nebudem v kuse dezinfikovať a kupovať nové dudle a kefky zubné.
Fakt sa tie deti nepoučia.

vranka4
15. jan 2010

katulka,akú tortičku si piekla? ak je mňam,potešil by recept,prosííím,...február,marec máme samé oslavy detí,možno by som vyskúšala 😉
zefa,dík za radu,vyskúšam to s tým sprea-yom 😀 -okienko slovenčiny,vyberte si tú správnu kombináciu 😀 ,tvoji sa tiež tak nádherne dopĺňajú?

vranka4
15. jan 2010

lumah,to vyzerá ako pleseň-candida podľa popisu,je nato dobrý Diflucan sirup-suspenzia,vytierať pusu alebo celkovo užívať vnútorne alebo Nizoral tabletky,rozriediť a tiež vytierať pusu,ale to bude na predpis,myslím,že v lekárni ti poradia niečo aj bez predpisu

vranka4
15. jan 2010

lumah,ešte som sa vrátila k tvojmu príspevku,Candibene sprey je určite fajn,už podľa názvu-protiplesňový-proti candide 😀 ,myslím,že vám bude stačiť 😉

womenne
16. jan 2010

ahojte teda baby ja vas obdivujem že vydržite dlho hore ja som taky spchtoš aj teraz som len vstavala 😅 ja sa vždy vyhovaram že dospavam tie 2 roky čo som bola sama 😀

vranka kokso tymaš šikovne deti anglštinu my neučime ešte nevdeia dobre češtinu takže nam to nedporučili ale buduci rok začnu v š´kolke 😎

ajka ja som ju kupila v hypernove maly tam velky vyber aj v akcii,ešte pojdem jednu dnes kupit bo sa im velmi pači maju Kraska a zviera a je tam aj snehulka.je o 100.-lacnejšia ako obyvkle.sa snažim Nika učit.........

Jaj som ešte chcela robievate KUSKUS?čo to je?

evka1310
16. jan 2010

Ahojte --som videla ze ste riesili skolky..aj ja tu hladam nejaku, lebo od marca by sme ich chceli na par hodin dat do skolky. Pediatricka nam to dost doporucovala...a tak som sa divala na nete..som nasla jednu ktora sa mi strasne paci, som sa do nej zamilovala...akurat ze je v takej snobskej stvrty v starom meste, hned pri mori...sa aj bojim tam zavolat a spytat kolko by tak asi stala... 🤐
podla coho ste vyberali skolky?

diddi
16. jan 2010

mne sa paci u nas BP Pinquin...ale pre dvojicky by to vyslo mesacne 756eur 😝 ..takze dovi dopo....musim skakat do vysky nasich prijimov...takze ms bulikova pod barakom musi stacit

womenne
16. jan 2010

evi my hlavne aby mi zobrali oboch dost neskoro som si davala žiadost ale natrafila som na super školku patri do programu Zdrava školka.Učitelky som velmi mile.Ja som sa hlavne pytala kamošiek ake su učitelky,aky maju pristup atak dalej.Tu amme pod oknami jednu školku a mala su tu čest vidiet ake su učitelky,aj som sa snimi par krat rozpravala a ked mi riaditelka povedala že mi oboch asi nevezmu tak čau hned som šla.
Naši zatial chodia na 4hodiny a platim za oboch tak kolem 1200.-

macilaci
16. jan 2010

ahoj mamičky! chcem vás poprosiť o vaše skúsenosti. už mesiac vyberám športový kočík pre moje dievčatá a neviem sa rozhodnúť či je lepší peg perego duette kde sa dajú sedadlá dať aj oproti sebe alebo quattro tour dou kde sú sedadlá len za sebou. Môžte mi napísať svoje skúsenosti a názory, dakujem. 🙂

zefa
16. jan 2010

ahojte

lumi.už vystrkujú rožky?..pred pol hod.Samko zlomil postielku..tiež skákal..ešteže včera konečne prišli nové.. a vonku to nestihnem ani ústa otvoriť a už je plesk na zemi

vranka...áno oni sa doplňajú hlavne vo vyrábaní zloty 😖 😀 😀 vtedy sú ako jednovaječný 😀 😀 ...ako sa majú detičky na oddelení?..ja som ako 10ročná zažila šok na pôrodnici(ja som skoro celé detstvo bola v nemocke a na pôr.robila suseda,ktorá ma občas cez službu brávala klokankovať deti(ked tam nebol primár))narodilo sa narkomanke dieťa,ktoré hned dostalo absťák a 5 ľudia to dieťa nedokázali vystrieť..dávali mu morfium a postupne znižovali dávky aby ho z toho dostali 😢

zefa
16. jan 2010

macilaci...ja bohužiaľ neporadim,pretože ja som mala 2 samostatné..ale ja by som si asi vybrala čo sa dajú oprotisebe..aspoň sa občas deti aj takto prebavia,ked potrebuješ niečo napr.vybaviť

grmitko
autor
16. jan 2010

macilaci, ja som mala peg perego duette, aj ked starsi, ale bolo to celkom sikovne ze som si mohla dat kabinky oproti sebe, deti sa videli, zabavili 🙂 🙂 potom sme mali trojkolku vedla seba, neviem ci som pomohla, ale napisala som svoju skusenost 🙂 🙂

macilaci
16. jan 2010

Zatial dakujem vyzerá to skôr na sedenie aj oproti sebe aj ked oni sa ešte velmi medzi sebou nebavia, niekedy mám pocit, že sa cez seba iba pozerajú. práve teraz som našla aj ABC design ZOOM v žltej farbe hurá 🙂

grmitko
autor
16. jan 2010

no maci tvoje su este malicke 🙂 ale pride aj to, ze sa budu medzi sebou bavit a pride to rychlo 😉 🙂

nana77
16. jan 2010

macilaci, poslala som ti ip 😉

evka1310
16. jan 2010

ahoj maci..ja mam Graco Quattro Tour Duo...osobne si myslim, ze je to dobry kocik,ale keby som bola na zaciatku a mala si vybrat, nekupi ho. Ani nie kvoli tomu ako sedia..kym su malicky je im to dost jedno...Ale preto ze je velmi tazky a aj zlovezny zabera dost miesta...ale to je asi vseobecne problem dvojickovych kocikov...ak mozes pocakj az budu mat 6 mesaicov a kup si ten kde sedia vedla seba take kvazi buginy (nevie mak osa to vola)....

Moji sedai za sebou a nevidia sa...ale teraz napriakd sa im to paci, lebo obaja vidia kam idu a vsetko sleduju...znama co ma Chicco (uz starsi model) kde su otoceni k sebe vravi ze je to nanic, lebo ten co je otoceny chbtom nic nevidi...ako rastu zacnu byt zvedavi a chcu vidiet co najviac zo sveta...

lilinka76
16. jan 2010

macilaci, my mame PP duette, kde sa daju dat sedacky aj oproti sebe a som spokojna.

jankabambulka
16. jan 2010

macilaci - ja mám už štvrtý kočík ale poviem ti - ALE TO JE LEN MôJ OSOBNÝ NÁZOR- ja by som kočík za sebou nechcela

lilinka76
16. jan 2010

Dievcata,

ja som dnes tiez robila tu zemiakovu polievku s bryndzou a na moje pocudovanie mi moc nechutila. Zjedol ju jedine nas ocko, deti si ani nelyzli (ale su obaja chori, tak maju odpustene...) a vecer som ju trosicku dokyslila a tak mi chutila viac. A ked chcete super polievocku, pridam aj ja jeden recept:

Jemná kukuricová polievka

500 ml hydinoveho vyvaru, 250 g sterlizovanej kukurice, 1 cibula, 2 mrkvy, 2-3 zemiaky, 100 g šunky, olej, šľahačková smotana, 1 bobkový list, 3 zrnká čierneho korenia, pažítka

Cibuľu, mrkvu a zemiaky očistíme. Cibuľu nakrájame nadrobno, mrkvu na kolieska, zemiaky na kocky, šunku na rezančeky. V hrnci rozohrejeme olej, speníme na ňom cibuľu, pridáme mrkvu, po chvíli zemiaky. Podlejeme vývarom a dusíme do polomakka. Pridáme kukuricu (aj s nálevom), zvyšok vývaru, bobkový list, korenie, zakryjeme a varíme 20 minút. Koreniny vyberieme, pridáme smotanu, šunkua nakoniec posekanú pažítku.

Je to mňamka. 😝

mima595
16. jan 2010

baby, vam tu hodim moju usmevnu prihodu: - taku s kojenim spojenu - pre vas už daleka minulost

som bola na kontrole po 6-nedelí, kecam so sestrickou, že mam problemy s kojenim, ci nevie nejaky recept na podporu tvorby mlieka..a ja že pijem Vineu-vtom vosiel doktor a hovori: "Vineu???? to som este nepocul - Zoborske perlive.. to treba pit 😉 😉
tak sme ho hned s MM kupili a vecer otvorili, že skusim 1 pohar, co to spravi....
no a vecer davam Vladkovi UM, a vtedy ho krmil MM-tak ked som priniesla flasu, tak MM-dones mi pohar vina... 😕
tak ja nanho oči, že to je pre mna na kojenie.
a MM s usmevom- vsak teraz kojim ja.. 😀

grmitko
autor
16. jan 2010

mima 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kiwuska
16. jan 2010

mimus 🙂🙂🙂🙂🙂 ale pi radsej tu vineu, ja som po nej mala prsa hned naliate, ale kazdemu ine pomaha ale vinko???🙂🙂🙂🙂
ja som dnes slamena vdova, MM isiel na drink do mesta a mna uz 3ti den chytaju depky ze som bez roboty doma cele dni ticho, neviem si zvyknut na tu zmenu....:(

grmitko
autor
16. jan 2010

kiwi, ja by som ti vedela rozpravat o depkach, ja som bola doma od augusta, bez roboty, v pondelok mi zacina to upratovanie, tak sa uz aj tesim ze vypadnem z domu, ved vecer vam napisem svoje dojmy 🙂

inak mne na tvorbu mlieka nepomohlo nic...

kiwuska
16. jan 2010

jasne sasi ze to indi-vindi🙂 treba ale vyskusat vsetko co sa da aby sa to mliecko rozbehlo🙂
no doteraz som bola celkom ok- som sa zamestnala pripravou na vianoce atd... no a tento tyzden uz bol o nicom... asi zacnem chystat na velku noc🙂🙂🙂🙂
a jasne daj vediet drzim palce nech je to vsetko ok a na tom pohovore ako bolo?

grmitko
autor
16. jan 2010

no na pohovore bolo dobre, ale nevzali ma, zase jedna firma co nevie o co prisla 😉 raz to ale vyjde a ja budem robit pracu ktoru mam rada 🙂

kiwuska
16. jan 2010

jasne tak to budeme dve🙂

lumah
16. jan 2010

vranka áno, ten sprej mu zabral, dnes už mal čistu pusu, ale ešte zajtra mu to budem vytierať a v pondelok nasadím obidvom ten nutrolin B, nech sa to už nevracia. Stále som premýšlala nad tým, z čoho to možu mať a nad vaňou maju zavesenú takú sieťku s gumennými hračkami do vody, do ktorých sa dá natiahnuť voda a striekaju-su to také hračky z dráčika a jasné že sa to nedá zvnutra umyť, zvonka vidno tmavé čassti vo vnutri, to je určite pleseň a decká to stále stláčaju a striekaju s tým si rovno do pusy a cumlu to-všetky hračky som im minule vydezinfikovala, aj dudle vymenila a na toto som zabudla! 😒 Chcela som ich rovno vyhoviť, ale muž že nech to skusim namočiť do toho ajatínu a prestriekať.

zefka v kuse vystrkuju rožky a zaujímavé ako sa dokážu dvojičky navzajom podporovať v robení blbostí. 😝
Ale tiež už začínaju pomáhať-hlavne Davidko chce stále pomáhať, keď upratujem hračky, tak mi pomáha, je všade, kde sa niečo deje.🙂 A začínaju stále viac opakovať a rozprávať, sú strašne zlatí teraz a zároveň vyvádzaju a lozia všade a všetko chytajua dočahuju-hruza a des!

lili už som si aj skopčila ten tvoj recept. 😉

mimi 😀 😀

macilaci ja by som zas nikdy nechcela kočík vedla seba 😝 😀 , som velmi spokojná s tým za sebou alebo oproti sebe ked su deti, pretože má jednu velmi velku výhodu, všade sa s ním dostaneš-hlavne do obchodov, do vchodu, do výťahu-samozrejme nie do takéhouplne malého, dokonca ked idem do nášho pezinského parku, väčšinou je hlavná brána zatvorené a ja krásne prejdem malou bránkou. Ja mám peg perego duette, je to jediný kočík, ktorý má aj volant, krásne sa s ním zatáča. 😉

zefa
16. jan 2010

lumi a ty si tu dala jasnú odpoved na to ,prečo po nich občas vrieskame(teda ja určite)..zo strachu poväčšine 😉 ...my ideme zajtra skladať postele deťom a variantov kopec,len použitelný je jeden kôli bezpečnosti ako im to uložiť 😝

mimka..aj ja som nedávno v mamine čítala,že vineu ale vybublinkovanú..z homeop.je RICINUS COMMUNIS 5 CH 5 granúl 3x denne a naopak na zastavenie to isté len 30 CH....a moja osobná skúsenosť..mne pomáhala aj tá obyč.vajíčkovo rascová polievka..občas som si na "radu starých mám " dala čierne pivo a deťom to robilo strašne zle(plakali,nespali..a to,že po alkohole budú spať)no nikdy viac nič čo obsahuje alkohol by som ja osobne už nedala..ale sto ľudí, sto chutí a názorov 😉

mima595
16. jan 2010

zefa - viem, ale ten Ricinus sa ma len prvych 6 tyzdnov - to som už skoncila

mima595
16. jan 2010

este som brala aj Urtica urens 5CH - ci tak nejako podobne
s tou Vineou - mame doma terazz super zazitky - Matus objavil rozdiel medzi cukrom a solou - a tak mi kazdy den hovori - Mami, to je cukor, on je taky sladucky. A ja: ano, davame ho do cajiku. A Matus nato: a do Viney, aby nemala bublinky 😀