Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
5. feb 2010

juli 😲 😲 😲 😲 😲 😲 ozaj mal viac stastia ako rozumu

v lete som aj ja za mega stretko 😉

lilinka76
5. feb 2010

Baby, ak som to dobre pochopila, tak mna tie linky o rodicaku, co dala Juliagregor potesili.

Od septembra idu deti do jasiel, to si budem moct poziadat o DVA (!!!) prispevky na starostlivost o dieta vo vyske 164 € a ak tomu dobre rozumiem, dostanem aj prispevok rodicovi vo vyske 25 % z nevyplatenych rodicakov (v mojom pripade sa jedna o 6 mesiacov, lebo deti idu do jasiel ako 2,5 rocne)???

Ak ste niektora zbehla v tychto veciach - napr. Mima 😉 😉 , myslite, ze sa nemylim???

dracik1
5. feb 2010

ahojte 🙂

nani, ja som za stretko...ale ak by sa dal posunut termin o tyzden neskor...este sa necitim uplne OK...... 😔 , este musim doriesit s muzom aj dopravu...kedze s mojim soferovanim je to dost blbe, resp. ziadne

baby, ako riesite surodenecke hadky?...jakub berie vsetko jurovi, ten ho bud kusne / chudak jakub ma momentalne 3 kusance na chrbte/ alebo sa hodi o zem a ma hysak al. ma hysak a uteka pre utechu ku mne-toto je nacastejsie...ja som samozrejme polutujem....neviem, ci je to dobre riesenie 😕

nove slovicka pre dnesny den: pocitac, kameja, v-tacka/ vrtacka/...a moja mama ich naucila hovorit ze: maminka_ deniska...tak za mnou pokrikuju maminka-Deniska 😀

juliagregor
5. feb 2010

lilinka ja netuším, zatiaľ som to neštudovala, ale pozri do paragrafov alebo napíš gape, tá je dobrá a samo, že mima tiež 😉 - ten mihálov blog je dobrý
a najlepšia je diskusia na dvojcata.cz, nechápem, všetci sa tam pustili do maminy, čo odsúdila takýto hazard 😲

dračik moji sa už nekúsajú ale ado stále berie hračky šimonovi a ten hučí ako tur, ja ich odtrhnem každého dám zvlášť do izby s druhouu hračkou a nono poviem obidvom, a semtam (záleží koľko je večer hodín) dostanú na riťku - po plienke

dracik1
5. feb 2010

juli,aky hazard myslis? tie dvojcata?

dracik1
5. feb 2010

teraz som si to precitala....jednoducho nezodpovedne...ale to su cesi....keby si videla, v akych nebezpecnych sitauaciach som stretla ceske rodinky s detmi....by si pozerala...raz sme boli liezt nad Brncalkou - od Jastrabej veze cely hreben, nic extra narocne...ale stretli sme tam cesku rodinku, mama plakala, dievcatko asi 8 rocne plakalo a otec po nich vrieskal aby liezli 😖 ....a to som zazila este par takych situacii s ceskymi rodinkami a mensimi detmi 😖

juliagregor
5. feb 2010

áno večer o piatej s dvojkami na bežky 😒 ja sa bojím ich dať do cyklovozíka a ísť vedľa do dediny
ale už som stretla s tým že češky majú inú povahu, sú akčné, na môj vkus až moc, minule sa jedna pýtala, aký kočík, lebo sa jej narodia v júni dvojky a celé leto bude v kempe pri vode...sila...ja so bojím, aby ich neofúklo 😔

ako sa cítiš? je ti lepšie?

juliagregor
5. feb 2010

ja neviem, ale mne tento chat blbne, vždy musím ísť znovu na zoznam témat a naspäť, aby mi ukázalao príspevok a napíšem a potom zoistím, že som dosť často od veci 😠

dracik to isté mi hovoril mm, tiež v Tatrách znášali z rysov rodinku s 5 ročnými deťmi v sandálkach

dracik1
5. feb 2010

juli, uz mi je lepsie, dakujem...ale musim sa neskutocne dopovat liekmi 😒 ...vcera som bola s mamou na prechadzke...tak si teraz neviem vybrat, ci mi to pomohlo al. uskodilo...strasne som sa v noci potila, 3 tricka som vystriedala

no, cesi su akcni....ved to vidno aj na umrtnosti v nasich horach...my s MM sme akcni tiez ale pravdu povediac...deti si na nasu akcnost este musia pockat....par krat sme boli ale iba sami...sorry, ale vlacit decka este za bicyklom al. bezkami sa mi nechce...mam pocit, ze sama si to uzijem daleko viac a hlavne si od nich oddychnem...aj ked je fakt pravda, ze sami sme boli mozno 4 x od kedy sa deti narodili 😝 , ale bohuzial strazit nema kto 😔

juliagregor
5. feb 2010

už ťa to ozaj dlho drží...a tá prechádzka ti asi ozaj uškodila
mne tiež nemá kto deti strážiť, mama mi zoberie maximálne najstaršieho a čo s dvojkami...chceli sme ísť s mm aspoň na kávu ...ale zase nič...s adou chceme ísť tiež na kávu ale nejako sa nám nedarí dohodnúť... 😒

vranka4
5. feb 2010

ahojte,mňa by tiež potešilo mega-stretko,síce s marg sme asi jediné zo stredu-východ a západ vedieee 😵 😵 ,ale tiež ,keď bude teplejšie počasie

grmitko
autor
5. feb 2010

vranka, tak vychod a zapad sa stretnu v strede 😉 😉 🙂 🙂

vranka4
5. feb 2010

grmi 😵 😵 ,beriem,väčšina sa prispôsobí menšine 😀 😀 ..bude to na pol cesty pre východ a západ 😵

mima595
5. feb 2010

lili - ano, presne, už som ti to aj skor pisala, asi si nepostrahla 😉 , že budes mat narok na prispevky 2 - teda na každe dieta - a to vo vyske nakladov, max. vsak do vysky tych 164E - na kazde dieta.

Zefa - pokial si pamatam, tak nemas pracovny pomer zachovany? ☹ Takže pre teba urad prace ako taky zatial nie, radsej poziadat o predlženie rodicaku do 6 rokov dietata - rozdiel je v tom, že stat za teba dalej plati poistenia - myslim, aj dochodkove.

womenne
6. feb 2010

Dobre rano kočky u nas sa k niečomu schyluje Niko a muž maju nadchu 😝 a znova maju afty obaja na tej istej strane 🤐 achjo.

n to stretko by bolo super cez vikend ja som tiež uvažovala že stred by bol pre všetkych naj tak okolie BB nie?jaaaj to by bolo super strašne by som vas ada všetke spoznala osobne 😵 😵 😵

ty jo s tymi dvojičkami je to brutal s tak malymi na taku turu?nepoiem iba okolie ale tak daleko a ešte sa rozdelili na čo ta matka myslela keby samu obe zobudili tak neviem neviem 🤐 🙄

ajka72
6. feb 2010

inak my budeme posledný julový týždeň na Orave tak by sa aj vtedy mohlo to stretko zorganizovať to som len tak premyšľala lebo je lepšie nám vyraziť z Oravy ako z Košíc ak by malo byť niekde v strede 😉

nana77
6. feb 2010

ahojte!
no tak to cumim... 😕 . to co bolo za idiota??? nechapem, fakt. mozno ma budete povazovat za uzkostlivu, ale keby to spravil mm, tak ho asi zabijem... pride mi to prinajmensom nezodpovedne, aby v case, ked vsetky kompetentne institucie vyzyvaju ludi, aby v takomto pocasi nikam nechodili, nech zostanu doma a on sa vytrepe s 8 mesacnymi detmi na bezky... mam dost

nooo, tak co sa tyka megastretka v lete - som za!!!!! kedykolvek, kdekolvek... nemam s tym problem, uz teraz sa tesim na vas vsetky!!!!!

a co bude s mini stretkom v ba????? nikto nema zaujem, haaaa????? 😔 😔

grmitko
autor
6. feb 2010

nanus ja by som mala velky zaujem, ale som v praci ☹ ☹ ale keby sme balvacky dali nejake male cez vikedn ked uz bude teplejsie tak som urcite za 🙂

katullka
6. feb 2010

Caute zienky,

dracik, Ty si chuda stale chora? 😕 ☹ Ved to uz trva hrozne dlho, dufam, ze ti to uz konecne prejde. Liec sa!

Nanus, ja by som bola za stretko v Ba alebo u nas v parku, ako pisala Lumi 😅 . My sme momentalne ako tak zdravi, dufam, ze nam to vydrzi dlhsie ako tyzden.
Inak v lete by to bolo super, keby nam to vyslo. Minuly rok to bolo velmi fajn. Tento rok by nas mohlo byt este viac 😵 .
Sasi vsak to stretko v BA by mohlo byt aj cez vikend, nie??

Ajus, aj u nas momentalne leti Spievankovo, drobci su z toho uplne uneseni, a uz si tie pesnicky pospevuju aj ked je to vypnute 🙂 Inak ich nic ine v telke nebavi.

Jani, tie problemy s tym cikanim su teda dost neprijemne, no snad to Kacenku prejde, ved ju musi aj brusko boliet, ked tak zdrziava. Nasa dama sa zase nechce vobec pytat, ona len do plienky 😒

katullka
6. feb 2010

Dnes sme sa do obeda stretli s Lumi v parku, no ti jej fesaci su neskutocne zlatiiiii 😵 . Filipko take slniecko usmiate na sankach a Dadko bezec za sankami 😀 .

Lili, pisala si, ze by si chcela robit potahovanu tortu, ja uz som to raz skusala drobcom na narodky a bola som prekvapena, ze to nie je take tazke ako to vyzera. Ja som si vyhladala vsetky rady k tomu na nete a celkom to slo. Ja som tie cukriky nefarbila, pouzila som tie ruzovo biele Jojo, takze bola ruzova hmota a potom som este zohnala Haribo take velke ruzove, ale tie sa dali umyt a boli biele. Ozdobky sa potom vykrajuju z tej hmoty, teda ja som iba take jednoduche robila, take ruzicky som si na prvy krat netrufla. Inak daju sa aj kupit pekne ozdobky marcipanove.

katullka
6. feb 2010

Baby, objavila som doma Cerazette (antikon.ktora sa moze brat pocas kojenia), nemali by ste niektora zaujem, resp. nemate kamosku, co ju berie? Mne ju dr. predpisal, ked sa drobci narodili, ale nejako som nemala potrebu ju vobec nacat (dvojky su podla mna dost velka antikonc. 😀 😝 ). Je mi luto take drahe lieky hodit do kosa, maju zaruku do 6\2010.

mima595
6. feb 2010

Lili- aj som skusala potahovanu tortu podla receptov, co su na MMB - a islo to celkom fajn - ja som nasla Haribo smolkov - tak hmota bola svetlomodra - pre chalanaov- parada. Sice ta hmota bola dost makka - nestvrdla mi v chladnicke -ale mne to nevadilo - vyzeralo aj chutilo to dobre.
No a spravila som aj ruzicky - teda s tymi som sa babrala riadne dlho, ale nakoniec sa podarilo

adrolka
6. feb 2010

hallooo baby.
sa chcem opýtať na to spievankovo, že to ste kupovali cez internet? lebo že či sa to dá kúpiť aj povedzme v Panta Rei? lebo poštovné cez mmb, ževraj €2,50. 🙄

ajka72
6. feb 2010

adrolka ja som to objednávala zo stránky www.tonada.sk samozrejme sa dá aj napáliť ja však mám s napálením problém tak som to neriešila a objednala a neľutujem aj teraz nám to ide 😉 možno aj niekde inde sa to dá kupiť

grmitko
autor
6. feb 2010

dnes bola u nas Deniska, trosku sme pokecali, co to pokupila pre chlalanov a sla sa domov kurirovat, chuda ma ten kasel este veru riadny ☹ ☹
ja som prave dorobila smotanove pohare, muz ide na zurku vecer, tak som slamena vdova 🙂 🙂 asi si konecne dam masku na ksicht, nohy do lavora a zavriem oci 😀 😀 😀 ale jasne ze az ked budu moje drobatka v posteli 😉

zabka0609
6. feb 2010

Ahojte kocky.Neviem ci si na mna este pametate ale ja na vas ano a obcas si vas tu precitam.kedze net mam obmedzeny nemam cas pisat.Zajtra sa vraciame naspet na Slovensko.Dvojkam sa v Anglicku nepaci takze ideme domov.Hura uz sa velmi tesime.

Ak je tu niekto chorucky tak prajem skore uzdravenie,oslavencom vsetko najlepsie 😉

grmi super fotecka a mimichodom uzi si vecer. 😉

zefa
6. feb 2010

ahojte
tak ja celý deň sama s deťmi až teraz prišiel mm domov 😝 😝
vzala som deda vyvenčiť aby som mohla ísť malej kúpiť čižmy bo nám teraz pred koncom zimy odišli 😝 😝

grmi...ja som pripravená na vaňu ,len čakám kým sa okúpu a zaspia...kávu som si už zaliala(ja zaspím aj po káve)ide o ten relax 😉 😀 😀

lumah
6. feb 2010

julia super to má upravené. 🙂
katka stihla si v pohode obed uvariť? naši išli hneď spať a jedli až o pol druhej.

grmitko
autor
6. feb 2010

zabka ako dobre ze si sa ozvala, som na vas myslela, ako sa mate 🙂 🙂
dakujem za pochvalu fotky 🙂 🙂
vecer si uzijem, uz idem deti dat na poriadok a potom sa trosku povenujem sebe, ved uz hroza na mna pozriet 😀 😀 😀

zefi ja kavu nepijem, ale ais si dobry cajik uvarim 🙂 🙂