Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

margaretka11
5. mar 2010

Ahojte 🙂

ako vidím, vtip nemal odozvu, nevadí, nabudúce vás hádam aj rozosmejem 😉

Vidím, že je tu veľa chorúšikov, všetkým posielam pusiny a želám skoré uzdravenie 😵 . U nás je to zatiaľ relatívne v poriadku, Simonko má soplíky, ale tečú pekne von a odsáva mu ich Simonka takže je všetko tak ako má byť 😉 . Ja Simonke len trošku pomáham pri odsávaní, ale ona je hlavná šéfka a druhou ručičkou ešte stíha Simonka hladiť aj po líčku a držať za ručičku. A Simonko zas pro forma vrieska, ale to by ste museli vidieť, slzy žiadne a Simonko sa doslova vyžíva v kriku 😀.

Baby ja sa neviem zmieriť s tým, že idú drobci do škôlky. O chvíľu a to doslova, majú tri roky a od apríla do škôlky. Mne je z toho nanič, normálne závidím všetkým novopečeným mamičkám, ktoré majú toto krásne (aj keď často aj náročné) obdobie ešte pred sebou 😢

astora
5. mar 2010

marg ešte sa pamätam ked moja Laura išla prvy krat do školky tak som sa bála pripadala mi strašne malinká a v pohode to zvládla potom prišla škola ja som mala paniku či sa nestrati v tej velkej škole a tak a teraz už je velka slečna už je to ok ale nie som si ista či by som to ešte chcela vratit späť.

baby poradte musim zohnať niečo na okna minule som našla Adika ako chodi na parapetnej doske zvnutra samozrejme a to bola minuta čo bol bez dozoru robia desne veci mame umyvadlo ktore ma taky stuplik a pustia vodu zastupluju a odidu prec visia na nabytku už mi vlasy stavaju hrôzou aj vaše dvojky tak vymyšlaju ???

margaretka11
5. mar 2010

astora u nás doma presne to isté, najnovšia zábava je liezť po poličkách, čo majú zboku a odpredu na posteliach. Minule to skončilo tak, že Simonka liezla a padla, lepšie povedané, sadla na Simonkov veľký kakací džíp. Kakací preto lebo bol kúpený ako odmena zato, že sa naučil kakať na nočníku 😉 . No a ten džíp to ako väčšina kapitalistických hračiek neprežil, musíme kúpiť nový. Hlavne, že sa Simči nič nestalo 🙂 . Ale bola v šoku. Napriek tomu ju to neodradilo, aby to neskúšala znova a znova a tak každý deň striehnem, či nevisia na policiach 😝 . A vlastne každý deň zažívame nejaké adrenalínové situácie. Na tie okná by som ti poradila iba poistky, my ich máme, namontovala nám ich tá firma, ktorá robila aj plastové okná a môžem povedať, že som veľmi spokojná. Všetky okná máme pozamykané a vetráme na klasicky vyklopenom okne, to sa dá otvoriť aj keď je zamknuté 😉

Ale tú škôlku asi tak ľahko nerozchodím, je mi z toho smutno na duši, že už mám toto "bábätkovské" obdobie za sebou, viac to nezažijem a aj keď nás určite čaká ešte kopa veselých a krásnych zážitkov tak vlastne vchádzame do obdobia osamostatňovania sa detí a už to všetko bude iné 😢 . A neviem si predstaviť Simonka v škôlke, je teraz veľmi naviazaný na mňa, hocikedy sa príde pomaznať alebo chodím po byte tak, že mi objíma stehno a drží sa ma ako kliešť. Ja fakt neviem, ako to prežije a ako to prežijem ja 😢

astora
5. mar 2010

prave mi to zmazalo cely text v skratke neboj sa ak sa deti budú v skolke spokojne budeš aj ty uvidís

margaretka11
5. mar 2010

no veď v to dúfam. Hovorím si, že predsa len budú v škôlke dvaja, nebudú to mať také náročné, ako som to mala ja, keď som sa ako malá ocitla sama v škôlke 😝 . A Simonka sa už teraz vie prejaviť ako veľká sestra a Simonko je zas rozkošný pomocníček so svojím "áno mami" 🙂

astora
5. mar 2010

no vidis oni budu v školke jeden pre druheho moji ine deti ani moc nepotrebuju a Simča ako spravna baba sa o bračeka postara 🙂

juliagregor
5. mar 2010

ked som dala najstaršieho do škôlky vonku som revala ako malé decko a on úplne v pohode 🙂
je tam spokojný a za pol roka sa veľmi zlepšil a škôlka mu prospieva 🙂 aj ked zo začiatku bol často chorý ☹

margaretka11
5. mar 2010

veru, mám pocit, že Simi sa vo svete nestratí. Keby si ju videla s odsávačkou v ruke a veledôležitým výrazom na tvári, keď odsáva. A popritom ešte aj hladí Simonka a vraví mu "no no no, neplač Simonko" 😀

astora
5. mar 2010

juli to si poplače asi každa z nas 😉

astora
5. mar 2010

si ju viem predstavit ved aj naši su tak a je to strašna sranda a tie hlašky to je koniec padam do kolien niekedy

juliagregor
5. mar 2010

a toho odbábätkovania sa bojím asi najviac...revala som aj ked im vyliezli zuby: ja už nemám bábätká a to sú moje posledné bábätká... 😔
a čo budem robiť pre škôlkou ? marg úplne ťa chápem...

astora
5. mar 2010

juli tak spravte 4 babo ja si tak rada popestujem ked niekto pride s babatkom ale ja už sa na to necítim po dvojkách total vypluta 😝

juliagregor
5. mar 2010

to by už mm nerozhodil a asi ani ja nie...som unavená a to maešte len čaká "veselé "obdobie - vzdor, rozbité hlavy...už teraz ich ťažko strážim, najstarší ich učí samé blbosti 😠

astora
5. mar 2010

hej hej my sme boli teraz u kamaratky ona ma prvaka a ten ich hned naučil zopar slov tak som mala radost 🙄

juliagregor
5. mar 2010

nedajú sa porovnať so starším synom, on bol kľudné dieťa ale teraz sú traja a ja už nemám tú trpezlivosť....
dvojky sú náročnejšie a niekedy sa ozaj bojím ako to zvládnem...máte nejaký trik...pomôže byť prísna, alebo aj tak si robia čo chcú?

margaretka11
5. mar 2010

tak ja budem plakať ako dážď, to je mi jasné už teraz. Ale jedno viem isto, ak sa deťom bude v škôlke páčiť tak to aj ja ľahšie prežijem a zmierim sa so situáciou 🙂

astora
5. mar 2010

juli moji už budu mat 5 rokov ale ja už občas mam pocit že zlyhava všetko čo skusim doktorka povedala treba vydržat tým že su to dvaja chalani tak samozrejme viac vymyšlaju už som nakupila plastelinu, vytlačame obrazky denno denne na kreslenie, lego ale pri ničom dlho neobsedia

margaretka11
5. mar 2010

Juli u nás je to momentálne tak, že pekné slovo na deti vôbec neplatí. Ale vôbec. Ja ako blbec dookola vysvetľujem, prečo sa nesmie robiť to a to, že si môžu veľmi ublížiť a maminka by plakala a "Simonka ty si uvedom, že už máš kúsok odbitého zubu a zašitú peru, čo ti to nestačilo?" a ono to vôbec nefunguje. U nás teraz funguje iba krik, bohužiaľ 😝

astora
5. mar 2010

marg ja mam niekedy pocit že cely den len prekričim citim sa potom desne zle aka ja som zla mama ale neviem si pomôcť som s nimi denno denne nikto sa nestara či spim či vladzem ani či nič nepotrebujem a ja či chcem či nechcem občas prenesiem aj na deti a ak nahodou vstanu hore zadkom tak to je na mrtvicu

juliagregor
5. mar 2010

kúpili sme trampolínu a večer v tom skáču nech nebehajú po tom byte ako splašení 😀
ked mám len malých v pohode sa dá, ale ked je doma áj starší, tak večer som bez hlasiviek 😖 vôbe nepočúvajú...
hračky ich vôbec nebavia, len loziť, skákať ...
a 5 rokov to je sila, snád to dovtedy prežijem 😝

astora
5. mar 2010

juli dvojičkove su silne maminky pozri okolo seba kolko nas tu je a čo všetko nas postretava to sa s jedno maminkami neda porovnat aj ja mam vykričany hlas a niekedy mam pocit že buchnem dverami a už sa nevratim potom kuknem na tie anjeliky a snažim sa nejak vydržat nič ine sa neda

juliagregor
5. mar 2010

marg a tá odsávačka to je super...moji si odsávajú sami 😀

tiež si pripadám, že len kričím a používam len: nono, nesmieš, pozor bo ...ked ozaj zakričím, tak sa rozplačú, lebo sa zľaknú ale neposlúchnu

juliagregor
5. mar 2010

astora 🙂 pekne si to napísala

idem do hajan ----dobrú noc

astora
5. mar 2010

každy vravi že bude lepšie len treba trpezlivost len kedy to bude nikto nepovie ale zas na druhej strane každym dnom je lepšie a zakaždym ked spravia niečo samostatne je to lepšie 😉

margaretka11
5. mar 2010

áno, niekedy je to o nervy a niekedy doslova o život pri tých našich deťoch, čo sa zhodou náhod narodili v ten istý deň a ten istý rok 😀 . Lenže popri tom rozčuľovaní zažijem toľko zábavy, koľko ráz sa hnevám a deti ma odstavia takou poznámkou, že proste výchova je v keli 😀 . No napríklad z dnešného rána: deti si včera v Tescu kúpili tzv. duetky, neviem, či to poznáte, vyzerajú ako dlhé lúpačky, plnené lekvárom, tvarohom, orechmi alebo jablkami. Naši si vybrali tvarohové a že dnes to chcú raňajkovať. Okej, tak som otvorila duetky a každému nadelila po kúsku. Simonko hneď zlifroval, sa s tým nebabral, ale Simonka iba zahryzla a odložila, že nechce. Ja jej vravím, Simonka nedopaľuj ma, najprv si pýtaš a potom nechceš. A ona mi nato "maminka nechcem, ja som si to ako bábätko nepýtala". Kurnik, čo by ste jej povedali. Ja som sa rozosmiala 😀 , nič iné ma nenapadlo 😀

margaretka11
5. mar 2010

dobrú noc Juli 🙂

juliagregor
5. mar 2010

marg 🙂
zlatá malá..

astora
5. mar 2010

juli dobru noc

Marg je to pravda aj naši dakedy tak zapotia že koniec teraz už ovladaju koše na smeti tak pri každom smetiarskom aute mi referuju či prave vysypaju sklo alebo plasty a to je taka sranda počuvat ich ako pri tom mudruju 😀

margaretka11
5. mar 2010

tak to hej, mudrovanie je najkrajšie na tých našich šidlách 😀

astora
5. mar 2010

naš Adik strašne mudroval ked bol v decembri po operacii a ked Odikovi vysvetloval ako Odik musi posluchat aby mu neubližil a vzapati robili zle obaja je to fakt sranda a ked ich pocujem ako sa spolu hraju a hovoria si pasaže z nejakej rozpravky to je sranda