Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

mima595
2. máj 2010

tintin - najprv boli v spolocnej postielke - kvoli uspore miesta, asi od 3. mesiacov už mali samostatne postielky - ked sa nezmestili na sirku postielky...

je to na tebe - ale osobne som nevidela ziadny rozdiel, c spali v jednej alebo v dvoch postielkach - podla mna to zavisi od velkosti spalne...

a co robit, ked placu obe naraz??? neboj, prides na to... kym boli v perinke, tak som ih oboch nosila naraz a ked boli starsi, tak na plac pomahal spev- som spievala aj 3/4 hodiny, kym nesli spat.... 😉

zefa
2. máj 2010

tintin

aj my sme boli v jednej ,kým sa tam vošli

ked revali...my sme mali desné koliky...dala na posteľ a masírovala obom naraz brušká,mala som jednu šatku,takže jedno do šatky ,druhé na ruky,hojdala,spievala,pustila Depeche Mode(ja som fanda a to počúvali so mnou celé tehu),takže to poznali a bol kľud...a fakt prídeš sama na to čo zaberie...budeš ako pokusný králik,ale však na niečo prísť musíš 😉 ..zaberala aj hudba z kolotoča nad postielkou,šušťanie mikrotenoveho sáčka ap. 😉 🙂

tintin
2. máj 2010

a fakt nevadilo, ze ste ich neskor dali do dvoch postielok? ja mam obavy z toho, ze potom uz budu na seba navyknute....a bude tazsie mi ich oddelovat.
a co sa tyka toho plakania. tak ste sa snazili vlastne ukludnit obe naraz, nie najprv jedno a potom druhe. ZEFA tiez rozmyslam nad satkou alebo vakom 😉

tintin
2. máj 2010

ste si citali clanok v novej mama a ja? pise tam jedna mamina co ma dvojicky. asi vsetky co dvojky cakme budeme mat z neho depku 😠

mima595
2. máj 2010

tintin - asi ano, aj som z neho nemala 2x dobry pocit - ale mne tam vadili niektore veci, ktore by som ja robila uplne inak...

ale ked na vsetko pojdes s pozitivnym myslenim - deti placu - je to uplne normalne. 😉 .. tak prides na to, ako ich ukludnit....
ked sa nebudes stresovat, že ti spia iba pol hodiny a nie 4 hodiny, ako "vsetky" ostatne deti - aj deti budu spokojnejsie 😉 😉

proste - ked ti ma kto pomoct, tak to vyuzi a bude ti lahsie... ked nema / a takych je tu nas dost, co su na deti sami/ - tak si to urcite dokazes zariadit tak, aby ste fungovali... a hlavne ked ti bude pomahat manžel, tak to zvladnete...

tintin
2. máj 2010

si zlata 😉 hadam to nejako zvladnem. a "Mysli pozitivne" si vycapim na chladnicku 😉
Mima, inac klobuk dolu ze si sa po dvojkach rozhodla pre dlasie mimi.."nebala" si sa ze to budu opat dvojicky? prave toho sa zevraj maminy boja.

mima595
2. máj 2010

tintin - ja som sa nerozhodla, to niekto rozhodol za nas 😉 😉

my obaja s MM mame diagnozzu - neplodni - ale vidis, že to nie je pravda 😉 😉
a na 1. UZV som utekala už v 8. tyzdni - tak som sa bala, že to budu dvojky... už len to, že som zistila, že som tehu, mi daval dost zabrat, a keby to boli dvojky... no neviem, neviem...

totiž moja mama je z dvojciat, takže mne to hrozilo uplne realne 😉

grmitko
autor
2. máj 2010

tintin nasi boli tiez v jednej postielke skoro 3 mesiace
nasi boli strasne kolikovi, ja som s nimi bola stale vonku, lebo dokazali zaspat iba za chodu a v kociku, ked som bola sama doma tak som ich oboch nosila naraz (ano da sa to) ale na kazde dieta plati nieco ine a kazda mamina ma svoju fintu ako na deti 🙂

ten clanok, no ja byt buduca mamina dvojcita tak sa asi zblaznim po precitani, nie je take zle, je to vsetko len o organizacii, takze netreba stracata nadej 😉 a hlavne je dolezity system, od narodenia, aj deti su istejsie aj ty si pokojnejsia 😉

tintin
3. máj 2010

Dakujem vam za rady, ste zlate 🙂 takze daju sa nosit aj dve? som si myslela, ze nedaju... dufam, ze si system najdem cim skor 😉

zefa
3. máj 2010

tintin....ja som ešte zabudla včera napísať,že ked už som total nevedela čo s nimi ked plakali,ľahla som si a deti položila na seba...a to si mala vidieť ako v momente stíchli...

grmi... 😀 😀 tak to sme boli dve..mne to tiež dllllho nespalo nikde iba von,v kočíku a za stáleho pochodu
už som bola taká zmagorená,že ked som v Tescu stretla kámošku,tak ja som nákupný košík hojdala hore-dole(mysliac si ,že mám kočík s deťmi) 😝 😅 😅 😅

ked som bola tehu ,dávali v telke americký film o 6 torčatách...baba tiež po umelom oplodnení....a v noci krmili aj 3 naraz...na hojdacom kresle..jedno na kolenách,dve v rukách...fľaše mali pozasekované v perinkách...som si to odkukala a šlo to v pohode 😉

nana77
3. máj 2010

ahojky 🙂
tintin, ja som mala malych od zaciatku v dvoch postielkach a nebol s tym ziadny problem 😉 . co sa tyka placu, mali sme asi dost stastie, lebo nasi mali malo plakali, len ked boli hladni 🙂 , nemavali koliky, ani nic podobne a od narodenia velmi dobre spali. takze boli noci, ktore prespali cele a potom take, ze sa zobudili 1x-2x za noc. je pravda, ze neboli kojeni, takze boli na nutrilone, tak mozno aj preto. pestovat sa daju aj dve naraz - robim to niekedy este aj teraz, ale len obcas, lebo maju skoro 12kg, tak to nejde tak lahko.

k tomu clanku - pride mi minimalne pritiahnuty za vlasy... samozrejme, ja neviem relevantne posudit, ake to je, starat sa o tri deti, z toho jedny dvojicky, ale to, co pisala ta pani, mi ozaj pride uz az hororove... myslim si, ze sa vzdy vsetko da zorganizovat a zariadit. ved len v teme cakame dvojicky je niekolko mamin, co sa im k jednemu dietatku narodili dvojicky a nemam pocit, ze by to takto tazko nezvladali ako autorka clanku. kedysi chodila do cakame dvojicky jedna kocka, ktorej sa k 15 mesacnym dvojickam narodilo dalsie babo (mimuska, oni su podobny pripad ako vy - ze neplodnost, dvojky po ivf a sups, dalsie mimco mali, ani nevedeli ako 🙂 ). a tito ludkovia to uplne v pohode zvladaju, chodia normalne von, funguju... proste si to zariadili. a to ti poviem, ze mat babatko (navyse bol predcasne narodeny) k dvojickam, ktore nemaju este ani rok a pol je asi iny zahul ako mat dvojicky k trojrocnemu dietatu... takze clanok ber s rezervou 😉

zefkaaaa!!! to iste som robila ja s nakupnym vozikom 😀 😀 . sme boli na nakupe aj s mm a detmi, tie boli v kociku, ktory tlacil mm a ja som tlacila vozik a presne hore-dole, ako kocik... 😀

mima595
3. máj 2010

nana - aj ja mam kamosku, co im nevysli 4 IVF, potom mali dvojicky chlapeca a dievca nar. 10/2006 a potom chlapca normlane 6/2008 - a zvladla to - teraz jej ticho zavidim, ked vidim, ako Adko chodi a rozprava .... ale zas, myslim, že to mala ovela tazsie ako ja teraz.....

vsetko je naozaj o organizácii, netvrdim, že mat dvojicky je najlahsia vec na svete - vidim teraz konkretne, aky je to rozdiel mat 1 dieta a mat deti 2..... ale da sa......su dni aj lepsie, aj horsie....

mima595
3. máj 2010

inak, sa riadim vetou mojho manžela: co sa budem stazovat... aj tak je kazdy skodoradostny... radsej nech mi zavidia, ako ma maju lutovat ... nase deti su krasne, sikovne, a my sme na nich pysni... a na seba tiež, že sme to zvladli bez opatrovateliek, babičiek /a bez rozvodu 😉 - to už dodavam ja 😝

zefa
3. máj 2010

tintin...no vidíš..ked sme to prežili my ,prežiješ to aj ty 😉

ani jedna by sme tie svoje deti nevymenili za nič na svete
a ja sa riadim heslom,že v škôlke zvláda jedna učiteľka 10 detí naraz,moje dve sú malina 😉 😀 😀 a dodám,že ked budeme babka dvojičiek,budeme to zvládať ľavou zadnou..teraz si vychytáme "muchy" a potom budeme machrovať 😉 😅 😅

tintin
3. máj 2010

no baby ja si toto co ste napisali vytlacim a ked bude zle, tak si to budem citat, ok? 😀 nana bodaj by som mala take kludne babatka ako si mala ty.
k tym postielkam, ci jednu alebo dve. mam taky pocit, ze je to asi jedno. manzel chce jednu a ja dve...hadam sa nakoniec dohodneme 😉 ked ste ich mali v jednej ako sta ich tam ukladali? napriec postielkou vedla seba, alebo jedno babatko na jeden koniec a druhe na druhy?

nana77
3. máj 2010

mimus, krasne si to napisala 😵 😵 😵 , suhlasim s tebou a tvojim manzelom. a ludia, ktori su skodoradostni preto, lebo niekto iny ma dvojicky a este ku nim babatko, povazujem za uboziakov... 😉 , alebo, ako hovorieval moj byvaly sef - za dusevnych malorolnikov 😀

tintin, budem drzat palce, aby boli kudne tvoje babatka 🙂 , a neboj, ked aj budu placlive, vsetko to je len docasne 😉 . pockaj, ked budu starsi, a budu vianoce, to bude parada...tolko ziarivych ociek, tolko radosti a ocakavania z toho, co si najdu pod strocekom... bude to uzasne... 🙂 .velka rodina ma pre mna ohromne caro, naplna ma presvedcenim, ze deti z takejto rodiny preziju uzasne detsvo (je to len moj nazor, ale som o nom presvedcena) 🙂

margaretka11
3. máj 2010

Tintin, naše bábätká spali od začiatku oddelene. Cez deň boli aj v jednej postieľke, ale keď sa išlo spať tak išlo každé bábo do svojej postieľky. Našťastie sme s týmto nemali problémy, deti boli a aj dodnes sú zvyknuté na spánok vo svojich posteliach, čiže ja môžem odporúčať privykanie detí na spánok vo vlastných postieľkach 🙂 . Čo sa týka tipov na ukľudnenie bábätiek, tak niekedy zaberala hračka, napríklad hrkálka alebo aj hrošík na naťahovanie, s tým som odpútavala pozornosť od plaču, inokedy som ich pohojdala v autosedačkách a niekedy som iba tak sedela pri postieľkach a deti hladkala po chrbátikoch, monotónne sa im prihovárala a čakala kedy ich plač prejde 😉

margaretka11
3. máj 2010

Krišpín ja som vedela, že ten článok v Mame zapôsobí negatívne. Akurát dnes som vravela manželovi, že ak by ho dali prečítať dnešným mladým babám, tak ani deti nebudú chcieť mať 😠

Tintin zvládneš to, neboj sa, chce to len čas, aby si si zvykla na bábätká, oni zas na teba, vytvoríte si režim a potom to pôjde samo od seba. Budete mať horšie dni, ale aj lepšie dni, mám pocit, že to býva také vyvážené, aby sme to zvládli 😉 . Z toho, čo si spomínam, pre mňa boli najťažšie prvé týždne po narodení, ale keď už som si našla systém v kŕmení, odgrgávaní, uspávaní a pod. tak sa to zlepšilo. Do troch mesiacov sme ešte bojovali s kolikami, ale keďže drobci boli na UM tak som im mohla dávať feniklový čaj a ten im pomáhal na prdíky 😉

womenne
3. máj 2010

tintin neboj sa zvladneš to mne ked sa deti narodili mala som čerstvych 20 a vedla som velke houpy 😝 teda zakladne vec i ano ale noič viac,musiš siiba stanovit svoj režim a dodržiavat to.idem vas dočitat ani somnevedla že sa tu piše 😅

aneti78
3. máj 2010

tintin

ja som ako margaretka ucila od prveho dna kazdeho na svoju postielku a neviem si to vynachvalit. boli sme sice v jednoizbaku, no aj tak sme hned na zaciatok zlozili obe postielky a ako som ich tam prvy den polozila, tak ich aj mali do dvoch rokov, potom uz isli do detskej na velke postele.
ja som mala v rodine dost vela prikladov ked rodicia nadavali, ze dieta nevie spat vo svojej postielke, ze ho vzdy vyberaju k sebe do postele, tak som sa tomu chcela vyhnut,aj na kojenie alebo potom neskor flasu som ich vyberala a naspat na svoje miesto. cez den boli spolu na lezovisku, v lehatkach...pohrali sa spolu dost a nemam pocit,zeby im nejak chybalo spanie spolu, skor by sa vyrusovali.

a ja mam 4,5 rocne dvojicky a som rada, ze boli naraz, uz mam pokoj 😅 😀 prvy rok je tazky, ale zvladnut sa da aj bez pomoci, mna najviac bolel chrbat,ale ked pozeram stare videa - moj sladky hlasocek, takym som na nich davno neprehovorila 😀 boli taki zlati, ze clovek aj to vstavanie bral ako milu povinnost 😀 okolo druheho roka trosku nervy, obdobie vzdoru,ale uz to islo stale k lepsiemu a tri roky na materskej zbehli ako nic a uz z nich boli skolkari 🙂

aneti78
3. máj 2010

hej a presne - rezim je zachrana, bez neho by sme neprezili. ked som nas rezim rozpravala slobodnym kamoskam, videla som ich lutostivy pohlad 😀 ale ja som sa tym chvalila, ze aky ho mame super 😉 ked bol den, ze ho trebalo porusit, napr. dr. apod.,tak to som bola na nervy 🙂

adrolka
3. máj 2010

ja len na skok, k tomu režimu sa prikláňam aj ja... my ho máme od narodenia..a myslím, že aj vďaka nemu dodnes spia ako hodinky... 😉

tintin
4. máj 2010

Dakujem za povzbudenie 🙂 urcite sa potesia aj druhe maminy co cakaju dvojky. a k tomu rezimu, ako ste ho robili? chodli ste presne o nejakej hodine von a tam vam spinkali alebo ako?

jelencek
4. máj 2010

tintin, my sme zacali tym, ze som ich kojila vzdy naraz (az na par prvych dni, kym sa naucili dobre prisavat). Proste ked sa zobudil jeden, zobudila som aj druheho a nakojila. Len v noci som ich nebudila (maly zvykol sialene v noci revat, ale nastastie len prve dva mesiace), od 3 mesiacov prespia vacsinou celu noc. Oni sa velmi rychlo prisposobili a zacali sa budit viac menej naraz. On sa ten den nakoniec vzdy nejako utrasie, a rezim sa utvori v podstate sam, lebo inak to ani nejde. Ako deti rastu, meni sa to, ale to sa uz prisposobis. Neboj sa, neni to take strasne. Mne po par tyzdnoch pripadalo uplne prirodzene mat dvojicky, naco sa babrat s kazdym osobitne 😀. A bola som menej vystresovana nez pri prvych dvoch.

zefa
4. máj 2010

tintin ide o to aby ti deti robili všetko rovnako..spali,papali,kúpali sa...ono zo začiatku môžu byť nastavené každé ináč,tak si to treba nejako zosúladiť narovnako,pretože aj ty si potrebuješ oddýchnuť..a ked ti budú odlišne všetko robiť,ty si ani na záchod neodskočíš 😉 ...neboj nájdeš na to spôsob...to sa nedá dopredu poradiť..ale my napr.od narodenia o 19.00 kúpeme,potom ešte nadojili(neskôr fľašu)a spať..ked im už stačil jeden spánok cez den....začínalo ich lomiť asi o 10.30h,takže som ich postupne naťahovala do 11.00-11.30h..a takto chodia doteraz spávať..o takomto čase sa chodí aj v škôlke spať,takže preto...ja som možno macocha,ale deti by mi už ráno sem-tamaj spali dlhšie,lenže ja to surovo budím...to preto aby sme zas nemali problém vstávať do škôlky...lenže oni aj tak vstávajú o 5.30h..a je jedno či je víkend,alebo všedný deň...priznám sa,že by som si veľmi rada schrupla,ale ešte min.1 rok to vydržím...oni ked cez deň nespia,tak sú potom hodne mrzutý 😉

luciaf13
4. máj 2010

🙂 Ahojte maminky, doteraz som bola v teme cakame dvojicky, ale teraz uz ked sudrobci na svete 😉 😉 tak idem po radu sem:

1.) Chalosom robime stale rovnaky rezim ale mame teraz dilemu - ked sa jeden zobudi v noci na papkanie mame zobudit aj toho druheho?????

2.) A jedenie - sme na UM a chalani spapkaju 120ml (mame nieco cez jeden mesiac) a niekedy su smrtelne hladni uz o dve hodinky 😀 😀 😀. Skusame im davat vodicku ,caj nechcu a aj z tej vody si chlipnu tak dva logy a dost. Hladaju mliecko dalej 😎 . Myslite ze ich Nutrilon malo zasyti???? Zase ich nechceme prekrmovat a bojim sa menit mlieko, ked Nutrilon vcelku fajn znasaju.

Dakujem za rady 🙂

womenne
4. máj 2010

luciaf a po akom čase sa budi druhy?ja som davala na rovnak a myslim že by si to mala lepšie aj ty ve keby si čakala tak sa vobec nevyspiš nie?

luciaf13
4. máj 2010

no to nevieme pretoze my ich budime potom vzdy naraz, ale Tomasko je taky spachtos a vzdy trvrdo spinka, tak netusim kolko by este hajal, keby sme ho nezobudili. A urcite je to lepsie zobudit ich naraz ako keby sa budili po hodinke za sebou....ale co ak by nahodou hajkal celu noc 😉 😉???

zefa
4. máj 2010

luciaf

s jedlom...mne sa takto po 2 hodkách budila malá,tiež sme mali Nutrilon, tak som jej dala každé 2 hod,no po čase si to sama natiahla na dlhšie,malého som nebudila cez deň a v noci sa budili naraz,našťastie,ak spí celú noc bud rada,keby bol hladný sa zobudí 😉

matelko1
5. máj 2010

ahojte.bola som doteraz v inej teme,ale aj tu si rada precitam a nieco nove sa dozviem.
ja som davala od zaciatku chlapcov samostatne do postielok,kazdy ma svoju a myslim,ze som urobola dobre.budia sa mi rovnako.ak ich vecer o pol osmej ulozim do postielok,tak sa mi zobudia rano okolo 3-tej.papame nutrilon HA.chlapci mi vypiju tak od 130-150 ml.mame 3 mes.