Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

julietka
23. júl 2010

@juliagregor Martinko je velmi sikovny ze uz bicykluje bez pomocnych, uz je z neho velky chlap 😉

julietka
23. júl 2010

@bombula ta knizocka o receptoch je naozaj skvela, tiez som si nieco take chcela kupit, no napokon som usudila, ze detom budem davat mozno cca tych 6 mesiacov nemastne, neslane jedla a od roka vsetko, takze na tych par mesiacov sa mi to neoplati kupovat..
nasi drobci mi uz teraz odmietaju pit mlieko, asi si myslia ze uz su velkaci 😅 , takze improzivujem...
mlieko mi vypiju, len vecer a v noci ked sa mi stale budia na jedno nocne krmenie..co tiez neviem ci je stale normalne...
potom si daju, alebo nedaju rano a cez den im musim davat vyzivku, lebo cerstve ovocie mi tiez nechcu, a to som uz skusala napr,jablko aj povarit s hroznovym cukrom, aby nebolo take kyselkave..uplne miluju zelene veci (spenat, brokolica) a samozrejme masko, po obede im davam mlicnu ryzovu kasicku, vydrzia potom bez jedla aj 5 hodin a potom dostanu az vecerne mliecko 🙂

matelko1
23. júl 2010

@julietka ano pozeralasom sa nu,ale je draha 265€
@juliagregor este nad tou concord trimax som rozmyslala a pozerala som sa na nemec.str.kids comfort.de.tam stoja 129€ a u nas presne taka ista 199€...no rozdiel velky.

matelko1
23. júl 2010

no moji chlapci mliecko zboznuju.dnes mi vyspali od vecera od 20-tej hod do rana do 6:30.dobre co 😵

julietka
23. júl 2010

@matelko1 ale ved stoji 185 € my sme ich kupovali pred dvomi tyzdnami v kocikove v Ivanke pri Dunaji a druhu v Hlohovci 😕

julietka
23. júl 2010

matelko ako to robis ze ti tolko vkuse spinkaju? ty ich dojcis?alebo ake mliecko im davas a akolko ml?

matelko1
23. júl 2010

@julietka ja som na nete kukala a tam som sa docitala,ze je najlepsia,ze v teste obstala na 1 a kolko stoji,tak som ju zrusila 😵 ...kuknem este raz.potom to nieje vela......
vecer im davam kasu,vypiju 180ml a hned zaspia.davam im nutrilon,hami,..ja som ich ani nedojcila,nechceli sa prisat,ale 2,5mes som si mliecko odsavala.a tebe ako spinkaju.

julietka
23. júl 2010

@matelko1 mne sa maly prestal budit v noci od 3 mesiacov a krasne mi prespinkal az do rana, niekedy az 12 hodin v kuse, ale cca od prveho ockovania sa mi zacal znova budit na papanie, mala sa budi na papanie stale, takze obaja sa mi zobudia cca po 5 az 6 hodinach od vecerneho papania, a potom ked sa napapaju este pospia cca 4 hodky do rana 😅 , skusala som davat aj ten nocny nutrilon, aj kasicky ale na nich nic nezabera 😅 😵

matelko kuk
http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

matelko1
23. júl 2010

@julietka dik uz som sa na to kukla.tak sa rozhodneme,ale ani concord niesu zle,tiez maju dobre testy.
a kolko ti vecer vypiju mliecka,alebo kase.

julietka
23. júl 2010

matelko asi dva mesiace im davame kasu, vypiju cca 150ml, kedze sa stale budili kupila som predvcerom nocny Nutrilon a skusame..zobudili sa aj tak..takze je to jedno, mozno keby som skusila este nieco ine? alebo proste nasi drobci su hladosi veliky 😉 a nepomoze nic

matelko1
23. júl 2010

@julietka pozeram,ze mame rovnako stare deti 😵 .a vecer ich kedy ukladas spinkat.my o 19-tej kupeme,potom papame a o 20-tej su uz v postielke.cez den mi papaju kazde 3-4hod mliecka a vypiju mi 150ml aj menej 120-130ml mliecka,no a zeleninky mi vela nespapaju,musim ich mlieckom dokrmit.
teraz zaspali.alex ma akysi plny nostek,neviem ci aj nie zo zubkov.len sa skrabe,najlepsie je plienka-ta je stale v ustockach 😵 .dasienka ma napuchnute.

julietka
23. júl 2010

@matelko1 veru mame rovnako starych drobcov, si pamatam ked dievcata oznamovali ze si maminka, a nasi sa kratko na to narodili 😉
nasi miluju spenatik, brokolicu a masko 🙂 ukladame sa rozne teraz v lete, pretoze chodime vecer na vychadzky a niekedy sa vratime okolo pol osmej takze potom kupeme a vacsinou okolo deviatej su v posteli. Akurat maly je v poslednej dobe akysi roztatareny a nevie zaspat co predtym nebol problem..neviem ci je to od ockovania, alebo odkedy 😕 trva mu niekedy aj hodinu kedy zaspi..
tvojmu drobcovi urcite idu zubky ked ma dasienka napuchnute 🙂 nasi sice tiez stale vsetko pchaju do pusy, ale beriem to tak ze prechadzaju oralnym stadiom..neviem rozoznat opuchnute dasienka 😕

juliagregor
23. júl 2010

@julietka Maťko je bveru veľký chlap, len včera mu mm ukázal jazvu na brade, čo spadol ako dieťa na bike a Maťo sa dnes bál 😖 , skoro som mm pritoto 🙄
a dasienka spoznáš, sú také prekrvenéa červené, normálne su ružové....

juliagregor
23. júl 2010

a tie mliečne kaše chalani milovali, jedna krabica bola u nás na dva až tri dni, išli strašne do peňazí, po roku som prešla na krupicu 😝 , vybrala som kupony v DM, tam tie kaše boli v akcii ačasto boli aj v Hypernove v akcii, Nestle ryžovú po 1 Eure, tak sme kupili všetko čo mali... 😀
kaše som začala dávať až ked papali zeleninku a ovocie...

julietka
23. júl 2010

@juliagregor juli tak to ti verim ze si manzelika skoro priskrtila 😉 ach ti chlapi ..su niekedy ako male deti..
no to s tymi dasienkami mi kazdy takto vravi, ale ked mne sa zdaju stale rovnake .....kedze som nikdy nevidela u ziadneho babatka taky stav pred rastenim zubkov tak to neviem posudit 😅 kamoska im vcera pozerala a povedala ze mala ma podla nej opuchnute dasienka..tak neviem..ale cim neskor im zubky pojdu tym lepsie, aspon nebudu tolko trpiet a potom im naraz urcite vyrazia vsetky 😉

julietka
23. júl 2010

@juliagregor aj nasim chutia kasicky, akurat ze na noc ich nezasytia, iba cez den. Tiez lubia velmi od Nestle ryzovu a asi dva mesiace je na trhu novinka od Nutrilonu do HA mlieka, tak aj tu im davame niekedy na noc, ale tiez nedokazu pospat dlhsie ako 5, 6 hodin v kuse

juliagregor
23. júl 2010

@julietka a to ti nestačí ? 😉 mne nespali dlhšie ako 3 hod ...máš dobré detičky...

juliagregor
23. júl 2010

je to zaujímavé aké sú deti rozdielne, napr. Maťo nemohol ísť nasýtený spať, budil sa , bolo mu zle...maximálne mlieko a tak je to doteraz, najesť sa môže maximálne hodku do spánku, potom spí kľudne, ked sa naje neskôr nemôže spať, vykrikuje zo sna, prehadzuje sa, plače...kašu mával okolo 17tej a potom len drobnosť a mlieko a spať...
krpatí, tí zaspávaju aj s rožkom v ruke, im je uplne jedno, kolko toho zjedia a tá kaša im ide von hádam aj ušami 😀 , ja nechápem, zjedia dvojnásobok než Maťo a su chudí, ...nožičky ako pavúčik
teraz sa kupu vo vani, mm stráži a Maťo zaspal....
mení sa počasie, začína fukať...

julietka
23. júl 2010

@juliagregor juli no vidis, a ja si stale myslim ako malo spia v noci..porovnavam s muzovym kolegom..jeho mala spinka od 3 mesiaca od vecera az do rana do osmej..tak som myslela ze nasi nie su v tomto ok 😉
veru mohlo by sa dobre schladit, aspon co som pozerala na satelite ma byt o desat stupnov zajtra menej a v sobotu iba 18st.a prsat ma do pondelka
juli to je pravda ze kazde dieta je vzdy rozdielne a mas hned troch drobcov tak mas moznost to krasne vidiet, ja som tiez rada ze su naraz dvaja a tiez vidim krasne tie rozdiely kazdy je samostatna individualita..
tvoji drobci maju uzasny metabolizmus 🙂

matelko1
24. júl 2010

ahojte.prajem pekny podvecer 🙂
no kde ste baby...
😉

tintin
24. júl 2010

ahojte, dovolim si presunut sa z "cakame dvojicky" do tejto temy, mozeeeem? 🙂
chcem sa vas spytat ako ste riesili prevrateny rezim dvojek? moje male najhorsie spia v noci. budia sa tak kazde 2,5hodky pricom cez den by spali stale.
a ak nahodou si niektora pamatate, kolko vam tak cca vase deticky vypili mliecka v 1. mesiaci? moje totizto piju na etapy, za 10-20 min vypiju tak 80ml ale viac nechcu a potom o 20min zase zacnu mrncat..a dost je to teda narocne na cas, nemali ste taketo nieco aj vy?
dakujem za rady 😉
@juliagregor ako sa mate? chalani uz budu mat 2 roky!!!chystate oslavu? a ako riesis darceky? kazdemu nieco ine/al rovnake? hmm
@julietka jeeej teba si pamatam este z temy cakame dvojky 😉 prave si bola pred porodom, ked som nasla tuto diskusiu. ten cas bezi, uz mate 5 mesiacov! wow! ako sa vam dari?

matelko1
24. júl 2010

@tintin ahoj.ja nastastie som nemusela riesit prevrateny den,moji chlapci tiez zo zaciatku vybubali 3 hod,stale sa budili na papanie a vypili mi od 60-90ml kazde 3 hod.

juliagregor
24. júl 2010

ahojte,

@matelko1 boli sme na prechádzke a trošku sme zmokli 😎 , ale už neprší, je celkom teplo a nefuka...

@tintin ahoj, chcela som ti písať, ako sa máte a či bábiky poslúchaju, ale nechcem otravovať, lebo viem, že kým si zvyknete všetci spolu chvíľku to trvá, obrátený režim ? ja neviem, my sme nespali nikdy viac ako dve hodky, s výnimkou , ked sa prehádzali v kočíku, to niekedy zvládli aj 4 hodky spať, ak je to moc, posun večerné kupanie, ale ja by som to asi nechala tak, oni sa rýchlo menia a kým sa v noci nehrajú, nebdia a neplačú ....aby si si ich ešte nerozhádzala uplne...
a veru malí už budu mať dva roky a Martin 4 roky, kupili sme rozne hračky, tatrovku, bager, smetiarske auto, lego duplo a nejaké somarinky...oslavovať ale budeme trošku neskôr, lebo švagrovci su na dovolenke...
čas neskutočne letí, všetky som vás spoznala ako tehuľky a teraz už máte detičky 🙂

dnes sme boli vonku a Maťko bicykloval a išla oproti pani, ktro sa nevedela rozhodnuť, z ktorej strany nás obíde a Maťo zahlásilo" UHNI SLABÁ ZIMA "...skoro som odpadla. 😀 😝

tintin
24. júl 2010

@juliagregor no ked ja vsade citam , ako maminkam deticky super prespia noc a spia 5-6 hodin vkuse...bozinkuuu co by som ja dala za to. dnes som tusim v noci nespala viac ako 2 hodky. babule boli nekludne a stale sa budili. raz jedna a potom druha a tak dokola....asi to bolo kvoli tomu zmenenemu pocasiu.
takze darceky kazdy dostane rozne, alebo im to proste date na jednu kopu, ze to je pre nich dvoch...?
a matko to odkial zobral ze "slaba zima" ??? 😀

@matelko1 dakujem, takze tych 80 ml nie je malo, si ma ukludnila. vcera mi volala Adjka a tej dvojky vypiju 130ml!!!

inac sme celkom fajn pribrali. Barborka ma nieco cez 4kg a Simonka tak 3,5kg..a su fakt uplne odlisne, jedna kludas a druha take vrtidielko. Kazdy den chodi k nam mamina a pomaha mi, je to fakt na neporovnanie, ked som sama a ked je tu. Najstarsia chodi na pol dna do skolky a trosku ziarli... vidim, ze jej je luto, ze sa jej nemozem momentalne v ten cas ked ona chce venovat, lebo sestricky papaju/kupu sa a tak. je taka vzdorovitejsia, ale stale jej opakujeme aka je sikovna, ako ju lubime a ze aj ona ked bola babatko tak jej maminka davala papat a nosila ju a tak...celkom to chape..nuz ale asi je normalne, ze ziarli, nie?

juliagregor
24. júl 2010

@tintin nerieš spanie, každé dieťa spí inak a ozaj ste ešte malinké, ja by som niekedy tak spala, až by som plakala 😢 , bolo to ozaj náročné a jedli každú hodinu, no divočina to bola...
krásne fotečka, také malé bodečky 🙂
Keby Kristínka nežiarlila, tak by som sa divila, teraz je to pre ňu také nezaujímavé, ale zachvíľku budú na ňu reagovať a bude s nimi sranda, tak bude aj jej lepšie.. 😉
moji chalani majú narodky v jeden deň všetci, každý dostane balíček, lebo by sa hned bili...teda asi... 😀 😝

lucia.kl
24. júl 2010

@tintin s obratenym režimom ti neporadim, my našťastie v noci spime (klop,klop,klop) baby sa budia tak po 4 hodinach, no Nicolka sa dnes budila každe dve hodky ☹ už to začina byť na mne vydno 😠 😠 my mame večer problem so zaspavanim, chytaju plače hrozne tak od siedmej do desiatej ☹ ☹ a mame problem s kakanim - len raz za deň a aj to s mojou asistenciou. 😠 😠
pozeram že vahovo sme vas už dobehli 😀 ja som dnes važila a Alexa mala 4100g a Nicol 3900g
no a čo sa tyka papania, tak my papame ALexa 90ml a Nicol 60ml zhruba každe tri hodiny cez deň ak je teplo aj častejšie.

môj mm sa prave snaži uspať baby a nosi ich v taškach od kočika po byte 😀 😀

julietka
24. júl 2010

@tintin ahojki 🙂 ani som nezaregistrovala ze si uz maminka, srdecne gratulujem ku krasnym babikam 😵 😵 krasna fotecka 🙂
poviem len tolko co aj juliagregor, tiez som niekedy chcela taaak strasne spat az som plakala..nasi sa budievali kazde dve az tri hodky, ale bola som uz naozaj strasne zufala a neverila som nikomu kto ma chlacholil ze je to len tych prvych 6tyzdnov, nasim to trvalo asi do tych 9 tyzdnov a potom si predlzili nocnu fazu spanku a dokazali pospat uz tych 5 hodin v kuse, maly mi prespal od 3 mesiaca celu noc az 12 hodin, ale mala sa mi budi na papanie jedenkrat. Maly sa zacal budit znova na jedno papanie v noci asi mesiac dozadu..nechcem to davat do suvisu , ale asi od prveho ockovania to tak je...
kolko vypili? v nemocke im davali len 40ml a plakali mi od hladu, potom som pre nich vybojovala 50ml a ked sme prisli domov vychadzalo nam ze kazdu nedelu ked mali o tyzden viac si vypytali viac, takze v stredu sme prisli domov s 50ml, v nedelu papali uz 60ml,na dalsiu nedelu uz 90ml a cca od druheho mesiaca az do dnesneho dna piju 120ml a 150ml 🙂
ak nedojcis a nepapate HA mlieko, tak skus na noc davat ten nutrilon na zasytenie, ten je od novorodeneckeho obdobia
drzte sa 😉

tintin
24. júl 2010

@lucia.kl stastna to zena, fakt si to vaz, ze sa ti budia po 4 hodkach 😉
co sa tyka toho kakania, my sme mali tento problem pri Kristinke, strasne pred kakanim plakala. je to kvoli tomu, ze este sa im crevna sustava vyvija. nam pomohli velmi kvapky Espumisan, sem tam rektalna rurka a hlavne masaze bruska s takym olejcekom od Weledy a klud vecer - ziadne ostre podnety. tak po aplikovani tohoto to bolo lepsie
a super ste uz velke, to tak byva, ze male babatka su potom ooomnoho vacsie ako tie ktore sa velke narodili.

@juliagregor aj my budeme asi oslavovat narodky naraz, kedze kristinka ma narodky 4.7. a babule 24.6. takze maly rozdiel. no a tie balicky co im davate su rozne, alebo kazdemu co si akoze zazela..?

prajem vam dobru dlhu prespatu noc 🙂

tintin
24. júl 2010

@julietka dakujem. zatial sa mi dari kojit a dojcit (neviem ktory vyraz je spravny) ale mam vela x chut presedlat na umele a riadne ich nafutrovat aby spinkali 😅
tak budem cakat kedy si posunu trvanie spanku. ja som mala pri mojej prvorodenej zositok a ta mi tiez tak blbo spala a az do nejakeho 6-8 mesiaca, to by som si nerada zopakovala 😕

juliagregor
24. júl 2010

@tintin chalanom je jedno čo dostanu, hlavne, že to má kolesá 😀 , my kupujeme darčeky priebežne a ked vidíme v akcii aj rok dopredu, už máme aj Vianoce poriešené 😝 , jediná možnosť ako to finančne utiahnuť a nezblázniť sa...teraz ma straší už jeseň a zima, bundy mám, ale topánky je vždy najväčší problém a uzsko profilový tovar su tepláky... 😉
SLABA ZIMA...je výraz, čo používa manžel...
chalani mi prespia až teraz od januára, ked sa kojili, pýtali dvakrát v noci a veľmi nás trápili zuby a jesenné choroby, čo nám Maťo doniesol zo školky...