Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

hviezda22
16. aug 2010

Ja mam medzi detmi tiez podobny vekovy rozdiel. Ked sa ti narodili, mala si si zrušit rodičovsky a prejst na penažnu pomoc v materstve, ta je vyššia, ja som mala na den cca 10 euro. To je davka z nemocenského poistenia.Takto by si to asi nemala poberat. A nezabudni si vybavit Príspevok pri narodení dietata, ten je dvojmo 😀 😉 a zatial nam ho este nezrušili

janulqa07
16. aug 2010

@hviezda22 no na socialke vedia velmi dobre poradit 😠 kazdy mi hovoril nieco ine a papiere take trebalo co inym sanky padali ze co chceme

matelko1
16. aug 2010

my mame vo stvrtok 5-te vyrocie svadby,ale spolu sme uz 11,5 roka.mm ma tento tyzden dovolenku,ale chce robit na dome a v jeseni ideme este 2 str zateplit,2 mame,min roku sme zateplili.zateplujeme sklennou vatou,polystiren sme nechceli.

juliagregor
16. aug 2010

@janulqa07 ja sa už v tých papieroch veľmi nevyznám, ale vždy sa berie tá vyššia dávka, tuším ty nemáš nárok na meterskú, teda len na takú do výšku RP, tu davku, čo spomína hviezda nepoznám, určite sa mala zrušiť RP na strašieho a brať dávku na jedno z dvojčiat a je ešte nejaký príspevok, čo sa berie do 6 týždňov detí na staršieho syna...normálne si napíš mail na Sociálnu poisťovňu priamo do Bratislavy na centrálu, zo zákona Ti musia odpovedať do mesiaca a presne dostaenš napísané, na čo máš nárok a na čo nie...všetky tieto dávky sú vymáhateľné do 6 mesiacov od narodenia detí, mne vždy odpovedalai a museli riešiť moje sťažnosti, čo som dala aj na sociálku a aj na UPSVaR, na pobočkách sú väčšinou tie baby neznalé, teda česť výnimkam...
kontakty máš na nete, ked si tieto úrady otvoríš...nemáš čo stratiť, len získať...mne prišlo, tak viac peňazí až o mesiac ako sa deti narodili...
možno ti ale ešte doplácali RP na staršieho a teraz ti bude chodiť MD vo výške na mladšieho ...

juliagregor
16. aug 2010

@hviezda22 ahoj, ja som na chodenie používala také klasícké remence, deti sa to naučili a bolo to fajn, hlavne v zime som ich zachytila, ked padali do snehu, my sme sa naučili behať až v 16 mesiacoch, to bola zima, tak som ich z kočíka vytahovala veľmi málo, bola som radšej, ked tam čušali a behali sme doma..inak je to celkom dobrý adrenalín, ked sa ti furt hlava točí dokola, kde sa deti nachádzajú, teraz chodia pekne vedľa mňa, držia sa kočíka, alebo sa vezú na odrážadlách, ale akonáj´hle začnú utekať, alebo vymýšľať, dávam ich do kočíka, to ej už bezpečnosť, u nás sú široké chodníky, ale ten nový zákon o státi na chodníkoch ma rozčuľuje, ja chápem, ked neni miesto, ale parkovisko prázdne a všetci stoja na chodníku, keby sa dalo, tak by stáli všetci hádam aj v kuchyni 😝
ked sa ti nauči na tie poruhy j dobre, aspoň ti neodbehnú a nevbehnú pod auto...deti majú rozum až tak v 3 rokoch a aj to ich treba stále kontrolovať...preto aj stále využívam kočík na presuny a deti vyberám až na ihrisku, ...ked ideme dvaja s mm, nechám ich peši, ale ked som sama, tak ich málokedy nechám všetkých na voľno (tretí je na bike)...

emily76
16. aug 2010

ahojte babule, ja mam tiež dvojicky, k nim este 13-rocneho syna. A ako ste sa rozpravali o tom prispevku.. ja som po materskej musela nastupit do prace, pretoze u muza prestali posielat vyplaty, nova robota nikde... tak sa pri deckach striedame. A zato, ze som isla robit, platit vsetky odvody a dane, dostavam opatrovatelsky prispevok 40 eur na dieta.. super, nie?? Tie, co mali dieta v roku 2008 a pracuju, maju narok na normalny rodicovsky.. my takuto almuznu. A ze ked chcem dostat viac, musim mat opatrovatelku, jasle... alebo ze ked zostanem doma pri detoch. Ako keby som ja s nadsenim od nich kazde rano utekala... tak som si tam pripadala... ☹ ☹ To, ze ked pridem domov, manzel nastartuje pc a maka az do noci, ja pri malych, ucit sa s vacsim, po nociach poupratovat, navarit, prat... to nikoho neserie.. ja by som skor ako opatrovatelku potrebovala upratovacku, ale na tie prispevok nedavaju... 😒 Decka su na stastie zdrave, sikovne, Lucka pozna vela slovicok, Janko je zase fyzicky nadanejsi, vedia poukazovat brusko, ocko, aky je velky, ako sa maju, vedia si na hlavu potukat, ked povieme co si tuk tuk? vedia sa pohladkat, ked sa opytame aky si bol dobry... len my dvaja s ocinom sme so silami a nervami na konci a ked si predstavim najblizsie roky, je to zmes lasky, radosti a aj starosti. Neprespanych noci a potom kolotoc robota-domov.. a ako odmena 80 eur... len mlieko mesacne nas vyjde ovela drahsie... Este ze mame takych rodicov, akych mame, decka si zoberu k sebe, niekedy aj na noc, aby sme mohli trochu vypnut a zrelaxovat... No, musela som sa trochu vyzalovat... 😉

juliagregor
16. aug 2010

@emily76 no máš ešte maličké a deti a už musíš chodiť do práce 😒 , mňa to tiež teraz čaká, ale nedá sa nič robiť, účty sa samé nezaplatia...s tou upratovačkou si to vystihla 😉

hviezda22
16. aug 2010

€emily76 to mate naozaj tažké 😒 . Tento naš štat 😠 , ale Radičova chce docielit, aby rodič popri rodičovskom mohol pracovat..........to vam určite pomože. Kamaratkyna sestra žije v UK, priatel ju opustil a zostala sama s dietatom a normalne začala poberat príspevok na byvanie 1100 libier a este ma svoju kuratorku, ktora jej pomaha najst pracu, jasle, chodí na kurz, aby sa dobre pripravila na pohovory, to všetko jej zabezpečil štat.......ja viem že sa nemožeme porovnavat s UK, ale teda rozdiel je to obrovsky
Aspon že mate super rodičov 🙂 . Ja ich uz davno nemam. Svokrovci su dobrí, ale daleko od nas, Tejko k nim chodí na prazdniny, dvojičky by som este nedala. Ja by som zasa potrebovala kucharku 😀, možem všetko robit, všetko stíham, ale varit neznašam.......často varí manžel, cez víkendy vylučne on 🙂
Inak, kedy su tvoje dvojičky narodené????????,...my mame rovnako 1 rok a 3 mesiace 😀
@juliagregor, asi tie remence oskušam.....tiez stale chodíme s kočíkom, len ani na ihrisku ich nemožem naraz pustit, bud su neoplotené a jedno mame oplotené, lenže je tam jedna nechranena hojdačka 😠 , to neviem aky magor vymyslel, je to tam velmi nebezpečné a preto nemam odvahu pustit ich naraz behat. My chodíme uz od roka, naštastie aj ked sa narodili maličky 2kg, boli zdravučkí. Inak s tymi chodníkmi, to poznam aj u nas, to je drzost 😠 . Ja mam naštastie kočík, s ktorym sa vmestím všade, tandem Phil a Teds, ale este uvažujem na golfačmi Cosatto. Nemate ich niektora? Dobre sa s nimi chodí? Chcela by som, aby sa videli v kočíku. Mala som pri narodení aj Bumbleride, ale po prestahovaní sme sa nevmestili do vytahu, tak som ho vtedy vymenila za Jané Powertwin. Ten uz nemame, nepačil sa mi. Golfač lahko trošku zložím pri vstupe do vytahu, tam je problém 1-2 cm.

juliagregor
16. aug 2010

@hviezda22 viem, že máš Phila ...ako budeš riešiť zimu? každé golfky sa dajú trošku zložiť...ja mám Nurse Pareo...

hviezda22
16. aug 2010

@juliagregor, no ved práve, ja neviem čo je lepšie, či PT, či golfky. Byvam v BA, toho snehu tu zasa tolko nie je. Phila zatial nepredavam, tak uvidím.

juliagregor
16. aug 2010

@hviezda22 deti sú hore, večer ti napíšem viac 😉

juliagregor
16. aug 2010

@hviezda22 uprimne ti odpoviem, podľa mňa PT vôbec nie je na zimu, neviem si predstaviť ako dáš dieťa do spodného sedátka v deke, fusaku, alebo kombinézke, od zeme najviac ťahá zima a mimčo ti sedká 20 cm nad zemou...golfky sú lepšia volba, ale mám obavy, že ich tam nezmestíš a po snehu sa dá prejsť, ale po hnusnej posolenej kaši to asi nepojde...Cosatky sú ozaj krásne a po estetickej stránke asi najviac prepracované golfiny, veľmi sa mi páčia aj Silver Cross, ale sú to malé kolečká a žiadne golfiny nepojdu tak ako šporťák s veľkými kolieskami...
ja mám ešte "tank"- klasická trojkombinácia a ten si ešte nechám na zimu, chlapci už tam moc sedieť nechcú, ale každé ráno utekám so starším do škôlky a na pešo by mi to dlho trvalo...
alebo prehovorím mm a kupim nejaký starší šporťák na zodratie, ja som veľmi chcela Jane Powertwin (si mala), je ideálny pre väčšie deti, malým sa tam zle sedká, sa im šmýkajú riťky...len ja sa nevytočím v paneláku
ked chceš kočík vedľa seba, tak si kup šporťák...mne sa páčil PT E3 twin, mali vo výpredaji za 350 Eur, má len 74 cm a je super, má "len "jednu chybu, nemá madlo (ten starší model), tak som ho nekupila a teraz ľutujem 🙄
lacnejšie sú Haucky...alebo prejdi len cez hranice do nejakého bazáru a tam majú za smiešne ceny super šporťáky 🙂

murkaa
16. aug 2010

ludia, práve som zistila, že mi Sociálna poistovna ukončila materskú dovolenku po 26 týždnoch. Stretli ste sa s tým? Treba nejaké prehlásenie, okrem rodných listov?. Naštvalo ma to. Musím zasa vybavovať !!!!!!!!!!!!

juliagregor
16. aug 2010

@murkaa oni to robia automaticky a pani si neuvedomila, že máš nárok na 37 tt, rodné listy sú tam ...nie? a telefonicky by to nešlo?

gajana1
16. aug 2010

Ahojte juj ako dlho som tu nebola ani neviem o čom ste pisali. Mne sa už chce tak strašne spať ale ešte idem popozerať nejake vecičky pre drobcoch

janulqa07
17. aug 2010

dobre ranko...
maminky kolko maju spat mesacne deticky? mne sa zda ze tie moje chcu rychlo vyrast, nespali sme celu noc, mala iba na rukach a maly vedla mna na posteli kukal do blba, len cumliky im z ust padaju tak som im ich celu noc podavala 😒 nakoniec o piatej zaspali a o siestej vstal Matus 😠

emily76
17. aug 2010

ahojte. Hviezda22, nasi su 7.5. Ked sa narodili, mali 48 cm a maly 2750, mala 2700. No, co sa cudujem, ked isli sekciuo v 38. tt. Keby som cakala na normalny porod, asi budem prva s dvojkami, co prenasala... 😀 😀 Len boli zle pootacani a dr ze jasny cisarak.. mala dolu KP, syn hore priecne...

Ku kocikom.. my mame perego, sedia za sebou, ma volant a je ten najuzasnejsi, co sme videli/mali. Kupili sme si po nom este jeden ale ten sme dali k svokrovcom, aby sme stale nemali plne auto. A aj tak je PP lepsi. Golfky sme kupili kazdemu zvlast, aj preto, ze ich vyuzivame len v aute. Pacili sa mi aj ine, ale byvame na dedine, cesta je hotovy tankodrom, takze male kolieska nehrozia. Niektore by zas presli horko-tazko cez dvere, ine zas mali ine veci, co nam prekazali, tak toto bol jasny vitaz. Ani ho neplanujeme tak skoro predat. 😉

Janilqa07.. mesacne deti maju spat presne tolko, kolko chcu.. tazko im rozkazat.. aspon mna nikdy neposluchli. Len nam zostava drzat palce, aby takych noci bolo co najmenej.

Pekny den vsetkym.

andika10
17. aug 2010

@janulqa07 no to že kolko by mali spať a kolko spia to je rozdiel, moja malá keď mala 1 m tak som ju musela budiť jesť, ona plakala len keď hladná bola, niekedy som sa išla pozrieť či ešte dýcha a malý bol ako tvoj. Niekde som čítala že deti do 6-7 mesiacov by nemali byť dlhšie hore ako 3-4 hod v kuse lebo potom horšie zaspávajú a u nas to aj platilo, ale zas každé dieťa je iné, ešte si musíte vytvoriť svoj režim, mne doteraz naraz spia aj jedia, aj keď Oli už nechce vždy spať na obed, dam ho do postielky a zatial sa tam vyvaluje kym sofi spí. Netrápi ich kolika? Mne nechcel Oliver spať asi tak 2 mesiace, neplakal, len tak mrnčal a musel byť na rukach ale potom sa to zlepšilo. Prajem vela trpezlivosti 🙂

murkaa
17. aug 2010

@juliagregor dik, skusim zavolať.
ešte narýchlo. Už neviem kto sa pýtal na spanie. Moji tiež spávali 20-30 minút a dosť. Ani za svet viac. Našla som toto a dva dni to už skúšam. Celkom to pomáha. Vyskúšajte aj ked sú už velké detičky. Moji majú 7 a pol mesiaca a Daliborkovi sa to velmi páči. Už ked ho idem baliť tak sa usmieva. Zaspí do 1 minúty. Predtým aj 15-20 minut trvalo kym zaspal.Danielka ma horúčku cez 38 (asi zubky) tak ju nezakrúcam.

https://www.youtube.com/watch?v=PfsjQuy3m04


https://www.youtube.com/watch?v=xiIwal7zI9U
murkaa
17. aug 2010

zasa ste ma predbehli s otazkami 🙂

janulqa07
17. aug 2010

@murkaa ja som sa pytala 😀 presne tak ich balim, lebo mala nevie co s ruckami
koliku nemaju, malemu sa nechce spat je zvedavy, len musi mat culmik v puse a zuje ho ako zuvacku tak mu stale vypadne a ja zakazdym vstavam k nemu
mala chce byt zabalena, ale na rukach, pri ockovi trosku a na mne hned spinka, cumlik chce ale nevie ho udrzat v puse a do toho najstarsi zacne mnaucat ze nieco chce
treba mi ist do lekarne a k ortopedovi a je to od nas dost daleko, asi to s Matusom risknem, len nemam voditko, dufam ze dojdeme v pohode (inak mi stale nieco vystroji aby ma nahneval)

murkaa
17. aug 2010

@janulqa07 malej skus cumlík podkladat plienkou. Ani mne nechceli držat, tak sme ich pritisli plienkov a naučili sa. Ja som ich musela davat spat kazdeho inde, lebo sa rusili. Jeden spal v obyvačke a druhy v postielke zo začiatku. Potom sme už chodili pravidelne von o 10-tej doobeda a poobede pre staršieho do školky. Oni sa budu menit cca kazžde 3 mesiace. Uvidíš.

matelko1
17. aug 2010

ahojte.prajempekny den 🙂

hviezda22
17. aug 2010

ahojte 🙂
@emily76, tak moji su o dva tyzdne starší.....narodení v 37tt.ukončenom, tiez sekciou, moji boli menší
ja som tiez uvažovala najskor o PP, ale mne sa vidí velmi dlhy a nešlo mi točit s tym volantom 😀 , mali sme Bumbleride, a bol perfektny
@juliagregor, da sa aj v PT v pohode dat fusak, mam jednu fotku z netu stiahnutu, pridam a uvidíš 😉 , športovy mat nemožem, nevmestím sa do vytahu, a ani po nom netužim 😖 . Ja len este tie golfky, tiez chcem kupit pouzité...aj mam uz jedny najdené........a mali sme dve Nuny na dovolenku, ale teraz som jednu predala.........malokedy chodíme spolu s mužom na prechadzky, ja som na nich do večera sama, ale to asi poznate samé
@murka, aj my sme ich balili do deky ked boli maličky a naozaj ich to dost upokojilo.....jaj aj som uz na to zabudla, si mi to pripomenula 😀 , manžel vymyslel
@janulqa07 každe mimčo je iné........oni sa naučia, zosuladia sa. Natalka ma dudu a Kiko ju nechcel ani za svet a doteraz ju nema. Ja som si ich naučila spinkat rovnako, podarilo až okolo 6.mesiaca, cez den okolo 11tej idu spat spolu, každy vo svojej postielke, zvačša aj bez plaču, a večer pred 20tou hodinou zasa spolu. Stale sa budia, a teda neviem neviem kedy ich to prestane bavit 😕

matelko1
17. aug 2010

pozeram,ze rozoberate golface pre dvojcata.ja uz tiez rozmyslam,ze potom na rok kupim aj ja.takze ktore odporucate.a neovladaju sa tazko....a co hovorite na esprit golfac.

juliagregor
17. aug 2010

@murkaa to prvé video, veru ho riadne zbalila 😀 , na môj vkus moc nakrátko 😝 , Maťa som balila do veľkej osušky, on to mal rád a spal ani sa nepohol, len moja mama stále kecala, nech ho rozbalím , ja som sa nedala, ved ako vždy 😀 😝 , ja som neskutočne tvrdohlavá
ako dopadla sociálka? vybavila si?
@janulqa07 ty to máš horšie ako som mala ja a to z toho dôvodu, že Matúško je na Teba veľmi naviazaný, ja som bola dlho v nemocke a Maťo si zvykol na tatu, ale aj tak detská žiarlivosť sa nedá nijako preskočiť a každé dietko je iné, stále to bude lepšie 😉 , spanie si už moc nepamätám, takých malých

juliagregor
17. aug 2010

@hviezda22 ahoj, mne sa takéto sedenie detí ozaj nesedí 😔 , je to však tvoja voľba a ja ju rešpektujem 😉

juliagregor
17. aug 2010

@matelko1 so všetkými sa nadrieš, golfiny sú ozaj neni na bežné vozenie, max- do obchodov, alebo na prevoz hračiek, oblečenia, ale nie detí 😝 , moji sa n´jednu dobu nechceli voziť, tak som kupila golfiny, že budú stačiť ale zrazu tam sedia a ja tlačím ako 🤐 a už vôbec nie do terenu, je to letný kočík vhodný na výlety, nakupovanie...
ked golfiny, tak aby mali 12 kolečiek a aj stredné madlo na tlačenie, veľmi ho využívam 😉
zase musím napísať, že sa tie peniaze mi spravili veľkú službu ale ozaj ľutujem, že som nekupila šporťák ☹

hviezda22
18. aug 2010

@juliagregor, byvam v meste, a preto som hladala kočík, ktory je čo najpraktickejší. Aby som s ním mohla cestovat aj v MHD, konečne su tu nizkopodlažné autobusy, inak by som si netrufla. Tiez aby som sa vmestila do vytahu, ktory je síce dost dlhy, no uzky. No a tiez ked som mala Bumbleride, nechodila som ani do Lidla, či Terna, ktoré u nas mame, lebo som neprešla cez pokladnu 😠 . Velmi ma to obmedzovalo. Nehovorím, že mi nejak extra vyhovuje PT, ale pri dvojičkovskych kočíkoch si človek moc nenavybera. Mnoho ludí si myslí, že chudatko to dole, ako ma malo miesta. Nema, sedadlo je rovnako široké ako to hore, a určite je širšie než na golfkach. Čast pod ritkou aj pod nožičkami je dost dlha, ovela dlhšia ako na Jané powertwin a teda aj pohodlnejšia. Zadné sedadlo sa da o asi 8 cm polohovat zipsami. Dieta síce nevidí pred seba, ale tak pozeraju nabok. Stale ich mením, ale v poslednej dobe davam Kika radšej hore, lebo mi začal všetko vyhadzovat z košíka 😀 , expert. Čo mi na nom vadí, že sa s nim uz dost nadriem. Ja nemam ani 50 kg a ked mam ist na obrubnik, normalne všetku silu musím pouzit. S jednym dietatkom to ide dobre, ale s dvomi 🙄 makačka. Asi mam malo sili 😝

Ku golfkam, spomínala si Silver Cross, ano su nadherné, kolieska maju 15 cm, rovnako ako Cosatto, aspon čo sa uvadza v popise, no povedzmi, prečo to vyrabaju bez strednej ručky-madla. Mne to na tom kočíku vadí a preto ho nechcem. Som rada, že si mi to potvrdila 😉 . Preto chcem Cosatto.

aksuram
18. aug 2010

Ahojte mamicky dvojiciek, zhanam info o noseni deti v satke a hlavne o noseni dvojiciek, resp. dvoch deti v satke naraz- mate s tym niektora skusenosti?
A vsimla som si ze tu rozoberate aj kociare, nema nahodou niekto skusenost s tymto?
http://www.predeti.sk/?c=detail&id=6962

Potrebujem nieco super skladne do auta, mam starsiu Inglesinu ale ta sa s nami uz chysta rozlucit. Na tomto ma zaujima ci sa da dat uplne do lahu a ci sa s nim dobre manevruje.
Dakujem 😉