Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

jankabambulka
14. feb 2009

ahojte
Deň svätého Valentína,
lásky čas nám pripomína.
Srdiečko maj otvorené,
pre cit lásky je stvorené.
Lásku daruj každý deň
možno splníš iným sen!
Ja vám želám krásneho Valentína

helka1
14. feb 2009

Aj ja prajem krasneho Valentina !
yasminka mne uz drobci kasicku papat nechcu, este mam par krabic, no snad to do nich natlacim a asi s kasickami koncime 😒

yasmina
14. feb 2009

helka 🙂 moji len cez flasu piju kasu inac by zjedli velmi malo...

jzfr
14. feb 2009

ahojte dvojmaminky - ja vam prajem, aby ste mohli valentina oslavovat po cely rok 🙂
a ked ti chlapi nam chcu na valentina urobit radost a prekvapko, tak nech nam tak robia po cely rok 😉 - teda aby boli mili, dobri, pozorni, atd - a najma milujuci otcovia a este lepsi manzelia 😉

nana77
14. feb 2009

ahojte!
to co som mala za napad, ze sulance s makom???!!! 😠 otrasna robota... 😝 . ako boli dobre, ale ta robota okolo toho 😝 . nabuduce budu dobre aj makove slize 😀 alebo polotovary 😀

womenne
14. feb 2009

Ahojte prajeme nadehrneho valentina 😵
ja som drahemu nachystala ranajočky s kavičkou,nechala ho vybuvat do 9.30 😵 no ale to preto lebo mal vnoci pohotovost,tak som ani ja nespala a čakala ho kym zanesie chlapom kluče od strojov 😖
potom sme rychlo fičali do Věndrine na mesoo 😝 išli sme tam 1.5hodiny prišerne cesty a kolony prišli sme tam ked už prave zatvarali ale ešte nas zobrali,takže meso nakupene,drahy može byt spokojny 😀
dnes sme sa dohadovali či pojdeme na dovolenku no vidim to biedne staršne bysom chcela ist do Chorvatska so sestrou by nas to vyšlo na polovicu ale mojmu sa nechce ale ja tam chcem ist kvoli nemu aby si oddychol 😝
no nič idem upratat hračky čo maly stihli rozhadzat za pol hodky čo sme doma a ideme mallovat.
saška ak ti je a mame???

jankabambulka
14. feb 2009

ahojte kočky
chcem poprosiť o radu, ak je tu nejaká babenka , ktorá má teký istý problém ako my: ide o to, že opäť je MIško ani nie po 2týždňoch vo vysokých horúčkach. teda tieto horúčky sa nám opakujú každunke dva týždne a niekedy ani to. lekári s nami nič nerobia a chem teda poradiť, ak je tui niektorá s takýmito problémami, aby mi napísala ako to u nich vypadá a aké vyšetrenia absolvovali, lebo chceme si ich aj zaplatiť, len nech je miško konečene v poriadku. ani neviem či píšem zrozumiteľne, ale kto to pozná, chápe ma. ďakujem

jankabambulka
14. feb 2009

a nech mi niekto hovorí, že kojené deti nebývajú choré 😠

lumah
14. feb 2009

jankabambulka ja som dceru kojila rok a pol a veru nebývala chorá, aj dnes je málo chorá. Ale mám kamošku, tá kojí a malý je viac chorý ako naši chalani. Tých okrem kojenia prikrmujem aj UM. Vlastne teraz už viac UM.

dracik1
14. feb 2009

janka, to mi je luto.....nechcete ist do nemocky v BA? radsej?

kocky, mam na vas taku prosbu - zasa, co by mala obsahovat lekarnicka prvej pomoci / kasel, hnacka, teplota..../ pre krpcov, dakujem za tipy

lenkamt
14. feb 2009

Jani - nemôže to byť zo zúbkov??? moja ségra mala vždy 40C horúčky, pri každom zube a moja Verča bola pri každom zube na antibiotikách - každý mesiac. chúďa Miško 😖

Dracik - ja mám doma nurofen a panadolové čipky, nasivin do nošteka, opthalmo... do očí, solmucol/solvolan na kašeľ, hylak a smectu na hnačku, diazepam a ten čípok čo sa dáva pri larigitíde - ale ten mám len jeden, takže sa modlím aby to nechytili naraz 😖 + mám ekualyptovú mastičku na hrudníček a kalciový sirup.

my sme antbiotiká brali len raz , nekojené deti, ktoré majú 18m, takže vôbec to na tom nezáleží 🤐

dracik1
14. feb 2009

leni, dakujem....

jankabambulka
14. feb 2009

neviem čím to je, ale zajímavé je , že nám nechcú spraviť odber moču resp. vyšetrenie, vraj chodí na sono obličiek , hvorím, že veď ale to nerobia rozbor, to len pozerajú či fungujú...
teraz dúfam, že sú to zúbky lebo zatiaľ nemá soploík ani kašel ale jemu to prichodí až na 2-3 deň. a od včera polnoci mu teploty nešli pod 39.5 až ráno resp. doobeda klesli na 39,3. ale v pondelok pôjdeme k dokine a budeme nástojiť na odbere krvi a moču a žiadne výhovorky neberieme a keď nebude súhlasiť , pôjdeme k druhej a keď ani tá pôjdeme k ďalšej, neuspokojím sa s tým že nemá krv v poriadku nech liečia alebo nech dajú presnú diagnózu......
serie ma to ako čert, do čerta počerným spoluobčanom nie je ani veľké H a pritom žijú v hnuse, špine, jedia bordel a a a
kde je tá spravodlivosť- maminka tvrdí , že sa stále skrz to rúham, ale je to tak

womenne
14. feb 2009

Janka tiež som myslela nad tymi zubkami každe dieta reaguje inač ☹ naši mali horučky ked im tvrdli dasna a potom pri každom zubku 😒
Skušala vam doktorka CRPčko či nema nejaky zapal?unas ho berie (teda na slovensku byvali lekar) vždy ked mali horučku bez inych priznakov.

jzfr
14. feb 2009

dracik - este nieco proti dehydrovavaniu, kedze drobci sa mozu velmi lahko dehydrovat - staci obycajna hnacka, alebo crevna chripka, ci teplota - ja som si kupila taky speci prasok do vody (neviem, ci nieco take maju aj na svk) - poial namaju - tak zevraj dobre je voda s troskou soli a troskou cukru (sol je proti odvodnovaniu a cukor proti napinaniu na zvracanie) - totizto nedavno som pozerala relaciu s pediatrom k castym detskym chorobam (a tunajsie deti mavaju casto crevnu chripku, kedze su od velmi skoreho veku u pestuk, ci v jasliach)
a zabudla som ako sa ma ten slano sladky roztok podavat - cca kazdych 15 minut po 30 - 60 ml (zalezi od hmotnosti (30 ml je cca na 5-6 kg babatko)

jzfr
14. feb 2009

jankabambulka - niektore deticky v rannom veku zvyknu mavat strasne vykyvy teplot (ze napr z nicoho nic chytia horucku cez 39 a do rana im to zmizne) - zevraj to v tomto pripade nic nieje, to sa len organizmus vysporiadava s okolim - lenze ci je to aj vas pripad, to je tazko povedat - urcite by som ani ja nebola v klude a urcite by som robila tak ako ty - dala ho vysetrit kde sa len da 😉

lenkamt
14. feb 2009

volá sa to kulíšek - Jzfr - dík už dávnejšie sa to chystám kúpiť 😉 ešteže sa máme 🙂

jankabambulka
14. feb 2009

len on tie teploty má a choroby od novembra cca každunké 2 tt!!!!!! a každý mesiac máme atb a minule sme ich mali 21decembra a hneď aj začiatkom januára!!! a je to des... teraz nehovorím ,že to má ako inokedy lebo zatím kašel nie je ale interval sedí... ☹

jzfr
14. feb 2009

a co sa tych tych inych spoluobcanov - ti maju svoje choroby, to ze im tecie z nosa, to ani neriesia - tecie, tak tecie, vobec sa tomu nevenuju, ved ziju v takej spine, ze ..... - horsie su na tom asi ich geny 😝 (smutne, ale zial skoro vlastna skusenost)- z mojho slov. okoli as nimi pracuju 2-3 ludia (teda snazia sa ich co to naucit) 😝 😅

jankabambulka
14. feb 2009

bodaj by to boli zúbky veď máme len 2

lenkamt
14. feb 2009

Jani - môžu to byť zúbky, ja viem že ťa to hnevá a je mi to ozaj ľúto. detičky by nemali byť choré 😔

jzfr
14. feb 2009

leni 😉

ja som tu kupila "picolite" - ale kazdy fr vyrobca to predava pod inym nazvom 😝 - takze ak to aj tunajsim babulkam spominam, tak nikdy nevravim meno, aby na nich v ich zauzivanej lekarni necumeli jak peeero z gauca 😕 😕 😕

womenne
14. feb 2009

Jani ty mi pripominaš obdobie spred roka,maly vkuse chory,vkuse antibiotika pravidelne každe 2tyždne laryngritida,trval kašel 3tyždne hroza,nam pomohlo zaočkovanie pneumo23 neviem či vy už ste zaočkovany.
Odkedy su zaočkovany neboli absolutne chory ani raz antibiotika,len 2x nadcha 😵 klop klop klop zaočkovany su od maja.

jankabambulka
14. feb 2009

veď dva krát do mesiaca atb, to je aj na koňa a dospeláka dosť

jzfr
14. feb 2009

sorry za tie preklepy 😅

jankabambulka
14. feb 2009

očkovani amáme za sebou a poviem ti , vtedy mali den teploty , čo som bola prekvapená a tú jednu noženu mal horúcu tak som dávala octanovú masť na to ako obklad

womenne
14. feb 2009

jani a chodiš na alergologiu?pytaj sa na nu nam velmi pomohla 😉 niečo mu može nepasovat a prejavuje sa to tym.ja som mala pefektnu z Čadce bola užasna.

jankabambulka
14. feb 2009

ahá ,nie nechodíme na alergolódiu len an urológiu, nefrológiu, neurológiu, oftal. ....
ale tu v PB nie je až taká preborníčka, preto tam už ani dcéra nechodila

womenne
14. feb 2009

no skus si zohnat inu možno by mu stačilo zmenit alebo nasadit nejake vitaminy my mame napr.len Zirtec predtym uživali polroka prve4dni každy mesiac take tabletky na imunitu su super 😉 ani sa zanemoc nedoplaca myslim nejakych 50sk,ono by mu stačilo zobrat krv a zistit hodnotu alergenov v krvi.

jankabambulka
14. feb 2009

hm oni keď mu berú krv tak len pozerajú ako je na tom s tými bielymi krvinkami ☹