Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

yasmina
14. feb 2009

janka lumah poslala som vam to...

mima595
14. feb 2009

Janka - ale na tom moči trvaj - nemas nahodou v sprave od nefrologičky odporúčanie - aby pri teplotách automaticky kontrolovali koc? Neviem celkom presne, ako ste na tom zdravotne, Matus mal hned pri narodeni E.coli viac ako 10 na 5 v moci, a preto pri kazdej!!!! teplote nad 38 sme museli davat moc - a ked mu teploty neklesli do 4-5 dni, tak dostaval ATB.
Ale aj on je ten typ, že za kazdy zub musi zaplatit ATB - raz to bolo zapalene ocko, potom hnisavy prst, furt daco...... - teraz nam idu posledne dve 5, tak dufam, že je to posledne 😉

kiwuska
14. feb 2009

jani, boze to mas starosti, ale ved ako matka mozes ziadat nech mu urobia podrobnejsi rozbor krvi, a vlastne podla coho mu davaju antibiotika, ked ma len teploty. a atb nie su riesenie, mali bzy zistit pricinu. bude nekompromisna, ziadaj to, lebosa budes len trapit.

dracik, my mame na zaludok hylak a bio gaiu, calcium chloratum na kasel a masticku na priedusky, nieco na teploty, musim klopat nastastie to stacilo, a davame cebion preventivne

margaretka11
14. feb 2009

Ahojte.

Kiwuska, keď som videla tvojich chlapcov v "čižmách" tak som si hneď vybavila Simonku. Je expertka na chodenie v našich topánkach, najúžasnejšia je, keď sa nanosí do mojich vysokých bagandží, sú dosť ťažké, ale hrdinsky v nich vykračuje a ešte aj vrtí zadočkom 😵

Dracik, v našej pevnej výbave je vitamín C, morská voda a nasivin, panadol a nurofen, stodal, no a samozrejme probiotiká. Jáj a ešte homeovox, coryzalia a hedelix.

Janka, súhlasím s tým, že Miškovi treba urobiť poriadne vyšetrenie moču a prípadne aj krvi. Dúfam, že prídete na koreň tomuto problému, držím palce 🙂

lalupa
14. feb 2009

jani, to nie je normalne, chudatko misko ☹ , ako to,ze mu nechcu vziat bazalne odbery??? kedy brali naposledy? a fasa argument, ze chodite na sono obliciek 😠 to s tym nic nema, sibe im? mali by mu spravit klasiku krvny obraz, pripadne dif.-dg, sedimka, CRP, nejaku biochemiu -Fe, Bi, kludne aj hepatalky, glukozku, kreatinin, urea - proste pocas horucok urobit jeden statimovy odber a konat!!! to ma spravit pediater pri akomkolvek podozreni, ved uhrat to predsa vie 😖 , nie ATB davat naslepo!!! alebo zmenit pediatra, ved oni su pre nas, nie my statisti pre nich!!! 😠
ja len dufam,ze to su zubky, nic vaznejsie, drzim palceky 😅

yas, vcera som skoro pre teba nezaspala... premyslala som,co by som robila ja... je dolezite po materskej mat sa kam vratit, nie klesnut na spodok a zaciatok, na druhej strane vytuzene deticky opustit a nahrat stresom, cestovaniu, vycerpaniu...
si prec v podstate dva roky,ze? preto je jasne, ze sa ta dotazuju...

ja by som sa snazila ziskat cas tym, ze na skolku sa caka par mesiacov a ty si odkazana na taketo riesenie, ine nepripada do uvahy, deti na ulici ani susede nenechas...
ze sa urcite chces vratit,ale potrebujes pre deti nieco zohnat, co moze casovo trvat a keby sa ti podarilo ziskat par mesiacov k dobru, urcite by sa nejake riesenie naslo 😉

si urcite dobra, sikovna, sice je kazdy nahraditelny, ale par skoleni, roky skusenosti, pokial by niekoho noveho vypiplali, proste sa im to neoplati 😉
napisala som to zrozumitelne? 😅

jankabambulka
14. feb 2009

no odbery mu robili v decembri ale len ako je nato sbielymi krvinkami a nič viac. a už začína dýchať pusinkou, začína sa mu plniť noštek, zdvihli sme podhlavu a idem variť kamilky navariči - jednoplotenke, aby som zvlhčila

jankabambulka
14. feb 2009

chcem sa spýtať v januári som podpísala u dokiny paier , že budeme ku nej chodiť aj tento rok, ale práve sa rozprávame s chlapom, že od nej odídeme, ale neviete či sa to môže bez následkov keď sme podpísali??

mima595
14. feb 2009

lalupa - aj ja som dnes dost rozmyslala nad problemom Yasminy - teda ci praca, alebo nie... Ja som na tom asi tak, že mi v auguste konci rodicak, a zatial som so sefom dohodnuta, že nastupim - ale este sa uvidi, ako to presne dopadne, dovtedy je dost dlhy cas a on ma velke zdravotne problemy - ale zase to teraz neriesim - teda riesim - skusam si zohnat nieco nove, ale ja si skor hladam nieco kludne, lebo ratam s tym, že deti budu v skolke casto chore, teda aby som mohla aspon sem-tam ist na OCR, a nechcem byt do večera v robote.
Teda ja aspon dovtedy, kym nebudu mat za sebou 1. rocnik skoly, chcem kludnu kancelarsku robotu 😉 - aj zle platenu - ked sme to utiahli doteraz, tak to hadam este nejake 3 roky zvladneme.

lalupa
14. feb 2009

fuha jani, nemam sajnu, ale vysvetlite jej,ze si nenechate dietatko vytrpievat a modlit sa,aby zase neochorelo a nemalo horucky, takze bud odidete alebo sa ta zenska uvedomi 😠
ak by to malo mat nejaku dohru, mate svoje dovody (pripadne napisete na dohlad nad zdravotnou starostlivostou), krava,ze leukocyty 😖 , ved tu nemusi ist stale len o zapal 😠

margaretka11
14. feb 2009

Fúha Jani v tomto ti neporadím. Ale podľa mňa by si to ani nemala riešiť, jednoducho si vyhľadajte druhú doktorku a tejto poviete, že s ňou nie ste spokojní. Predsa vás nebude držať násilím. Aj keď, neviem, čo v tom papieri bolo presne napísané, ale myslím, že každá dohoda je odvolateľná 😉

margaretka11
14. feb 2009

tak hľadanie roboty je jediný stres, ktorý nado mnou visí ako Damoklov meč. Mám strach, že si nič nenájdem 😔

kili
14. feb 2009

mar, už si hladáš robotu?

margaretka11
14. feb 2009

Kili, pozerám inzeráty, ale zatiaľ som neposielala žiadosti. Ale ak mi malých od toho januára vezmú do škôlky tak sa budem musieť rozhýbať 😝

kili
14. feb 2009

dnes sme malí prvé šticovanie a plač. Ale preto, lebo S. sa chcel s A. túliť 😀 pri tom ho šticoval ho za vlasy. zo začiatku sa len túlili, to sa A. strašne páčilo, boli neskutoční, no a potom ho už aj ťahal, ukázala som mu, že ho má hladkať, tak sa snažil, ale to už bol A. umrnčaný.
už aj predtým sa s ním takto párkrát chcel lúbkať 😵

margaretka11
14. feb 2009

takáto súrodenecká láska je nádherná 😵

kili
14. feb 2009

hmm, no ja tiež neviem, ako to bude, keď mám dve deti "na krku", tak to asi budú brať potenciálni zamestnávatelia. predtým som nemala problém, som išla tak na 4 pohovory a niekde ma zobrali. Ale nie som tak dokonalá ako MM, ktorý ide na jeden a už ho zoberú 😀

kili
14. feb 2009

a dnes mu tiež podával ovládač, či nechce do pusy 😀

kili
14. feb 2009

... S. ovládač totiž tak berie, že je to kúsatko 😠

lalupa
14. feb 2009

mima, no fakt, nie je to lahke, predsa len moznosti uvolnit sa z roboty, kvoli detickam...to uz je hlbsie uvazovanie a realizmus...no dnesny svet a robota je o neustalom makani, nadcasom, sluzobkam mimo domu, pracovani aj po robote po veceroch, joooooj
no ale tri roky su tri roky , tebe sa to podarilo 😵

margaretka11
14. feb 2009

tak to má perfektné kúsatko 😀

môj manžel je presne taký istý, jeden pohovor a hneď úspech. A ja sa musím potrápiť na viacerých a houby z toho. Preto sa teraz obávam lebo mám navyše deti a všetci zamestnávatelia sú celí hrrr zamestnať mamičky 😝

margaretka11
14. feb 2009

Mima ty to máš fakt vypočítané 😀 . Ja by som tiež najradšej bola doma plné tri roky, ale keď deti sú marcové a čo potom s nimi do septembra? 😲

elenita
14. feb 2009

Ahojte babule, dlho som tu nebola, sme chori ☹
Petusko je uz tyzden, ma zapal priedusiek s astmatickou obstrukciou, akoze katastrofa, ma vyslovene astmaticke zachvaty, takmer sme skoncili v nemocke, ale ze da sa to s tymi liekmi, co mame, aj doma......na tvar nieco ako kyslikova maska, ked je zle a pod.......
Lucinka to samozrejme chytila od neho, nastastie sa nedostala az do takej strasnej fazy, ale ona je ovela haklivejsia na vsetko...lieky odmieta, zo vsetkeho vracia.kazdy den mi aspon 3x vracia prudom.....
☹ a uz 3 dni jej teplota neklesla pod 38.... ☹

lalupa
14. feb 2009

el, skoro sa vyzdravte 😔

mima595
14. feb 2009

MAr - ja už mám toho dosť, deti by som dala do skolky a isla do práce asi hned. Maju teraz to obdobie vzdoru, tak len vkuse riešim ich bitky, a krik - ani kreslenie alebo spolocne hranie nie je to, co byvalo - zacnu kreslit, potom chce jeden ten papeir a ceruzku, co ma druhy, ochvilu krik, rev, kusu sa a ja už priliš rychlo stracam nervy 😠 .
Proste sa mi zdá, že teraz je najhoriš obdobie, co som s nimi doma. Ano vonku nechodime, lebo su chori - proste od zaciatku roka je to cim dalej tym horsie.
Sice sa spolieham, že ked sa otepli, budeme chodit castejsie von a bude to lepsie 😉 a aj so zaspavanim sa pokazili, uspavam ich aj hodinu a vacsinou to skonci krikom ☹

margaretka11
14. feb 2009

júj Elenita, to ma mrzí, chúďatka babuliatka ☹ ☹ ☹

mima595
14. feb 2009

el, nech to mate cim skor za sebou - je to este vacsi stres, ked su take chorucke

elenita
14. feb 2009

Este som tak teoreticky riesila v jlave jednu vec, dufam, ze to nenastane, ale keby predsa - Petulik je len na flasi, Lucinka kojena, je na mne vyslovene zavisla........ak by bolo treba, aby isiel do nemocky Petko, ako to riesit? Manzel by bol ochotny ist s nim, ja s malou doma, ale nebola by som krkavcia matka? Lebo keby som sla s nim do nem. ja, zrejme by sa mala totalne odstavila, s dojcenim by sme skoncili......no a to si neviem predtsavit este, ako by to ona zvladala..byt doma bez maminky....... ☹

margaretka11
14. feb 2009

no márnosť Mima, ale ty keď píšeš o svojich tak to je ako o mojich 😲 . To akože tieto bitky a krik, to už je obdobie vzdoru? Lebo ak fakt, tak my sme už v ňom, ja to mám tiež na dennom poriadku 😝 . Niekedy aj mne rupnú nervy, ale inokedy ich zas nechám nech si to poriešia sami.

elenita
14. feb 2009

Dakujem vsetkym ☹
o to vacsi stres mam, ze o mesiac odovzdavam diplomovku a nemam nic....mala som napisanych horko tazko akurat tak 7 stran, pokazil sa nam dnes notebook (no to je nadlhsie) a vsetko poslo prec..........akoze total depresia........

margaretka11
14. feb 2009

El, v tomto by som nevidela problém. Pokiaľ je tvoj manžel ochotný ísť s Peťulkom do nemocnice v prípade potreby, tak ty pekne zostaň doma s Lucinkou, bolo by škoda ju odstaviť. 😉 A krkavčia matka určite nebudeš, podľa mňa teda nie 🙂