Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

yasmina
15. feb 2009

no kocky...takze MM po 6 dnoch doma som vravela ze som ho poslala k nasim lebo hnackoval a vracal...vratil sa v sobotu 2 dni tam vracal a hnackoval a dnes uz maly milosko place prestrasne vypina ho do luku ...vracal sipom...neskutocne mnozstvo tekutiny a obaja hnackuju...ja by som ho zabila /MM/ zase mi nakazik malych...13.1. zapalom priedusiek a teraz toto :-/
a on si pojde zase v klude do prace a vsetko je na mne...takze sme uz aj doockovali...v pondelok mal byt prevenar a hexa vakcina...

nana77
15. feb 2009

yasminka, ty kokso, tak je toto vobec mozne???!!!! strasne mi je to luto, lebo fakt len teraz ste sa z toho vylizali a uz znova nieco ☹ ... tak dufam a verim, ze to nebude vazne, snad im to rychlo prejde. este dobre, ze si ich nedala ockovat ten piatok, lebo ak ich nakazil tm, zrejem uz to mali vtedy v sebe...chudatka male ☹

grmitko
autor
15. feb 2009

ach yasmi to ma nesmierne mrzi, naozaj ☹ drz sa moja, a nech chlapcom co najrychljesie choroba prejde, nech su skoro ok

lumah
15. feb 2009

yasminka tak tomu vravím smola! Asi by som ho pretrhla! 😒 Odkial to dovliekol? Mal by si dávať pozor viac, ale ked sa stretá s vela ludmi, asi sa to nedá ovplyvniť. Len ked sa cíti už len trochu divne, mal by v tom momente ísť k tým rodičom.

lalupa
15. feb 2009

yas, ja uz neviem,co povedat ☹ ,to je tym,ze cestuje po celom sk, vsade zuri chripka,relativne na vychode je klud, to je nefer ☹

yasmina
15. feb 2009

No jeho sef to mal a chodil do prace a nakazil mojho manzela a daslich troch manazerov kt. maju doma tiez male deticky...a tak sa to pekne siri...inac moj MM brutalne nakazil mojho otca...v pondelok mal skusat na VS a ledva chodi...tak studenti na fakulte manazmentu ak citate mate veget 😉
joj mam nervy viete ako milosko kvili? ☹ idem kk nim...papapapa

lalupa
15. feb 2009

inac aj moj sef takto funguje, nikdy neberie dovolenku, on si da radsej cesnak 😠
neviem,co je mensie zlo,ale m mohol rozmyslat,ze deti su nachylne a ostat v hoteli aspon pocas toho najhorsieho 😠 , a tvoj otec to tiez nemusel schytat...
muzi su proste kapitola 🤐

helka1
15. feb 2009

Yasmin ☹ . Jooj ja by som toho mojho rozniesla v zuboch 😠 , keby ti aspon pomahal 🙄

nana77
15. feb 2009

yas, snad to nechytis este aj ty, ked je to take nakazlive...!!! 😕 chuda milosko.. 😢

lalu, presne, kapitola sama o sebe.. 🙄

lalupa
15. feb 2009

nechapem,co je to vo vzduchu okrem virusov,lebo mm,ked je konecne doma, tak je citlivy na kazde jedno slovo,co poviem, a berie to ako vyssie uvedeny termin podj...bovanie ( 🤐 ), pritom len rychlo mu chcem pomoct,aby sa netrapil... no nic, cakam,kedy sa mi vsetci traja zobudia... skoro ma nechal dnes samu s nimi, nekomentujem 🙂

nana77
15. feb 2009

mne spia len ti dvaja krpcekovia 🙂 😵 . tiez cakam, kym sa zobudia, je tu bez nich tak ticho, o nicom 😀

neviem, co je este vo vzduchu, ale som presvedcena, ze aj tato hnusna zima takym "virusom" napomaha... verim tomu, ze ked sa konecne otepli (ale tak naozaj, ked pride jar), tak bude lepsie 🙂 duuufam 😎

lalupa
15. feb 2009

no jasne, ved budeme stale vonku, nasavat slniecko, teplucko a energiu, na take blbosti nebude cas 😉
my sme vcera jednu bambulu vyvalali v sneziku, tazko sa jej chodilo,ale bola z toho unesena 😵
a druhej sme vcera kupili cizmicky -deichman, vypredaj, len take na vonku, sice vacsie,ale kupovat obuv bez deti 😀 ... s tym sa rata 😀 (ale lytko ma take jak lucniciarka, tak su jej v podstate dobre 😀 😀 )

yasmina
15. feb 2009

kocky ako dlho/po akej dobe/ po takej viroze mam ockovat ?
inac miminku je zle max sa zatial drzi al jeho to dostane zajtra on vzdy vydrzi o jeden den dlhsie...
nevedi ze nic nechu jest? len piju cajik...a zjedli par lyziciek varenej mrkvy a ryze...

lalupa
15. feb 2009

yas, nevadi...aj tak by to slo von...davaj len cajik, pripadne tam hod smectu,ak mate, pripadne rehydratuj - vodicka, trolilinku soli a cukru, staci po lyzickach,ked ich napina...pripadne len piskotky,ak mas pocit,ze nieco musia zjest... a uplne najlepsi je ryzovy vyvar - tvar sa,ze je to bud kasicka alebo polievocka 😲
maju teplotky?

grmitko
autor
15. feb 2009

yasmi minimum dva tyzden by mal byt odstup tj malo by byt dieta zdrave pred ockovanim

lalupa
15. feb 2009

a ockovanie? musia byt absolutne fit a po par dnoch mozete 😉 ,nevadi,ze nejdete podla schemy, to sa potom aj to ostatne da stihat 😉 Len budte konecne zdravuckiiiiiii!

yasmina
15. feb 2009

teplotky zatial nie klop klop...ryzovy odvar mam nachystany...uvidim ci ho budu chciet...
chcem skusit hylac ale je taky hnusny ze sa bojim ze budu po nom vracat....
hlavna vec ze su ockovani proti rotavirusom a aj tak maju hnacky 😠 som myslela ze ak ich zaockujem rotarixom ze to bude lahsi priebeh...

lenkamt
15. feb 2009

no čaute.

Yasmina - to čo vy máte za smolu??? 😢 nevadí že nič nejedia, nám sa osvedčila vybublinkovaná cocacola, vracali len jeden deň. dobrý by bol aj ten kulíšek čo sme včera spomínali a ak hnačkujú tak hylak.
ževraj táto črevná viroza má inkubačnú dobu 3týždne 😝 očkovať by som šla najskôr po týždni od konca choroby, aby už normálne papali a boli vo "svojej koži"

my sme boli von, krásne vymrznuté kukajú krtka 😀

lalupa
15. feb 2009

grmi,ako tvoje cikanie? vcera som nasla v lekarni probiotika tusim s prebiotikom a brusnicami, doliec sa 😉

yasmina
15. feb 2009

cocacola takym malym?a na co to je dobre?
kulisek mam ale je to take slane ked som dala do caji hned to zdetekovali a prestali pit...
joj moji sa boja krtka ☹ je tam cast z muzea kde je krtko v lebke boja sa...potom krtko a dazdnik boja sa stuky...potom nejaka cast s melonom tam ho nahana chlapik s nozom dalsia kde sa rodi...normalne placu boja sa...maju radi len krtko a flauta a krtko a lizatko 😉
aj my sme boli vonku Lalu vcera maxim sa par krat paradne vyvalal v snehu ale mimi uz vcera nevladal chodit nemal naladu...

lalupa
15. feb 2009

hylak je probiotikum v kvapkach, po prejdeni zaludkom je polovica (minimalne) ucinnych lactobacilov fuc...
smectu vypit, stiahne toxiny (podobne ako uhlie),aby nechytili teploty
to moze byt uplne ina zmes virologicko-bakteriologicka, takze rotarix je nenapomocny ☹
ten kulisek je super vec,ak nemate, recept vyssie domaci kulisek - tekutiny, sol a glukozka, aby nezoslabli este viac 😉

rosarita20
15. feb 2009

Ahojte babizne,
nasi tiez este stale spia, posledne dni zaspavaju na obed a jhodinu a potom takto dlho chrapu 😀 😀 😀
Yasminka, tak tomu co mate u v as sa naoyaj hovori zacarovane obdobie ☹ ☹ ☹ DRZKAJTE SA!!!! nech ste cim skor z tho vonku...
My sme vcera tiez neodolali snehovej nadielke a boli sme sqa na chvilku vysantit v snehovych zavejoch, no najviac sa asi vytesovala maminka s ocinkom 😀 😀 😀 😀 😀 , jak male deti, potom sme sa par krat hodili aj s krpcami a hajde susit sa domov... 🙂

lenkamt
15. feb 2009

Yasmi ja neviem, poradila mi to sestrička na onko, keď sme tam v nemocke schytali vracačku minulý rok v zime a tento rok sa nám to veľmi osvedčilo.

ja mám deti čo sa neboja ničoho, Verča ako trojročná pozerala jurský park, anakondu a útok z hlbín - k časti kde žraloci roztrhnu človeka na polovicu povedala že to sú dobré rybičky, lebo sa rozdelia 😀 😅

ale Lucia sa bojí Verčinej masky na karneval 😀

lalupa
15. feb 2009

sme hore, padam 😉

rosarita20
15. feb 2009

lenka 😀 😀 😀 😀 😀 super filmovy kritik 😀 😀

yasmina
15. feb 2009

Lalu a ako podavas uhlie...?smectu doma nemamm?rozpucit do cajiku na striekacku abo ako?

grmitko
autor
15. feb 2009

Lalu, dakujem za opytanie, uz je to lepsie, ale stale to nie je ono, teraz mi to trva dlho asi kvoli tomu ze lieky na ten mechur mi dala vlastne az po 4 dnoch, ale hadam to skoro prejde, mam Nolicin, ale akosi pomaly zabera, predtym mi po prvej tablete bolo lepsie a teraz uz to beriem 3 dni a nejaku velku ulavu necitim, ale uz aspon necikam krv 🙂

womenne
15. feb 2009

Yasmin ☹ teda ty maš ale smolu 😔 my ked sme boli na očkovani pneumo 23 tak maly museli byt aspon 6tyždnov po antibiotiakach.
My sme sa prave vratili z vychadzky boli sme pozriet na jeden pozemok mali ich bytz až 3 ale pri prvom nas s autom stiahlo do priekopy(jarku) 😔 tak strašne som sa zlakla aj maly plakali,tak sme volali na jednych susedov čo tam maly auto vyšli po chyvili a nič pomahali len rečami,naštastie išel okolo manželov znamy ktory zavolal kamartovi a ten nas vytiahol traktorom,sme zistili že niektory ludia u svine vonku fučalo snežilo a ja som tam s malymi stala bola im zimka aj mne a oni nič čumili na nas z okna 🙄 🤐 keby nebolo tych znamych tak neviem ako dopadneme by som musela zavolat taxik aby nas zaviezol domov.fakt mame vtomto smolu ☹

lalupa
15. feb 2009

yas, ked sme mali vyssi bilirubin este z nemocky,tak sme davali rozpucene uhlie vo vodicke...neviem, ci sa ti podari to do nich dat,lebo uz su velki a cierna farba lakavo nevyzera, pripadne aspon par zrniek do ryzoveho odvaru,nech to nie je odstrasujuce 😉
m by vam mohol skocit pre to, zislo by sa to aj jemu 😉 , mne to celkom chuti 😉

musim padat

rosarita20
15. feb 2009

Ahoj grmi, volako nemame na seba stastie, ked yapnem icq furt si offline...
Som rada,ze sa mas uz lepsie, a ako chlap a chlapci?