Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
25. okt 2009

astora, no deti kaslu stale nejako viac, takze neviem neviem, muz ten je total k.o., ja uz lepsie, ale stale som veelmi unavena, vycerpana, ubolena, ale v podstate je uz lepsie 🙂 az na tie deti... asi zajtra pojdem pre istotu k dokine ved uz beru tyzden atb ☹ ☹

astora
25. okt 2009

pre istotu chod to je blbe no ja sa modlim aby dvojky neochoreli ale to pochybujem ...

zuzka.25
25. okt 2009

čaute
tak sa hlasim, ze aj ja som chora :( decka boli soplave, ale nic hrozne, ja som to zas nejak zahnala vitaminmi a asi sa mi to vracia späť... dnes mi je dost mizerne a to sme mali oslavu lukyho menin dodatocnu...

lalu, uzivate si :( bojujte, nech su tie hnusne rotaviry za vami... vikendy s muzom nezavidim tiez... drz sa

marg 🙂 vitaj, stratena dcero 🙂 ak ta to potesi, tak u nas luky s nocnikom nula bodov.. skusam to od juna, v pravidelnych intervaloch, s plienkou, bez nej, s holou ritou, so slipami, s teplakmi.. dnes zas za hodinu 2x precikany a raz prekakany, tak ja uz neviem, ako to mam riesit.. ak na nieco prides, tak porad.. inak, tomi excelentne, pyta sa, viac menej 100 %, len ako vidi Lukyho, tak vcera sa naschval pocikal v jedalenskej stolicke a dnes naschval pokakal do slipov.. tak dufam, ze toto opakovanie ho prejde rychlo

astora, :( liečte sa... a dufam, ze chalani to nechytia.. musis byt tiez na nervy...

baby, pridala som nove foto z oslavy: http://janculovci.rajce.idnes.cz/Oktober_2009/#...

margaretka11
25. okt 2009

jémine, koľko chorých detičiek aj mamičiek. Všetkým prajem skoré uzdravenie 😵 . A som zvedavá, kedy dôjde na Simončatá mráz 😝 . Ale ako to tu vidím, asi už o chvíľu, niečo je asi vo vzduchu 😝

Zuzi, mňa to tak mrzí, že to s tým odplienkovaním nejde, ja to nechápem. Pozrela som si fotky, torta úžasná a chlapci sú nádherní. Zaujímavé, že v určitých momentoch sa vôbec nepodobajú, ale na niektorých záberoch sú zas ako vajce vajcu, krásna haluz, to sa mi páči 😀 . A darčeky dostali malí parádne. Mimochodom, aj Simonko má také tričko s Bleskovým McQueenom, ale v modrom 😉 . Chalani sa nezaprú 😉 . A čo sa týka toho nočníkovania, ak náhodou motyka vystrelí a ja na niečo prídem, určite to sem napíšem. Zaujímalo by ma, aký zrelý je mozog dieťaťa v 2,5 roku, pretože dnes som skúsila ísť na nočníkovanie z iného uhla..To jest, polopatisticky som začala Simonkovi vysvetľovať, že mu nemôžeme kúpiť v Tescu veľké smetiarske auto (chodíme ho pravidelne navštevovať) lebo míňame veľa peňazí na plienky. Ale keď sa rýchlo odučí od plienky, budeme mať hromadu peňazí, s ktorými nebudeme mať čo robiť a tak mu to veeeelikáááánskeeee aaaautoooooo kúpime. Takto som to neskôr vysvetlila aj Siske. A včil som náramne zvedavá, čo sa bude diať 😀 . Len si nie som istá, či to tie moje dve hlavičky prešibané pochopili 😀

Dnešná hláška Simonky: stáli sme pri Tescu na parkovisku, Simonka sa niekam zadívala a zhíkla: "Hííííí, to čo jeeee?" potom pár sekúnd ticho a zaklincovala "hovädo"... Smiala som sa celú cestu domov 😀

zuzka.25
25. okt 2009

marg 🙂
no vo vzduchu teraz lieta všeličo, takže s tým viac menej aj počítam, že sa teraz budeme v soploch striedať..
mne sa zdá, že teraz, keď sú starší, tak sa trošku viac podobajú, hlavne, keď sú nakrátko ostrihaní... torta zožala úspech, škoda, že sme nefotili, keď ju rozoberali na kusy 🙂 trvalo im to asi 2 minúty, ale boli nadšení, všetko chceli hneď zjesť 😀 hold, mne to trvalo celý deň ju stvoriť, ale som rada, že som to skúsila

no, nechcem ti brať ilúzie s tým smetiarskym autíčkom, ale tie moje opice už sú prefíkané.. také dačo, ako nebudeme mať na to korunky sme na nich používali napr., keď zažínali stále svetlo, že "nerobte to, lebo budeme veľa platiť za elektriku a nebudú korunky na darčeky" a majú to v trubke 🙂 pre nich sú peniaze ozaj len niečo fiktívne.. a keď poviem, že ja nemám, tak zahlásia, že tatinko predsa má, no nie? 😀 zato keď sa spýtam, že či predáme Miša, akože ich spacieho macka, aby sme mali korunky na to alebo ono, tak to zas nieee 🙂
no, veľa šťastia ti želám, napíšeme si o mesiac 🙂 aké pokroky máme... ja som už mimochodom skúšala aj po dobrom, aj po zlom, aj motivovať, aj potrestať, sľubovať, podplácať a nííííč nefunguje... tak asi ešt nedozrel, alebo čo...

my máme podobnú hlášku v nadzemných garážach v Auparku 🙂 raz som si tak zamrmlala, že bože, sliepky.. keď mi nejaké babenky vošli do cesty a odteraz, keď vojdeme do hocakej garáže, tak už kričia, že maminkááá, sliepky, pipinkyyyy 😀D

simonka fakt dobrá 🙂 že si sama aj odpovedá... a čo tam vlastne videla?? 😀

grmitko
autor
25. okt 2009

marg toto uz oni v takom veku chapu, aspon teda nejako okrajovo, chapu ze nieco za nieco 🙂 🙂

margaretka11
25. okt 2009

Zuzi ale ty si riadne šikovná. Tá torta totiž vyzerala naozaj perfektne a páčil sa mi ten nápad s cukríkmi vo vagónoch 🙂

k tým plienkam, aj som si myslela, že deti majú podobné veci dosť na háku, predsa len ešte nevnímajú hodnotu peňazí a kadejaké machinácie. Ale tak skúsila som lebo všetko ostatné som už vyskúšala a nepomohlo. A tiež som to skúšala podobrotky aj pozlotky a houby z toho 😝 . No však uvidíme, dáko z toho vykorčuľujeme..

Zuzi, tak tá hláška so sliepkami 😀 😀 😀 z detských úst hotový zabijak 😀

a ja neviem, čo tam Simonka videla, aj som čumela tým smerom ako ona, ale nejak som to nevidela. No ale tak bolo to dáke hovädo 😀

margaretka11
25. okt 2009

Saši, ak by to pochopili, poteším sa 😉

margaretka11
25. okt 2009

ale teraz už idem do postele, neviem ako vy znášate zmenu času, ale ja sa cítim zdrbnutá 😝 . Mohli by túto zmenu času zrušiť, je to o ničom.

Prajem všetkým mamičkám a detičkám dobrú noc a samé krásne sníčky 🙂

lalupa
25. okt 2009

ahojte stratene duse 😉
ja som dnes asi pol dna nezila... ☹ okrem babky a prvej exchorej babulky sme kaput
vonku leto,slnko a 19st, a ja bez duse
teraz som vypotila 4 tricka,stale lejem, nastastie som preventivne drzala dietu, dnes zimnica ako v dobe ladovej , po vypoteni 38,5 aj s panadolom 😠 a ten hlaaaaaaaad ☹ , strasne boli hlava, klby
bambula len zufalo krici mami,mami, chuda male,tak trpiet, viem,presne ako sa citi 😢 😢 😢
to,ze ja som furt chora oki, ale decka nepoznaju horucky ani nic...
nereagujem na vsetko,lebo poriadne nevidim tukat a mysliet
pa

womenne
26. okt 2009

Dobre rano

lalu teda vy mate vždy to "štastie"že vas to aj smužom chyti.Ešteže že mate babičku,to je tvoja maminka?

Ja dnes idem s malymi k lekarke,Niko je ok trošku pokašliava ale eastiánkokašle stale a najme rano je zahlieneny.
Inak ztoho synupretu sa neobsypali čož som v šoku 😲 Sme sa cely vikend s mužom triasli aby sme nemuseli na pohotovost bo sme nemali auto som zvedava čo mu dnes na to povedia,zase opravia za 5 minut a do 2 tyždnoch sm etam zase 🤐 ešteže ma už nahradne.

Teda chorobynejak utočia kolko je chorych mamičiek a deti tak prajme si navzajomkopec zdravička 😵 😵

rosarita20
26. okt 2009

Cafte holky,
vsetkym marodom prajem skore uzdravenie, je az neskutocne kolko toho teraz je ☹ ☹ ☹
Na mna tiez volaco lezie, bolia ma priedusky ako hovädo... (btw. Marg. Simonka musela byt bohovska, ked to "zahlodala" 😀 😀 ) Tak dufam, ze chlapi odo mna nic nelapnu. V s tredu maju v skolke vianocne fotenie, tak aby z toho nebol "zakon schvalnosti" 🤐
K plienkovaniu, ja som nasich vobec nesilila, oni vobec nechceli cikat do nocnika, a zrazu zo dna na den si asi povedali, ze uz "dozrel" cas a odvtedy pohoda. Na obedne spanie som prestala davat plienku asi po dvoch mesiacoch ako boli cez den bez plienky a boli asi len dve nehody za cele to obdobie.
drzkajte sa vsetky, ja sa idem zasobit nejakymi vitaminmi a sirupmi.

lumah
26. okt 2009

Dobré ránko, my sme sa včera vrátili z Tatier, bolo super, deti sa vytešovali, boli sme na akcii Čisté vody, ktorá je každý rok, potápači čistili Štrbské pleso a v piatok sme sa išli kúpať do Popradu -je to tam veľmi pekné. Zatiaľ sme zdraví, ale ako to tu čítam, už len čakám, kedy to chytí aj tých našich.
V stredu večer sme mali doma horor - David sa dovracal-no jasné že mi ovracal veci na posteli, čo som mala nachystané na druhý deň do Tatier, tak som to ešte večer prala a sušila po radiátoroch. Nevedela som či to má z očkovania, alebo z banánu-lebo kusy banánu vracal, potom ešte raz, stále ho nadavovalo, chudák už žlč vracal a plakal v kuse, no mysleli sme , že nikam na druhý deň nepôjdeme. Ale do rána sa ukludnil, dali sme mu papať až ráno, v noci len vodu.
zuzka gratulujem k meninkám Lukáškovi. 🙂

womenne
26. okt 2009

moji mi zobrali kabelky a nabalili si tam hračky že už idu do školky 😀 aj rano vstalia rovno do školky jj to bude tažky tyžden 😖

lumi pekne foto

lalupa
26. okt 2009

joj baby, u nas je zle, vrieskali sme na seba pred detmi, som p. on je k., strasne,kam sme sa dopracovali, ja uz nevladzem, idem sa odstahovat...

kiwuska
26. okt 2009

lalu:(
drz sa a hlavne sa snazte nie pred detmi.... aj ked viem ze je to tazke a mas kam ist:(?

grmitko
autor
26. okt 2009

lalu, drz sa... my sme raz tiez tak, a nie som na to hrda... ☹ ☹

astora
26. okt 2009

tak uz su chori vsetci traja mame chripku ☹

bobicek5
26. okt 2009

ahojte, tak sme konecne ukoncili nasu dnesnu strastiplnu cestu po lekaroch. Okrem ineho sme boli na tej neurologii a podla UZV su ok a dokonca sa predviedli ako bolo treba. V cakarni zabavali cele osadenstvo svojim dzavotanim . Odisli sme s pochvalou, co ma ohromne potesilo. Predsa len vsetka ta namaha s cvicenim a masirovanim stoji za to. Samozrejme, treba ratat s korigovanym vekom (aby som zase pevne pristala nohami na zemi).

Baby, nehadajte sa s chlapmi pred detmi. Prosim. Uznavam, ze nie vzdy sa to da, ale radsej aspon za jednymi dverami.

grmitko
autor
26. okt 2009

astora, to ma mrzi, dajte sa do poriadku, teraz je to hroza s tymi chorobami ☹ ☹

astora
26. okt 2009

najhorsie je ze aj na mna to uz lezie ☹

womenne
26. okt 2009

astora ☹ tak sa rychlo vyliečte dufam že nemate silny priebeh.Malu si nedala očkovat?avy baby davali ste sa očkovat?nejak to ustupuje už to ani tak nepropaguju...

my mse sa vybuvali nakoniec som s knim lahla aj ja 😅 a sme spokojny všetci.

Tak si predstavte že mi v lekarni dali nespravne lieky na laryngritidu,poslala som v sobotu muža do lekarne nech mi kupi calciuma mucosolvan,lekarnička u povedala že to sa nesmie davat 😕 a poslala mi Sinupred 😨 dnes to hovorim lekarke a ta na mna čumi že to nieje pravda,to som vedela aj ja ved to im davam vždy 🤐 Už mi vtej lekarni viac krat povedali uplne niečo ine,tam veruuž nepojdem 🙄 Sebino už mohol mat po kašli a nie sa takto trapit ešteže som mu davala aspon calcium.

lumah
26. okt 2009

wom sinupret nie je zlý 🙂
porazí má z tých chrípok, už je to tu zas. 😠 Ešte dobre že máme poradňu poslednú za sebou, voľakedy bola poradňa oddelená od ambulancie, teraz to natrepali všetko na jedno miesto, chorý-nechorý, hrôôôza. Takéto kríženie by nemalo byť ani povolené, kamoška mi vravela, že ked ide do poradne, zakaždým tam jej syn ochorie.

womenne
26. okt 2009

lumi ja viem ale nieje na laryngritidu.no čo už viem že tam už určite nepojdem.Mne minule dala na antibiotika lieky ktrore sas nimi nemohly kombinovat,škrabalo ma v hrdle,ešteže som si to prečitala 🙄

Byvali doktor ma na to vyhradeny čas,aj tu nama ale stane sa že tam pridu chory 🤐

margaretka11
26. okt 2009

Ahojte 🙂

ojojój, tu je ale chorých, všetkým želám skoré uzdravenie 🙂

Lalu, to ma mrzí, že ste sa tak dosekali. Myslím na teba a dúfam, že nájdeš čo najlepšie východisko z tejto situácie.

helka1
26. okt 2009

Ahojky

vsetkym marodom skore uzdravenie !!! Nie je nad zdrave a stastne dieta ! A rodicom vela zdravicka takisto !

Lalu to ma mrzi ☹ , ale pred bambulkami radsej nieeeee ☹ verim tomu, ze oni to dost vnimaju 😔

helka1
26. okt 2009

.... a kto chce kukl, pridala som po dlhsom case aktualne fotecky

bobicek5
26. okt 2009

helka, mali su nadherni! A ta torta! Proste umelecke dielo!

adrolka
26. okt 2009

ahjote!!!!
veru, veľa chorýých, fúha... veľmi skoré uzdravenie!!!
Lalu, blbé obdobie, možno sú to tie stresy z tých chorôb/vyčerpania, z toho tá podráždenosť....

no a my sme mali fasa 2 dni. Dnes som sa vrátila z Tarou z chirurgie, boli sme tam od včera do dnes poobedia. som unavená a vyčerpaná ako pessss. včera mi slečna spadla z pampers krabice a tak blbo, že si buchla čelo na parketách. mne sa zdalo, že na sekundu stratila vedomie, sa jej tak akoby oči vyleteli na sekundu dve hore.... boože, nechcite vedieť, zo šoku prestla dýchať jak revala.. tak sme išli radšej na pohotovosť, no a začal kolotoč vyšetrení, od dverí ku dverám nás posielali, nakoniec jej spravili CT, ale museli ju uspať 🙄, lebo tam sa nemôže hýbať a ona to nevie sa nehýbať....skoro som prišla o nervy... revala som jak tur, aj ma odtiaľ poslali von... potom sme sa museli ubytovať na chirurgii. mne zabudli dať posteľ, tak som strávila noc skrčená na fotelke vedľa malej . malá hladná, smädná, nemohla jesť/piť, ja z nervov som dva dni nejedla ...no hrôza, s malou som dnes od rána chodila po chodbách, ani za svet na posteli, kým nás pustili domov ma už skoro drblo.....o tom ani nehovorím, že nás dnes ešte z chirurgie poslali na neurologické, že na kontrolné vyšetrenie. presne 1,5h som sedela s ňou v čakárni, ani dvere neboli ochotní otvoriť, ani po klopaní, proste prístup... už prišiel aj MM, chytili sme sa a odišli, bez vyšetrenia, išli sme naspäť na chirurgiu, urobili cirkus, pobalili sa a išli, povedali sme,že sevas, ale odchádzame, tak sestrička okamžite zvozila neurológiu, a zrazu za minutu tam už bola pre nás neurologička. akože nekomentujem...malá je totál vybitá, dala som ich do postielok už pred siedmou a zaspala okamžite, že konečne domenka vo vlastnej postieľke, moje zlatíčko.

lalupa
26. okt 2009

adrol, juj, to mi je mooooc luto,uz nech sa take neopakuje... 😢
ja mam tiez prihodu z leta, nadrzka na nohy pred bazenom pozdlz neho , male mi tam behali a jedna spadla posmynutim na zatylok 😢 , som taka krava,ze som to neustrazila...doteraz mam chut vracat,ked si na to spomeniem ☹

prepacte za dnesny prispevok, som zufala a ked nic nefunguje... 😔 , nechcem zatazovat, kazda mate toho dost...