Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lalupa
1. nov 2009

shaun the sheep 😅

lalupa
1. nov 2009

deniske vsetko najlepsie, mame tu aj denisa?

grmitko
autor
1. nov 2009

Deniske aj my zelame vsetko naj naj naj 🙂

lalupa
1. nov 2009

ja mam len dve a neviem ich ustrazit, jedna si dnes na kahanci popalila ruku a este k tomu aj rano zletela z nasej postele ☹ ,neviem ako, lebo som hnackovala celu noc, vyskocili mi asi vsetky existujuce hemoroidy 😠 ,bola som strasne slaba a nechala som ju lezat vedla mna,pokial vstane sestricka...a fajne tresla daleko od postele a lezala horeznacky... to ich mam privazovat??? no urcite nic nenechat na nahodu, nejako sa zabudam,chcem dat volnost a priestor a takto to dopadne ☹ ☹ ☹

mima595
1. nov 2009

ahojte - no ja idem zajtra na kontrolu, tak mi držte prsty..
u nas s choroby sa to nejako pomiesalo - minuly tyzden nemohla ist do skolky Baska, a od piatku nam tak strasne kasle Matus, že zajtra s nim ide MM k lekarke, lebo kedže je alergik, tak nevieme, co dalej - ci nasadit ATB, ci cakat, kym sa sliznica ukludni ☹
takže min. 3 tyzden doma - ked nie viac - ja si naozaj oddychnem až v porodnici 😉

lalupa
1. nov 2009

mima, myslime na teba zajtra 😉

robili ste niekto polevu z bielej cokolady???

helka1
1. nov 2009

Ahojky,
mima drzim palce na zajtra 😉 . Aj ja utekam rano k Dr, odovzdat krvicku ... 😝
My sme dnes pochodili po cintorinoch, boli sme ako cirkus humberto 😅, deti hlucne, hrave , nepomohlo napominanie ze vsetci bubaju, ze treba byt tisko , no velmi sme sa na cintorinoch nezdrziavali pre istotu 😅 😔

Lalu ja som robila polevu z bielej cokolady 😉

mima595
1. nov 2009

Dik - lalu - ja som citala, že polievku z bileje cokolady 🙂

no my sme ani na cintorinoch neboli - z toho dovodu, co ty Helka 🙂 - ja si este pamatam, že nasou najoblubenejsou aktivitou bolo chodenie po obrubnikoch hrobov

lalu - to sa neda, ustrazit ich, absolutne nic si nevycitaj - neda sa mysliet na vsetko, co oni vymyslia a vytvoria, lebo ja osobne mam pocit, že nase deti su intelektualne dalekko pred nami 🙂 - ja na to ani nepomyslim, a oni si to vymyslia a už aj vykonaju 😉

adrolka
1. nov 2009

babyy, tohtoročná superstar je teda sila!!! určite najlepšia zo všetkých sérií. dnes som skoro odpadla z chodúra a z tej Leony. s MM sme ani nedýchali. no teda wow.
sa tu pridám do ďalšieho klubu spíkerjek..ja na moje baby hovorím len v angličtine od narodenia, už to má aj ovocie..Taruška so mnou "kecá" len v angličtine, ku Amirke sa prihovára tiež zatiaľ len tak, rozumie vo všetkých 3 jazykoch (aj/sj/hu)..zatiaľ. Amira zatiaľ len rozumie, ale málinko povie.
u nás zatiaľ tiež len jim jam a favorit je ešte stále elmo (som im kúpila v angličtine kopu sesame street, tak dookola ...)
ale si predstavte, že máme jedno dvd, že Baby signs od baby einstein, no a to je vlastne to znakovanie s bábatkami, sem tam som im to púšťala, baví ich to, ale som nevedela, že sa z toho aj niečo naozaj naučia. Moja Tara ukazuje asi 4mesiace pár slov znakovo,no ale kým som na to prišla, že čo to vlastne robí a odkiaľ to je,mi trvalo.. skoro som odpadla. napríklad, ona povie "more"(ešte/viac) a zároveň to aj ukáže tým znakom. Amira sa to teraz od nej naučila. ukazuje aj please, eat, bath,nice, sleep. ako, ja som na toto baby znakovanie teda veľmi neverila, ale už teraz..no neviemneviem, ale niečo v tom bude.a to sa fakt len ona sama z toho dvd, ja som o tom ani netušila. 😀
lalu, ustrážiť? veru to sa fakt nedá. veď my sme skončili s Tarou pred týždňom na xirurgii s uspatím a ct, lebo mi spadla z pampers krabice!!!! 30cm výška a bola odo mňa na 5 centi, len som sa jej otočila chrbtom a už to bolo.

lenkamt
2. nov 2009

ahojte 🙂

Deniske dodatočne všetko naj 🙂

Brad a Angelina to teda majú veselé 😅 ale zas lepšie je mať nespratníkov ako zakríknuté deti 😅 to je moja výhovorka keď sú deti zlé 😀

no a teda máte riadne šikovné detičky, naše len v rodnom jazyku a len teraz začínajú spájať dve slová, takže na vety si ešte počkáme, básničky nechcú opakovať vôbec 🤐

Adrol - mne sa tiež páčila Leona a Chodúr, ale aj Domča Stará krásne spieva 😵

kiwuska
2. nov 2009

ahojte🙂
deniska vsetko najlepsie k meninkam🙂
nasi zatial tiez kecaju len po slovensky a po anglicky iba par slov a viet ako napr. this is car a pod a pytaju si apple juice aj ked sme v restike v SR🙂
chodur je moj favorit aj leona a dominika, plus mne sa paci aj marketa konvickova ta maj aj super meno uplne zlate🙂

womenne
2. nov 2009

čaute teda vy učite decka po anglicky?ja nie to som snad jedina? ☹ 😔
Naši šli dnes konečne do školky to bolo radosti aj učitelka sa im potešila hned j vystiskali 😵

Veru Chodur jefakt užasny spevak+ Dominika Stara kasne včera spievala.

grmitko
autor
2. nov 2009

bre ranko,
ja som tiez chcela ucit deti anglicky, ale akosik moje pokusy stroskotali, deti po mne nechcu opakovat 🙂 🙂 poradte nejaku dobru techniku, aby mali deti pocit, ze sa hraju a nie ucia 😉

my sme este cely tyzden doma, uz od rana sa pytaju kam pojdeme, asi pojdem s nimi aspon na prechadzku, ale az tak za hodinku 🙂

lumah
2. nov 2009

lalupka teda tá Angelina... ja nechápem načo jej je tolko detí, keď ich nezvláda. Keď ich trochu nebude hamovať, tak si fakt medzi sebou ublížia. Sila..
Superstar bolo veru dobré včera, mne sa páči Chodúr a Stará. Leona má tiež úžasný hlas. 🙂
Baby u nás je to momentálne hrúúúza so spaním, ja už ani neviem kedy sa konečne trochu vyspím, tie zubiská nám dávajú riadne zabrať, nech im už vylezú, lebo ma picne. Ráno chodím ako mátoha, kým sa naštartujem. 😒
kiwus, no tá Konvičková - že krhličková 😀 😀 nemá chybu to meno. 😀
adrolka nášmu Davidovi sa občas podarí tak spadnúť, že sa niekde zakliesni a hučí o ratu! Niekedy sú to fakt smiešne polohy, až žasnem, ako sa mu to podarilo. 🙂
Ja musím za nimi všade chodiť, akonáhle stíchnu, viem že niečo vyvádzajú, dnes som ich objavila v spálni, máme galaskrine, upratovali ponožky svoje po celej spálni. 😀 😝 Sú zlatí keď ich vymáknem, začnú mi vykladať, nič im nerozumiem, ale v kuse niečo rozprávajú-ako keby mi vysvetlovali, prečo to robia. Alebo ked Filip začne plakať, že sa udrie, alebo spadne a David je vedľa neho, ten rýchlo zdrhá, aby sme si nemysleli, že mu niečo spravil on. 😀

kiwuska
2. nov 2009

ja co sa tyka tej anglictiny rozmyslam ze im kupim to croco pero co cita obrazky a deti sa ucia len neviem odhadnut ci je to pre nich vhodne ci mi to nepotrhaju a pod lebo je to celkom drahe... ale budu mat koncom mesiaca narodky tak vazne uvazujem ci im to nekupit... no este porozmyslam🙂 ale vyzera to byt super
www.abclive.sk

grmitko
autor
2. nov 2009

kiwus, to vyzera dobre, ale ta suma uffff je to ozaj dost penazi a ako poznam moje deti, bolo by z toho hned salatove vydanie 😀 😝

kiwuska
2. nov 2009

ved to sa bojim ci to neponicia aj ked je tam napisane ze je to od 3rokov, a aj ja suma ale ked poviem vsetkym babkam a ujom a tetam nech nekupuje kazdi kopec somariniek a nech sa zlozia tak by to bolo ok ale musim to premysliet este🙂

adrolka
2. nov 2009

hento je veliice super vecička kiwuš!!!! ja som mojim kúpila leapfrog, tiež na podobný spôsob, ale ešte im to nedám, lebo to potrebuje vyšší level 😀 myslenia...mám to z ebay, funguje to na spôsob dotyku, sú k tomu knihy (aj elmo, earnie tam je) , plno zvukov, slov, príbehov, celé v Aj.
my máme doma len Aj knižky, pokupovala som ich ešte dáávno po secondoch, alebo aj teraz z ebay... aj ma mrzí, že nemáme ani jednu Sj knižočku, dúfam, že niekoho z rodiny napadne takýto darček.
my sme práve kvôli tejto Aj nainštalovali aj UPC, všetko im prepínam do Aj, je to dobré nielen pre ne, ale aj pre mňa, aj to, že na nich hovorím len tak, tým si ju cvičím aj ja, veď z toho žijem konieckoncov 😀 ,som učiteľka Aj na Zš.celoživotné vzdelávanie 😀
ináč táto viacjazyčnosť je veľmi zaujímavá vec, ja som v nej vyrastala a neviem vám povedať ako a kedy som sa naučila oba jazyky (sj/hu), u nás to bolo úplne prirodzené, od narodenia..práve preto viem, že to funguje a preto som sa rozhodla mojim pridať aj tretí, čo sa zdá možno ako veľa, ale veď uvidíme. ide vlastne o to, že to nie ani tak učenie ako osvojovanie, ja ich neučím tú Aj, ja na nich od narodenia ináč nehovorím, len tak. Tak si predstavte takú situáciu, že sme v izbe ja, deti, moja mama a môj MM. Na deti ja v Aj, s MM len maďarsky sa dá, s mojou mamou len slovensky- tak som si zvykla od mala. môj otec je maďara, tak s ním len tak. no mišung. deti reagujú zatiaľ krásne na všetky 3. uvidíme s kým sa ako budú rozprávať.

kiwuska
2. nov 2009

hej mne sa to crocopen strasne paci a mozno tiez ked to dostanu tak im to nedam hned🙂 na tom nete je aj demo verzia a strasne sa mi to paci, moja mamina je prekladatelka tiez Aj, tak tiez s detmi trochu s nou po anglicky hovorime, ucime anglicke basnicky a pesnicky a nejake slovicka, tesim sa ze aj v skoke budu mat anglictinu tak snad sa na nich nieco nalepi a mame aj anglicko slovenske knizky, ktore citame zatial iba tuto
http://www.martinus.sk/?uItem=52324 ale jezisko donesie aj ostatne z tohot vydania🙂

vranka4
2. nov 2009

žienky,no klobúk dole,keď vy takto vzdelávate vaše drobce,aj keď je pravda,že v takomto veku si deti rýchlo zapamätajú a rýchlo sa učia 🙂
adrolka,super šikovné ty budeš mať trojjazyčné deti 🙂
ja to vôbec nesilím,ja po anglicky vôbec neviem,len nemecky,ale staršie baby po anglicky fajn,dokonca aj nemecky sa učia..však koľko jazykov ovládaš,toľkokrát si človekom...stará pravda 😀 😀

lenkamt
2. nov 2009

Lumi - konečne som sa dostala k mama a ja - ste tam krásni 😵 a pekne si všetko opísala 🙂

Wom - ani ja neučím deti anglicky, Verču som dokonca nedala ani v škôlke na angličtinu, v škole má od prvej triedy a teda často ma prekvapí ako dobre jej to ide 😉

Adrol - teda mne to u nás niekedy pripadá ako na psychiatriu aj bez troch jazykov 😀 obdiv 😉

katullka
2. nov 2009

Caute zienky,

wom, leni ani ja neucim deti anglicky, ja ich zatial ucim po slovensky ale budem rada, ked sa zacnu co najskor ucit aj AJ. Lebo ja neviem, iba uplny zaklad ☹ . Ucila som sa nemcinu, lenze v praxi som ju nikdy nepouzivala, takze v podstate okrem sj ani jeden jazyk neviem aktivne. Dufam, ze deti budu na tom lepsie 😅 .

Baby, taka som napalena, zajtra idem sa detmi na alergologiu/imunologiu a bola som si u mojej dr. pre kratku spravu, co mi mala napisat o tom, ake choroby deti prekonali a ake brali lieky. No naskrabala mi to iba na ten vymenny listok, aj to tak stroho, ze tam dost veci vynechala. 😠 .

No uz musim ist, Paulinka place, ja vobec nic nestiham 😠

lenkamt
2. nov 2009

Katulllka - ja som na imunologiu brala celú kartu 😉 to si si mala vypýtať, však to je najlepšie keď má druhá dr. komplet prehľad 😉

katullka
2. nov 2009

no to by mi ta nasa hviezda asi ani nedala.

Boze baby ako to robite, ze sem mate cas kedy chodit, nasi by boli najradsej aby som bola stale pri nich, este aj ked spia, a vecer ich min. do pol desiatej uspavam. Teraz su uz hore. Iba co som rozlozila zehlicku a nakukla na net, no vzdy ked sem nakuknem, tak uz nic ine nestihnem, tak malokedy zapinam PC. Uz mi to ide na nervy. Inak oni ked su hore, tak u nas nejake pozeranie TV alebo sedenie pri PC nehrozi ani ja ani MM.

No nic. Musim uz ist k nim, uz tam robia zle. tak pa.

zabka0609
2. nov 2009

Ahojte kocky.
tak u nas je to s Aj tak,ze ucim deti len nejake slovicka take tie zakladne,ako sa pozdravit,podakovat,ale rozpravaju vylucne po slovensky,ale na druhej strane im napr vobec nevadi ak pozeraju nejaku rozpravku po angl.Ale kedze sa stahujeme do Angl koncom mesiaca a planujeme tam zit tak si myslim,ze tam sa naucia. 😉 este som chcela jednu vec,nase napr zboznuju angl pesnicky ,pustam im toto :

http://www2.five.tv/programmes/milkshake/musicbox/

lenka my sme na tom s rozpravanim podobne 😉

adrol klobuk dole,sikovne su dievcatka,len tak dalej 😉

mima ako si dopadla u lekara?verim,ze je vsetko ok

kiwuska
2. nov 2009

baby citali ste tu diskusiu kojeni koureni? tam si tie baby normalne nadavaju do krav..... aka som rada ze som v dvojickove🙂

adrolka
2. nov 2009

dENISKE VšETKO NAJLEPšIEEEEE 😵
Katullka, nebooj, ja mám tiež už len jeden nerv 😀 pluss k tomu teraz aj toto počasie, cez leto sa dalo byť vonku aj celý deň, teraz si neviem predstaviť, aké aktivity vymyslieť aby sme to dotiahli do zdarného konca do večera 😉
Detský park zavretý...materské centrum máme v budove s výťahom, kde sa s kočíkom nevtrepem a je to na 3.posxodí, takže pre mňa nula bodov... axjáááj.
žabka, to je super, vy sa sťahujete do UK? WOW!!! no to si píš, že sa ti tam deti veľmi rýchlo naučia jazyk.. moja kamoška sa tam presťahovala po rozvode s malou, šupla ju tam do škôlky, malá jej už spíkuje jedna báseň, krásna výslovnosť, rozmýšla v angličtine...
veru, takéto malé detičky majú ešte mozog ako špongia, nasávajú, veď len za svoj prvý rok sa koľko toho naučia, je to fantastické sledovať...
Amirka mi dnes pri obede ukazuje posunkovo, že "more eat" 😵, ona opakuje po Tare, učí sa od nej, už sa nám konečne aj ona rozhýbe...

zabka0609
2. nov 2009

adrolka ano stahujeme sa tam ,kedze MM je tam a ma tam aj pracu a je tam aj moja mamka.ja som tam bola s MM 3 roky a teraz som 3 mesiace sama s dvojkami bez akejkolvek pomoci tak sme usudili,ze bude lepsie ked my pojdeme tam ako keby prisiel MM tu a bol bez prace.kedze to prostredie a to mesto poznam tak viem do coho idem.trosku sa bojim ako to dvojky zvladnu,ale snad to bude ok.to s Amirkou ma tesi,neboj bude ok. 😉

grmitko
autor
2. nov 2009

zabka, tak to je super, ze sa stahujete, dvojky si zvyknu to sa neboj, deti sa vedia velmi rychlo prisposobit 🙂 🙂

nasi dnes cez obed zase nespali, tak to uz aj tak vyzera, su nervozni, unavneni, biju sa, idem ich obliect a nalozit do auta a konecne na nakup, chystam sa uz od rana, ale nejako sa mi nedari vypadnut z domu 😒 len este musim pockat, kym skonci Nemo 😀 😀 😝