Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

yasmina
2. jún 2009

fro aj ja dodatocne vsetko vsetko naj naj naj

elenita
2. jún 2009

No tak nikto nam nedoda sily a trpezlivosti ohladom toho chodenia 😅 nevadi 😅 idem uz spat (teda este umyjem dlazku 😀 ) a vsetkym prajem dobru noc.
froschka, dodatocne vsetko naj ku krasnym 2 rockom.

yasmina
2. jún 2009

kili no ty mas doma sikulky lebo aj ked spadnu neplackaju...aj vystrajat vedia poriadne a urazov mate malo...slalom v malom byte 🙂sikulky su 😉

yasmina
2. jún 2009

ele ja ti dodam...na vsetko maju cas...a kedy zacnu vtedy zacnu...netreba ich tahat ani za rocky vodit ked budu vediet ze je spravny cas budu chodit...u nas zacali obaja ked mali jeden rok...Miloska sme vodili za rucky on s nasou pomocou vedel chodit za rucky od 9 mesiacov/je taka pevnejsia konstrukcia/ ale potom chodil po spickach...tak som si povedala ze Maximka nebudem vodit ani ho drzat a ten sa pustil sam ked mal rok a 10 dni a krasne dostupoval...takze do nicoho malickych nesil oni sa rozbuhnu neboj 😉

kili
2. jún 2009

yas, to áno, sú neskutočne odolní, to sa aj ľudia vonku divia 🙂 spadnú na štrk a nič, len sa zodvihnú a idú ďalej.
A A. je jak malý tank, minule prešiel niekoľko metrový úsek tých brvien zavesených na reťaziach a to tam aj späť. najprv mu to nešlo, bál sa toho, ale jeho fakt apsolútne nič nezastaví a ideee.

diddi
2. jún 2009

Mia mi zacala hovorit "maminka"...tatovi hovori "tatika" 😀 😵

womenne
3. jún 2009

Dobre ranko my sme dnes potiahli so spanim aj sme zaspali odchod autobusu do Haviřova tak som volala že pridem poobede alebo v piatok ak bude pršat.Sebko vstal pred chvilou a myo 8.15.dnes nam nevadilo ani slabe vrtanie a buchanie mly su už nevyspaty 2tyždne chudatka moje.

diddi Sebko hovori :Tatinku,maminka,Nikolasko povie len Maminka a tata 😵

kili tak to maš dobre su vytrenovany aj my sme to takmaly je lepšie ked je dieta odolne voči padom a ie čo ho čaka,proste dieta sa musi nauči čo smie a čo nesmie,sa vlastne naučikde nanho čiha nebezpečenstvo.

elenita moji začali presne v roku Sebko o mesiac skor takže v 11mesiacoch.Nikolasko sa naučil tak že odchadzal manžel na aute z dvora amy sme stali za nim a Niko chcel ist s autom tak saza nim rozbehol my všetci v šoku apreštasny lebosa predtymsa bal pustit. 😉 neboj ono to pride

Felon ja som ohradku nemala takže poradit neviem aj tak v postielke necchelibyt len na zemi s kopec hračkami.take pre nas by to bolozbytočne.

baby poradtemi niečo z kuracich prs už vobec neviem čo mam varit čo vy robite malym z KPrs??????

lumah
3. jún 2009

Ahojte maminy!
Dlho som tu nebola, ale kedže ma tu stále "niekto" špízuje a potom rýpe, vačšinou len nakuknem.
elenitka nič si z toho nerob, moj Dado začal chodiť v 8 mesiaci a Filipko nič, dokina nás poslala neurologičke, lebo sa jej to nepáčilo a tá nám povedala, že je úplne v poriadku a že normálne deti začínajú chodiť až okolo 1 roku, vraj Dado sa poponáhľal. Takže tvoje detičky sú úplne v pohode, poznám detičky, ktoré začali až v 13. mesiaci.
Ja to s hračkami riešim tak, že postupne ako predávam vecičky po deťoch pridávam do balíčkov aj hračky, samozrjeme tie veľké-kolotoč nad postieľku, hrazdičku atď som predala. Tak ich nie je až tak veĺa a pritom spravím niekomu aj radosť. Ale čo sa týka upratovania, to je hruuuza aj u nás, tým že krpci lozia po zemi, musím niekšedy aj trikrát denne pozametať alebo zotrieť podlahu.
Inak s upratovaním hračiek je to u nás tak, že keď ich dám spať-myslím cez deň, hračky nahádžem do koša a v ohrádke im nejaké rozložím tak, aby ich zaujali, takže keď mám robotu a musím ich dať do ohrádky, nehučia, lebo ich zaujmú. Momentálne majú najradšej formičky, z ktorých sa dá postaviť veža, alebo sa dajú poskladať do seba. Tú vežu staviame spolu a nevedia sa dočkať - hlavne Dado, kedy ju zhodí. 🙂

womenne
3. jún 2009

moja byvala profesorka angliština mi hovorila že jej dcerka zčala chodt až v 15mesiacoch.každe dieta je ine,ma iny vovoj a je to vidno pri dvojičkach.
lumi akože rype?kvoli čomu???už to tu veru nieje čo byvalo,mam dost ked čitam ako sa porovnavaju češky so slovenkami,až teraz mam možnost to porovnat ja.ale radšej nepišem 😉

elenita
3. jún 2009

Wau, tak to su Vase deticky ozaj sikovne, ked zacali takto skoro chodit........ 😕 lumi, ze v 8 mesiacoch? To pocujem 1.krat, ze py deticky tak skoro chodili 😅 ale je to super, gratulujem 🙂

womenne
3. jún 2009

jejda že anglištiny bože sorry 🙄

elenita niektore tak skoro začinaju ale to je skor rarita.neboj oni sa pustia ja som bola taka ista aj som stale porovnavam,ale ked na to stale mysliš tak to aj dlhšie trva. 😉

silvia.s
3. jún 2009

ahojte dievčata ako sa mate dlho som tu nebola .skor by som povedala že nemam niekedy času pri tych mojich deťoch. Chcela som Vás hlavne pozdraviť a popozerat fotečky ake su veľke vaše deťurence. krasa jak to rastie .

lumah
3. jún 2009

elenita, moja dcera ešte nemala 8 a už stála a v 9. mesiacoch už dokonca sama chodila, Davidko začal chodiť držiac sa za ruky v 8. mesiacoch, dnes sa už 2x uplne pustil a pekne stál sám. Ale to ti vravím, že je príliš skoro, normálne je , ked začnú okolo roka. Dokonca som si spomenula, že keď sme chodili plávať-malí mali pol roka a bolo tam o týždeň staršie dievčatko a to už stálo!!! Tak to keby som nevidela, tak neuverím-normálne ju posadila mamina do ohrádky, kým sa prezliekala a tá malá sa sama postavila!! 😀

womenne
3. jún 2009

lumi tak to su fakt rarity 😉
ja sa chystam za chvilu do solarka,sme sa boli s malymi byciklovat a len tak ak sme došli domov a začalo pršat.už ma to počasie unavuje.
ako je na svk???na vke hlasia ako neviete?v sobotu ideme na oslavu chcem si dat šaty hurra konečne.

yasmina
3. jún 2009

wom. aj ja okupujem solarko 🙂ako sa mate ja sa postupne balim, pisem harmonogram / knihu pre babky co sa papa kedy a ako oblieka prebaluje chodi von atd atd...

helka1
3. jún 2009

Ahojky,
yas uz mas cestovnu horucku ? 🙂
U nas by sice az taka kosa nebola keby strasne nefukalo ☹
Froschka dodatocne zabkam vsetko naj do dalsieho nadherneho rocika !!!

yasmina
3. jún 2009

helka skor nervovu horucku...

froschka
3. jún 2009

ahojte

dakujem za gratulacie 😵
pridala som aj foto izbicky ako teraz spavaju deticky, su ako anjeliky takto v jednej "velkej posteli" 😵
dnes sme boli na navsteve u sestry tak hodim aj odtial new foto 🙂

zinuska
3. jún 2009

fro aj ja gratulujem zabkam k 2 rockom.. uz su to velke slecny.. boze fakt to leti,sak tot som sa k vam sem tam priplietla ako tehulka a vy ste mali vsetky este miminka a teraz uz mate vsetky skoro skolkarov 😀

Lumi pozdravujem ta! uz som ti chcela volat,ze co je s tebou! Daduso je sikulko!! nasa Mia uz skusa s choditkom,co sa tlaci pred sebou chodit,ide jej to a strasne sa jej to paci a nesmiem ju vobec drzat,to sa jeduje,chce ist sama,ale ona ho netlaci tak ako sa ma,ale naopak,postavi sa zpredu choditka a tak ho tlaci 😀 a Alex ten sa este ani postavit nevie 😒 ale uz skusa.. zato on ma uz 4 zubky a Miusa len dva. no idu obom,lebo kakame a kakaaaame. a to az za usi 😀 😀 😝

baby vcera ma oslovila jedna pani z reklamnej agenturi,ze hladaju dvojicky na reklamu Pampers. juuj,tak som sa potesila,ze tam budu moje deturence,no dnes mi povedala,ze hladaju hlavne jednovajecne kvoli tomu,ze s takymito malymi detmi je tazka praca a tak ak by jedno nespolupracovalo,pouzili by to druhe a pri jednovajecnych si nikto nevsimne,ze je to to iste.. no ale povedala,ze nech poslem fotky dvojiciek a ze rozhodne produkcia,vraj este to nieje stratene,ze ak sa im zapacia moje,tak nas zavolaju.. ale tomu nedavam sancu.. no skoda,som sa potesila,ze budu moje dvojky "celebritky" 😀 😀 😀

yas,v piatok budem na vas straaaasne mysliet,prosim davajte si pozor na seba!

tak Maximko ide uz len posledne dva dni do skolky a mam ho doma az do septembra. tak mi drzte palce,nech to dako zvladnem 😝 On totizto nerad kocikuje dvojky,takze vytiahnut ho na ritualnu prechadzku rano s detmik,to bude kriz.. a ked budem uspavat deti cez obed,tak isto bude prave nieco strasne potrebovat a tak.. no a netusim kedy budem varit, lebo budem musiet varit dvojkam zvlast a Maxovi zvlast.. a upratovat asi ani nebudem 😀 🙄
no idem hajat.tak papa zajtra.

zinuska
3. jún 2009

ozaj este som sa chcela spytat,myslite,ze mojmu Alexovi nieco chyba? lebo jeho celodenna snaha je dostat sa k crepniku a jest hlinu 🙄 dava si do pusi hrste hliny.. snazim sa to ustrazit,ale niekedy je to sekunda a je tam a ma to az v plienke 😝 je to len zabava,alebo mu chyba nejaky vitamin?? 😕

nana77
4. jún 2009

ahojky!!!!
LENKA!!!! tebe aj tvojej malej princeznicke zelame vsetko najlepsie k meninam 😵 😵 !!!

elenita, moji chalani tiez este nechodia...a to maju cez rok. okolo nabytku to hej, to vedia aj utekat a tiez s tym tlaciacim choditkom, ale sami vobec nie. teraz sa stalo par krat ondrejkovi, ze spravil dva kroky a capol na zadok 🙂 . a tiez sa im podari, ze stoja bez drzania sa. inak, chodit za ruky mi obidvaja odmietaju a ked som to hovorila nasej dr., povedala to iste, co pisala yas - vraj toa ani nie je dobre... a ja si hovorim, ze setria maminke chrbat, poklady moje 😵

yasmi, no blizi sa ti let za velku mlaku... fuuu, tie nervy si viem predstavit.. ale neboj, ubehne to, ze nebudes chapat a babky sa o malych isto dobre postaraju. a ty si trocha oddychnes a opat kuknes svet 😉 . ale ked sa budes mat moznost pripjit na net, daj nam sem aspon info, ze ste ok, jo?!!!

zinuska, budes to mat vesele...ale ty to zmaknes, co je to pre teba tri deti???? malina 😉 😀 !!! a s tou hlinou, to tusim naozaj znamena, ze dietatu nieco chyba...ale neviem co 😅 . lalu to sem raz pisala, ona bude vediet. inak, na tu reklamu na pamapers nam sem ta pani aj pisala a mne aj do ip, tak myslim, ze to asi vsetkym. ale moje dvojicky su take rozdielne, ze keby som tam s nimi dosla, ani by mi neverili, ze su dvojicky 😀 . by si mysleli, ze som sialena matka, ktora niekomu ukradla dieta, aby mohol jej "jedinacik" byt v reklame 😀 😀 😀

lenkamt
4. jún 2009

dobré ránko 🙂

Nanuška ďakujeme 🙂

naše začali chodiť v 13m - štýlom ako Očka 🙂 tiež som rada že nás ruky obišli, a nakoniec ževraj vodenie za ruky je škodlivejšie ako chodítka 😒

Zinu - neboj zvládneš, a nakoniec dvojičky sú už veľké tak môžeš variť rovnaké jedlo všetkým trom, akurát že dvojičkám tak nedochutíš 😉

Žabiatkam dodatočne všetko naj - krásne sú princezničky a izbička vyzerá super 😵

nana77
4. jún 2009

jaaaj, este som aj ja chcela dodatocne mendy a a heidi zablahozelat k dvom rockom!!! su krasne a uuuplne rovnake mi pripadaju 🙂 🙂

a taktiez som chcela odpovedat felon: takze, v prvom rade ahojky felon, rada ta tu vidim, dufam, ze aj castejsie prides!!! a co sa tyka ohradky, my mame taku sietkovu pre dvojicky a uprimne - boli v nej len 2x. raz, ked boli uuuplne babatka a raz ked boli uz vacsi a nepacilo sa im tam ani raz a voooobec!!!! takze som celkom rada, ze ohradka nie je nasa (mame ju pozicanu od kamosky) a ze sme za nu nevyhodili kopec penazi, kedze v nej nechcu byt... tolko nasa skusenost 😉

lenusik, ahoooj!!! 🙂

lenkamt
4. jún 2009

Nanušik čau 😵 😵 😵

ani my sme ohrádku nemali, jeden čas sme mali nafúkaný bazén a v tom sa hrali 😉

aj mne sa zdajú žabky úplne rovnaké, nás by napr ani do tej reklamy nezobrali, lebo by bolo očividné že v niektorých záberoch je tučnejšie dieťa 😀

rosarita20
4. jún 2009

Dobre ranko,
Lenkam vseeetko najlepsie k meninam, hlavne vela zdravicka 😉 😉

Fro, no male zabky su rozkosne 😵 😵 , povodne som chcela napisat, ze na zjedenie, ale to by mohlo vyzniet kadejako 😀 😀 😀 Dodatocne vsetko najlepsie k narodeninam.

Ked riesite chodenie, nasi zacali v 12 a 13 mesiacoch. Ta pauza bola super, ze kym sa zdokonalil uplne v chodeni jeden, venovala som sa jemu a potom teo uz behal uplne suverenne, a mohla som davat pozor na oliho.

Akurat pocuvam, ze toho chlapceka co bol nakazeny prasacou chripkou pustili domov 🙂 🙂

No a este jedna situacia z rana... kramy plus rozliaty caj plus dalsie prkotiny mi robili mrzutu naladicku, tak ked prisiel za mnou T, ze chce nieco z kuchynskej linky, tak som nanho chudacika vybafla: taku kravinu ti nedam (otvarac na vinove flase) a on, "maminka, kavinu posim, mami, kavinu ceeeem, mamiiiii, daaaj kavinuuuuuuu" 😀 😀 😀 😀 😀 No som pustila taky rehot, a hned bol den krajsi. (som zvedava, ci si to zapamatal, uvidime pri nejakej navsteve 😀 )

nana77
4. jún 2009

ros, super rano 😀 😀 😀 !!!

baby, kuknite toto, akoze fuuuuu, uuufffff, wauuuuu.....no nemam slov:

http://www.facebook.com/video/video.php?v=10670...

zinuska
4. jún 2009

ajojte!

Lenockam vsetko naj naj naj k meninkam!! 😵

Nanus,viem,ze pisala vsetkym dvoj a trojmaminam,ktorych sa to tyka.. ale tak ja som bola z ´toho taka nadchnuta,ved to isto chapes,kazda mamina by sa rada pochvalila,ake krasne deturence ma,no nie? 😉

inak Nanus,nezda sa ti,akoby bol moj alex treti bracho OOciek?? mne pripadaju taki podobni.. to ale asi bude tym,ze maju podobnych tatinov 😉 😀

Inak nechapem,co moze Alexovi chybat,on zje vsetko a vzdy,to skor u Miusky by som to chapala,ta ovocie uplne odmieta a aj ostatneho zje pomenej.. 😒

a ja mam sietovu ohradku pre jedno mimi po sestre,ale tiez som rada,ze sme nekupovali velku pre dvojicky,lebo nasi teda spolu v malo priestore nemozu byt,sialene sa biju 😠 ale my ju teda dost vyuzivame vzdy pre jedneho,nasi tam chcu byt. je to indivindi,tazko sa radi. jednemu to moze vyhovovat,inemu nie..

zinuska
4. jún 2009

waaaaaauuuuuuu, nanus, tie deti boli perfektne a tie uzasnute vyrazy porotcov 😀

zinuska
4. jún 2009

baby zacina ma chytat panika preddovolenkova.. 🙄 neviem ako mam zbalit vsetko potrebne pre dvojky. oni totizto nemaju narok na kufre.. a potrebuju toho tolko a hlavne neviem ako ich tam prestravujem,lebo brat prikrmy na 14 dni pre dvojky,to by bola riadna nadvaha.. 😝 myslite,ze na Kanarskych bude v obchodoch nejaka znacka dojcenskej stravy?? sak aj tam maju mimina,tak snad ano..

lenkamt
4. jún 2009

baby dík 😵

Zinu - skús v tejto téme: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ja neberiem ani stravu ani plienky, kúpim v turecku, deťom beriem len bodyčká, kraťasy a 2xobuv, beriem veľa liekov 😅 a pár hračiek 😉 nám asi len po jednom tričku, tak snáď sa zbalíme 😀