Dvojičky a škôlka

zuzana110
5. okt 2015

Maminky nechavate obidve detičky doma,ak potrebujete ist k doktorovi iba s jednym....my sme len začali chodit v septembri do školky,tak si len zvykame ale su na seba velmi viazany a nechcu ist jeden bez druheho....neviem ci robim spravne....

teada
5. okt 2015

@zuzana110 a kolko maju rokov?take vacsie dieta to uz dokaze pochopit...inak ja by som ich nechala spolu..spolu to vsetko lahsie zvladnu

meusicka
5. okt 2015

ahoj, nase su tiez stale spolu. ale ked bol ajedna chora a druha nie, tak sme k dr. sli lne s tou co bola chora. i ked je pravda ze druha stala v okne a vyzerala svoju sestru. ked boli chore, alebo len ked jedna, tak som obe nechala doma a do jasli nesla ani jedna. jednak som nemala ako poriesit, kedze som na ne sama a tak by som musela vlacit aj chore so sebou aby som zaniesla zdrave a potom by tam aj tak nechceli ostat jedna bez druhej.
do skolky som dala tiez obe, zial moje su okrem seba naviazane aj na mna a tak kedze bol plac cca 2-3 hod. po tom co tam ostali, tak mi ich riaditelka zo skolky pekne psychoterorom na moju osobu vypinkala. 😢 takze su teraz obe doma a sklamane.

zuzana110
autor
5. okt 2015

@teada maju 4 roky,ešte dievča by ako tak islo same ale chlapec je na nu nenormalne naviazany a v školke je stale pri nej....nevie sa zapojit tak do kolektivu ako ona.....

teada
5. okt 2015

@meusicka a to co je za riaditelku??to sa este nestretla s detmi, co tazsie zvaldaju adaptacny proces??...to akoze vsetky deti maju do skolky od zaciatku nabehnut s usmevom na tvari??

meusicka
5. okt 2015

@teada zrejme tak si to ona predstavuje.... ja som to psycho zial uz nezniesla, moje dti nastupilio do skolky 15.sept. a po 9 dnoch v skolke sa to vsetko zacalo na mna valit.... riesila nezrelost deti a ze je to na ne vela.... pritom budu mat cochvila 4 roky. zial aj take tavy su a dokonca pracuju v skolke.... budem to rieist s mestom, len neviem co poriesim 😒 som z toho nestvastna, inac by som to tu asi ani nerozpisovala

zuzana110
autor
5. okt 2015

@meusicka tak to je škoda,že ostali doma....mala mi neplače,ona bude všade len nie doma,ale maly je trošku plačko ale len kym neodidem...

meusicka
5. okt 2015

@zuzana110 moje naopak ked som ich nechala v skolke, neplakali, plac zacinal stale az neskor, zrejem ich nevedeli zabavit, viem ze tu je aj jazykova barieira, zijem v zahranici, ale tu jazykovu barieru maju aj ine deti, len nechapem preco prave moje dve jej tam vadili.

zuzana110
autor
5. okt 2015

@zuzana110 nam bolo povedane na rodičovskom,že pokial dieta neodmieta stravu a wc,tak nieje problem...to,že si poplače patri k tomu...ved je predsa odtrhnute od matky a v novom cudzom svete....moj nazor

teada
5. okt 2015

@zuzana110 ja by som ho urcite netrapila..ja mam rozdiel rok a pol medzi synom a dcerou a veru aj k Dr chcu ist spolu, tak jeden caka na vonku s ocinom a druhy sa vysetruje..inak ked bola teraz dcerka chora, tak ju som nechala doma a syn siel do skolky, ale bolo na nom vidiet, ze kedy uz pojde aj sestricka a ze kde je a co robi, tak som potom nechala aj jeho dva dni doma a dnes opat vykrocili do skolky...ja na tvojom mieste by som oboch nechala doma, aspon teda nie vkuse cely tyzden, ale par dni, aby neziarlili na seba a aby to maly skolkar lahsie zvladal

meusicka
5. okt 2015

@zuzana110 stravu si nosili z doma a na WC sli same, no jo, nic nenarobim, idme ich budit, bo musim po velku slecnu do skoly. pekny den prajem 🙂

zuzana110
autor
5. okt 2015

@zuzana110 tiež mam kamošku čo odišla do Rakuska a maly jej tam začal chodit do školky a nevedel ani ceknut a plakaval....ale prešlo to...zapojil sa...

teada
5. okt 2015

@meusicka tak ja riesim tiez adaptacny problem hlavne dcerky, mam 100 chuti si ju nechat doma a viac ju do skolky nedat, teda az od bud.roka..ma 3,4 roka a ona mi doma place ako tam nechce ist, az ju natahuje, napina , zvracka z toho..inak uz v skolke, bezomna je to lepsie, spontanne sa tam usmieva, zahra, spapa, co maju a domov ide vesela..vzdy rano si poviem, ze stacilo a vzdy ked idem odtial si poviem, ze neviem co dalej, ucitelky ju chvalia, ze je to lepsie, napreduje, a ja ako medzi mlynskymi kamenmi...ale nasa riaditelka a ucitelky skor su toho nazoru, ze to dieta tam nechat, ze dieta si zvykaju dokonca ovela dlhsie a skolku znasajuu ovela tazsie a cojaviem co, ale ja mam stale to ale...

meusicka
7. okt 2015

@teada tak to je fakt blbe ked tak tam nechce ist, a vidis moje, tie zase rano vstanu uz o 6tej, najedia sa obliekame sa a ideme s odrazadlami aby sme to rychlejsie stihali, kedze do 8mej musim odprevadit aj starsiu prvacku. prve 3 dni mi tam plakali ano, ale potom uz nie. az pozdejsie, a predsa nedobre. a nie je to kvoli nam , ale pretoze to nechce riaditelka. 😖

teada
9. okt 2015

@meusicka no ved to, ked nie je jeden problem, vyskytne sa druhy🙂..ale uz je to ovela lepsie u nas, nasa dcerka je taka mala manipulatorka.ale maju skvele ucitelky, ..pytam sa, ci sa tam pyta na zachod, ci sa predsalen nehanbi v cudzom prostredi alebo ako to preziva, ked je uz tam a vraj sa nepyta..ze ona si ide sama, ked potrebuje, sama sa tam napapa, a radsej chodi okolo chlapcov ako dievcat, vidno, ze ma braceka doma🙂

dusika11
1. nov 2015

maju styri a pol..ak je jeden chory ..tak ostava doma ale ten druhy ide do skolky..u nas daky problem nebol pretoze od jeden a pol roka boli v jasliach kde sme...mali aj adptacny proces...
ak je jedne chory tak s avylieci lahsie ak ostane sam lebo aj si polezi pri rozpravkach ak su obe dvojky doma..tak vyvadzaju nahanaju sa a chore dvojca sa nie a nie vyliecit