Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
7. dec 2010

@adra22 chichi 🙂 vidis, asi to tak malo byt, aby sa buduci tatino pripravil na novu zivotnu ulohu.🙂) Som rada, ze citim medzi Tvojimi riadkami pohodu, tym veci len napomahas. Si prava buduca mamina!

matelko1
7. dec 2010

@janette77 vidim,ze sa tu bavite o postielkach.tak my sme od zaciatku mali 2 postielky a aj ked som dosla z nemocnice,tak babatka som ulozila kazde do svojej postielky a tak si aj zvykli.jedine cez den som ich davala spolu do postielky a pod okno na slniecko,mali zltacku aby im slniecko vytahalo.vo february sice toho slniecka bolo pomenej,ale aj tak ....

@janette77 aj ja som pribrala 18kg za cele tehu a tiez som mala jedneho niekde dole ulozeneho,tlacil mi na mocovy mechur a casto som chodila na wc.
dala som chlapcov do postielok,ale este tam pocut ako sa rozpravaju a dnes su uplakani,ale strasne...alexovi sa dalsi zubok prerezava,tak sa ani necudujem,ze im jest nechuti,lebo dnes ani jeden nepapal.

matelko1
7. dec 2010

@adra22 neboj,ale aspon sa nauci.ani moj nevedel ani pracku,ani mycku zapnut.vzdy mi telefonoval aky ma dat program atd.ty sa ako drzis,zatial nevies nic nove,ze kedy ta pustia a ci ta vobec pustia....

janette77
7. dec 2010

@matelko1 ano, uz aj my sme rozhodnuti pre dve postielky. Takze sme na tom s vahou a jednym babanom boli podobne. Ja vsak este urcite priberiem, asi tazko sa mi teraz ku koncu tehu vaha stabilizuje (hlavne v case mikulasov a vianoc, ze?! 🙂) Uz ani neviem, kolkym coko figurkam som odhryzla hlavu. 🙂)))
Gratulujem k novemu zubku a...je mile, ze su chalani uz teraz sudrzni. Precituju sa navzajom, no nie je to uzasne?? 🙂

zuzbel1
7. dec 2010

@janette77 Zdobit prenicky neviem ani ja, su to moje prve pokusy, zdaleka sa da na to pozerat, ked to bude visiet na stromceku 🙂
Pekne si to napisala o tom brusku 🙂 Minule som si kupovala nocnu koselu do porodnice, taku na kojenie velkost M a manzel sa ma pytal, ci sa do toho vojdem ... hovorim mu, ale ved brusko uz potom nebudem mat a on ze ahaaa 🙂 uz sme si tiez na to brusko zvykli 🙂 Tiez sa citim ako tucniacik, zapnut cizmy, navliest ponozky mi robi uz riadny problem, asi ma potom bude obliekat manzel. Pribrala som 12 kg a toho jedla dam teda dost do seba, mam hroznu potrebu pit stale mlieko, tak u mna je tak 1l na jeden den, vecer to vsak s jedlom neprehanam a snazim sa v neskorsich hodinach jest len ovocie, potom mam blbe sny aj tak. Mandarinky musia byt 🙂 aj ked citrusy by sa vraj nemali. Obvod bruska mam 107 cm. 😉
Na tie kontrakcie by nam tu mohli baby nieco napisat nech vieme co mame cakat...
@adra22 super, ze sa tak drzite, babatkam je brusku dobre 🙂 , tak sa drzte. Manzel nec hsa uci, pomoc budes potrebovat ... 🙂

matelko1
7. dec 2010

@janette77 je to uzasne,ony spolu sucitia,su zlati,boze ako ich lubkam 🙂 ..to je moje vsetko 🙂
uz zaspali,tak si idem urobit kafe,ze v klude vypijem.niesom kavickarka,ale 1-2 do dna vypijem a niekedy nestihnem ani jednu 😀 ..mm mi doniesol mast na ten jacmen,tak si potieram.

matelko1
7. dec 2010

chlapci dostali dnes este oneskoreneho mikulaska od mojej mamy,...nenapadne som im dala na zem ku balkonovymdveram,tak potichucky sa priblizili a tak kukali do tych sackov,no taki boli podareni ako to vytahovali.jasne hracka,piskotky,banany,jablcka tam mali

janette77
7. dec 2010

@zuzbel1 ...to sa mi paci, pernicky na stromceku, my tiez preferujeme take natural zdobenicka, u nas ficia aj slamenne ozdoby, zatial sa nam taky styl paci (ale kombinujeme s klasikou, mavame cerveno-slamenne zdobenie). Si ma rozosmiala s tou kojeneckou kosielkou vs bruskom, aj ja mam nachystanu "M" a ze jeeej, ako mi sadla, len ci mi nebude plantat po porode, lebo az pri Tvojich riadkoch som si uvedomila, ze ved uz potom brusko nebudeeee!!!🙂)) Sranda ako nam to brusko prischlo, vsak? 🙂
No mna uz manzel dlhsie obuva do ponoziek a topanok (a ked som doma sama, tak si to poriadne, ale pooooriadne odfunim a casto mi ani nevyjde prvy pokus.🙂). A teraz sa zasmejes, este do poslednej poradne som si brala cizmy do tasky (lebo ved vonku je uz zima), no k dokymu som prisla v lodickach, lebo si nechcem u neho robit trapasy s obuvanim, vyzuvanim ciziem a tym vzdychanim hrocha.🙂) Lenze teraz, ked je uz sneh, lodicky su nemyslitelne a tak idem prvy raz do poardne v cizmach. Potom napisem, ako som to zvladla, ci nebudem nutena lekara poprosit o pomoc.🙂)))))))))))) Mlieko a citrusy - to mozem aj ja. Akurat pri mlieku som casovo obmedzena, lebo jem 3krat denne magnezium a vtedy by sa mlieko nemalo 2hodky pred a 2 po (no nejako extra si na to pozor nedavam, priznavam) a pomarance a mandosky mi tiez chutia na kvanta. Akurat Julka ma v jednom prispevku vystrasila, ze by sa to nemalo prehanat. Som sa az zlakla, lebo ja to beriem na kila. Veru, maminy, popiste nam nieco o prvych kontrakciach, pripadne tzv. poslickoch... Nech sa vieme zorientovat a pripravit. DAKUJEME.🙂

janette77
7. dec 2010

@matelko1 Ty tak krasne pises o pokladikoch, radost citat! Dobru chut ku kave, vychutnaj si ju (ja teraz pijem len Caro, pripadne bez kofeinu, ktorej zvyknem hovorievat "nealko"🙂). A hlavne nech Ti pomoze ta mast. A co kasel? Uz si dlhsie nespominala, tak dufam, ze je pase...

matelko1
7. dec 2010

@janette77 veru takto rozpravam,ked to su nase vytuzene deticky po 7 rokoch a nebyt CAR,tak neviem,neviem ci by sa nam podarilo.aj ty budes takto rozpravat 🙂
ja som tiez v tehu caro a bezkofein.kavu pila.mne obycjna,vlastne my robime presso doma a ked som bola tehu,tak ani vonu som nemohla citit.
kafe som vypila,sladke ku nej zjedla 🙂 a o chvilku sa aj chlapci zobudia,tak sa hrat budeme,vlastne saliet 🙂
kasel este mam,ale uz je omnoho lepsie,uz len sem-tam...na mna sa tolko po porode nalepilo vsetko,ale to je oslabeny org.
po porode som musela chodit na rehabilit.lebo ako sa maternica stahovala,tak mi nerv zacvakla a nemohla som chodit,potom nizky cukor,este som nebola na kontrolnej krvy,fuj hanba,ale uz pojdem tento tyzden.
a inac co si myslis,ze sme si adv.veniec druhu sviecocku zapalili?...nie aj to je hanba....stale je veniec v skrini 😀

adra22
7. dec 2010

@matelko1 Nové neviem nič tento týždeň ma maju pozerať aj robiť sono tak budem mudrejšia domov ma už nepustia to mi povedal ešte pri príjme tak uvidíme čo bude ale ja už som zmierená s tým že tu budem až do pôrodu minimálne ešte 9 týždňov. Jej ale vám závidím tie vianočné prípravy ja to budem mať tento rok bez roboty 🙂 koláče prídu za mnou samé 🙂 🙂 @janette77 dík si zlatá 🙂

janette77
7. dec 2010

@matelko1 viem, co su to vytuzene deticky a to vy ste sa trapili este o dva roky dlhsie. Presli sme si tym aj my a tento dar si naozaj neskutocne vazime. Tiez sa zvyknem pozastavit nad tym, ze nebyt vedcov a odbornikov, mozno by mi nikdy nebolo sudene zazit materstvo na vlastnej kozi. Mne kava neprekazala ani v pociatkoch tehu, kofeinku som vylucila len kvoli babatkam, aj ked viem, ze sa moze pit v obmedzenom mnozstve. Ale Caro som dostala v ramci toho kufrika so vzorkami (urcite si aj Ty dostala, ked Ti davali tehu knizku) a zamilovala som si ten napoj.
Tak si striehni zdravicko a nepodcenuj kontroly, aby si nieco nezanedbala. Ktovie, ako budem ja na tom po porode...
Adventny vencek este v skrini? 🙂)))))))))))))) A daleko? Vytahuuuuuj!!!🙂)

zuzbel1
7. dec 2010

@janette77 vyzdobu budeme mat tiez taku natural aj slamene ozdoby, mne sa to tiez tak lubi.
S tymi cizmami si to mala dobre premyslene 😉 Teraz ta bude vyzuvat sestricka 😀 Mne zas pride divne, ked mi sestricka povie,ze sa mam pripravit, tak si dam dole pancusky a atd. naspat obujem cizmy, ved nebudem chodit bosa... ale divny pocit v cizmach a nohy, podvozok holy😉

janette77
7. dec 2010

@zuzbel1 ale v cizmach nie hadam aj na kozu, ci????

lucia.kl
7. dec 2010

@janette77
@matelko1 tak o vytúžených detičkách aj ja niečo viem, a vždy sa zamýšlam nad tým, že čo by bolo keby som mala len jednu, ani si to neviem predstaviť, že ktorá by to bola, a hlavne asi by mi bolo smutono len s jenou 🙂 to sú naše najväčšie poklady na svete.

@janette77 o brušku viem tiež svoje, také to bolo zvláštne sa po pôrode postaviť bez neho, na všetko som zrazu dočiahla 😀 ale ja ho mám doma zvečnené na stene, som si kúpila v predeti taký srandašák na vytvorenie sadrového odliatku, tak mám pamiatku, aj na to aké som mala velké prsia, aspoň tých 9 mesiacov 😀 ☹

no a celkovo som pribrala 19kg ale aj keby to bolo viac, tak ma to vôbec netrápi, pri dvoch deťoch to išlo rýchlo dole.

a poslíčkou opísať neviem, mne ako prvé odtiekla plodová voda, kontrakcie prišli až 4 hodiny po tom a bolo to ako menštruačné bolesti v nárazoch - bolelo podbruško...

lucia.kl
7. dec 2010

@zuzbel1 my sme mali u našeho gyn. v kabinke kde sme sa pripravovali aj papuče pripravené a pre baby čo chodili v nohaviciach tam boli akoby zástery...

zuzbel1
7. dec 2010

@janette77 na kozu v cizmach to som sa este este pytala na to dr. ci naozaj, on ze ano, ze sa nemusim vyzuvat ... to je co ? 😀

zuzbel1
7. dec 2010

@lucia.kl tak to ste mali luxus, nas prosila sestricka na zaciatku aby sme si to tak zariadili aby sme chodili v sukniach na vysetrenie, o zasterach a papuciach mozeme snivat....

janette77
7. dec 2010

@lucia.kl fiha, sadrovy odliatok? ...sa mi ten napad celkom paci. My aspon na fotaku a kamerke zachytavame stupne tehu. Na vacsie prsia ja nemam stastie ani pocas tehu, asi zabudli.🙂))))))))))))))))))))))))) A to som sa tesila, aka ja budem sexica. 🙂))
No, ja som odchovana na nehoraznych menstruaciach (prvu som dostala uz v 10. rokoch!!!) - silne krvacanie, studeny pot, odpadavanie, hnacky, vracanie a bolesti neopisatelne. Raz ma dokonca brala zachranka z roboty, inokedy ma doviezli na pohotovost, alebo som skratka musela ostat doma s dozorom. Raz mi na pohotovosti lekar povedal, ze tieto moje trable maju jednu vyhodu. Vraj su moje bolesti takmer porodneho charakteru, takze porod bude pre mna malina. No, poviem vam az ked zazijem.🙂
A jednu nevyhodu to ma, ak nahodou budem mat dcerku, priebeh je na beton dedicny. Ja to mam po mamine a zial, toto sa dedi. Dufam, ze po porode sa mi polepsi v tomto zmysle (ale uz par rockov je to vyrazne lepsie), no odzila som si svoje.

janette77
7. dec 2010

@zuzbel1 odpadnem!🙂))))))))))))))))

juliagregor
7. dec 2010

moj dr. má pošite sukničky do gumy, samozrejme rôzne rozmery a aj papuče sú... 🙂

janette77
7. dec 2010

@zuzbel1 my sme tak kedysi mali system, ze v sesterni vyzliect, tam obstavat ako za trest od pasa dolu naostro a potom prejst do vysetrovne, no cire zufalstvo. Teraz je to riesene elegantne, tak som rada a nemusim ani v sukni prist.🙂

juliagregor
7. dec 2010

@janette77 to vážne naostro 😀 ty brdo...
moja bývalá dr. mala východ priamo na chodbu v poliklinike, alebo druhé dvere do kabínky a kamoška sa pomýlila a vyšla na chodbu a buchla dverami, bola len v tričku a stála tam polonahá a na dverách gula, musela tam čakať, kým jej zvnutra neotvoria.... 😀

janette77
7. dec 2010

@juliagregor
@lucia.kl no ja mam dost...🙂

janette77
7. dec 2010

@juliagregor 😀 😀 😀 do frasa! Trapas ako delo. Nam sa smeje, co???

janette77
7. dec 2010

Mam taky maly problem, jest mi chuti vsetko, ale zo vsetkeho mi ostane tazko (ani nie od zaludka, ale tak vseo). Jedlo si vychutnam, ale potom si to odskacem, skoro ako v 1. trimestri (...lebo v druhom som taketo nieco necitila). A najhorsie som na tom so sladkym, zgustnem si, ale po nom mi ostane zle. Nic dramaticke, ale ani prijemne. Manzelik sa mi prave vratil z prace, bol aj na nakupe a zase rozmaznava moje tehotenske brusko. No nepojedz to vsetko!🙂 Nie naraz, samozrejme, to ma zasobil uz do konca tyzdna.🙂

lucia.kl
7. dec 2010

@zuzbel1 no tak ono je to že súkromná klinika, ja som tam chodila k mojemu dr do rizikovej aby som do nemocnice nemusela chodiť, som si zaplatila 50€ poplatok a pekne na presný čas som chodila a robili mi všetky vyšetrenia, dokonca som tam po pôrode prišla deti ukázať a dr. ma hned zobral, že ma skontroluje po šestonedelí 😀

@juliagregor chúďa, tak to by som nechcela zažiť, ja sa aj tak vždy tak blbo cítim u gyn, velmi nerada tam chodím...

janette77
7. dec 2010

@lucia.kl veru, ktora by sme rada ... ale pri tych vsetkych vysetreniach na ceste za babatkom pocas tych 5 rokov som sa uz aj cervenat zabudla. Bolo toho na kvanta, takze hanba sla pomaly ale isto bokom. A super, ze si zvolila sukromnu kliniku, ani ten poplatok nebol nejaky hrozny, uz len ten komfort, ze si sa dostala do ordinacie na konkretny cas, to ja si odsedim poctivu dvojhodinovku takmer kazdu poradnu. ☹ Ale zase som so starostlivostou nadmieru spokojna, len si treba vziat do cakarne nieco na citanie.🙂

zuzbel1
7. dec 2010

@juliagregor 😀 tak to by som zazit nechcela

juliagregor
7. dec 2010

kočky veru ani ja 😎
inak je tu tema, trapasy u gynekologa, musím napísať, že som sa skoro pocikala, ked som to čítala, skúsim nájsť a dať link