Čakáme dvojičky 🙂

bea97
2. nov 2019

Ahojte baby je tu niekto kto ma dvojičky alebo čaká dvojčatka? Ja tiež čakám dvojčatka preto by som rada pokecala s niekym kto je tiež na tom rovnako 🙂

miruslb
2. nov 2019

Ja síce nemám dvojičky, iba jednu 1.5 ročnú dcérku, ale prajem ti pohodove tehotenstvo a pevné nervy a trpezlivosť s detičkami. Ja osobne obdivujem všetky maminy s dvojickami príp trojickami a tak isto slobodné maminy.

bea97
autor
2. nov 2019

@miruslb no veru to áno ja som zvedavá sama na seba ze ako to zvládnem ale nejako budem musieť :D

marlenka112
2. nov 2019

Ja má dvojičky, 8 ročných chlapcov. Ak chceš, je tu aj skupinka Dvojčatá a viacerčatá, pridaj sa.

martinals
2. nov 2019

Ahoj, pridám sa aj ja 😃. Mám 20 mes. dvojičky a 5r.babu.

maminkasisa
2. nov 2019

Ja mam 5rocne dvojicky chalanov, kludne sa pytaj.... hlavne stastlive donosenie a porod, potom to zacne 😁

miskovalucka
2. nov 2019

ahojte ja som v 25tt cakam dvojicky chlapcov a doma mam 3r.dceru.

miskovalucka
2. nov 2019

@martinals chcem sa opytat ako ste zvladali po prichode z porodnice.Co starsia dcera?ziarlila velmi?Budem v dost podobnej situacii..sa toho dost desim

maminkasisa
2. nov 2019

@miskovalucka budete mat aj nejaku pomoc?

h_petra
2. nov 2019

Ahoj, ja cakam dvojicky, som v 22+6 🙂

martinals
2. nov 2019

@miskovalucka Pomáhala mi len mamka ale len s tou staršou cez víkend si ju bravala,lebo chodí do práce.Inak som bola na dvojčatá viac menej sama lebo manžel pracuje na turnusy.Čo sa týka žiarlivosti,nebudem klamať, žiarlila a celkom dosť, žiaľ aj teraz im robí zle no nie toľko.

miskovalucka
2. nov 2019

malu mi nezobrali do skolky takze budem mat doma veselo.Mamina byva v tej istej dedine tak prislubila pomoc aj co sa varenia tyka a tak no a muz chodi okolo 3 z prace tak nejako snad zvladneme.Dvojicky mali rovnaky rezim co sa tyka papania spania?

martinals
2. nov 2019

Od príchodu z pôrodnice som zaviedla rovnaký režim obom ( spinkanie,papanie), vlastná izba, večerné zaspávanie v postielkach(uložiť, zapnúť detské svetielko, pestúnku a zavrieť dvere). Máme 20 mes. a stále takto fungujeme.Pevný režim mi veľmi uľahčil začiatok.

maj98
2. nov 2019

Ja mám 20 mesacne dvojičky, tehotenstvo super do siedmeho mesiaca, potom trápenie, mala som pocit že ich mám všade, v rukách v nohách...Pôrod bol super, zotavovanie horšie, dlho ma veľmi bolel chrbát. Deti mi prvého pol roka stále plakali deň noc za koliky, nepomáhalo nič len teply kúpeľ a masáž, takže celé noci a dni sme sa kúpali a cvičili a nespali. Keď skončili koliky začali rast zuby, plakali niekedy tak strašne že som im musela dať nurofen od bolesti. Teraz si musím zaklopať už konečne aj spia ale dievčatko ma strašnu alergiu na nozickach, nikto nevie zistiť z čoho a plakava mi kvôli tomu lebo ju to boli. Chlapec sa v noci budí so zachvatmi nikto nevie prečo. No čo ti poviem, prajem ti aby boli tvoje dvojičky kludné a aby ste mali krásny a vydatny spánok. My sa dúfam vyspime keď pojdu deti na internatnu skolu 😵 inak ich milujem tak že bez nich neviem byť ani minútu, ale najkrajši sú keď spia.

annaxx28
30. dec 2019

@miskovalucka ja som teraz v 25 tt s dvojkami 😘

serena82
14. jan 2020

@bea97 ahoj my tiez cakame dvojicky.sok pretoze doteraz vzdy bola rec o 1 babatku a zrazu po kontrole cca 2 tyzdne dr videla2 babatka.a to v rodine nikto nema.caka nas usg 22.1 tak som zvedava ze co

annaxx28
14. jan 2020

@serena82 gratulujem .. aj ja čakám dvojčatá, ale u mňa väčšia pravdepodobnosť ja som z dvojčiat.. gratulujemmmmn

stanka712
19. jan 2020

@maj98 ahoj chcdm sa spytat tiez caksme dvojcata pridu uz v maji az vydrzia v brusku ci si mam zakupit detske oblecenie velkosti 44 pre ne alebo staci rovno cislo 50. Ako ste to msli vy ?

annaxx28
19. jan 2020

@stanka712 tak sa som nakupilancislo 50🤔 tak hádam to bude ok. Poprípade podhnem veci a ak aj tak budu veľké tak dokupim ak prídeme domov.

maj98
19. jan 2020

@stanka712 ahoj, ja som mala deti veľmi malinke, len 44 cm mali na dĺžku a ledva dve kilá, takže im boli veľké ešte aj 50 ky. Lenže potom sa tak rozrástli že som nestihala kupovať väčšie 😊 kľudne kúp väčšie a tých maličkých ti stačí zopár, aj tak ich budeš mať stále zabalené v perinke. Ja som im do perinky dávala len bodycka a nejaky kabatik a nozky holé zabalene v látkovej plienke a na tom perinka. V pôrodnici ich tak tiež balia že deticky si lubia šuchat holé nozicky o seba že sa tak lepšie cítia lebo aj v brusku boli holate 😊

annaxx28
20. jan 2020

Ahoj maminy.. idem si k vám po radu.. Ako sa vám v noci spi? Ja mám pocit že nespím skoro nič. Keď sa otocim na lavu stranu cítim akob tlacim babatko, to iste je s pravou straniu. Na cgrbte spat nemozem lebo mi je nejako zle. Ako to riesite vy ? Este som len v 29 tt ..🤔 a cgcem sa opytat vuem ze su v plodovej vode ale ajbtak , nijak im neublizim ked sa tak neboracikovia prevaluju na seba? Ooo pripadam si jak .... pritom uz nie som prvorodicja , ale s jednym to bol iné..

maj98
24. jan 2020

@annaxx28 účet pamatam si ten pocit. Ja som spavala ku koncu po sediacky, aj to nie viac ako pol hodinu lebo mi trpli nohy ruky, tlačili mi pľúca a branicu no čistý horor. Bála som sa tiež hýbať lebo som mala pocit že sa tam tlačia ale neboj všetko bude ok. Najhoršie je to ku koncu, mala som pocit že ich mám všade v rukách v nohach no proste som už chcela rodit. Neboj rýchlo to ujde aj keď ti to teraz príde nekonečné..keď sa narodia to ešte len začne. Potom ti síce bude fyzicky lepšie ale bude to zas zaberak na psychiku..ale čo by sme my mami dvojičiek nezvládli? Prajem pevne nervy a hlavne veľa zdravia 😘

serena82
27. jan 2020

@annaxx28 aj ja gratujlujem.no sama sa bojim co bude😮okrem toho mam myom a nie jeden.a v ktorom tyzdni si?mozem tykat

serena82
27. jan 2020

@annaxx28 ahoj ty si uz v 29 tt😉super uz len kusok a mate to za sebou😉ja som este len cca 14tt a uz sa citim ako nemozna😮a co cakate baby ci chlapcov?

mirkava
27. jan 2020

@bea97 kraaaasne 👍😊.... gratulujem

bea97
autor
27. jan 2020

@mirkava ďakujem aj mi čakáme baby dvojvajecne neboj aj ja som hrozne na tom ešte som len v 21 a už neviem ani ležať na jednom mieste :D a to nemám ani veľké bruško :D

annaxx28
27. jan 2020

@serena82 ahoj... chlapčeka a dievčatko.. ❤❤

annaxx28
27. jan 2020

@bea97 nebojte baby este to len príde.. Ja som už v 30 tt a mám pocit že títo moji huncuti su vsade. Aj teraz ležím na ľavom boku a bábätko ma práve kope ako divé, asi znamenie že mám zmeniť polohu. Dáme to sme predsa ženy. A mená už máte vybraté? ❤❤❤👶👶

bea97
autor
27. jan 2020

@annaxx28 ja mam natalku a Vanesku 🙂 🙂

sinnovea1
8. feb 2020

Ahojte, aj ja čakám dvojičky - dievčence 🙂už máme doma 5r. synčeka, tak som zvedavá, ako to spolu zvládneme. Termín mám zač. mája, aktuálne som začala 27tt.

stanka712
8. feb 2020

Baby kolko ste pribrali a v kt ste tyzdni ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre