Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

pitipitipa
6. jan 2011

@janette77 no neviem...tabulky hovoria ze v 20tt ma babo 300g...takze ak moji maju 311 a 326....tak su ok...ono je to asi najnizsia hodnota aka by mala byt.. 😉 aspon ja si to tak vysvetlujem...lebo ked som citala baby, ktore maju jedno tak maju niektore 300g a ine aj 440g... 🙂

janette77
6. jan 2011

@pitipitipa nedalo sa priberat, ked TI bolo tak zle, urcite je nevolnost uz na ustupe a pomaly Ti zacne chutit jest, potom aj vaha naberie na obratkach, neboj. Ja som zase nestastna, ze som pribrala cca 23kil. Budem mat co robit po porode...☹

janette77
6. jan 2011

@pitipitipa je to indi-vindi, ale "Tvoje" vahy su o.k., urcite!

pitipitipa
6. jan 2011

@janette77 no ty to uz mas za par 😵 ...cochvila sa budete uz kojit... a ja sa tu este budem pytat, ci taketo a taketo vahy su ok 😀
inak...drzim palce..ako planujes rodit??

janette77
6. jan 2011

@pitipitipa vazim si, ze sa zatial drzime, lebo koncom oktobra mi lekar hrozil serklazou. Ale ostala som na PN a krcok zacal posluchat. Oplatilo sa nechat robotu a predcasne sa rozlucit s dennodennym kolobehom, ktory som mala rada. Ako budem rodit este neviem, veduce babo mam sice otocene rituldou dolu, ale babatka sa vraj este mozu premiestnit, takze moj rajonny lekar sa vyjadril, ze je predcasne hovorit teraz o sposobe porodu. Ale kedze som po IVF a prvorodicka, pravdepodobne bude sekcia. No mudrejsia budem az pri najblizsich poradniach, ktore budu uz v nemocke, kde chcem rodit...
A Ty sa kludne pytaj, poradime bud my- co sme vo vyssom stadiu, alebo maminy, ktore tu maju naozaj cenne skusenosti. 🙂)

vanilka1802
6. jan 2011

@janette77 opuchnuite nohy mam tiez, zimne boty nosim len v najnutnejsom pripade, inak len botasky. A svrbiace brucho, o tom uz radsej ani nepisem, mam ho uz doskriabane az do krvi, a to si pritom len jemne skrabkam, ale je to tym ze mi total popukalo brucho a to ma tak svrbi. Ale pre drobcekov vydrzim vsetko.

janette77
6. jan 2011

@vanilka1802 mi hovor! A to sme kupovali o cislo vacsie cizmy, lebo sme ratali s opuchmi a aj tak, ked ma manzel do nich obuje a ledva mi ich zapne, tak sa citim ako v okovach! 🙂 Tak vidim, ze svrbiace brusko nie je ziadna vynimka, uz som sa bala, ze to nie je v poriadku. Ale ako pises, mam ho aj ja popraskane (ale len spodok) a prave to svrbi. Inak skoda, ze mi popraskalo aj napriek tomu, ze som sa poctivo natierala kremom na to urcenym. No na tu dvojnasobnu tarchu, co si nosime v brusku je asi aj krem prikratky.
Tak dobru noc, idem to moje tarbave tehotne telo ulozit do postele. Drahy sa mi vzdy smeje, ako sa terigam na postel, kolko zvukov to obnasa... Vzdy mu na to poviem, ci si to chce skusit na 5 minut...🙂)

vanilka1802
6. jan 2011

@janette77 mne v prvom tehu tiez popraskalo hlavne uplne na spodu, teraz pri dvojkach sa mi okolo toho 35tt zacalo praskat aj vyssie pupku a to je neznesitelne, ale kaslem na praskliny, hlavne ze deticky su v poriadku.
Utekaj spinkat, ja si tu este chvilu posedim pri nete, som dnes pekne vyspata, drobec spal vcera u babky a ja som do 10 spinkala.

zuzka1901
6. jan 2011

Ahojte. Čítam vaše príspevky, je to úžasné čakať dvojičky. Som si zaspomínala. Moji chlapci už majú 5 a pol roka. 🙂

bombula
7. jan 2011

@janette77 ku flasiam- sklenene ma chicco a potom obycajne sklenene najdes aj v tesco volajake (babynova).
plastove flase BPA free ma tiez Chicco ale musi to deklarovat aj na obale (krabicke), taktiez Avent predtym nebol podla mojich informacii v poriadku, ale teraz najnovsie uz deklaruju na krabicke tiez BPA free, myslim ze ok je aj MAM (?) dostat v DM.
Ak by si nahodou nekojila ale davala vyhradne UM, odporucamn urcite sklenene flase, my sme po kazdom umyti takmer do 6. mesiaca strerilizovali v parnom sterilizatore. Neviem si predstavit pouzivat v takej frekvencii pri takej teplote plast...
Inac Chicco mozem vrele odporucit , maju dudliky od vymyslu sveta a veru ze sme vsetkymi presli, osvedcili sa nam kaucukove vyhradne, aj ked po dennom pouzivani a sterilizacii sme ich po mesiaci menili.
Vsetky chicco flase , teda aj tie sklenene aj plastove, pouzivame dodnes.

bombula
7. jan 2011

@janette77 a aby som to doplnila uplne , ku chicco flasiam aj chicco kefu na umyvanie flasi, to je jedina ktora sa nam nezlomila, tie z DM sme uz mali asi 4 (predtym) a nevydrzali nic...

janette77
7. jan 2011

@bombula Ahojko, vdaka za nazory. 🙂 Bolo by mi luto nepouzivat tieto nakupene, takze skusime to s nimi a ked sa mi nieco nebude pozdavat, pokupim si dalsie. Aspon mam info, ktore su o.k., takze sa budem vediet zorientovat.🙂

mamoka4
7. jan 2011

@pitipitipa inak aj ja som veľmi vracala, prvých 17 týž. ...a až potom som začala priberať. Dnes som v 29 týž. a mám + 11 kg...takže predpokladám, že to rýchlo dobehneš....a najdôležitejšie je, že bábätká pekne priberajú. 😉
@janette77 Gratulujem k 35 týž. !!!! To je už slušné!!!! 😵 😵

mamoka4
7. jan 2011

@pitipitipa Áno, tie tabuľky hovoria o min. váhe v danom týž. napr. moj syn mal v 20 týž. 455 g. a narodil sa mi s váhou 3750 g....takže všetko je idividuálne...ako som to pochopila 😕 dvojičky začnú trošku váhovo zaostávať od 24-35 týž. veď sú tam 2. Inak moja detská lekárka povedala, že bude super, ak bude mať každá nad 2 kg. A ten rozdiel s mono deťmi veľmi rýchlo dobenú.... 🙂

janette77
7. jan 2011

@mamoka4 🙂 dakujem, aj my sa tesime, aj ked stale opatrne.

xxxjanetaxxx
8. jan 2011

@lucia.kl @juliagregor @janette77 ďakujem za povzbudenie, viem že sa ešte môže otočiť. Len neviem či to stihne. Môj krčok už dobre nedrží, má len 1,5cm a otvorený je na na 2,5cm a aj sa už cítim na rozpadnutie, bruško tvrdne oveľa častejšie. Ja by som ešte chcela vydržať do 36tt, takže ešte týždeň, no uvidíme. Všetci doma sa tešíme s každým pribúdajúcim dňom. Veď preto som od 21tt ležala v nemocke v 27tt som dostala kortikoidy, aby sa bábinkám vyvinulo tkanivo v pľúckach a mohli dýchať aj keby šli skôr. Veru tak ako pri prvej dcérke som si tehotenstvo užila, toto je úplne iné. Sranda je, že ja som si myslela, že budeme mať chlapčeka, lebo ranné nevoľnosti na začiatku tehotenstva boli celodenné (pri dcérke mi tak zle nebolo) a nakoniec mi lekár povie, že tie celodenné nevoľnosti sú, preto lebo budeme mať dvojčatá 🙂

Čo sa týka fľašiek, ja som mala pri dcérke sklené baby-nova a umelé avent (aj sterilizátor mám avent ). Aj teraz už máme nachystané zatiaľ len avent 125ml, ešte som nesterilizovala je to zbytočné, keď prídeme domov pustíme sterilizátor. Ani odsávačku na mlieko som ešte nekupovala, pri dcérke som kojila krátko, tak uvidíme ako to bude teraz.

juliagregor
8. jan 2011

@xxxjanetaxxx popýtaj sa kamarátiek, kto by ti mohol odsávačku aspon požičať, do 36 tt deti sa síce dokážu prisať, ale sú slabé a treba prikrmovať odsatým mliekom.....moji boli v postielkach, ale sme 2 týždne krmili flaškami odsatým mliečkom

xxxjanetaxxx
8. jan 2011

@juliagregor ďakujem za info, zistím a nachystám, máme teraz veľa bábiniek okolo nás, niekto určite bude mať, každá rada dobrá 😉

janette77
8. jan 2011

@xxxjanetaxxx velmi, velmi drzim palce, si statocna, cim vsetkym si si uz presla. Teraz je cas na odmenu a zdrave dcerky.🙂 Drz sa!

janette77
8. jan 2011

Ahojte, skoromaminy a maminy, nejako je tu tisko.🙂 My sme dnes konecne kupili velmi fajn fusaky, aj overaly, tak sa tesim. Uz par dni sa aj velmi dobre citim, zase si tehulkovstvo uzivam plnymi duskami. Aj dobre spim, aj deticky sa akoby prekoprcli, lebo ma nikde nic netlaci - aspon nie tak bolavo. Dufam, ze to nie je ziadne "ticho pred burkou".
Pozdravujem...🙂

juliagregor
8. jan 2011

@janette77 ale búrku neprivolávaj 😉 , máš super týždeň, keby náhodou sa aj deti vypýtali, tak rýchlo dobehnú 😉

ja hladám inšpirácie pe detskú izbu, máme 3 deti a miesta málo http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/fra/album/d...
a trošku zábavy...načo Fisher price, stačí jedna krabica a motuzik 😀
takto chodia po byte, sem-tam narazia do steny, ale zábava náramná 😉

juliagregor
8. jan 2011

dvojčatá sú neskutočné, čo oni vymyslia dvojmo ma každý deň prekvapí a musím sa väčšinou rehotať aj ked veľa poničia, je to demolačná čata 😀

juliagregor
8. jan 2011
janette77
8. jan 2011

@juliagregor ...myslis, ze keby sa cosi zomlelo, museli by este do inkubatora? Fiha, zvlast detska kupelna? 🙂) To je niekomu hej. Verim, ze vymyslite nejaku sikovnu detsku izbicku, v ktorej sa budu pohodlne citit vsetci traja drobci. Dnes su uz vdaka sektorom vdacne riesenia. Pri troche fantazie to ide. My este poskulujeme po detskom lustri, mali nadherne...od vymyslu sveta, len sa bojime, ze ta svietivost je dost nanic. Jedna ziarovcicka predsa nemoze kvaltne osvietit izbu. A mame vybrany uz aj koberec - pistaciovej farby, buduci tyzden sa pon asi zastavime. Stale doladujeme, nie su peniazky na vsetko naraz. Ale ked si to takto davkujeme, aspon si robime radosti krok za krokom.🙂
Chalani na foto su uzasni, aj manzelovi som nechala kuk.🙂 Fakt, kde sa hrabe Fisher price?! 😀

juliagregor
8. jan 2011

@janette77 ano, šli by, dýchali by už sami, ale do tepla na zahriatie 😉
chceme niečo podobné ako je tu, posuvné, kovové, pod stolík...už to chceme ako pre školákov zariadiť, teda aspon pre jedného
http://www.siloma.it/
a stým lustrom máš pravdu, toež sme jeden kupili a svieti o ničom ...

janette77
8. jan 2011

@juliagregor 😀 podarenci! Sa mi paci, ako vsetko beries s nadhladom. Ale tych 9 mesiacov tehu je asi fakt skvela (aj psychicka) priprava, to som zistila aj ja. V tyzdni ma bola pozriet kamoska s dvomi dcerkami (5 mes. a 1,5 roka). To babenko bolo placlive, ta starsia zase taky prieskumnik a pre mna bolo prijemne zistit, ze mi tie deturence vobec nedvihali adrenalin. Prave naopak. Asi som uz fakt pripravena stat sa maminou. 🙂 Potesili ma moje pocity.

janette77
8. jan 2011

@juliagregor aha, tak snad ziadna katastrofa by to uz nebola, ak spravne rozumiem. No ale nechcem nic privolavat, nech len pekne este zotrvaju v brusku. Ta stranka sa mi otvori, ale nedaju sa mi rozkliknut jednotlive obrazky. Mas ale asi na mysli nieco na sposob niekdajsich studentskych izieb, len v "detskejsom" prevedeni, vsak? Alebo nerozmyslali ste nad vlastnym navrhom a nechat si izbicku vyrobit?

juliagregor
8. jan 2011

@janette77 tak si ozaj pripravená 😉 , je neskutočný rozdiel medzi jedným a dvoma naraz, oni si navzájom pomáhaju, ked niekam lezu, tak si pomáhaju a tlačia sa hore za riťku...ved uvidíš...ale zase dievčatká su kludnejšie, to uvidíte, čo Vám bude dopriate 🙂 😉
hladám jednu fotku, naši majú záluby vo vyhadzovaní skrín, začalo to odkedy vedia chodiť a furt ich to neprešlo...len neviem, kde ju mám 😝

juliagregor
8. jan 2011

@janette77 musia sa stiahnuť tam tie katalogy, ved aj tak rozmýšľame, že len dať spraviť...to su také pálky ☹

janette77
8. jan 2011

@juliagregor vyhadzovanie skrin??? Pomooooooooooooc. Tak potom neviem, ci som na 100% ready. 😀 😀 😀