Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dana_l
2. aug 2014

@polynka9 velmi dobry pristup. drzim palce aby ste pekne kojili ale aj bez kojenia budes super matka.
este k porodu. rodila som prirodzene. bolesti boli ale zase neumrela som pri tom. nastrih ziadny, ani nic potrhane. deti narodene 59 minut po sebe.
vacsinou je vsetko ok. ale daj na svoj instinct. ak sa ti nieco nezda tak sa nedaj odbit.

polynka9
2. aug 2014

@dana_l Dakujem, si mila 🙂 ..... fuuuha, to muselo byt uzasne, rodit prirodzene, a tak hladko, bez nastrihu a este dvojicky .... ja musim sekciou, nakolko mam problem zo srdieckom, ale ak by boli babatka spravne otocene a ja zdravotne fit tiez by som chcela prirodzene ....

bewik
2. aug 2014

@juliana30 fiha, tak to sa s muzom ozaj len cez vikendy vidite. To znie akoby mal aspon dve prace. Aspon uz nebudes sama, ked mas teraz drobcov 🙂
My mame psikov dvoch velkych orieskov, jeden je z utulku, ale oni su vonku. Dnu mame este civavku. Ona je teraz ako moje dieta, tak dufam, ze nebude velmi ziarlit. Ale videla som spustu videi, ako psiky ochranuju babatka, aj ako sa im tesili po prichode z porodnice. A jasne, oni musia vsetko olizat, aby sa zoznamili.
Velmi dufam v kojenie, aj ked ja mam strasne citlive bradavky, neviem si vobec predstavit mat na nich "stipce" 😀

bewik
2. aug 2014

@kacena85 sa neviem rozhodnut ci si ma potesila alebo nie 😀 Kazdopadne to bude zaujimave a velmi sa uz na to tesim. Veru kazde dieta je ine, zvlast ked sa narodia skor, tak nejde vsetko hne idealne, ale hlavne, ze su a daju nam kopec lasky. Nech sa vam dari a nech ti deticky robia len radost 🙂

kacena85
2. aug 2014

@bewik dakujeme no je to tak,ze ani som nepotesila a aj heh no co uz s nimi...vidim,xe mas super tt pekne sa drzite

bewik
2. aug 2014

@dana_l jeeej, ty mas 4 deticky? Pozeram tvoj album, je to nadhera! Aj tie dievcatka su dvojicky? Aj muzovi som ukazovala, ze aj ja take chcem 😀 fakt ste nadherna rodinka.

bewik
2. aug 2014

@kacena85 tak ratam s tym, ze budu aj tazke chvile, vsetko ma svoje plus aj minus a aj dvojicky. Ja som celkovo rada, ze jednym tehotenstvom budu hned dve deti, lebo je to teda dost dlha cesta. Ano, mame dobry tyzden na dvojky, takze som spokojnejsia, ze uz sa nemusim tak setrit. Doktor sa este vobec nezmienil o termine cisarskeho, to mi nejde do hlavy. Myslela som, ze sa to planuje aj dva tyzdne dopredu.

kacena85
2. aug 2014

@bewik oni nechaju kolko vydrzite...mne vravel ze sa planuje tak na ten 37 tt dvojicky tak uvidis a ked nemate problemy asi dlhsie nechaju

dana_l
2. aug 2014

@bewik dakujem. ked sme vonku tak sa nas casto pytaju - to mate dva krat dvojicky? 😀 starsie su len 13 mesiacov po sebe

bewik
2. aug 2014

@dana_l tak to sa ani necudujem tym otazkam, fakt vyzeraju ako dvojicky, este sa aj podobaju dost. Najchutnejsia je ta fotka, kde ma kazda jedno babatko v rukach. A o kolko su starsie od dvojiciek? Uz ti iste aj pomahali, nie? Velke slecny.

dana_l
2. aug 2014

@bewik mali len styri a tri roky ked sa dvojicky narodili. (za styri roky styri deti) takze pomoc ziadna 😉

bewik
2. aug 2014

@dana_l aspon neboli uplne malinke. A ako si zvladala zaciatky, dalo sa?

dana_l
2. aug 2014

@bewik bolo to v pohode. male len spali a jedli. a mala som viacej casu na velke aj na dom. teraz je to horsie - chodim do prace, deti, dom a vsetko okolo toho. ked budu dvojicky o rok v skole bude lepsie. teda dufam 😀
hlavne som mala bezproblemove kojenie. som chodila deti vazit do centra a tam sa na mne smiali, ze by ma mali dat na video ako kojit dvojicky - za 5 minut bolo nakojene 😀

bewik
2. aug 2014

@dana_l vazne? Tak to si zazrak prirody 😀 Super, ze to slo tak krasne. Budeme vediet na koho sa obratit 🙂 mala si aj nejaku laktacnu poradkynu, ci si to vobec neriesila?

dana_l
2. aug 2014

@bewik v nemocnici som sa spytala kvoli dvojickam, lebo som si nebola ista ako ich drzat pri kojeni. a potom neskor v tom centre ze ci som to dobre "vychytila". ale mi vraveli ze je vsetko ok. a tiez som si vedoma ze som mala velke stastie s tym kojenim. vsetky moje deti boli take "rychle". ked citam ine mamicky ze ako sa trapia v noci hodinu-dve kym sa im male nakoji. ja som v tom case uz davno spala.
pozri si na nete aj tandemove kojenie. ono je ze ked jedno dieta sa nevie dobre prisat a tym padom by mu neslo mliecko, tak tym tandemovym kojenim ma stastie, to druhe dieta spusti mlieko aj do toho druheho prsnika a tak sa obe mozu najest. najviac som puzivala tu futbalovu poziciu. mozes vidiet na obe a mat volne ruky aby si ich pritlacila na prsnik. je to predsa len ine ako kojit len jedno dieta 😉
ja som moje menila - ked boli male tak po kazdom kojeni som im menila prsniky, ked uz boli vacsie tak az po jednom dni. takto ak niektore nevypilo tak vela ako druhe tak sa podporila tvorba aj v tom ktore nebolo az take "pouzite".

dana_l
2. aug 2014

@bewik takto sa u nas spavalo po kojeni (v obyvacke som pouzivala vankuse co boli na gauci, v spalni som mala kojenecky vankus)

dandas
2. aug 2014

@dana_l vav citam tvoje prispevky, klobuk dole ze si to tak krasne zvladla s kojenim...moja mala teda papavala pekne ale nakojit dvojcata to musi byt fuska 🙂 a to fakt sa narodili 59 min po sebe , to trva tak dlho kym druhe vyjde von?

dana_l
2. aug 2014

@dandas nie, malo by to byt skorej. vacsinou je rozdiel medzi detmi len par minut. mala bola privysoko a uz bolo na male zeby bola narodena cisarskym. ale nejako "zisla" dole a potom sa narodila prirodzene. povedala som pred porodom muzovi - nedovol ziadne pristroje. ale ked uz bolo na male zeby ma rezali tak som povolila ze nech mi pomozu zvonom. mala mala po narodeni trochu napuchnutu hlavicku kde mala ten zvon ale nemali sme kvoli tomu ziadne zdravotne tazkosti.
ja som doma sama robila s detmi. clovek sa nauci rychle, hlavne ked niet inej moznosti 😉

bewik
3. aug 2014

@dana_l krasni su, ako spokojne spinkaju 🙂
O kojeni mam nastudovanu teoriu, pozrela som uz aj par videi, len prax moze byt uplne ina. Ved uvidime, dufam, ze nam to tiez pojde. Ja sa len bojim mojich citlivych bradaviek a si predstavujem ako budem pri tom kvicat 😀

lauricka
3. aug 2014

Ahojte, niečo pre tie, ktoré ešte hľadajú kočík pre dvojičky 🙂. Naše budú mať v novembri už tri roky a čakáme tretie bábo, tak kočiarik budeme meniť za mono 😉 .
https://www.modrykonik.sk/market/dvojicky-potre...

polynka9
3. aug 2014

@dana_l 🙂 krasne deticky a tiez si ma potesila ohladne kojenia, idem si vygooglit, co a ako... dokonca dnes som mala sen, ze som na ne zabudla a nenakojila som ich 2 dni, ale oni boli kludne a neplakali, ale potom sup sup a cmuckali .... 😅

dana_l
3. aug 2014

@polynka9 😀 😀 😀 to tie hormony pracuju jedna radost

dudulik1986
4. aug 2014

Babenky sorry ale musim sa postazovat je mi na prt vsetko ma tlaci mam hemoroid pali ma zaha a cele noci nespim co ma tlacia pod rebra ako to len vydrzat..... nabuduci tyzden v stredu kontrola dufam ze si ma tam nechajuu.....

polynka9
4. aug 2014

@dudulik1986 Ahoj, moja mrzi ma, ze je ti takto tazko, + ked sa prida vsetko naraz je to fakt neprijemne .... uvazujem co mne pomaha na tie rebra, ale mna vacsinou len jedna strana boli, a vtedy mi urobi dobre, ked MM ma trosku pomasiruje po chrbtici, tak neviem, skus to .... Ono pomohlo by ti to, keby si si mohla par dni polezat a naozaj nerobit nic, ale viem, ze mas 2 male deti a to sa neda a keby si sla skor k dokymu, mozno ta naozaj posle lezat na 1 tt, .....

dudulik1986
5. aug 2014

@polynka9 Ahoj moja no musim dajako vydrzat aj ked je to tazkee ale cim viac vydrzim tak tym lepsie na buduci tyzden idem na kontrolu to budem 32tt a dufam ze si ma tam nenehaju chcela by som byt este doma. si myslim ze pokial sa neotvaram tak je vsetko ok ale neviem ci my nechcu pichat tie kortikoidy a neviem od ktoreho tt sa pichaju.... tebe uz pichali tie kortikoidy....len sa bojim stale citim taky tlak dole ako na mrchu chcela by som vydrzat co najdlhsie brucho mi zatial netvrdne ale berem magnezium a zelezo lebo som anemicka.....

polynka9
5. aug 2014

@dudulik1986 Ked som bola v nemocnici, tvrdlo mi brucho a mala som pocit ako na mrchu, tak si ma tam nechali, davali mi magneziove infuzie a potom sa mi velmi ulavilo .... ale ziadne kortikoidy mi nepichali, ono pokial krcok drzi, tak asi nemaju dovod skor. Viem, ze @juliana30 ich pichali ked bola v nemocnici a potom asi o 1 tt porodila svoje zlaticka, ...pokial si dobre pamatam....
Inak mne to zelezo pomohlo, robili mi opat krvny obraz a bol v poriadku, tak aj ten tvoj sa upravi, tiez som sa citila mizerne okolo 28-30 tt, ale teraz je to uz trosicku lepsie, ale teraz opat ako tu sedim pri pc, ma bolia rebra vlavo, takze musim uz aj koncit ... drzkaj sa a neboj, drobci sa maju fajn, a vydrzime pre ne cokolovek 😉

polynka9
5. aug 2014

@bewik Ahoj ako sa citis ? Sa mi zda, ze dnes mas dokyho, tak drzim prsty 😉

juliana30
5. aug 2014

@dudulik1986 ahoj,kortikoidy pichajú individuálne,mne ich dali v 33tt.No ja som mala tiež tieto "menstruacne bolesti,tak aj kvoli tomu ma tam nechali (jedna baba mi vravela,ze to sú poslíčkovia,tak ja ti neviem),a deň pred pôrodom boli baby strašne nepokojné,kopali ma asi 18hodin v kuse.Dali mi magneziove infúzie,trosku sa mi uľavilo,no na druhý den som porodila.Tlaky som až tak necítila,ale hlavne preto,ze sme mali podložené postele a nohy s panvou hore.Železo si veru dávaj,aj ja som bola anemická a poporode mi museli dat transfuziu krvi ☹.Držím Vám palce baby,aj @bewik,aj polynka9,je úžasné mať dvojičky,aj keď som takáááá nevyspatá,ale neviem sa na ne vynadívať.Hodím asi nejaké fotky do albumu 🙂

dudulik1986
5. aug 2014

@juliana30 jej dakujem za rady bojim sa ze si ma tam nehaju,zelezo berem aj magnezko dufam ze vydrzim chcem byt este aspon dva tyzdne doma....a kupila som si susićku na pradlo aby som nemusela vesat pradlo aj ja sa tesim na drobcou ale bude to fuska......

juliana30
5. aug 2014

@dudulik1986 sušička je úúúplne to najlepšie,co existuje.Dnes mi baby ogrckali dokopy 4 overaly a uz ich mam aj oprate a vysusene.Ohromne to šetrí cas.Nielenze nemusíš vešať prádlo ale kopec vecí ani nebudeš musieť žehliť 🙂.