Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

smejko
19. apr 2011

Kočeny, neviete čo je s Janette ? Už dlho tu nebola, dúfam, že sú v poriadku ...

smejko
19. apr 2011

Dievčatá, nemáte niektorá záujem o SENCOR SBM 8816 ? Dostali sme, ale my už máme doma kúpené iné vysielačky. Boli kupované teraz v apríli, ale cez net a nedajú sa tým pádom vrátiť ani vymeniť ☹

ivikli
19. apr 2011

@dana_l Ahoj, mne sa narodiliv pondelok a na izbe som ich mala az vo stvrtok - dovtedy boli v inkubatore (vahy 2460 a 2310), plus mne bolo dost zle, stratila som pri sekcii dost krvi a tak som bola velmi slaba a mala som velmi nizky tlak.

linduska2
19. apr 2011

@andzis gratulujem 🙂 prajem vela, vela zdravicka detickam aj maminke 🙂 🙂 🙂

margaretka3
19. apr 2011

@mamoka4 Mamoka ešte taká otázka, keďže tiež máš 4 detičky...ako to je s pôrodným, dostala si teraz pôrodné na jedno dieťa alebo obe?

matelko1
19. apr 2011

ahojte.
@smejko janett je v poriadku,....

matelko1
19. apr 2011

@andzis co to citam,blahozelam ku chlapcekom,ale sa poponahlali na svet... 🙂

juliagregor
19. apr 2011

dievčata dakujem 🙂 ste velmi zlaté...
ja už nestíham tak písať, rýchlo prečítam v robote pri káve, ale nemôžem moc písať....
a večer rýchlovka , kuk MK, FB a je polnoc 😀

mamoka4
19. apr 2011

@margaretka3 Áno, pôrodné dostaneš na obe deti, samozrejme nie dvojnásobné. Koľko presne to Ti napíšem až v máji, lebo vtedy mi ich vyplatia. Ale úrady,naše najmladšie teda Lauru nerátajú ako 4 dieťa ale ako taktiez tretie dieta, lebo je z tretieho tehotenstva. 😉

lucia.kl
20. apr 2011

@mamoka4
@margaretka3 pôrodné dostanete teraz na každé dieťa a potom za 28 dní, keď sa dožijú tak ešte polovicu pôrodného na každé dieťa, takže dohromady dostanete akoby 3 pôrodné ( kočíkovné) a ešte 2 príspevky k príspevku. spolu robí suma cca 1800€ - všetko dohromady...

lucia.kl
20. apr 2011

@smejko
@andysok ďakujem... tak sme tu pre vás, nám takto tiež pomáhali dievčatá tu 😉

wera
20. apr 2011

ahojte dvojtehuľky a dvojmamuľky 🙂

@lucia.kl jej ďakujem aj ja za info o pôrodnom, som v tom mala guláš a nevedela som ako to vlastne je... 🙂

margaretka3
20. apr 2011

@mamoka4 Tak ste ma dievčatá potešili, lebo som si nebola istá a každá korunka padne vhod.... 😀

elizabethn
20. apr 2011

nakoniec som sa rozhodla pre Veroniku a Mirku 😉

andysok
20. apr 2011

@lucia.kl Luci mozem este otazku k tym ziadostiam o prispevok pri narodeni + ziadost o priplatok k prispeku
1. možem byt ziadatel ja, ale manzel pojde potom urcite tieto papierovacky vybavovat.......musim byt pri tom aj ja, alebo radcej dat ako ziadatela manzela
2. pri dvojickach musi mat kazde dietatko vlastnu ziadiost, alebo sa udaju v jednom tlacive

dakujem pekne

wera
20. apr 2011

ahojte babuľky 🙂 tak ja som už domka z rizikovej poradne v nemocke a dopadli sme dobre 😀
...krčok pekne drží, drobci sa majú pekne k svetu, je medzi nimi len minimálny rozdiel tak bol taký potešený že si pekne rastú spolu 😝 ale váhy mi nepovedal.... asi preto lebo kontroloval len srdiečka a meral im hlavičky... ale nabudúce sa už popýtame 😉
inak doki docent Plank bol strašne zlatý a zhovorčivý, povedal že krásne dvojičky a že ich pekne vypipleme až do konca takže ešte minimálne tie 4 týždne asi potiahneme ak nenastanú nejaké nečakané udalosti najbližšiu kontrolu v nemocke mám o 2 týždne...
... tak som rada a vyzerá to tak že tehuľka ešte nejakú tú chvíľku budem 🙂 🙂 🙂

lucia.kl
20. apr 2011

@andysok ty si povypisuješ všetky tlačivá doma a mm pôjde s tvojím občianskym to tam odniesť.. žiadať musíš ty na seba...
a všetko sa udáva v jenom tlačive. žiadosť na príspevok pri narodení ti dajú na matrike, keď ti dajú rodné listy, - iank aj tých kópiu potrebuješ k tým tlačivám.

andysok
20. apr 2011

@lucia.kl a na matrike mi vyrobia rodne listy na základe dakeho papiera z nemocky, hej?

andysok
20. apr 2011

@lucia.kl a este jedna vec......ides na matriku ktora spada pod nemocnicu, alebo tvojho bydliska

lucia.kl
20. apr 2011

@andysok hej, do nemocnice príde matrikárka a napíše podklady k rodným listom, to podpíšeš a potom to musí na matrike podpísať manžel.. myslým, že to posielajú na matriku, ktorá spadá pod nemocnicu, čo je pri ružinove na mierovej ul. mne tam spadá aj bydlisko, takže som tam babám rovno vybavila aj trvalý pobyt....

zuzika30
20. apr 2011

@wera gratulujem ,super dobre spravy vzdy potesia ze 🙂 , tak este pekne tehulkuj aspon 4tyz.

janette77
20. apr 2011

@wera Ahoj, to sa dobre citalo. Zaspominala som si pri Tebe, lebo aj ja som do rizikovky chodila k Doc. Plankovi. Uzasny clovek, aj ma rodil a naozaj rada na neho spominam. Pri kontrole mi povedal cosi podobne a preto viem, ako to povzbudi a potesi. Tesim sa spolu s Tebou a zelam stastne a krasne finale.🙂

janette77
20. apr 2011

@andysok Ano, ide sa na matriku, ktora spada pod nemocku, nie miesto trvaleho bydliska. Mam to este cerstvo v pamati.🙂 A u nas tiez vsetko obehaval manzel... Drzim palce a gratulujem ku krasnemu tyzdnu.

andysok
20. apr 2011

@janette77 Dakujeme kraaaaaasne 🙂

lucia.kl
20. apr 2011

@janette77
@andysok ja som si všetko obiehala spolu s mm, ja som bola akčná a už v deň ke´d nás pustili z pôrodnice sme boli vonku, ja som za 10mesiacov nebola asi len ten prvý týždeň čo sme boli v nemocnici a ešte asi 2x
my sme vonku stále, a teraz ako sa opeknelo a oteplilo tak zas predlžujem prechádzky a chodíme už okolo pol deviatej a vonku sa napapáme - beriem chlebík a ovocie a si v parku vždy posedíme 🙂

andysok
20. apr 2011

@lucia.kl noooo tak ja rada budem obehavat s muzom spolu 😉

andysok
20. apr 2011

@lucia.kl druhá vec Luci , že po všetkých tvojích príspevkoch čo mám poprečítane, si výnimočna maminka, zvládaš proste všetko......bez pardónu 😉

janette77
20. apr 2011

@lucia.kl Sikulka! To ja som bola po porode uplne rozbita a dokopy som sa davala hadam cele 6nedelie. Mne robilo problem ist aj par metrov k nasej pediatricke. No ja som bola po sekcii, tak to bolo tym...
Paci sa mi, ako travis dni s bambulkami vonku. Ja sa tiez snazim striedat kocikovanie s pobytom v zahrade. Aj ked teda drobcekov mam este len v kociku, verim, ze ked sa mi rozlezu - bude to nieco podobne ako u vas. Priala by som si pre nich aj pieskovisko, aj kadejake srandy v zahrade...ale zase, nech spoznaju aj ine detvaky, budeme chodit aj von samozrejme. Luci, nemas nahodou skusenost s alergiou na slnko? Dnes sme boli na prechadzke a Miska mi cela oflakatela v tvaricke. Az som sa zlakla. Tipujem to na slnko, aj ked som sa snazila, aby boli v tieni a kocik som tak aj vytacala, ale nedalo sa vzdy.
Inak mame slnecnik, len som si ho zabudla. Zajtra bez neho ani nos nevystrcim!

andysok
20. apr 2011

@janette77 no ved toto aj ja budem po sekcii.....uvidim ako to moje telo zvladne

janette77
20. apr 2011

@andysok neboj, kazda sme ina, Ty mozes mat uplne iny priebeh "po"...