Druhé meno pre dvojičku

19. mar 2022

Dobry den, viem, ze diskusii s menami je tu uz vela, ale chcela by som len nestranny nazor a skusenost, ak nahodou niektora budete mat. Prva dvojicka bude Karolina, pri druhej sa nevieme rozhodnut Kristina alebo Katarina? Nevieme sa rozhodnut, co poviete vy na tieto dve mena? A v poslednej dobe mam uz troska dilemu, ci je dobre, aby mali rovnake inicialy krstneho mena? Napr. pri oznacovani veci v skolke, skole, atd..? Nemate niektora skusenost?
Dakujem.😥

petulda333
19. mar 2022

Mne viac pasuje katarina

terry2003
19. mar 2022

Katarína ❤

nikpa
19. mar 2022

Pasuje viac Karolína/Katarína. Veľmi pekná kombinácia. A čo keď budú mať rovnaké iniciály?! Veď to budú sestry, nič sa nestane, aj keď im v škôlke vymenia veci medzi sebou 🙂

zmrzlinka2021
19. mar 2022

Mne moc nerez podobnosť. Skôr Lívia, greta, marietta

nadazdi
19. mar 2022

Ja mám prvú karolinu a druhu som chcela tiež Katarínu, ale kamoska ma malú Katku a keď boli u nás sa mi to dosť sprosto oslovovalo a vyslovovalo 😂neviem si predstaviť zažívať to každý deň Kajka Katka 😁 mám nakoniec Kajka Majka, chcela som ešte Pavlinku, ale muž nechcel..

jjanulienka
19. mar 2022

Podľa mna sa ti to bude ťažko vyslovovať keď budeš na obe kričať naraz😅
Dala by som úplne iné meno🤷🏽‍♀️
Ale s tých dvoch čo si pisala sa mi viac páči Katarína☺️

jaskolka
19. mar 2022

Katarína. Inak mi napadla aj rozprávka Fantaghiro, tam sa staršie dve sestry tak volali, aj keď neboli dvojičky, a veľmi pekne to znelo, ta kombinácia.

20erika07
19. mar 2022

Ak by si nechcela rovnake iniciály, tak pohladaj este dake meno co bude končit na -lína , z tychto co si napisala mne osobne viac pasuje Kristína ku Karolíne

pinkgirl
19. mar 2022

Dala by som meno s úplne iným začiatočným písmenom. V škôlke to deti prežijú, ale neskôr v živote im to môže robiť obtiaže. Je toľko krásnych mien Lenka, Beatrice, Zuzana, Milena...

deti95060810
19. mar 2022

mne je krajšie Kristína...
Ale pekne znie aj Karolína - Viktória

jaass
19. mar 2022

Mne sa paci Karolína a Klára keď už chceš aby obe mena začínali na K. Ale Karolína a Katarína určite nie za mna 🤷‍♀️

mareka49
19. mar 2022

Karolína a Kristina asi skôr a nechceš porozmýšľať ze to druhe meno by inak nadväzovalo?
Teda obsahovalo dáke písmeno z toho prveho mena?
Karolína a Natalia, Nina, Nikola alebo Karolína a Lívia, Lenka alebo Karolína a Olívia alebo Karolína a Romana a Radka a Karolína a Agáta, Alžbetka, Anetka a Andrejka..
Sa tak dopĺňajú a naväzuju viac tie mena na seba nie?
Prepáč ak ta rozculila môj mierne od veci prispevok..

heni79
19. mar 2022

Len ich nepomenuj Alena a Lena. Toto som v živote zažila ako nestranný pozorovateľ. Bolo to zlé. Pre obe dievčatá. Ale k veci. Karolínu budete volať ako? Karolína? Alebo Kajka/Kaja? A Kristínu ako? Kika? A Katarínu Kata/Katka? Premýšľali ste aj nad tým? A možno dať naozaj úplne odlišné mená.

janickacrazy
19. mar 2022

Karolína je fajn, ale Katarína k tomu sa vobec nehodí, bude sa to zle volať, dala by som úplne iné meno, napr. Olívia alebo Alexandra

karhu
19. mar 2022

poznam dvojicky peter - pavol, bozidara - bohuslava, samuel - sebastian, a problem nebol..cize karolina - kristina su ok

danka56
19. mar 2022

Nemáme dvojičky ale mame doma karolínku. Keď som bola tehotná druhý krát vymyslela som si Kristínku. Ale vtedy ma dcéra prehovorila, že chce paulinku.
Super to k sebe pasuje.

zuzanazu85
19. mar 2022

Karolína-Olívia ,mne pasuje. Kajka-Oliv familiárne 😉

franica
19. mar 2022

no ja by som vyberala hlavne mená podobnej kategórie alebo ako to nazvať. Karolína je teraz moderné, Katarína čistá klasika. Ja mám meno tiež starú klasiku, vždy som to nenávidela, spolužiačky už mali moderné a závidela som im, vlastne už 35 rokov závidím 😀 Ale keby moja vlastná dvojička vychytala napr. Karolínu a ja Katku, tak sa v 2 rokoch asi odsťahujem 😂 čiže moja rada v dobrom je buď 2 moderné, alebo 2 klasické 😉

katkacic
19. mar 2022

Ahoj ja mám dvojicky tiež dievčatá a volajú sa Viktoria a Katarína. Katarína je po mne lebo tak muž chcel a Viktória sa nám páčilo. A celkom nám to aj k sebe išlo lebo obe sú dlhé s jedným dlhym písmenom a voláme na nej Viki a Kači , Vikuška a Katuška , Vikinka a Kačenka....

lopka1313
19. mar 2022

Ja by som dala uplne ine mena. Lebo v skole aj vsade v zivote budu aj tak Xyztova obe, tak im budu vsade navyse pisat prve pismeno, ktore je ine. Napr. K. Xyztova a L. Xyztova. Uz vsetci ostatni v triede budu len Abcdova, Efgova, Hijk,... A im tam co budu pisat? Budu dvojicky, vacsinu veci budu mat rovnake alebo podobne, tak nech nemaju este aj podobne mena. Kazda z nich ma byt osobnost, nie len kopia tej druhej.

kacena4
19. mar 2022

katarina zacina na ka ako karolina 😍 budu mst rovnake zaciatocne slabiky

michellemary
19. mar 2022

Karolína a Katarína sú dosť podobné, takže nie. Keď už, tak Kristínu, ale tiež by som vybrala iné začiatočné písmeno, bude sa to pliesť...

kitycat
19. mar 2022

Ja neznasam meno Katarina (prepacte mi vsetky Katky💖) je ho vsade vela, je hrozne dlhe a ani Karolina ma neberie. Vybrala by som Kristinu, je malo dievcat s tymto menom ja poznam iba jednu jedinu.

Co sa inicial tykaneviem, to je na tebe ake mena vyberies ci sa uz bidu rymovat, zhodovat alebo budu mat len zhodne prve pismenko 😉

mistymay33
19. mar 2022

Dala by som ine meno kvoli inicialom. My mame v rodine dvojicky, obaja maju meno na “A” a je to dost komecke v niektorych pripadoch. Nevedia ich rozoznat lebo su jednovajecne, a este aj mena maju rovnake A. Kovač a A.Kovač. Problem s tlacivami, s pisomkami v skole atď… uz by sme to riesili inak.

maminkadeticiek
19. mar 2022

To je riadna blbost aby som nasilu vyberala dvojicke meno podla.rovnakycb inicialok 🤦‍♀️ Vybrala bybsom 2 mena co sa mi najviac pacia a bodka.

54tinka54
19. mar 2022

Skôr asi kombinácia Karolína - Kristína.
Ale mne by k tej Karolíne išla napr Pavlína 🙂

kristiii
19. mar 2022

Za mňa, ja som Kristína a moje meno sa mi nepáči...ale Katarína sa mi nepáči este viac 😅. Mne by sa k menu Karolína hodilo skôr Paulína.. len prosím ťa ani tú Karolínu (pekné meno) nevolajte Kaja/Kajka (ja práve preto nemám rada svoje meno..Kika je des..)

lucka_1998
19. mar 2022

Pre mňa je krajšie meno Kristina aj my mame doma Kristinku🙂🙃

tomikejt
19. mar 2022

ja som Katarína a poviem ti, že keby mam dvojicku Karolínu tak strašne závidím prečo ona ma také pekne meno 😄 ja by som vybrala uplne iné. Aj Kristína bude Karolíne závidieť 😅

slniecko174
19. mar 2022

na otazku neodpoviem, rozhodnite sa srdcom 🙂 tiez mam dvojicky dievcata, ale uz pubertacky Natalia a Patricia, bolo to nase rozhodnutie, nazory druhych nas nezaujimali. Vela zdravicka.