Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
4. nov 2010

dobre ranko prajem 🙂
@janette77 takze ste boli kociare mrknut a mas aj favoritov,uvidis mozno sa to este zmeni.ja som serklaz nemala nebolo mi ho treba,bola som uzavreta az do konca,drzala som sa dobre co ostal aj primar prekvapeny,ze pri dvoch to je super.....vybavicku som si aj ja zacala kupovat uz ked som vedela,ze je vsetko ok a po utz 3D uz som vedela,ze je tak vtedy som myslim prve body,kosielky kupila... 🙂

adra22
4. nov 2010

ahojte tak ja som dnes mala hroznú noc vôbec sa mi nedalo spať bolelo ma brucho ☹ a ja neviem či je to to tvrdnutie bruška ako to mám cítiť? Som sa normálne zlakla a ako často cítite pohyby? A čo hovoríte na kočík Kočík BABY JOGGER CITY SELECT DOUBLE? nemáte niekto skúsenosť? My ideme na budúci týždeň do Močenku len sa neviem rozhodnúť lebo kočík vedľa seba mi neprejde napr. v obchode a keď budem s nimi sama tak čo ich nechám vonku kým nakúpim? A taktiež sa mi nezmestí do výťahu tak mám dilemu.

juliagregor
4. nov 2010

@adra22 má ho tu jedna kočka, ked ma napadne link hodím ti to sem...

adra22
4. nov 2010

@juliagregor Ďakujem si zlatá a na tie štátnice držím palčeky 🙂

juliagregor
4. nov 2010

@adra22 dakujem, kukni na youtube...majú ho začať predávať už v Kolíne (ale na ten obchod sa Češky veľmi sťažujú.) a v prenasedeti ho budú mať isto tiež...kočky sú tam rýchle
mne sa veľmi páčil, len sa dal vtedy len doviesť z USA a to som neskúšala a ani neriskovala...
na dvojcata.cz je aj debata o nom

janette77
4. nov 2010

@janulqa07 jejo parik! 🙂) Gratulujem velmi, prevelmi. Krasne babatka!🙂) Ak sa smiem spytat, preco zhanate novy kocik? Zhrnam totiz infosky k DUOkocikom, tak ma zaujima vsetko, co ma kolesa. Aky mate teraz? Nevyhovuje?
Ak si najdes chvilocku, budem Ti vdacna. Prajem vela zdravicka a sily vam vsetkym.

janulqa07
4. nov 2010

@janette77 dakujemeeee 😉 mame casualplay s twinner... som max spokojna ale este mam taky sen phil and teds vibe( uz na nom pracujem) 😀 nemam mono kocik, lekari sa mi rozhadzlali a v meste jedine dopravovou a s dvojkocikom sa tam nedostanem, takze phila ako cestovny kocik chcem
pohlavie nechcete vediet alebo prekvapko si chystate

janette77
4. nov 2010

@matelko1 🙂 ...bre ranko aj vam. Boli sme v tom Mocenku a vlastne favoritmi ostavaju TFK a Easy Walker. Len tam nam uz nevedeli vyhoviet farbami... A tiez nechcela pani spustit z ceny, vraj nemoze. Som spominala, ze rovnaky kocik si vieme objednat z Nemecka, co nas aj s postovnym!!! vyjde stale o dost lacnejsie. Ale som rada, ze sme si kociky ohmatali. Hoci sme sa s majitelkou zhodli (sama je dvojickovskou maminou) na tom, ze idealny DUOkocik neexistuje, na kazdom sa nieco najde lepsie, horsie... Ale mas pravdu, ocaril ma aj jeden tandemik, len si teraz za svet neviem spomenut na vyrobcu. Ale bol mily, elegantny a pritom pevna konstrukcia. Takze naozaj treba veci vidiet nazivo.🙂
Vcera sme z IKEA doniesli aj postielku a prebalovaci pultik (druha postielka sa nam nezmestila do auta, dokupime inokedy). Pacilo sa nam, ze oboje je vyuzitelne aj pri starsich detoch, nielen babatkach, takze postupnym dokupovanim komponentov ziskame casom komplet detsku izbicku. No vsetko je hore na poschodi, nech na to nevidime, aby sme si nezariekli svoje stasticko. Musime sa vsak zasobovat postupne, naraz by to bolo nerealne - technicky, aj po financnej stranke. Takze tolko z nasho vcerajsieho vyletu.🙂
Pozdravujem.🙂

juliagregor
4. nov 2010

@janette77 treba rozmýšľať aj nad servisom a ozaj niekedy ušetríš pár euro ale potom preplatíš veľa za spätné vracania tovaru a servis...
a jeden kočík nestačí..a zvlášť mesto, treba pozrieť kde budeš chodiť, či máte dom, alebo barák, či máte kočíkareň, výťah, ako budeš nosiť deti do bytu...a nezabudnúť na detskú lekárku, je na prízemí ????
pozisťuj si...

janette77
4. nov 2010

@janulqa07 aha...kocicky som si mrkla na webe, vyzeraju fajn. Neviem, ci ma ten prvy neoslovil aj vcera v jednej predajni... Tak drzim palceky! My pohlavie nechceme vediet, vzdy to bol nas sen, ale lekar sa asi pred mesiacom a pol breptol a naznacil chlapceka. Ked som mu hystericky vykrikla na koze, ze mi pokazil prekvapko, zacal sa kajat a brat slova spat s tym, ze teda si nie je este isty.🙂 No ale to mu neverim, uz bola pravda vonku.🙂
Potom povedal, ze kedze su dvojvajecne, druhe moze byt ineho pohlavia. Takze takto mi "pomohol".🙂 Po vsetkych tych peripetiach za babatkami budem stastna, nech je to cokolvek. No bola by som neuprimna, keby som neprezradila, ze tuzim po pariku.🙂 Ale ako vravim, detusky su vytuzene, nech uz su to chalani, alebo princezne.🙂)

janulqa07
4. nov 2010

@janette77 tak to drzim palce ja by som asi vybuchla od zvedavosti 😀 hlavne nech su zdrave, co viac si rodic moze pre deti priat 😉
a s tym kocikom ma julka pravdu, ja by som ich prinajmensom potrebovala min tri 😒

janette77
4. nov 2010

@juliagregor Ahojko, ved prave...aj majitelka nam naznacila, ze ak sa pokazi napr. Easy Walker, u nej okamzite dostaneme kus za kus, kdezto reklamacia kocika v zahranici...viem, viem, ved presne to su temy, ktore teraz domka rozoberame. Inak byvame v rodinnom dome, na dedine, takze tam su drobne vyhody... Zase musime prihliadat na kvalitne kolesa kvoli terenu atd., atd. ...Ved vies, ze je to spusta "pre" a "proti"... Takze je mi vzacna kazda rada, kazde usmernenie. Ty mas akeho tatosa?

janette77
4. nov 2010

@janulqa07 fuha, no vidim, ze prax je prax! 🙂 Som vam vdacna, dievcata. Predsalen viete, o com pisete. my sme uz zamyslali aj hlboku verziu spod druhej ruky a potom by sme sa vyjasili na sportovom kociku. Zda sa, ze tie vanicky kociky prudko predrazuju, nemyslite?

janette77
4. nov 2010

@matelko1 este k tej serklazi som zabudla...ja som tiez zatial o.k., len lekar ma strasi, ze pod tarchou dvojiciek sa moze situacia kedykolvek zvrtnut. Ja teda len verim, ze domacke setrenie mi v tom napomoze.

janulqa07
4. nov 2010

@janette77 myslim ze znacka robi vela a kazdá novinka je drahsia a kompaktnost este 😒 ale mne sa nas osvedcil ked napr nesiel u nas nakladny vytah(zmestim sa tam v pohode s celou rodinou ) vpratala som sa s konstrukciou a dvomi vajickami do maleho pidi vytahu (manzel neveril) 😀

juliagregor
4. nov 2010

@janette77 presne tak som rozmýšaľa ja a pokiaľ bývaš na dedine je to rozumné riešenie,,,ja mám klasická trojkombináciu "tank" http://www.dvojcata.cz/node/680648
tu som k tomu napísala...
mm prišiel´, idem sa učiť

matelko1
4. nov 2010

@janette77 ano je to pravda s tymi kociarikmi,musis porozmyslat,ze kam budes chodit,ci byvate v baraku v dome atd.julka ma pravdu.ja by som ich tiez potrebovala aspon 3 😀 ...mame 2 jane powertwin a druhy golfac cosatto-ten pouzivame ked ideme niekam a stale trebalo vykladat,nakladat z auta a to velke cudo jane to bol problem.pri sedackach matrix v pohode,lebo konstrukcia velka nebola,ale teraz pri sportaku,no neda sa tak sklopit,predsa su tam uz sedacky a fusak-ale aj tak nedam na neho dopustit,som spokojna.a hlavne je,ze sa zmestime s nim vsadfe,lebo je uzky.
vy tam v blizkosti blavy mate viac moznosti,kuknut si a omakat,ale my tu u nas no hroza....

matelko1
4. nov 2010

@janette77 mna ani lekari nestrasili,ze bude treba podsit,len ja som sa stale bala a vzdy som sa pytala,je vsetko ok,ked ma vysetroval zo spodu,ze ano,tak som sa upokojila.nie kazda dvojmaminka bola podsita....

janette77
4. nov 2010

Baby, manzelov favorit je TFK Twinner Twist Duo - mate s nim niektora skusenosti???

juliagregor
4. nov 2010

takto chodievame, si ma fotili 😀
treba rozmýšľať aj nad nejakým ľahkým do auta, lebo kufor bude plný ....

pekný deň

janette77
4. nov 2010

@janulqa07 no a o tomto je prax, ktora nam este chyba.🙂 Ono, ja netvrdim, ze chceme silou-mocou znackovy, alebo nejaky zvucneho mena...len hladame nieco s nafukovacimi kolesami a pevnou konstrukciou + komfort pre babatka samozrejme...

janulqa07
4. nov 2010

@janette77 tak kociky by potom mali byt na objednavku 😉 ja som svoj videla iba na nete a v skutocnosti tesne pred porodom, ani ja som nevedela aky vybrat a trvalo to dlho, nie je to "ono" ale najviac vyhovoval
prax nemam.. iba krat skusenost 😉

janette77
4. nov 2010

@juliagregor jeeej, dakujem za recenzie, super! Tak prajem prijemne ucenie.🙂

juliagregor
4. nov 2010

aj tá Inglesina je dobrá...

janette77
4. nov 2010

@matelko1 viem, ze nie kazda, ale pri mne lekar vidi problemy do buducna (to su jeho slova). Asi za neho hovoria roky praxe. On vidi moj krcok ako skrateny pod tarchou dvojciat, ale ked som bola na kontrolnom vysetreni v jednej BA nemocnici, tam ma zase lekarka upokojila, ze skrateny ho rozhodne nevidi, skor ohnuty, ale ze to sa u kazdej cakatelky zdeformuje inak a pre to sa nemam znepokojovat. Takze som medzi dvomi tabormi nazorov a moj lekar sa teda rozhodol, ze ma bude kazde 2 tyzdne kontrolovat a ked sa nieco zomelie, ideme na vec (teda sit). Inak nariadil kludovy rezim doma - PN. Tak sekam dobrotu, aby mi nemuseli robit takyto umely zakrok.

janette77
4. nov 2010

@juliagregor chichiiii, zlatusici!🙂)))))))))))

janette77
4. nov 2010

@matelko1 hm, Blava-neblava, nie je to ani tu velke vitazstvo. Najma ma ide porazit, ked sa na nete prezentuju obchody, ze ponukaju aj dvojickovske kusy a ked navstivis kamennu predajnu, nemaju vystavene nic. Vela predajni to riesi len cez katalogy. Takze si uz radsej vopred telefonujem, aby som nechodila zbytocne.🙂

janette77
4. nov 2010

@juliagregor dakujem krasne za tipy. To Per Perego sme mali uz takmer vybrany, ale potom sa mi zdal pridlhy, inak sa perfektne riadil vdaka tomu volantiku, ale upustili sme od neho. Videla som aj kratsie verzie tandemov, tak uz potom Per Perego u mna stratil na "krase".🙂
Inglesina - sa mi paci, ale iba ako mono verzia.

matelko1
4. nov 2010

@janette77 tak u nas ani v jednom obchode nenajdes kociar pre dvojky....a neviem preco,ved tolko dvojciat sa rodi a bude sa rodit dalej....tak neviem ci sa boja,alebo co zainvestovat.mna kocik vysiel zo vseho-vsudim 1475€ dost,ze,ale mala som tam fakt vsetko fusaky,plastenky,tasku,nanozniky..a aj napriek tomu sme pred mesiacom kupili ten golfac.