Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
18. mar 2011

@simonessa ja som nechodila nikam, všetko mi hovorili sestričky a lekárka pri pôrode a stačilo ich počúvať a dalo sa to zvládnuť...

smejko
18. mar 2011

a este jednu otazku - mam si vypytat darcek od kolegov z prace - pri prilezitosti rozlucky - rozmyslam nad hracou dekou, len neviem ci to vyuzijeme ... aj ked mi kamoska, mamina dvojiciek hovori, ze cokolvek co uputa ich pozornost na dlhsie ako 10 minut je pre maminu zachrana 😀 Mali ste niektora hraciu deku ? Vsetky sa mi zdaju byt male, tak by som rada nieco take aby sa tam zmestili obaja ... aj ked neviem ci mi tam budu chciet byt ... dakujem za radu. Alebo ak nie hraciu deku, co ine by ste odporucili ?

smejko
18. mar 2011

@lucia.kl dakujem moc, kuknem

linduska2
18. mar 2011

@simonessa ahoj,ja som bola raz na predporodnej priprave na kramaroch u Mudr.Jandovej. mala som k nej zacat chodit cvicit ale doktor mi to moc neodporucil, tak nebudem riskovat.Kazdy utorok o 11hod.tam byva nauka o dojceny.
Je to velmi zlata p.doktorka odpovie ti na vsetko co sa jej opytas.da sa s nou komunikovat mailom.
Dnes som bola na ultrazvuku nase princeznicky maju jedna 944g a druha 1148g 🙂 🙂 🙂
pekny dnik 😉

linduska2
18. mar 2011

@mamoka4 prajem ti skore uzdravenie 🙂 ti si si musela ale prezit .

simonessa
18. mar 2011

@linduska2 dakujem 🙂 a mne sa moc nechce ist na tie cvicenia mna boli dost chrbat a bola by som tam asi dost nemotorna 🙂 a tesim sa ze pekne priberate len tak dalej drzim palceky a aj tebe pekny den 🙂

simonessa
18. mar 2011

@lucia.kl dobre teda takze to necham tak...lebo ze by sa mi nejak chcelo sa neda povedat 🙂

lucia.kl
18. mar 2011

@smejko my sme mali hraciu deku, využivali sme ju od vianoc do teraz, skôr sme nemali a teraz je nám už zbytočná lebo baby sú rozlezené všade... s tou dekou sa zabavili a hore som mala zvlášť hrazdičky... deka bola táto...
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/9013... aloe kúpila som ju lacnejšie, za nejakých 26€ - mali akciu...

linduska2
18. mar 2011

@simonessa staci ked sa vybehnes von poprechadzat,ja tak robim.mna tiez posledny tyzden zacal boliet chrbat a krize.
paa 🙂

lucia.kl
18. mar 2011

@smejko a ešte ma napadlo, u nás sa dlhodobo osvečili tieto hrazdičky na postel, teraz ich dávam na kočík, fakt super, používame od troch mesiacov a ešte stále sa s tým vyhrajú...
http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...
http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...
http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/2583...
http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/2188...
mám tu prvú a poslednú a neviem si vynachváliť, takže možno by som také niečo odporúčala...

simonessa
18. mar 2011

baby poradte mi nejaky dobry krem na brusko okrem eucerinu dakujem

lucia.kl
18. mar 2011

@simonessa ja som mala avent, aspoň tuším to bolo od nich..

janette77
18. mar 2011

@lucia.kl Ahoj, tak to si mala super, ze Ti vedeli babule zaspat v pohode bez odgrgnutia. Misko si tak 2-3krat musi, potom zaspi, ale malinka je citlivejsia a musime ju nechat dlhsie na odgrgnutie a to je nepokojna este v postielke, tak berieme znovu na ruky a este si grgne... a potom hooorko tazko zabuva. Takze kym ju uspim, mozem rovno zarabat dalsie mliecko.🙂)

lucia.kl
18. mar 2011

@janette77 našťastie s týmto sme mali šťastie, negrgali už od pôrodnice, neviem či to nebolo trochu aj flašami, že sa nenahltali vzduchu... teraz si už našťastie vedia odgrgnúť aj samé, stačí si sadnúť v postielke... 😀 😀

smejko
18. mar 2011

@simonessa ja natieram bonellou, krasne voni, v lekarni stoji okolo 10€ ale natieram aj klasickym detskym olejom od J&J a mam aj malicky olej od Saloos. A v balicku od lekarky bola vzorka weledy, ale neskusala som.

smejko
18. mar 2011

@lucia.kl dakujeeem 🙂 tak budu mat z coho vyberat 🙂

dana_l
18. mar 2011

@smejko ja som sa bola fotit pri druhej asi tyzden pred porodom. su krasne. a mala sa narodila o 2 tyzdne predcasne. bola som riadne u fotografky - dala som si koselu a zapla len vrchny gombik nech je vidno brusko
pridam fotku do albumu.

lucia.kl
18. mar 2011

@smejko tá posledná hrazdička je super v tom, že ten úchyt dole sa dá vďaka klbu otočiť a tak sa dá pripevniť na viac vecí a je variabylnejšia - tú mam najradšej 🙂

janette77
18. mar 2011

@zuzbel1
Ahojko, aj u vas tak prsi uz druhy den? ☹(( Chyba mi kocikovanie.
Nasi si odgrgnu, ale v pohode potom zaspi len Misko (to mliecko nam nahodou pomohlo, je to ooomno lepsie s jeho bruskom, ved predtym sa mi chudacik doslova zvyjal bolestami, teraz ak aj mame nejaku tu koliku, tak beznu - chlapcensku by som povedala...naozaj som Ti vdacna za tip, lebo podla mna sme si pomohli). Miske aj nadalej davam to povodne mliecko (zelene logo).
Misicka ma zase od vikendu problem, ze jej vyteka mliecko z pusiny, teda nie typicke vracanie, ale akosi ho nevie spracovat cele... a tiez mi je teraz nervozna, lebo ma upchaty nostek - odsavam dost casto, aj v noci, nech sa jej ulavi. Doslova funi ako jezulko. Dnes som sa odvazila prvykrat jej dat olejcekove kvapky do nosteka - PINOSOL, dufam, ze som neurobila nic zle. Tie mi manzel doniesol z lekarne este ako tehotnej, ze to je vhodne pre babatka, tak aj pre tehulu...
Po dnesnej noci mam vianoce, lebo som vstavala len raz okolo tretej, oboch obriadila a potom az rano, ked uz aj nas tatino vstal do prace. To povazujem za obrovsky uspech, lebo aj citim, ze som sa vyspala ako tak.
To mas super, ze Petula neplace, u nas je taky kludnucky Misko, Miska je citlivejsia, potrebuje aj castejsie "ludske teplo" - vtedy sa citi ako v bavlnke. V postielke mame problemy, aby zaspala. Zajtra ideme na nakupy a chcela by som satku na nosenie, aby som ich na striedacku mohla mat na sebe.🙂 Som zvedava, ako to budu znasat a ci mi neodide chrbat najma pri Miskovej hmotnosti.🙂

janette77
18. mar 2011

@zuzbel1 citam, Zuzi, ze si davala cajik, to sa uz moze? Teda okrem toho, ze im nesadol prave feniklovy...
Vcera ma bola pozriet kamoska a tvrdila, ze pri UM mozem zacat prikrmovat uz od 4. mesiaca je to pravda? Nevies nieco o tom? Ty davas drobcekom este aj MM vsak?

simonessa
18. mar 2011

@smejko no ja som si kupila aj tu weledu bol super ale zda sa mi teda dost drahy lebo je to olej rychlo sa mina a stoji 14e a iba 100 ml ..ale inak bol fajn 🙂

janette77
18. mar 2011

@mamoka4 Ahoj, co to citam? Moja... Si si uzila, take nieco som ani nepocula, ze sa moze stat. Drzim palceky, nech sa rychlo zotavis. Mam radost z toho, ze sa Ti dari kojit a ze si aj pri tychto problemoch udrziavas pozitivnu mysel. Si zlata...

smejko
18. mar 2011

@simonessa tak potom skus tu bonellu alebo klasicky detsky olej. Ten Saloos je dost drahy tiez, alebo tu odporucala Julka Niveu a ElastiQ (strana 782 sme sa o tom bavili).

lucia.kl
18. mar 2011

@janette77 áno, pri UM sa začína s príkrmom od ukončeného 4 mesiaca
a sú čajíky, ktoré su od 1 týždňa, na každom je napísané tak ako na mlieku, že od kedy sa môže... ale vela pediatrov odporúča čistú vodu, u nás čaje moc nebodovali

simonessa
18. mar 2011

@smejko 😀 diky

janette77
18. mar 2011

@matelko1 Ahojko, sa musim smiat, ja som vcera bola taka nervozna, ale fest! Neboj, zajtra bude lepsie, aj mne je uz dnes veselsie...To su take dni, raz sme hore, raz dolu.
Ta dokyna je ozaj zvlastna, nemozes ju zmenit?

janette77
18. mar 2011

@simonessa Ja som pouzivala Elasti-Q, ale mna teda od strii neuchranil, zial. ☹ No Julka si ho, myslim, chvalila, tak asi zalezi aj od sklonov pokozky - ako vsetko, aj toto je indi-vindi. Tiez sa doporucuje olivovy olej...

dana_l
18. mar 2011

@janette77 ak mas materske tak sa nemusi vobec davat pit caj ani voda. ale ty davas umele a tam odporucaju dat extra tekutinu.

janette77
18. mar 2011

@lucia.kl Ty si riadna AVENT-acka.🙂) Pozdravujem... 🙂

janette77
18. mar 2011

@dana_l Ahoj, no prave sa o tom dozvedam, som nevedela. Poradim sa s detskou lekarkou a snad slnieckam prilepsim. Ma vylakalo, ze sa z UM zahustuje krvicka... Prajem pohodove tehu. 🙂