Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dudulik1986
20. júl 2014

Babenky moje zajtra ranko nas caka hematologia drzkajte nam palceky nech nam to dobre dopadne....

polynka9
21. júl 2014

@dudulik1986 drzime ti prsty s mojimi chalanmi, bude to dobre, uvidis, 😉

polynka9
21. júl 2014

Baby ciste nahodou nemate zvysny duphaston ? Potrebujem par tbl., aby som nemusela opat k dokymu ... pls.
@bewik ako sa mas ? Mne zacinaju opuchat nohy 😅

dudulik1986
21. júl 2014

@polynka9 doktorka povedala ze to mam z toho ze su dvaja mam jest nadalej zelezo a magnezium....dnes mi je riadne zle akasi som mimo......

polynka9
21. júl 2014

@dudulik1986 Viac menej je to OK, to si aj vedela, ale aspon ta skontrolovala, takze daj si aj ovocie, ktore ma vela zeleza, take ako cernice, brusnice, alebo co ja viem, mne moja babka stale nieco posle co ma zavarene, a vraj velmi dobre na zelezo 😅 .... alebo nieco ine, http://www.mudrasova.eu/obsah-zeleza-v-potravin...
Dufam, ze ti bude lepsie, ani to pocasie nie je najprijemnejsie ....

bewik
21. júl 2014

@polynka9 jej, tak aj ty ides 29-teho? Sranda. Ja tam mam byt rano, tak dufam, ze nebudem cakat do 11-tej, lebo tam treba cakat veky niekedy.
Dnes som uplne mimo, to z toho pocasia. Skoro cely den som prespala. Ale inak vsetko ok, drobci sa hybu vo velkom, ale daju mi v noci spat, mame zosynchronizovany rezim. A tesim sa, ze zajtra uz bude chladnejsie. Vsetkym sa nam ulavi. Duphaston uz zial nemam.
@dudulik1986 ja tiez papam zelezo, u nas dvojickovskych je to uplne bezne, neboj, nic sa nedeje.

dudulik1986
21. júl 2014

@polynka9 aha dakujem za rady dnes mi je fakt priserne a ty ako....

polynka9
22. júl 2014

@dudulik1986 Tiez som si dala vecer s MM ovocie - cucoriedky, si ma navnadila .... ja sa mam celkom OK, akurat vpiatok mam poradnu, trosku som to zmenila, lebo mam malo liekov, tak uz to poriesim vsetko naraz.... mna prave trapi mykoza.... beriem ATB na streptokoka a ako vedlajsi ucinok sa objavila mykoza, tak som este min. tyzden bola u svojho dokyho pre recept na krem a cipky, ale od tych som mala este vacsiu reakciu,t akze v sobotu sme utekali s MM na pohotovost, takze teraz resim vyplach, trosku sa mi aj ulavilo ale nie je to na 100 %, tak aj preto uz idem v piatok k nemu, ale inak mi je fajn, akurat, ze chlapci sa menej hybu, skor ako keby sa len vypucili zadockami 🙂 ... ale prave citam, ze asi maju malo miesta, tak aj preto .... Ale dnes je fajn od vcera prsi, tak sa aj trosku ochladilo, vetram, aby sa vymenil vzduch a lezim, obcas zabehnem k pc, ale inak len lenosim, este aj svokru sme poprosili, aby nam varila, takze OK, sice dnes urobim hrach. privarok 🙂
@bewik V pohode, pojdem skor a bude to vybavene 🙂 .... a toho 29-teho idem zase priamo k nemu kde sa robia USG, a ty ides do tehotenskej ambulancie, ako su porodne saly. Mas uz vsetko nachystane, taska zbalena ? 😉

bewik
22. júl 2014

@polynka9 joj mykoza je svina. Ja v taky cas, ked len trochu citim, ze sa nieco take spusta, pouzivam vaginalne probiotika gynocaps. Tie sa mi velmi osvedcili. Ale neviem, ked to uz mas v takom stadiu, to uz asi treba liecit normalne. Ja chodim na kazdu jednu kontrolu s taskou, takze zbalena som stale. Uz len detske vecicky pripravit. Ale uz to je vsetk poprate a pozehlene. Dnes mi dosla taska na kociar, takze uz len odsavacku a je to. V utorok idem zas za Richnavskym do gyn. ambulancie, tam vedla, kde robia monitor som este nebola, ale asi ma uz poslu aj tam. To uz budem v 36tt 😲 to ale leti. Ty sa opatruj a veru nechaj varit svokru, ty len v polohe lezmo 🙂

juliana30
22. júl 2014

Ahojte baby,od včera sme konečne doma :/),dožila som sa.Pomaly bojujeme,baby cez deň spia a papajú,ale v noci ma veru potrapia,ked vstanú rovnako,neviem co skôr.Ninka ma soplik ,tak vecer máva nervy z toho.Vela toho nenaspím a ani nepopisem uz na MK 😲,nejako sa neviem zastaviť,a navyše mam strach,že to nezvladnem.Asi ma chytá depka.Dnes mi bola pomôcť sestra a zajtra pride svagriná,aspoň mi navariť,lebo to fakt asi nestihnem.V noci vstali obe naraz,dudel som držala aj jednej aj druhej,hlava mi padala.Chcela som si pospať s nimi cez deň,no v tom momente uz boli hore.....pomooooc ženy,ako to zvládajú všetko dvojičkové maminky?

lubka1983
22. júl 2014

Ahojte.vo stvrtok sme sa dozvedeli ze cakame dve.....ale nezodpovedaju tt su o dva tyzdne mensie je tu niektotaky a dopadlo to dobre???

polynka9
23. júl 2014

@juliana30 Ahoj, super, ze si doma, neboj sa, jasne, ze to zvladnes ved si sikovnica, najdes si aj system aj sposob, ako to zvladat ....😉 😉 sa mi hovori, ked sme este 3v1 🙂 kazdopadne na teba myslim, ake to asi musi byt, mat deticky uz pri sebe. Drzkaj sa a samozrejme, ze to bude dobre a zvladnes to OK ? 😉

angieska
23. júl 2014

@juliana30 neboj sa, nájdeš si systém a zvládneš to 🙂 ak je možné, na začiatok nech ti niekto pomôže, so mnou v noci vstával manžel, ja som kojiť nemohla, takže jeden prebaľoval, druhý chystal mliečko, každý uspal jednu a išlo sa ďalej 🙂 Cez deň mi pomáhala moja mama, aj keď ti len navariť niekto príde, alebo postrážiť malé... Ono sa to časom upraví a bude fajn, uvidíš 🙂 Mať dvojičky je ozaj super, len ten prvý rok dá zabrať, ale čo je to jeden rok oproti tým všetkým ostatným? 🙂

bewik
23. júl 2014

@juliana30 jej moja, tak ste konecne doma 🙂 uff, no caka to aj nas, tie zaciatky su vraj tazke no... ale verim, ze potom, ked uz sa najde system tak to pojde. Dobre je, ze ti ma kto pomoct. Drzim ti palce, nech uz ste skoro zohraty tim.

evus86
23. júl 2014

ahojte,aj ja mam dvojicka ale dvoj vajecny nepodobaju vobec nic,su vela prace snimi 😒

zuzzina
24. júl 2014

Ahojte babulky,tak ja tiež ešte 3v1 ,už mám toho ale ozaj dosť,nevladzem už nič urobiť,všetko má už všade tlačí.Plánovaná sekcia je na 1.8. Takže uvidím,či vôbec dovtedy vydržíme.Drzim vám palce všetkým a
@juliana30 gratulujem k princeznam ,prajem veľa zdravia a drzim palce,aby ste si doma rýchlo našli nejaký systém a zvladali všetko v pohodicke 🙂 majte sa babulky.

5romanna5
25. júl 2014

Ahojte..brali ste niektora entizol??

avana7
25. júl 2014

@juliana30 viem sa vžiť do tvojej situácie, zažila som to a ešte zažívam a k tomu mám ešte skoro 4-ročného chlapca. Neboj, všetko ide a zvládneš to, tak ako ostatné mamičky. Začiatky sú ťažké. My sme si už vybudovali režim a je to fajn. Tak držím palce a veľa síl prajem

polynka9
25. júl 2014

@zuzzina Ahoj, drzim ti velmi silno prsty, aby ten cas k 1.8. presiel skutocne rychlo....musi to byt namahave, unavne, tazke .....ja som v 32 tt a som K.O. a ty si v 39 tt, to tak dlho ta nechavaju cakat ? Este par dni a mas drobcekov pri sebe ako nasa @juliana30 😉 ♥♥

juliana30
25. júl 2014

@polynka9,@bewik,@zuzzina,@avana7,@agnieska Ahojte baby,vycecaná som úplne.Dievcatá majú nadchu (Ninka si ju doniesla z nemocnice),uz ju chytá aj Saška.Vcera v noci to bolo Ok,pred jedením som odsala sopliky a spali ako zarezané.No dnes sú jedovaté,noc bude krutá a dnes som sama ☹.Inak sa to všetko dalo doteraz ako-tak zvládnuť ,ci uz kŕmenie alebo prebaľovanie,baby plakali minimálne,ale táto Nádcha nás všetky zložila.Vobec neviem ako im pomôcť.Ako často sa moze odsávať nos,neviete?Nechcem im poškodiť sliznice ☹.Juuj baby,uz máte krásne tt za sebou,držím palce a ďakujem Vám za podporu 🙂 Inak sú baby také krásne,ze sa neviem na ne vynadívať ,keď spinkajú <3

dudulik1986
25. júl 2014

Babenky dnes poradna na dve jednotky chlapci su hlavickami dole maminka kilo schudla z 55 na 54 a krcok isiel hore z 38mm na 40mm a v stredu prietoky

zuzzina
25. júl 2014

@polynka9 ja tu mám termín pôrodu zadany podľa termínu poslednej menstruacie ale dr mi termín posunul podľa sona o týždeň neskôr,čiže dnes som začala 38 tt a sekciu plánujú po ukončení 38tt,čo budem presne 1.8. Takže preto je to tu pomýlené 🙂

polynka9
26. júl 2014

@zuzzina Drzim prsty 😉
@juliana30 Mrzi ma, ze su chorucke, dufam, ze to cim skor prejde a s tym odsavanim netusim ako chodi, ale ked maju sopliky, tak asi len odsavat ostava...drobatka zlatunke 😵
@dudulik1986 Dobre ti to ide, tesim sa, keby moj krcok mal aspon polovicu z tvojho 🙂

Vcera som mala poradnu a babatka maju skoro 2 kg ♥♥, ale krcok len 1,5 cm a dost sa tlaci drobec jeden, ... som si myslela, ze to uz bude OK, lebo pred 2 tt sa to zlepsilo a teraz opat horsie .... tak baby myslite na nas, nech vydrzime aspon este 4 tt - idealne, no nie ? 😅

bewik
26. júl 2014

@juliana30 juj nech sa skoro uzdravia tvoje princeznicky. Musi to byt uzasne sa na ne pozerat, tak sa na to tiez tesim 😵 verim, ze sa nevies vynadivat. A mas tam niekoho na pomoc?
@polynka9 jej tak to mas krasne vahy. Vydrzte este, hlavne nic nerob, pekne lezkaj a uvidis, ze potiahnete.
@zuzzina vau, tak ty si uz poriadne daleko. A krasny datum sekcie. Moj brat ma vtedy narodky. My zas budeme od 1.8. povazovani za donosednych, tak sa uz neviem dockat, lebo uz sa ledva pretocim z jednej strany na druhu. No ale musime este vydrzat. Aj tebe odporucili sa uz viac hybat od 37tt?

zuzzina
26. júl 2014

@bewik no veru že sama nechápem,že sme tak dlho vydržali pokope,lebo od 20tt cca mám zmaknuty krcok.Dnes som bola na pásy,všetko ok a aj na sono,babulky by mali mať 2504g a 2619g,no tie merania beriem s veľkou rezervou,býva to veľmi nepresné,ale bola by som spokojná,keby toľko ozaj mali.Už začínam mať pocit,že meliem z posledného,ešte aj doktor sa má opýtal,ci to ešte vydržím do piatku ... No čo som ja jasnovidka ??? Už neznášam tuto otázku !!!! Drzim všetkým palce ,pa.

polynka9
27. júl 2014

@bewik Ahojky, aj ty si uz daleko a tesim sa s tebou, urcite bude vsetko OK, snazim sa uz len lezat, ale nieco aj tak musim poriesit sama...vcera prisli nasi, mamka mi pozehlila, povysavala, poumyvala, navarila a MM s ocokom uz presunuli postielky, nabytok, postel tak ako to uz bude hotove, tak ci som chcela alebo nie, bola som v strehu ... ale vsetko z mierou, niekedy mam pocit, ako keby ma tam dole obcas nieco zastipalo ako taky impulz a potom mozno este par krat, tak viem, ze toho 29-teho mi Dosedla nepovie nic dobre, kedze krcok ma len 1,5 cm, snazim sa mysliet pozitivne, ale je to velmi tazke, jasne pre drobcov urobim cokolvek na svete.
Tiez mas podlozene nohy resp. panvu hore ? Porad ako na to, lebo mne uz kazda poloha vadi, boli atd....
+ od vcera mam uz aj ja opuchnute nohy a ruky .....
Nechcem sa len stazovat, a deptat, ale som rada, ze sa vam tu mozem postazovat 😅

marbalulka
27. júl 2014

@lubka1983 ahoj, my sme na tom boli tak isto, dozvedeli sme sa, ze cakame dvojcata v 8tt, ale velkostou zodpovedali 6tt, ale rychlo to dobehli..

marbalulka
27. júl 2014

@dudulik1986 ahoj, ako ti dopadla ta hematologia? este som ti chcela povedat, ze ja som bola dlho v nemocnici, takze mi to pichali oni, ja sama by som to asi ani nedokazala. nikdy inokedy som nemala problem s krvou

lubka1983
27. júl 2014

@marbalulka dakujem za odpoved......uvidim zajtra mam kontrolu....

bewik
28. júl 2014

@polynka9 to je dobre, ze ti ma kto pomoct, cela rodina je zapojena, tak to ma byt. Aj ked vtedy sa neda celkom lezat, aj mne ked mama prisla pomoct, tak som musela obcas vstat, vysvetlit kde co je a tak. Ale uz mas aspon vsetko hotove, mozes byt kludna. A kludne sa postazuj, ved kto ta viac pochopi ako my, co sme na jednej lodi.
No musim priznat, ze ja nemam panvu podlozenu vobec. Skusala som to mozno 2x, ale som zhodnotila, ze to nie je nic pre mna 😅 takze lezim raz na jednom, raz na druhom boku a brusko mam podlozene vankusom.
Zajtra ti velmi velmi drzim palce! Dufajme, ze dosedla bude mat dobre spravy.
@zuzzina jasne, ze vydrzite do piatku, taky krasny datum je silna motivacia 😀 Ale tak samozrejme, ze sefmi su tu drobci 😎 uz je tovelmi blizko, drzim palce. A krcok sa ti aj skracoval od toho 20tt ?