Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

maartinkaa
8. mar 2010

ja som uz s tejto zimy na nervy, uz chcem teploooo 😠

jani a co ta tak postarka nastvala? 😠

to je zakon schvalnosti, ze ked si dam chalanov spat, tak zacne vyhukovat koskar, alebo rozhlas/ ked ich dam spinkat na dvor/ 😠

maartinkaa
8. mar 2010

juli a to mate taku velku detsku? paci sa mi aj ta trampolina, odkial ju mate?

juliagregor
8. mar 2010

maťka máme len dve izby: spálňu a deckú (3,5 x 6,0 m) 🙂 , žiaden nábytok, všetko je zabalené, schované, až ked budú väčší, teraz je to nebezpečné...všade sú vylezení

trampolínu sme kúpili v kauflande v akcii...

maartinkaa
8. mar 2010

juli, a kolko stala?

maartinkaa
8. mar 2010

ved len pre deti zijeme, tak im treba len to najlepsie, este aj nabytok schovat 😀 😀 😀 , neviem ci to necaka aj nas 😀 😀 😀

juliagregor
8. mar 2010

malí sú ozaj divokí...
starší taký nebol, pomáhajú si, ked jeden nemôže vyliezť, tak druhý ho tlačí za riťku... 😀
sú samá modrina... 😖

alienka73
8. mar 2010

Ahojte,

Happy , nam zistili dvojvajecne dvojky hned na prvom usg v 6-7tt aj to ze su dvojvajecne, sikovny doktor. 😉

A my sme tiez mali riadny problem najst krsnych rodicov, lebo nikto nesplnal vsetky podmienky. Tak sa kolegyna nastvala a s muzom velmi chceli byt krstni, tak sa kvoli nam vzali v kostole( boli len na urade dovtedy) dorobili si tie sviatosti a su krstni 😅 . A krstili sme az minule leto,maly mal uz viac ako rok a pol 🙂 .

A aj ja dakujem za tu stranku o vareni, tiez som z toho zufala, co varit....

tintin
8. mar 2010

CAute caute, kto oslavuje MDZ vsetko najlepsie 🙂
Maminky co uz mate dvojky..nemate nahodou zoznam veciciek co ste si pre dvojky nachystali.
Ja mam po Kristinke dost veci..len neviem kolko treba napr body, kolko pancusiek...a tak...pyzamiek, spacich vakov... bundicky overaly to je jasne, ale take veci co sa castejsie nosia. a co ste vyuzili pri dvojickach a nevyuzivali pri prvom babatku? - ak mate teda 3 deti 🙂 tooolko ste toho cez we napisali, ze asi ani nestihnem precitat, baby ukecane 😀

juliagregor
8. mar 2010

tintin na začiatok som kupovala aby som mala veci na 5 dní a dvakrát denne prezliekať 😉

naše oblečko sú spodné body, vrchné body, pančušky...a že ukecané 😀
zoznam nemám, kupovala som ked som videla 😎

nekupuj veľa, teraz je veľa oblečenia a isto veľa dostaneš alebo ti kamošky požičajú, ja som vyšívala farebné krížiky, aby som vedela, čo mám komu vrátiť 🙂

tintin
8. mar 2010

no s tym vysivanim krizikov nie je zly napad 🙂 ved to, kamosky urcite pozicaju ak budu moct...lebo velaktore maju teraz babatka. cize ak som spravne pochopila, pre jedno dieta si mala 10 body? to som tusim tolko pri Kristinke nemala...teda na zaciatku od 0-3 asi ano ale neskor uz nie.
a mala si nieco naviac co si pri Martinkovi nepouzivala?

maartinkaa
8. mar 2010

presne tintin, vela nekupuj, zalezi aj od toho ci ti budu vrackat a tak, moji nevracali vobec, tak sme vydrzali cely den v jednom 😉
na doma ti stacia aj vecicky po malej a do porodnice si kup tescu, su lacne kvalitne a mas ich v baleni viac 😉 ja som kupovala prevazne biele a dalej je pravda, ze som toho vela dostala, tak sme toho vela ani nevyuzili
teraz ked nam nieco akutne treba, tak mame kde kupit, vsade je toho vela, nie ako ked sa narodil martinko, nebolo u nas siroko-daleko nicoho, tak sa bolo treba zasobit 😀

janulqa07
8. mar 2010

Cely den na nas slnko prazi cez okno a vonku strasna kosa 😠

martinka postarka mi nosi iba ucty alebo zle spravy 😒
tintin ja nekupujem dokopy nic, pockam si co kto prinesie a ked bude treba dokupim, po malom mam kopec novych nepouzitych veci

maartinkaa
8. mar 2010

jani aj nam 😠

juliagregor
8. mar 2010

tintin spacie vaky som mala naviac...inak ani nie...
plienok 4O, perinky 4,
budeš mať letné deti a to je super, nepotrebuješ tak veľa vecí 😉
ja som zo začiatku malých neprezliekala ako do pyžamka, overalky som používala aj cez deň...

juliagregor
8. mar 2010

spulu som mala cca 10 vecí...

janulqa07
8. mar 2010

tak som sa tesila ze znicim vonku maleho, lezie to na nervy a nezmestim sa do bundy a nechce sa mi na koniec kupovat novu, no na nervy 😠

tintin
8. mar 2010

oki, tak nebudem kupovat a pockam 😉
janulqa aj ja sa ledva zmestim do bundy, uz cakam kedy bude teplejsie 😅
juli dakujem za rady 😉

janulqa07
8. mar 2010

na to kedy bude teplejsie sa ja uz spolieham viac ako tri tyzdne 😀
tintin a ty si uz robis zoznam nakupov?

alienka73
8. mar 2010

Ani ja sa uz nezmestim do bundy a uz ani do jarnych 😒 . Tak neviem v com budem chodit a duuuuufam, ze uz len tyzden bude mrznut.
Tiez neviem co mam kupovat,my asi vela veci nedostaneme lebo sme dostali pri malom a teraz sme v rodine tri tehotne, jedna cerstva mamicka a zvysok rodiny uz ma deticky vacsie. No a kamosky bud bezdetne alebo s jednym babom, cize nechavaju pre druhe 🙂 . Nevadi dievcata po dome ponosia aj modre Matuskove veci 😅 .

Zaujima ma ci ste letne deti davali do perinky a ak ano co do nej, mali len bodynko a nejake lahke nohavice, pripadne dupacky? Nebude v tom horuco?

juliagregor
8. mar 2010

adka ja som dávala body, tenkú košieľku (bavlnkové), a dupky alebo gate...v perinke boli dlho, ked bolo moc teplo, tak som ju rozviazala a prikryla nohy plienkou, používala som tašky a tie som rozopla...malí boli ozaj krpatí a nedokázali si udržať teplotu...
v tých najväčších teplotách som bola doma, von sme chodili neskôr, deti sa dokážu rýchlo dehydrovať ...

je tu téma a perinkách, poštolkách...ja som stará škola, balila som naširoko a používala som perinky a sú tam všelijaké názory...dostal ma ten, že perinka môže za koliky 😲

luciaf13
8. mar 2010

tehulky tehulky, ze sa nezmestite do nicoho 😉 😉 😉 ??? A co JAAAAAAAAAAAAAA????? Ja uz nic nezapnem, bundu si kupovat nebudem uz naco???? A doma mam oblubene teplaky a manzelove tricka 😀 😀 😀 😀

Jakubko je augustove dieta a bol v perinke ale na sebe mal len kosielku a nohy sme mu nechavali hole a casto bol rozbaleny, vsak bolo horko 🙂

😎 a uz mame doma kocik 😎 nahodim foto 😎

juliagregor
8. mar 2010

mala som z každého čísla po dva páry, súpravičky "ukazovacie", návštevy a dr. a používala som veľa vecí po Maťovi...

v tescu majú veľmi pekné súpravičky pre malé detičky, sa tam kochám 😀

luciaf13
8. mar 2010

no aj my mame skoro vsetko Tesco po Jakubkovi a len som par veci dokupila a uvidime priebezne co bude chybat, to zozenieme a navstevam uz teraz odkazujeme , ze nechceme ziadne oblecko ale nech nam nosia plienky, mlieko alebo eurase 😀 😀

juliagregor
8. mar 2010

lucka už len mimi 😉

už len chvíľku a budeš voziť dvojky, sila ako to uteká, ešte si pamätám našu prvú diskusiu na MMB 😉

kočík je peknučký a pekná farba 🙂

loginka
8. mar 2010

cafte, len tak v skratke, moc nestiham, samozrejme
ako sa mate?
my celkom, uz mame vyse 3 kil, grckame ostosest, plakavame vecer dost, hlavne Dominik robi krik 🙂
v noci sa budia Domko po 4 a Lauri vydrzi aj 7 hod. niekedy, Dominik ma trosku trapi lebo nejako ma problemy s prisatim , zacne dobre ale potom sa kruti, len tak oblizuje a place, tak neviem, zacina to poobede, vecer som mu musela ohriat odstriekane mliecko a dat z flasky, tak snad ho to prejde, aj kaka dost, takze pribera trosku menej ako jeho hladna sestricka

luciaf13
8. mar 2010

no Julka veru akoby to vcera bolo 😎 😎 😎
loginka krasne ste uz pribrali a aj place casom prejdu 🙂

murkaa
8. mar 2010

lucia ty si si objednavala farbu na ten kocik. Taku kombinaciu som nevidela.
A s tou bundov a obliekanim si dobre pamamtam aj ja. Ved bol december.

luciaf13
8. mar 2010

murkaa to si dala usit jedna maminka cakatelka dvojickova na objednavku. Najprv jej povedali na UZV ze budu chlapci tak objednali modry kocik a nakoniec cakaju aj dievcatko 😎 😎 takze si objednali inu farbu a tato ostala na predajni 🙂 a my cakame chlapcov tak sa nam modra hodi. Ono sa daju objednat viecere farby len to dlhsie trva kym sa to usije 🙂 .Ty mas ten cerveny??

murkaa
8. mar 2010

ano, mam ten cerveny a mne sa velmi paci. No v dedine su vsetci z kocika uneseny. A mna zase tesi, ze zatial dobre sluzi. Som spokojna. A na dievca nepomohla ani cervena farba kocika. Uz som ju mala asi 3x urieknutu. Tak som jej dala cervenu snurku rovno na ruku. Je to lepsie. no dnes bola s nimi svokra v dedine a vecer plakala ako o zivot, tak neviem??????????Este nebola odvtedy taka placliva-teda urieknuta.