Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dusika11
30. máj 2011

@janette77 poznam to..ja som tiez prestala dufat ale na adopciu som nechcela ist..mam s tym zle skusenosti ale je to len moj nazor...verejne sa priznam ze som bola v kostole na vianoce a strasne som chcela babo..prosila som pri jaslickach...a na velku noc som sa bola hadat s Bohom..vynadal som mu ze prosim a nic a ze kto prosi ten dostane..a ze to nie je fer ze druhe maju dve deti a ja ani jedno...do mesiaca som bola tehotna...........

dusika11
30. máj 2011

@janette77 aaaaaa porodila som na dalsie vianoce...a pustali ma doma prveho januara..a krstili sme na velku noc......

zuuuzana7
30. máj 2011

@dusika11 ok rsv virus uz chapem, to hej to ma nasledky brutalne, s tym som bola v nemocke oboznamena este ked ma po porode prepustali domov (zevraj ak bude nadcha, kaslik alebo len nadcha a do troch dni sa nepolepsi k lekarovi, moze sa o rsv jedna)
a chlapcom brali vyter z nosteka v 5 tyzdni ked sme boli na kontrole v ambulancii predcasne narodenych.
cize divne, ze to u vasich takto nekontrolovali, my sme mali vysledok do piatich minut z vyteru z nosa. ten vyter vyzeral sice brutalne ale ako vravim bolo to ruky- cuky.
inac mojej znamej dcerka to tiez mala myslim, ze aj ona v tom 7 tyzdni. ale ako viem mala bola asi tri dni v nemocke dlhsie nie, asi to bolo v pociatocnom stadiu.

no hlavne, ze su tvoji chlapci opat zdravy a tak pekne sa drzia, vyzeraju velmi happy a fit na fotkach 🙂

ozaj a nemoze byt, ze im idu zubky ked sa ti tak casto budia?

dusika11
30. máj 2011

@zuuuzana7 neviem su to moje prve deti nemam skusenosti mozno idu co ja viem slintaju..pchaju prsteky do ust..ale to moze a nemusi byt...no nasich ten virus neuveritelne zlozil..boli sme na are na pristrojoch 5 dni..potom sme boli na intenzivke 10 dni..mali sme byt este aj na normalnej pediatrii ale to nas pustili domov..no..ja sa uz k mojej pediatricke vyjadrovat nebudem..tiez si myslim ze potom co som ju informovala ze deti mi kaslu mala ich chciet vidiet ale ona mi len nadiktovala lieky ake mam dat..nepovedala podte na odber..aj na usno nosnom som bola sama iniciativne..neviem preco im nerobili vytery z nosteka az v nemocnici im porobili vsetky vyysetrenia..a zistili ze su anemnicky a nepreziju bez transfuzie,,takze este dostavali aj krv...
zdravi su ale stale su citlivi na virusy..

janette77
30. máj 2011

@dusika11 ...🙂) isla si na pana Boha zhurta, ale aspon videl, ako velmi tuzis...🙂) Juj, ale ja som sa s nim tiez casto hadavala, pamatam, ale potom aj poctivo dakovala, naozaj uprimne dakovala.
No idem zobudit drobceky, nech sme do 23:00 papnuti, aby sme buvli pekne do raaaanka.

dusika11
30. máj 2011

@janette77 idem aj ja.......

dana_l
31. máj 2011

@andysok ja som chodila von. sice bola iba "jedna" ale boli sme vonku na ihrisku so sophie hned na druhy den po porode. ostali sme asi hodinku. a chodili sme samozrejme aj na prechadzky. ked uz mas jedno dieta tak ho nemozes "zavriet" doma lebo mas babatko. mami bola "pomoct" na mesiac ale ona nic nevedela kde je lebo prisla den pred porodom takze som jazdila a ukazovala vsetko kam by mohla. ale ani ja som nechcela byt zavreta. tak sme boli vonku vsetky. aj teraz ak dvojicky budu ok- tak budem chodit von. sophie bude chodit do skoly - takze ju zaniest a potom vyzdvihnut a lea bude doma tak budeme na dvore aj vonku na prechadzky budeme chodit. a aj keby nieco bolo s twins tak budem musiet. nikto mi nepomoze s detmi a nakupmi. ale samozrejme opatrne a vsetko s mierou.

dana_l
31. máj 2011

sophie a lea boli dnes na vylete s ockom

dana_l
31. máj 2011

😀 zabudla som vlozit fotky

dana_l
31. máj 2011

sophie ma 12 stipancov od komarov, lea ani jeden. riadne to ma opuchnute. natrela som alpou a uvidime ci sa polepsi. a chudatko mala na oboch ruckach zadrete. musela som vyberat ihlou. ale pekne sa drzala aj ked plakala.

janette77
31. máj 2011

@lucia.kl Dobre ranko, oslavenkyna! 🙂
Prajem Ti k dnesnym narodeninam vela zdravia, optimizmu a elanu. Uzi si tento den v radosti.🙂

zuuuzana7
31. máj 2011

luci mas narodeniny, tak krasny narodeninovy den, vsetko najlepsie!

lucia.kl
31. máj 2011

@janette77
@zuuuzana7 ďakujem dievčatá 🙂

andysok
31. máj 2011

@lucia.kl milá maminka zelame ti krasne narodeninky aby sa ti splnili najtajnejsiemsnicky ;)

zuuuzana7
31. máj 2011

@dusika11 teda sila, ako to mohla vasa lekarka zobrat na lahku vahu!!!
no ale ver mi aj u nas su takyto kreteni lekari u nasho nicka nebolo po narodeni diagnostikovane ochorenie s ktorym sa narodil a tak nas poslali s nim domov a ked som im vravela, ze s nim nieco je tak ze mam postnat. depku, prepustili nas domov, este manzela na stranu zavolali, ze potrebujem lekarsku pomoc, ze som precitlivela a histericka a maly nam zvracal zelenym si vies predstavit co to je, ked to konecne moj doma pochopil mali nam uz bol v bezvedomi, srdiecko poriadne nepracovalo, zcasti uz len flimovalo a zbytok tu radsej nebudem pisat.
takze ja si radsej zaplatim a idem s detmi k privatnym lekarom, ako taketo hovada s prepacenim, kvoli ktorym moje dietatko muselo trpiet a lekar nam doslova povedal `` musime ho operovat, ale myslime, ze to nezvladne je uz prilis slaby`` nastastie mame doma hrdinu a vsetko zvladol, ale co si musel podstupit bolo neludske a to len preto, ze nekompetentny penzionisti zastavaju miesta ktore by nemali zastavat!

zuuuzana7
31. máj 2011

@janette77 aj sa ti mali zobudia ked im vecer das flasku okolo desiatej?

moji spia od tej siedmej, tim prespi do rana do siestej ale nick sa nam este v noci okolo druhej tretej budi na flasku, ako neni to zas hruza, lebo vypije flasku a hned spi ale bolo by fajn keby aj on prespal.

mohla by si mi tvoj postup nocneho flaskovania opisat mozno by to na drobca nasho zabralo 😉

lucia.kl
31. máj 2011

@andysok ďakujem 🙂

janette77
31. máj 2011

@zuuuzana7 Ahoj, Zuzi, u nas sa papa 5krat za den. Nikdy to nie je v uplne presnych casoch, lebo si to drobci buvanim zvyknu poposuvat. A tiez zalezi od toho, kedy sa rano zobudia. Ale standard je kazde 3 - 3,5 hodinky (vynimocne 4).
Posledne papanie by malo byt ukoncene do 23:00 a potom mi uz potiahnu do rana - do tej 6:30.

janette77
31. máj 2011

@zuuuzana7 och, Zuzi, to co pises o malickom...ani nevies ako rada citam, ze vsetko nakoniec dobre dopadlo. Musela si mat nervy na dranc, co si si musela prezit...☹

dusika11
31. máj 2011

@zuuuzana7 nemam slov ano ti penzisti su strasni..co starsi lekar to problem..my od tej tapy lekarky odchadzame..zazila som nieco podobne ako tehotna...posielali ma psychiatriu ked ma bolela hlava v tehotnosti..ze mam depresiu ze s toho ma boli hlava a vraciam,,, ja som sa dostala na hematologiu ..upchavali sa mi cievy..mala som hustu krv ata tlacila v hlave na centra..preto som nevidila a vracala som....co ti mam hovorit a ten gynekolog sa mi vysmieval..a tak isto aj neurologicka ..ze mam vsetko ok ako ma moze boliet hlava a ze mozno nechcem babetka..no co ti mam hovorit..dochodcovia..esteze ze som sa dostala na hematologiu s CAR centra ma poslali...lebo tam su mladi ludia..ale ti starsi lekari by mali vratit diplom

som rada ze ste bojovali je strasne ked babetko odchadza mamke na rukach..poznam to..tesim sa s tebou..

inac zase sme nespali spala som od 24 hod do tretej...normalne ma boli hlava....zeby som mala ist na psychiatriu? 😀

dusika11
31. máj 2011

@lucia.k vstko najlepsie...cmukkk

lucia.kl
31. máj 2011

@dusika11 ďakujem 🙂

dana_l
31. máj 2011

@lucia.kl happy birthday to you mum

lucia.kl
31. máj 2011

@dana_l ďakujem

matelko1
31. máj 2011

@lucia.kl co to citam,tak ja sa pripajam a prajem vsetko len to naj.... 🙂

lucia.kl
31. máj 2011

@matelko1 ďakujem 🙂

zuzika30
31. máj 2011

@lucia.kl jej narodeniny, tak aj ja sa pripajam ,VSETKO NAJLEPSIE ,nech si zdrava a stastna cely tvoj zivot 🙂

lucia.kl
31. máj 2011

@zuzika30 dakujem

adjka
31. máj 2011

@ivikli ahoj,prepac ja som si az teraz precitala,este mas zaujem, ked ano, tak posli mail alebo sms cislo a ja ti mozem nejake foto poslat mailom alebo mmskou...len daj vediet ci mas este zaujem.

zuuuzana7
1. jún 2011

@janette77 a kolko tvoji drobci vypiju? aj my prideme na tych 5 flasiek. tim vypije okolo tych 160ml dakedy trochu menej, ale nick ledva, ledva 130, vlastne po vacsine 100 ml, tak mu aspon jablkovy dzus s vodou davam aby mal dostatok tekutin.
sice dnes obaja prespali do rana 🙂

teda @dusika11 ale to nie kazdy noc mas taku kratku nie? a co po tretej ostanu ti hore?
ved to ani nespominaj, ze hlava boli, to mas pravdu nas by hned na psychiatriu poslali 😀

nasi sa pretacaju o sto sest na bruska a potom si somru, lebo sa nevedia naspat pretocit, je to sranda, tak len pretacam 😀