Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

andreasiskova3
12. feb 2014

@didia Keď si tak pospomínam, tak aj môj najstarší syn bol taký akčný v brušku a potom ako bábätko bol taký kľudnučný,no ukážkové dieťa, ani plakať nevedel, keď bol hladný tak sa na mňa vyškieral a čakal kým dostane papať. Mladší bol zas kľudnejší , ale ako bábo si vyžadoval viac pozornosti, tak keď to tak zhrniem, tak by sa teda mohli teraz v brušku vybúriť a potom vonku budú hádam v kľude 😀

andreasiskova3
12. feb 2014

@didia A ako si na tom s bruchom? Ja som pribrala zatiaľ zhruba 6 kg, ale brucho mám už také napnuté, že asi prasknem za chvíľu. Olejčekujem ho 2 x denne, ale aj tak sa bojím, že mi to tentoraz tá kožka asi nevydrží. Niekedy, hlavne po obede sa mi tak napne, až mi začervená, tak ho občas naolejujem aj 3 x, ale striám sa asi nevyhnem. Je možné, aby mi nepopraskala koža pri dvojičkách?

didia
12. feb 2014

@andreasiskova3 no tiez mam uz dost velke brusko oproti prvemu tehu.. Pribrala som 9 kil. No s tymi striami neviem ani ja. Tiez mam riadne napnute brucho..

dana_l
12. feb 2014

@andreasiskova3 nekremovala som a strie nemam

andreasiskova3
13. feb 2014

Dnes som si všimla v papieroch na poradni, že v ukončenom 20 tt mali moje dvojičky váhu I. 337 g a II. 420 g. Zdá sa mi to trochu dosť veľký rozdiel, či?

didia
13. feb 2014

@andreasiskova3 my sme mali 370 a 300g a doktoir povedal ze ked su prietoky v pohode tak je to ok, ze mozno su dvojvajecne a tym padom je jedno vacsie ako druhe od prirody, ze nemusia byt vsetky deti rovnako velke🙂

juliana30
24. feb 2014

Dievčatá boli ste na amniocentèze s dvojičkami?Mám trochu strach.Prebehlo všetko v poriadku pri dvoch babätkách?

dana_l
24. feb 2014

@juliana30 mne odporucal lekar pri vsetkych tehotenstvach a pri vsetkych som odmietla.
ak nie je podozrenie na vyvojove vady alebo geneticky problem tak mozes odmietnut. je to predsa len rizikovy zakrok.

avana7
25. feb 2014

Ahojte mamičky, ktoré majú okrem dvojičiek aj jedno či viac detí. Ako ste to riešili s posteľou? Máte dvojposchodovú pre tri deti? Viem, že je ešte skoro, ale už chcem to pomaly riešiť, alebo aspoň pozerať, informovať sa. Ďakujem

smuhyta
26. feb 2014

@juliana30 ano ja som bola a isla by som znova-to je vec nazoru riziko je menej ako 1%,,,ale to sa musi kazdy rozhodnut sam preco ,zaco ,naco atd,,,bolo to bezbolestne a hlavne som cely cas myslela pozitivne 🙂

juliana30
26. feb 2014

@smuhyta ďakujem, čaká ma zatiaľ len konzultácia,ale som rozhodnutá ísť na amniocentezu.Len som chcela vedieť,či neboli nejaké problémy kvôli tomu,že sú dvojičky.Ešte raz vďaka 🙂

smuhyta
26. feb 2014

@juliana30 mne to odporucil dr.,lebo boli v jednej placente a v jednom obale,,,a tiez koli rodinnym zalezitostiam 😒 ,,myslim ze mi ju robili tak v 16tt ,,ja som si odchodila na kontroly kazde 2 tyzdne a teraz zas s babami,lebo su predcasniatka ale sme zdrave a priberame vsetky 3 😀 😀

juliana30
26. feb 2014

@smuhyta v pondelok budem mudrejšia, a chcela by som ju podstupit aj kvôli tomu,že zistia pohlavie detí.Teraz som v 16tt,tak asi v 17tt pojdem tiež,uvidím čo mi odporučia.To je super,že ste zdravé a krásne priberáte 🙂Dúfam,že aj my to dopracujeme do šťastného konca.

dudulik1986
27. feb 2014

babenky mozem sa kvam pridat...

avana7
27. feb 2014

@dudulik1986 jasné 🙂

gaga83
5. mar 2014

Ahojte baby tiez sa chcem k vam pridat. Cakame dvoch drobcov ale este furt nevieme co to bude. Chcem sa spytat je tu nejaka baba ktora rodila vo Zvolene? Neviem sa rozhodnut ci rodit v zv alebo v Bystrici. Viem ze este mam cas ale si zistujem co a ako. Dakujem

sunnessie
5. mar 2014

Ahojte, hladam mamicku dvojiciek co 10-11/2012 lezala na antolskej na rizikovom. Byva niekde medzi Wolkrovou a Nam.hraniciarov a ak si dobre pamatam tak by mala mat dve dievcatka asi 13-14 mesacne

dana_l
7. mar 2014

@avana7 mame 4 deti - starsie deti maju poschodovu postel vo svojej izbe a dvojicky su este male tak maju kazdy svoju malu postel ale ked vyrastu tak kvoli priestoru budeme tiez pozerat po poschodovej posteli

andreasiskova3
11. mar 2014

Dievčatá, dvojičkovský kočík sedenie vedľa seba, kto má taký kočiar prosím pre a proti, dík

janula18
11. mar 2014

@andreasiskova3 výhoda je že deti majú viacej miesta ako ked sedia zasebou. Môžu kludne spoť aj vo vodorovnej polohe, čo v kočíku zasebou je väčšinou problém.
Nevíhoda je jedine to že je širší tak cez úzke dvere nejprejdeš. Ale veľa obchodov má také že sa dostaneš, alebo si otvoríš druhé krídlo

martinazv
11. mar 2014

babenky aj my cakame dvojky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

martinazv
11. mar 2014

mozme sa pridat k vam do debatky??? 😕

shania31
11. mar 2014

@martinazv
Vitaj v klube 😀

avana7
11. mar 2014

@andreasiskova3 My máme kočík, v ktorom sú za sebou, ale som spokojná. Je to Peg Perego Duette. Pretože sa dostanem hocikde, či už k lekárovi alebo do obchodu. Nemám síce skúsenosť s kočíkom, kde sú vedľa seba, ale mám pocit, že sa s ním nedá dostať všade. A v tomto našom kočíku v pohode spia obidve vodorovne. Môžem si ich otočiť ako budem chcieť. Takže toť moja skúsenosť

shania31
11. mar 2014

@andreasiskova3
Ahoj, my sme mali najprv Peg Perego Duette SW- bola som s nim spokojna, dobre sa mi ovladal, ale po case sme museli kupit kocik vedla seba- nakolko nasi chlapci su dost velki a v Peg Peregu uz nemali miesta - oproti sebe uz nemohli byt, lebo sa okopavali a za sebou nechceli byt. Tak teraz mame TFK Twinner Twist Duo a som max spokojna- a aj deti myslim- lebo maju dostatok miesta 😀

andreasiskova3
12. mar 2014

@martinazv gratulujem 🙂

dana_l
13. mar 2014

@andreasiskova3 ja mam kocik za sebou (uz je starsi, mame ho 5 rokov) a priestor pre deti je uplne neskutocne velky. ked pozeram na tie nove kociky tak je to ozaj takmer nic oproti tomu co mame my. a veru I ja som spokojna lebo je uzky a da sa s nim dostat vsade.

martinazv
13. mar 2014

Ahojte tehulky, ideme si pokecat??? 😀 😀 😀 😀

shania31
13. mar 2014

@martinazv
Ahoj, o com konkretne by si chcela???

martinazv
13. mar 2014

@shania31 neviem hocičom, my uz temu najdeme 🙂 Som doma, cerpam dovolenku a nejak sa nudim trosku uz ani v tej telke nic nie je... Ty co robis?