Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

zuzbel1
5. jan 2011

@scarlette dakujem za info, tak uz viem preco sa tym sestricka tak ohanala ...

zuzbel1
5. jan 2011

@mamoka4 aj ja dakujem, dobre vediet 😉

janette77
5. jan 2011

@tulina77 🙂) myslim, ze ten moj bude na kocikovanie hrdy, ale to prebalovanie - prave vcera sa vyjadril, ze kym to budu "prazenicky" tak neprebaluje, ze on az ked budu bobky.🙂))))))))))))
No a ze spavat s nami v detskej (lebo tam ma buduca mamina gauc) bude len cez vikendy.🙂) Ale zase to by som mu nezazlievala, predsalen nemoze chodit do prace nevyspaty.

lucia.kl
5. jan 2011

@tulina77 no, ono je to aj tým, že dvojčatá zvyknú zaostávať tak týždeň až dva, takže dieťa v 38tt zodpovedá dieťaťu v 36tt - velkosťou, inak sa mu všetko vyvíja normálne, čo sa orgánov týka, predsalen berú všetky živiny dve deti a aj miesta je v brušku pomenej a tie váhy okolo 2500g sú na dvojčatá úplne super, aj moje mali 2360 a 2580 a boli bez inkubátora a čohokolvek a na 4 deň sme išli domov s pôrodnice... ja si neviem predstaviť to brucho, keby mali cez 3500g a 53cm 😀

tulina77
5. jan 2011

@lucia.kl zaostavanie v tyzdnoch, to chapem, som velmi zvedava na svojich dvoch malych, ktori od zaciatku maju vyvoj oznacovany ako jeden tyzden dopredu, ktovie ci sa to moze este zmenit alebo zbrzdit...
este som rozmyslala nad tym ci nie je zle vypocitana dlzka tehotenstva - najpresnejsie je urcena asi ked su deti cez IVF alebo dvojica vie presne kedy sexikovala... v inaksom pripade tam mozno moze vzniknut odchylka v dlzke trvania tehu.
a este mozno ma na to vplyv aj aky ma zena cyklus, maloktora ma idealny 28/5
to kriterium ze deti su bez inkubatora, to beriem ako najlepsi znak dozretia deti - ved vahu mozu dobehnut a pocula som ze aj vela deti co sa narodili s malou vahou, su po par rokoch uplne na nerozoznanie od inych deti a naopak, deti ktore maju pri narodeni cez 4 kila, byvaju neskor priemernej vahy

janette77
5. jan 2011

Jupi, prave mi volala sestricka z gyndy, ze vysledok steru na infekciu babatiek je dobry, sme v poriadku. Velmi sa tesim.🙂

lucia.kl
5. jan 2011

@tulina77 aj mne rátali termín pôrodu podla menzes a to som po IVF, ale myslím, že je úplne jedno aké sa narodí veľké, hlavne aby bolo zdravé... a nie moc predčasné, ja so mala aj bruško malé, si všetci mysleli, že čakám len jedno, a teraz majú baby cez 8kg takže už všetko dobehli 🙂 a hlavne sa to dobre rodilo také malé 🙂 kedže som rodila prirodzene 🙂
inak tintin od tialto mala baby cez 3kg pri pôrode ..

lusinkaj
5. jan 2011

ahojte
chcem sa spytat ci chodite,chodili ste s vasimi dvojkami na rehabilitaciu???

zuzbel1
5. jan 2011

@janette77 gratulujem 🙂 a to bol brany ster na aku infekciu?

bombula
5. jan 2011

@lusinkaj nie.

janette77
5. jan 2011

@zuzbel1 to bola kultivacia na streptokoka, ci babatka nevylucuju nejaku infekciu, ktora sice nesposobuje komplikacie mne ako mame, ale moze sposobit novorodenecky zapal pluc, alebo sepsu, co je infekcia v celom tele babatka s moznym zlyhanim organov. Skratka, ak by bol test pozitivny, musela by som brat antibiotika.
Odlahlo mi, ze sme po tejto stranke v poriadku. Inak podla mudrych knih sa to robi v 35tt, mne to robili uz v 34tt, tak snad su vysledky doveryhodne.

bombula
5. jan 2011

@janette77 ale moze🙂))) ved uvidis🙂

scarlette
5. jan 2011

@lusinkaj my sme nechodili a to su chalani narodeni v 32tt 😉

lusinkaj
5. jan 2011

@bombula
@scarlette
dakujem za odpoved 🙂

zuzbel1
5. jan 2011

@scarlette chlapci su rozkosni 😉 vsimla som si v albume, ze mas bumbleride twin, bola si s nim spokojna ?

zuzbel1
5. jan 2011

@janette77 dakujem za info, myslela som si ze to bolo na streptokoka ... 😉

zuzbel1
5. jan 2011

@janette77 bobky, prazenicky 😀 ja som svojemu mm vysvetlovala, ze bude musiet takisto vsetko ovladat ako ja, teda okrem kojenia 🙂 , lebo vobec neviem co ma caka, tak nech sa pripravi .... 😉

scarlette
5. jan 2011

@zuzbel1dakujem, hej som spokojna a velmi, este stale ho mam, aj ked chalani uz chodia, nafukovacie velke kolieska su paradna vec, hlavne v zime, po zime sa s nim uz rozlucime a doma uz mame aj golfac 🙂

zuzbel1
5. jan 2011

@scarlette My sme si ho tiez teraz kupili, da sa povedat ako macku vo vreci, nakolko som nemala vela referencii na neho, len sa mi pozdaval. Tak nech Ti sluzi nadalej ... 😉

scarlette
5. jan 2011

@zuzbel1 inak vela dvojkovzch maminiek odtialto ho pouziva alebo pouzivalo a boli spokojne, verim ze aj vy budete 🙂 velmi dobre je na nom ze su deti oddelene strieskami tak si nerobia hned zle 😀

bombula
5. jan 2011

@scarlette prosim ta aky golfac mate, vies volaco doporucit, na jar by sme tiez volajaky chceli si zadovazit, dik

scarlette
5. jan 2011

@bombula mam esprit sun duo, lahko sa sklada, su tam 3 polohy chrbatika, nozky sa tiey daju nastavit 🙂

zbinka
5. jan 2011

@juliagregor dakuem velmi pekne za info,,,ja som vedela, ze jedine ty budes vediet,,,ty mas tu z nas asi najlepsi prehlad o vsetkom,,,este ze ta mame,,,dakujem,,,no smutne,,,tak zas nas vsetko obislo,,,no co uz,,,hlavne, ze deticky su zdraveeeeee 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

tulina77
5. jan 2011

@zuzbel1 a kde ste ho kupili? citala som ze Bumbleride Indie Twin je vypredany v CR aj SR

janette77
5. jan 2011

@zuzbel1 🙂) ziadna nevieme, do coho ideme, hlavne, ked su to nase prve slniecka. Neboj, zivot nas nauci, budeme hodene do vody a maminkovska intuicia a laska tiez vela napovedia. A na ochotne maminy odtialto je tiez spolah.🙂)

janette77
5. jan 2011

@scarlette mate naozaj krasne deturence, taki smejovia rozkosni. Inak aj my sme kladli doraz na velke nafukovacie kolesa, tak dufam, ze sa osvedcia. My mame TFK... Inak, ako ste prisli k tomu vasmu kociariku? Velmi tazko sa zhana tato znacka, aj my sme nan mali zalusk.

andysok
5. jan 2011

babi cvicili ste niekto pri dvojickach v tehotenstve:?

zuzbel1
5. jan 2011

@tulina77 my sme ho kupili z bazaru, ale je velmi zachovaly, vyzera skoro ako novy, cena bola polovicna oproti terajsej ...

bombula
5. jan 2011

@andysok ani nahodou. normalny bezny pohyb, chodza... krcok neskor skrateny takze nehrozilo. ja ked som sa dozvedela ze som tehu tak som sa este pytala doki ci mozem chodit do posilky... ta na mna pozrela a slusne mi odpovedala ale teraz viem ze si isto aj pomyslela volaco pre seba🙂)) vyriesila to ale priroda za mna, bolo mi tak zle nasledne 3 mesiace ze bol vykon pre mna sa aj osprchovat..

a mas chut cvicit? porastie ti brusko velmi rychlo teraz, tak to mozno budes prehodnocovat...

andysok
5. jan 2011

@bombula no praveze zacinam byt daka fit , .....tak ale uvidim do kedy ma to bude drzat, samozrejme ze som myslela specilane cvicenia pre tehotne........

scarlette
5. jan 2011

@andysok ja som necvicila vobec, prvy trimester poctivo odlezany, potom som si musela davat na seba bacha dalej ziadna velka zataz, v 20tt sme sli este s povolenim lekarky do chorvatska no a od 26tt som si sla polezat az do porodu do nemocky - skracoval sa mi krcok...

@janette77 dakujem, no ku kociaru sme sa dostali tak ze ho v case ked sme riesili tuto otazku vela kociek odporucalo, a kedze ja som dlho uz lezala v nemocke, tak som povedala muzovi kam to ma ist objednat a bolo, cakali sme myslim 6tyzdnov na dodanie