Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

ivikli
27. jún 2011

@andysok ja som nemala dobre skusenosti, ked som pri jednom krmeni davala MM aj UM, preto som dala bud, alebo... a taketo "pucenie" nam preslo aj same, casom...
a nema reflux?

andysok
27. jún 2011

@ivikli ee nema akoze obcas sa jej vrati ale tpo ked este nestihnem odgrcnut ....takze vravis pucenie odislo same?

ivikli
27. jún 2011

@andysok u nas viac menej ano, mozno pomohli aj tie probiotika, aj im dozrieva traviaca sustava - tazko povedat, co konkretne, asi jedno s druhym... drzim palce, nech to rychlo prejde.

zuzika30
27. jún 2011

@andysok aj nam to preslo same, mali sme koliky ze nic nepomahalo ,revali ako splaseny, nedali sa ucicikat aj 2-3hod., preslo nam to postupne same asi po 5 tyz. ,davam feniklovy cajik, tak asi aj ten co to pomohol, sem tam este sa popucia aj rectalnu rurku dam nech sa dlho netrapia, ale to tak 1-2x do tyzdna
nam tiez zle robilo na jedno krmenie mm aj um ,ale je to indi- vindi, tak nech vam to rychlo ubehne
a ako sa citis,6nedelie ako prezivas ,rana po cisarskom neboli ?

zuzika30
27. jún 2011

@ivikli tvoje kocky maju uz skoro 3 mes., potes ma ci uz spavaju v noci dlhsie, sice sa nemozem stazovat nasi jedia okolo 24-01hod., potom okolo 4-5 hod. ,ale som nedockavca kamoskina mala spava od narodenie od 22 do 05 hod. neuveritelne, zlepsi sa nam to ?

andysok
27. jún 2011

@zuzika30 dakujem, no rana uz ani neboli, celkom rychlo som sa dala do poriadku 🙂 zatial vsetko ok, len ten prvy plac bol pre mna srrdcervuci, a ty Zuzi kojis este? ako casto teda aj odsavas? na toto mas aky system??? 6tonedelie je zatial ok, raz som mala od unavy hrozne psycho sny velmi som sa zlakla, a nastrasila som aj muza, lebo som zaspala , zobudil ma na krmenie, priniesol najprv mali potom maleho a ja uplne vysurovana som bola, ze aby mi doniesol este maleho a on ze ved si ho mala pred chvilou a ja ze vbec si nepamatam, proste bola som uplne KO 🙂

zuzika30
27. jún 2011

@andysok no ja som 6nedelie tazko znasala, mala som hrozny porod ,skoro som tam ostala ,tak som len revala a revala bolo mi vsetko luto, aj slaba som bola dlho ,a ked revali drobci bola som zufala ,stale som opakovala ,ze preco su dvaja a to som zasa plasila muza, hi bal sa co spravym, ci mi neprepne 😒 ,ale uz sa citim dobre, aj psychicky, len mliecko sa mi stratilo, vlastne len sa mi naliali prsniky a o 3-4 dni bolo po mliecku, takze papame bebu, krmia sa mi po 3hod. cez den a v noci vydrzia aj 4 hod. ,ale ked som kojila som davala aj mm + umale zacali mat problemy tak som potom davala len um a mm len odsavala -ale potom sa stratilo

lucia.kl
27. jún 2011

@andysok takéto pučenia sa sme mali aj my, prešlo to časom samé ako sa dali doporiadku črievka. ak dávaš na jedno krmenie MM aj UM aj to môže robiť porblém... treba poskúšať, nám napríklad robil problémy práve feniklový čaj ☹ 😠 takže sme ostali len na sab simplexe a rektálnej rurke...
čo sa odsávania týka, môžeš takto mať mlieko kludne až do roka - je to indivindi - je tu aj taká téma - nekojím ale odsávam, skús kuk skúsenosti ostatných dievčat...

lucia.kl
27. jún 2011

@zuzika30 neboj, oni časom prespia dlhšie, moje okolo troch mesiacov začali spávať celú noc, teda najprv spali tak 6 hodín v kuse, takže som dala jesť o desiatej večer a potom o štvrtej ráno a potom o siedmej niekedy až ôsmej sa mi zobudili... treba vydržať, deti na UM prespia celú noc skôr ako tie na MM...

zuzika30
27. jún 2011

Vlastne sa zamyslam ,ze mnohe tu pisu ze krmia babatka ked sa zobudia jednotlivo, ja ich vzdy krmim spolu , ked sa jeden zobudi ,zoberiem aj druheho vzdy min. po 3 hod. sa mi budia, neviem mozno by mi mala spala aj dlhsie, ale bojim sa to skusat aby som si nenaburala rezim a hlavne ked nakrmim jedneho a uspim a potom sa mi zobudi druhy a nakrmim a uspim, vsak potom by som nic ine nerobila, a v noci by som spala kedy ,ale zrejme nechapem ten system, mohol by mi to niekto vysvetlit , lebo rozmyslam ze ci by som aj casom malu neprekrmovala ,zatial to tak nevyzera, priberaju primerane, ale zrejme je to len pokus a omyl, musi sa to zrejme len vyskusat a odsledovat ?

andysok
27. jún 2011

@lucia.kl dakujem babule no ani by ma nenapadlo ze kombinacai MM a UM moze narobit sarapatu, neviete presne preco? sranda je ze v nemocke mi moje mlieko miesali do umeleho pri prikrme.....
@zuzika30

zuzika30
27. jún 2011

@lucia.kl jej tesim tesim 🙂 , vcera sa mi zobudila mala po krmeni po pol hod. a mnou to ani nehlo, spala som ako drevo, musel vstat manzel 😀

lucia.kl
27. jún 2011

@zuzika30 ja som to robila rovnako, keď sa zobudila jedna automaticky som budila aj druhú lebo by som sa zbláznila a nerobila nič iné len krmila... časom som vždy tak raz za týždeň v noci vyskúšala nezobudiť druhú a keď sa zobudila až s druhou na dalšie krmenie, tak som ju prestala budiť... dlho sa mi potom v noci budila na mlieko len Nicolka... no a teraz majú uplne rovnaký režim, hladné su rovnako, spia rovnako a dokonca, keď sa zobudí jedna do minúty je hore aj druhá, takže je mi super žiť, lebo keď spia, tak mám čas pre seba a môžem si čo to porobiť... aj teraz idem sadnúť za šijací stroj, lebo baby spia poobedným spánkom...

zuzika30
27. jún 2011

@andysok ano aj mna to tak naucili v nemocke ,tam mi vzdy po prevazeni davkovali um aby dopapali kolko maju,ale tam sme ziadne problemy nemali, ale tie deticky sa menia a doma uz reagovali inak, vrackali a boleli ich bruska velmi, a malemu aj nabehli bradavky, vraj z mojho mliecka plneho hormonov, ale uz to preslo

zuzika30
27. jún 2011

@lucia.kl no super a kedy si zacala skusat nezobudit jednu ? ale zda sa mi ze mam este cas, lebo mala by asi nevypila vsetko keby nechcela

zuzika30
27. jún 2011

@lucia.kl prosim ta a davala si baby cez den spavat spolu v jednej izbe? ja nasich rozdelujem lebo maju plytsi spanok a budia sa navzajom ,ale manzel protestuje ,vraj nie su takto spolu a ze su od bruska nauceny byt spolu ,ale ked jeden vymysla ,zobudi druheho a potom makam na dvoch frontoch 😀
hadam mi neutrpia nejaku psychicku traumu ☹

lucia.kl
27. jún 2011

@zuzika30 ja som to skúsila asi až keď mali niečo po dvoch mesiacoch...
a sú stále spolu v jednej izbe, nemám ich ako oddeliť, ale keď spia tvrdo, tak sa nezobudia - to viem od mala lebo keď má jedna hystériu tak tá druhá kľudne spí ďalej... akurát že tu revúcu beriem ku nám do izby, ale to je len 3metre a bez dverí....
inak počkaj až budú väčší, aj včera, Nicol mi začala hulákať v postieľke večer, tak som ju vybrala - Alex spala no a Nicol prišla ku nej a normálne ju cez tyčky v postieľke zobudila, veď keď tak, budeme hore obe 🙂

wera
27. jún 2011

@ivikli ahojky, dávam trošičinku menej ako je v návode... 🙂 a zatiaľ so zapekaním problém nemáme 🙂
odvčera som začala zahusťovať UM aj Adamkovi lebo mi začal pluť počas papania, teda ťahal rýchlejšie ako prehĺtal a trošku si sem tam aj grcol...

nattalia
27. jún 2011

@andysok no, to verim, aj mna to obcas trapilo, vsetko mozne clovek skusi, a deticky aj tak na nervy, niekedy tiez nic nezaberalo...iba ked som ich na striedacku na rukach natriasala 🙂 (a to som v zasade proti nadmernemu nadrdaniu, ale ked sa neda, tak sa neda 🙂) aj u nas bolo zo zaciatku placuuu a placuuu teraz to uz odznieva, mam pocit....

nattalia
27. jún 2011

@zuzika30 .
@lucia.kl Ja tiez chalanov budim od zaciatku. Uz sa aj budia sami, vacsinou naraz alebo kratko po sebe... ale to len v noci, cez den spia casto na striedacku, este stale tak nadivoko🙂 ale hladni su v podstate v rovnakom case, ak je niektory menej, tak proste menej vypije...Luci, dik za tip, rozmyslala som, ako otestujem, ktory kolko vydrzi spat, len som sa bala, ci im to, na co sa uz nastavili, uplne nerozhadzem...

andysok
27. jún 2011

@nattalia joj dakujem za mile povzbudenie 😉

andysok
27. jún 2011

@lucia.kl Luci a ked ich teda spolu davas na krmenie........tak ako riesis odgrgavacku prosim ta

lucia.kl
27. jún 2011

@andysok postupne, vždy jedna dojedla skôr ako druhá, flaše mali podoprené a tak som jednu dala odgrgnúť a potom druhú, nebol nikdy problém, bývali vo vyvýšenej polohe a tak ani negrckali...

medinila
27. jún 2011

@andysok urcite odsavanie podporuje laktaciu.Ja sama som fungovala na odsavacke 9,5 mesiaca.Tiež ma strasila predstava či budem mat dost mlieka pre obe,ale ako papali viac, viac som aj odsala
@nattalia musim ti protirečit že ak sa len odsava a nepriklada tak sa mlieko prestane tvorit a strati sa.Ak by som nemusela robit vsetky tie veci okolo domacnosti,tak kludne odsavam doteraz.Len stihat to vsetko pri dvoch detoch je narocne ☹

nattalia
27. jún 2011

@medinila moze byt, kludne protirec 😎 ja len pisem moju osobnu skusenost a to co mi povedalo okolie!🙂 tak mam zasa o infosku viac!🙂 v tom mojom to islo dolu vodou...☹ ale mozno by islo tak-ci tak, aj bez odsavania...

ivikli
27. jún 2011

@zuzika30 ahoj, no u nas je to tak medzi - neprespia celu noc, ale chodia spat okolo 20:00 a potiahnu niekedy len 3 hodiny, ale niekedy aj 6....
lujza je lepsi spac, ta by spala furt, ale je aj hladoska, takze po tych 6 hodinach mam strach ze prehltne aj flasu 🙂 laura sa posledny tyzden budi o 2:00 a do rana je hore, oci vytrestene a neskutocne brble. neviem ju vobec uspat, nic nepomaha. takze ak si chcem pospat aspon trochu, musim ist s nimi o tej 20.00. este som vypozorovala, ze im vadi, ked som s nimi v izbe, neviem preco, ale budia sa viac, aj ked som tichucko, asi ma citia. tak spime aj s muzom v obyvacke 🙂

zuzika30
27. jún 2011

@ivikli jej ponocujes ☹ ,snad ju to prejde , sranda ze im to vadi, povedala by som naopak , no vidis ake mas samostatne deturence , ked im je dobre ani mamu nepotrebuju 😀

smejko
27. jún 2011

kočky, dnes som volala s pediatrom, neprezradila som mu, ze som uz dala Nutriton, len som sa pozalovala, ze malicki grckaju, tak mi odporucil BEBU AR, s tym, ze na poradni sa dohodneme co a ako, co bude vo stvrtok. Kokso, to uz je tretie mlieko co mame ☹ ale ak ma pomoct, tak nech. Je ale strasne huste, cez Avent mi ho nevytiahnu, ake flasky maju vacsi otvor ? Mam doma aj klasicku sklenenu Simax flasku s vacsim otvorom, ale aj to ledva tahaju ☹ tak neviem neviem ...

Mamulky, mam otazocku - mozem uz kupit detom hracky ? zatial som im nic nedavala do postielok, na kolotoc nereagovali, ale dnes mame mesiac a uz mam pocit, ze zacinaju ockami dobre vnimat, tak by som nieco kupila, s cim mate aktualne dobru skusenost ? Oplati sa investovat do Lamaze ?

ivikli
27. jún 2011

@smejko ved tie hracky na ne pockaju :-} take male mi dobre reagovali na velke leskle hracky, svokra doniesla z obycajneho hrackarstva hrkalku - taku velku zicherku - leskla z jednej strany cervena, z druhej zelena... mne sa teda vobec nepacila ale dievcatam velmi - len som im s nou pomalicky pohybovala zlava doprava a sledovali... kolotoc ich take male nezaujimal, az teraz.
a lamaze hracky sa im velmi pacia, su farebne, sustave... ja som nekupovala, navstevy dostali instrukcie, ze ak chcu malym nieco doniest, tak napr. nieco od tejto firmy.
aj ja som skusala bebu AR, ja som mala problem ju vobec rozmiesat, nakoniec sme sa vratili ku klasickej bebe a skusim ten nutriton, aj ked aj na ten je potrebny vacsi cumel - my mame flasky MAM a prejde mi to az cez cumel velkosti 3.
@smejko