Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Odplienkovanie dvojčiat + 7 mesačné bábo v pozadí

antonia008
16. jún 2014

Maminky co mate dvojky + dalsie dieta skoro narodene po dvojkach, ako sa vam podarilo odplienkovanie dvojok, ked v pozadi to tretie babo akurat vtedy placel, je hladny, ci sa len nudi, ja uz neviem, ani nervy na to nemam dvojky uz maju 27 mesiacov, uz je akurat najvyssi cas na to, aby uz boli odplienkovane. Ja naozaj uz mam take nervy, cely den len okolo deti, domacnost sa na mna ruti, vsade kopec riadu, bordelu, spinave veci, ciste neozehlene, vsade hracky porozhadzovane, nestiham absolutne nic popri nocnikovaniu, kde stale daktora vymysla, raz chce na jeden nocnik, potom vzapäti na druhy si sadat, dalsie dvojca caka, ze teraz kde si ma sadnut.. potom si sadnu, na to sa hned postavia, skusala som im dat do misky nieco fajne aby si chrumkali, ci pili alebo aby si citali, ci pozerali dvd... mam skusit o tyzden??? Prosim poradte, som na deti sama a aj na vsetko ostatne... ja niekedy mam pocit, ze to uz psychycky nezvladnem. Od septembra idu dvojky do skolky, hadam vtedy viac budem vsetko stihat, vsak co je to jedno dieta /co mi ostane doma/??? to su ale este dva plne mesiace, uz ma vsetko stve aj susedia aj svokrovci, co byvaju oproti, deti stale rozptyluju, ked dakto vyjde na terasu.... ci si mam dat predpisat uz nejake prasky....???

antonia008
autor
16. jún 2014

Som este zabudla uviest, ci sa spytat maminky trojiciek dievcatiek, ako zvladli odplienkovanie od kolkych mesiacov prestali mat deticky plienky??? A ako zvladali pritom domacnost a varenie, ja ani jest nestiham.. len sladke do seba tlacim..

matulinuska
16. jún 2014

V prvom rade by som asi vobec neriesila spinavu domacnost,ale ozaj odplienkovanie dvojiciek,nakolko do skolky ti ich nikto nevezme pokial nevedia ist same na wc a pochybujem ze ich budu ucitelky prebalovat...Pokial sa to nenaucia budes ich mat dovtedy doma...takze ziadne riady,spinave pradlo alebo cokolvek ine neriesit...predstav si ze od septembra by si mohla byt doma uz len s tym 7-mesacnym a vsetko si v pokoji porobit 🙂...Drzim palce,akurat tiez odplienkuvavame

bleee
16. jún 2014

ahoj, mladsieho skus dat postrazit babke a venuj sa najma dvojcatam. Rada je asi taka, ze plienky cez den ani za svet. Nechaj na nich, do ktoreho nocnika chcu kedy cikat alebo ci do wc, musia si to zariadit kazda sama za seba. Vek uz na to maju. Prvy tyzden rataj s ocikanou podlahou a vsetkym naokolo, kym im dojde, ze plienky uz nie su a ani nebudu a musia byt v cikani zodpovedne same za seba. Pocas tohoto obdobia ich za cikanie "mimo" nijako nekritizuj ani nekarhaj, ale nedaj plienku ani za nic. Po tyzdni max. dvoch by to mali zvladnut same. Vynimka je noc, kedy mozes byt este tolerantna. Teraz je najvyssi cas a aj najidealnejsie pocasie, tak to vyuzi.
Druha vec je tvoja unava a vycerpanie. Kasli na domacnost, kde deti spia, oddychuj. Nikto nemoze ocakavat, ze pri 3 detoch sa to bude u teba lesknut cistotou.

katka1981
16. jún 2014

@antonia008, kamoska ma dvojicky a naucila ich tak, ze ked sa im zadarilo dostali kusok cokolady. Vravela, ze vie, ze to nie je dobre, ale pomohlo to. Tolko moja rada. A verim, ze si na nervy, je to strasne narocne a to mame len jedno dieta. Ale kasli na bordel fakt. Onedlho sa zblaznis lebo budu deti vacsie a ty zrazu nebudes vediet co s volnym casom 🙂 Ale najlepsia rada na svete, musis byt pokojna!!!

majka99999
16. jún 2014

@antonia008 hlavne kup este jeden nocnik, ak mate iba jeden. 🙂
Pokojne a ako radia, proste ziadna plienka. Prve dni budu tazke, ja som preto zacala cez vikend, ked bol manzel doma, tehotnej sa mi to tazko zvladalo, maly nechcel na nocnik. Takze bud mama alebo manzel, potrebujes pomoct.

ajana1
16. jún 2014

Tak si este pockaj s odplienkovanim. Ved svet sa nezruti ked ich budu mat dva mesiace dlhsie. Dolezitejsie je aby si bola ty aspon v ako takej pohode.

antonia008
autor
16. jún 2014

dakujem za odpovede, maju dva nocniky to je samozrejme, maleho nemozem dat k babkam, lebo pracuju a ked su akurat doma maju svoje veci a povinnosti.. aj sladkost im davam za odmenu, ale oni ked dojedia chcu viac :o) teoriu viem aj to tak robim ako tu hovorite, len realita je trosku ina.. davam si zeleny caj a kavu na zlepsenie nalady a skusam aj vitaminy - ked stiham, stava sa, ze ani pohar vody nestiham cez den vypit.. no a spanok cez den? to si ja nemozem dovolit, ja si nesadnem ani k rodine ked si tu debatuju na terase, to su minuty ktore mi idu nazmar, ja kmitam od rana do noci bez prestavky, len teraz si tu vylievam srdce, lebo uz mam na male ze mi prasknu nervy a nemam ani kamosku ktorej by som sa mohla momentalne vyzalovat... lebo na ne uz voooobec nemam cas :o) akurat vsetky tri deti spia, uzivam si to tichooo

majka99999
16. jún 2014

@antonia008 ☹ skoda, ze aspon na pol dna ti nemozu pomoct. Neviem, ale su dvojcata vyspele, ako im dokazes vysvetlit veci. Kazdopadne nechaj ich teraz v nohavickach pobehovat a vysledky sa dostavia. Uz len pokusit sa nabrat sily a nejako sa zatat. Obe dat na nocnik potom bezat k najmladsiemu.

bleee
16. jún 2014

@antonia008 odpočinok si MUSÍŠ dovoliť. A takisto sa potrebuješ naučiť, ako pýtať o pomoc, lebo ju podľa mňa naozaj potrebuješ. Keď príde návšteva a sedí na terase, pije kávu, ty makáš? To už je na zamyslenie. Ak si v takom tempe, že nedokážeš ani na chvíľu vypnúť a zrelaxovať, znamená to, že ideš nadoraz, nevšímaš si signály svojho tela a za chvíľu niekde odkväcneš. Neviem, či toto práve chceš. Priznaj pred príbuznými a rodinou ako sa cítiš a žiadaj o pomoc. Máš na to nárok

senta_sofia
16. jún 2014

@antonia008 a chapu, co sa do nocnika robi? neskusala si ich niekedy nechat aspon doobeda len tak v gatkach/slipkoch (neviem, ake mas pohlavia😉), ze ako sa budu tvarit, ci sa nahodou nevypytaju? lebo mne na nocniku maly nechcel sediet len tak, ze aby cakal, ze sa daco podari, teraz pride, vycika sa a vybavene, ja by som ho tam neudrzala ani priviazaneho. Najlepsie by bolo, keby mas ist kde vonku s nimi, na dvor alebo tak, uz je teplo, nechat ich ako ich panbozko stvoril a nech si robia mlacky, mozno im to trkne potom aj doma 😉 Ale vravim, neviem, co vsetko uz mate za sebou, ja osobne by som nezacinala od nocnika, ze sadni, cikaj 🙂

pemizb
16. jún 2014

Verim ze to zvladnu do septembra....bude leto....chvilku ich nechaj v pocikanom...,nech ich to studi a je im to neprijemne. Mozno to pomoze. Nasi su z nocnika nadseni....az tak, ze maly tam cika minimalne patkrat a vzdy po kvapke....to preto, lebo za odmenu ho odnesie, vylejeme ho spolu do wc a on splachne...aj mala ma splachnutie za odmenu, ale ona vycika vela. Nastastie, lebo ma tiez nebavi chodit s nocnikom stokrat hore dole.Nenutim ich sediet na nocnikoch....tesim sa ked sa nebiju o jeden nocnik a hlavne ich za kazdy uspech veeelmi chvalim.
S tym poriadkom sa nekasli....prid sa pozriet k nam a hned si povies ze mas doma poriadok. 🙂 tak neries....a babinka mi vam mohla pomoct aspon s uvarenim. Ved ked varia pre seba, mohla by aj vam navarit..aj to pomoze....a preco by nemohla zbehnut s detmi aj von....i ked ma svoje povinnosti. Trochu chciet a hned sa ti ulavi.
Drzim palce.

anitram_m
23. jún 2014

mas moj obdiv, s 3 detmi to musi byt namahave, ja by som ti v prvom rade radila zaobstarat si umyvacku riadu a susicku- nemusis zehlit, len poskladas (mas o 3 cinnosti menej- vesanie, zbieranie bielizne, zehlenie ) zbavit sa lapacov prachu ako su zaclony, otvorene policky s blbostami atd...
drzim palce!

dusika11
16. júl 2014

@antonia008 ja sice nemam po dvojkach dalsie dieta...ale odplienkovali sme v lete--behali len v gatach..jeden bol sikovnejsi ako druhy...a--boli o troska starsi..dav a sedem mesiacov..hej je to narocne..ale uz som sa k plienkam nevratila...stale sme mali nahardne oblecenie...nepytali sa len som ich davala casto pisat aj vonku..ked napriklad si chytali pipika---niko do tyzdna bez plienky s alankom som sa trapila cele minule leto..a dokonca sme tak isli so chorvatska..nepopisali sa tam uz ani raz..
deti ti v skolke budu casto chore zo zaciatku....a ked sa chyti aj tretie budes to mat perne..ale vyhoda ze si doma a nemusis riesit s kym budu ked si v robote.--

Tu začni písať odpoveď...

Odošli