Ako dlho ste stavali murovaný dom?

9. jún 2021

Ahojte, kolko ste stavali dom? Murovany ;)

spinone
10. jún 2021

My 3 roky.. môj muž robil všetko svojpomocne, cez týždeň v práci po víkendoch na dome..je veľký pedant, všetko musí byť tip top - dokonalé, tak možno aj preto mu to tak dlho trvalo..teraz sa už budeme stahovat..prajem pevné nervy, toľko problémov, ktoré sa počas stavania vyskytli..bolo ich až až..

julia1717
10. jún 2021

.

kikuska872
10. jún 2021

Začali sme v máji 2018, teraz v auguste sa budeme sťahovať... tiež robil veľa vecí manžel svojpomocne vo voľnom čase.
Ako píše @spinone, veľa starosti , veľa problémov, ale to najhoršie je už za nami ... 😊 držím prsty a prajem pevne nervy

jana_eyre_2
10. jún 2021

Stavať sme začali 2008 a sťahovali sme sa apríl 2010, s tým že sme nemali dokončené poschodie a veľa, vela iného... Dodnes nemáme dokončenu časť záhrady, ale to snáď už dáme, máme to v pláne.. Úprimne už by som do toho nikdy nešla.. radšej by som si kúpila už postavený a upravila podľa seba.. ale som rada že to je za nami..

majuska161
10. jún 2021

V marci 2017 sme zacali vybavovať úver a v novembri 2020 sme sa sťahovali... Stavali sme len svojpomocne, manzel bol na materskej, tak mal toho času viac... Ale bolo to kopec nervov, študovania, radenia sa... Nechcela by som to znova absolvovať ☺️

poopsie
10. jún 2021

My sme stavali rok aj cca 3 mesiace.... Zaklady a múry vytiahli dvaja chlapi... Strechu, omietky, potery, sadrokartón robili rôzne firmy... Podlahu nám spravili tí čo ťahali múry... Ak sú peniaze ide to veľmi rýchlo 😉

livka283
10. jún 2021

Som v treťom dome, dva murované, teraz suchá stavba, nikdy viac murovaný 😀 prvý 11mes., druhý 14mes., väčšinou firma, ale na všetko treba dohliadať, lebo čo môžu odkašlú, dajú horšiemu , tenšie materiály ako sú v projekte... toť moja skúsenosť, teraz dokončujeme čo vieme sami, lebo vieme, že je to na 100% spravené

3petka
10. jún 2021

My 2 roky tiež sme si všetko robili sami… ja, manžel a jeho otec. Jedine čo boli remeselníci bol poter do domu. Omietky a so strechou nám pomohli, plus obklady a dlažby.

tayla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majka66
10. jún 2021

My 4 roky a uz 5 rok byvame

lienocka128
10. jún 2021

2 roky a 9 mesiacov.... uz 2mesiace byvame.... ale vsetko robil mm sám

maximilie
10. jún 2021

@jana_eyre_2 och toto určite nelutujte, ze mate novostavbu. My s ex sme kúpili starý, a prerabali sme ho 6rokov, medzi tým sme sa rozviedli a dodnes na ňom robi. Stále to nie je hotové, vzdy niečo nečakane vybehne a hlavne, vzdy to bude starý dom. Tak určite je super, ze to uz mate za sebou a určite to stálo zato, že máte NOVY dom.
Ked si len spomeniem co to bolo roboty s eternitom, múry boli vlhké, trebalo odizolovat, obkopavat... nikdy viac starý 😆

liljana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janca704
10. jún 2021

My presne 22 mesiacov (od vykopu po nastahovanie), drviva vacsina svojpomocne, moj muz vytiahol obvodove mury aj vnutorne priecky prakticky sam...

beronsche
10. jún 2021

cca 2,5r.. pasivny dom, vsetko svojpomocne (doslova vlastnymi rukami).. ale priznavam, ze pri nastahovani nebolo vsetko tip top - detske izby, druha kupelna, terenne upravy, garaz, plot - to vsetko sa robilo postupne po nastahovani 🙂

jana_eyre_2
10. jún 2021

@maximilie hej to verím, že to.muselo byť kopa a kopa prace.. keď ale tie staré domy mňa vždy tak hrozne fascinuju 🤩 milujem staré domy a zarastené záhrady..

1mina
10. jún 2021

Cca necely rok ale stavala nam ho firma

zafir01
10. jún 2021

18 mesiacov od prvého výkopu. Robili sme sami, občas však prišiel pomôcť nejaký ten živnostník. Napr keď mal manžel úraz, tak sadrokartóny v 4 metre vysokých stropoch dorobila partia chlapov. Alebo kým sme boli v lete na dovolenke, sme dali susedovi zarobiť a vymuroval nám oba komíny....

lujza123
10. jún 2021

@maximilie to ale nieje chyba starého domu že sa rekonštrukcia natiahne alebo "vždy niečo vybehne". To je chyba ľudí ktorý ho opravujú, pri novostavbách ma každý projekt, systém, daný postup prace, niekedy aj architekta.... Pri rekonštrukciách na to všetci kašlú a potom to tak dopadne.
Staré domy majú svoje čaro, keď sa správne opravia tak aj energeticky štandard takmer ako bežná novostavba a s šikovnym architektom aj dobrý pôdorys ci rozloženie miestnosti.

A čo sa týka svojpomocneho stavania ci opravovania, prvy krát je to vždy veľmi náročné to je úplne jedno ci novostavba ci starý dom.

pupava_lucna
10. jún 2021

My sme začali v auguste a včera nám zaliali podlahy. V projekte mame, že doba výstavby 9 až 12 mesiacov, tak snáď to dáme 🙂

lujza123
10. jún 2021

Ked máš stavebné povolenie a všetko zorganizované, stavia ti jedna firma alebo si šikovný manažér a voláš si rôzne partie tak do necelého roka bývaš.
Keď stavias prvý krát (alebo proste si úplný laik co sa stavieb týka), voláš si rôzne partie a jednoduchšie veci robíš svojpomocne tak to bude trvať 1,5 - 2 roky.
Keď chceš staviat úplne svojpomocne tak rátaj 3 - 4 - xxxx rokov.

Tak isto záleží od veľkosti, zložitosti... Ak pôjde o štandardný bungalov na rovnom pozemku pôjde to rýchlo, ak veľký dom do svahu aj s firmou a plnou penazenkou to bude par rokov

Ideálne začať na jeseň - vyliať betónovú dosku a na jar začať ťahať múry

Ale teraz zrovna by som nestavala, stavebný materiál šiel aj o 100% hore koli koroňe

poopsie
10. jún 2021

@lujza123 veru, veru... Obrovské zdraženie materiálu. Ja som rada, že sme stihli pred týmto šialenstvom... Dokonca niečo aj 200 %

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petruska21
22. okt 2021

My staviame od august 2020, zatiaľ staviame 1rok aj 2 mesiace a už nám schnú stierky, takmer všetko svojpomocne, ale manžel tam maká každý den po robote ... iba čo nám deku robili firma, potery a stierky inak všetko sami ... predpoklad nastahovania máme február 2022 ... bývame pri svokrovcoch, tak by som sa rada už čo najskôr presťahovala 🙏