Stavali by ste dom s partnerom na pozemku, ktorý vyberala jeho exmanželka?

14. máj 2023

Ahojte, stavali by ste dom s manželom/priateľom na pozemku o ktorom by ste až časom zistili, že ho vyberala jeho exmanželka? Proste či by vám to nevadilo, alebo jednoducho riešiť spoločnú buducnost niekde inde, čo si vyberiete spolu? Zaujimal by ma váš názor, či by ste to neriešili, alebo hej..ďakujem

cosmic_origin
14. máj 2023

Ak je ten pozemok už kúpený a je v lokalite, ktorá sa mi pozdáva, nevadilo by mi to.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marca12
14. máj 2023

Ak by sa mi ten pozemok pacil a bol na dobrom mieste,neriesila by som. Pokial sa nerozisli v dobrom a byvala ma tazke srdce nanho,tak urcite by som mala divny pocit,no casom by som si zvykla. Ale odmietnut stavat na pozemku len preto,ze ho vyberala byvala,to je take nedospele.

autor
14. máj 2023

@elizabet173 no zatiaľ je to snúbenec a chce vraj spoločne vlastníctvo riešiť po svadbe..

nikpa
14. máj 2023

Ak by sa mi páčilo miesto a lokalita bolo by mi úplne jedno kto to vyberal.

autor
14. máj 2023

@marca12 no nerozišli sa v dobrom aj keď sa tak tvária, bývalá sa k nemu správala vždy veľmi zle, jej rodina ma dlho stalkovala na storkach na instagrame, akože nonstop (kým som ich neblokla)
Čiže aj keď s tou osobou nič nemám, stále som ju mala v hlave skrz to

autor
14. máj 2023

ďakujem za názory...skúsim sa cez to preniesť

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
14. máj 2023

@elizabet173 ten pozemok ešte spláca

autor
14. máj 2023

@elizabet173 uprimne tiež neviem v com je problém 😀 nemala by som problém s tým mu dat polku

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
14. máj 2023

@elizabet173 nie nebola, zoznámili sme sa dva roky po rozvode

janka_266
14. máj 2023

Skôr by som riešila to vlastníctvo, ako to mto ho vyberal 😃kedy bude svadba? Skôr ako sa začne stavať dom? Lebo ak nie, tak potom sa už veľmi ťažko dostanete k 1/2 domu.

autor
14. máj 2023

@janka_266 svadba za pár mesiacov a stavať najskôr až o rok

solange7
14. máj 2023

S tou stavbou si to premysli poriadne. Stavat na pozemku ktory nieje tvoj sa nevyplaca...

autor
14. máj 2023

@solange7 ja sa priznám ze sa v tomto moc nevyznám, je podstatné aby som bola polovičným vlastníkom už teraz? Pred svadbou?

isis234
14. máj 2023

Ak začnete stavať dom, vtdy by ste mali byť obaja na LV. Ak i ty budeš prispevať na stavbu domu

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
14. máj 2023

A ako to mam riešiť keď ešte spláca hypotéku na pozemok a plus spláca bývalej

olimuc
14. máj 2023

Netrapilo by ma, kto vybral pozemok ale nedala by som ani tehlu na pozemok, kt by mi nehovoril pani. Stavat spolu po svadbe - ano, ale ty by si zatial stavala vo vzduchu. Pozemok splaca on, nadobudnuty pred svadbou …cize v pripade rozchodu mas v podstate len kopu stavebneho materialu a nie realne polku domu (je to laicky povedane). Ty by si nemala Problem dat … len aby nemal aj on … skor ako sa vydas a zacnes stavat, zbehni za nejakym pravnikom a nechaj si to vysvetlit, aby si neskor nelutovala

solange7
14. máj 2023

Ja som nepisala pred svadbou ale pred stavbou. Radsej si vyrieste majetky na polku. Odkup od neho polovicu pozemku este pred tym ako zacnete stavat spolocny dom.
Nic nieje horsie ako situacia, ze ti stoji dom na pozemku ktory nieje tvoj.
Niektore baby tu na MK si dokonca myslia ze stavaju spolocny dom a na liste vlastnictva je len partner. 😀 Neviem sice ako je to mozne, ale aj take pripady su tu. Potom ostavaju s holou ritou...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
14. máj 2023

@elizabet173 oni brali hypotéku na ten pozemok a spláca jej to čo spolu zaplatili mimo hypoteky

autor
14. máj 2023

@elizabet173 tak ja mam veľmi slušný príjem a dosť odložené

solange7
14. máj 2023

No tak si to pekne dalej nechaj na ucte a nic nefinancuj. Do cudzieho ani cent.

autor
14. máj 2023

Chápem, mam to chápať tak, že ešte pred stavaním, by mi mal "predať polovicu pozemku"? Proste aby som bola spoluvlastnimom? A je jedno ci to bude pred alebo po svadbe pokým ešte nebudeme stavať?
Ja som v tomto úplne mimo.. 😅😅

solange7
14. máj 2023

Ano, podstatne je ze budes spoluvlastnickou. To ze sa vezmete neznamena ze mas automaticky narok na pozemok, ktory vlasntil on pred svadbou.
Takze bud na teba prepise polku len tak zadarmenko, alebo si to od neho oficiálne odkup. To uz je vasa vec ako si to poriesite.
Ale kedze si v problematike uplne neznala a pomerne naivna, na tvojom mieste sa poriadne poradim. Lebo to smrdi pruserom.

solange7
14. máj 2023

A este teda doplnim... kedze ma partner na ten pozemok uver + vyplaca aj ex, zrejme to bude s tym prepisom komplikovane. To sa neda len tak. Takze sa o tom porozpravajte a asi aj s financnym poradcom.

vevapeto
14. máj 2023

Ak mala bývalá exmanželka dobrý vkus na výber pozemku, ešte by som jej poďakovala 😂 veď ty vyber dom a je po probléme.

ahhola
15. máj 2023

@vevapeto aj dobre moresy.... 2 roky po rozvode skúšať nasledovnicku👿