Ako sa zbaviť plesní v izbe?

uzanka16
6. mar 2020

Prosím vás neviete mi niekto poradiť ako sa zbaviť plesne na stenách aby sa už ďalej nerobila. Bývame v 20 rocnom nedorobenom RD, iba v 1 izbe je problém, mame merače vlhkosti v celej izbe je strašne suchý vzduch no plesen sa urobí na 2 stenách za skriňami a po zadnej strane skrine, aj sme odsunuli skrine aby viac to dychalo, nepomohlo, kúpili sme Ceresit na vlhkosť a nič. Manžel vraví ze asi je zla izolácia domu urobená. Dá sa ešte nejak odstrániť? Co nato pomáha, ďakujem.

urobenu

jaurs
6. mar 2020

@uzanka16 no obávam sa že jediné riešenie je skrine posunut od stien alebo presunuť na južnú stranu.
a ak nechcete tak potom už jedine len savom 2x za zimu striekať. tiež sa nám robila plesen za skrinou tak sme tu zadnú dosku dali preč a často mávam otvorené skrine kvôli vetraniu.

jaurs
6. mar 2020

@uzanka16 a kolko máte vlhkosť? lebo práveže v rd býva vlhkosť vačšia ako v bytoch

andreagartnerova
6. mar 2020

Asi by som veľa vetrala jednorázovo, máte dom zateplený?

uzanka16
autor
6. mar 2020

@andreagartnerova nemáme zatepleny

uzanka16
autor
6. mar 2020

@jaurs v spálni kde sa robí plesen je vlhkosť 32-35 akokedy

uzanka16
autor
6. mar 2020

@jaurs skrine mame 20 cm od steny že možno nebude plesen a bez úspechu, dokonca na 1 dlhej skrine 2 zadné dosky sú prec

simca06022011
6. mar 2020

Ak tam už ta plesen je tak ju treba riadne odstrániť, lebo ona bude vyrážať stále. Ci je problém s tepelným mostom a teda pomôže zateplenie môže ukázať termovizia... Potom spôsobov je viac, záleží ci je to severná strana... My sme museli zvnútra zatepliť(mali sme to v dome) steny sa úplne museli odskrabat a znovu natiahnuť... Skúste tie skrine dat preč, očistiť stenu a uvidíte ci sa znovu urobí...

jaurs
6. mar 2020

@uzanka16 tak to je dosť málo percent. my sme pre tie plesne aj zateplili, niekde pomohlo, niekde nie a to som sklamaná lebo ubezpečovali že plesni je koniec. priemernu vlhkosť v dome máme tak 45-55percent. len teraz už nie su plesne za skrinami ale našli si svoje miesta v kútoch kde sa ťažko vetra, resp.kde neprúdi vzduch.

andreagartnerova
6. mar 2020

@uzanka16 možno by vám to pomohlo nám to poradili robíme izby na poschodí celá stará malovka sa oskrabala vystriekat to savom, a potom budeme naťahovať nové omietky a zateplime.

jaurs
6. mar 2020

@uzanka16 tie miesta kde sa začne tvoriť striekame savom, potom riadne vyvetrame a mame pokoj na 3mesiace, potom začne znovu len od decembra do marca sa to deje 🙂

uzanka16
autor
6. mar 2020

@simca06022011 severná strana to je, blízko tej steny keď zoberieme vonkajšiu cast domu tak keď je sneh a ide odhrnac mame kopec snehu pri stene domu

nikpa
6. mar 2020

@uzanka16 natrieť protiplesnovou farbou, neverila som ze v takej situácii ako sme mali v 1 izbe kde som musela 2krat do týždňa striekat savo to pomôže ale odvtedy mame pokoj.

77kacena
6. mar 2020

@nikpa akú značku ste použili?

uzanka16
autor
6. mar 2020

@nikpa vyskúšame teda dakujem

nikpa
6. mar 2020
emimirlen
6. mar 2020

@uzanka16 treba ale pliesen najprv odstrániť. Sú také prostriedky na báze striebra. Nie savom. Ja som kúpila prípravok od Bioni, ale sú aj lacnejsiw. Bežné v obi dostanete. Tým to vyčistiť a potom natrieť protiplesnovou farbou ako už písali predomnou. Aj my sme mali s tým problém v jednej izbe. Viac kúriť v tej miestnosti a aspoň 2x do dňa vyvetrať aspoň na 10min, ak sa vám dá , najideálnejšie je urobiť prievan.

nikpa
6. mar 2020

@emimirlen my sme to len savom predtým vyčistili, nechali dobre vyschnúť a natreli. Zatiaľ to funguje, čistenie na báze striebra bude ďalší level keď bude treba ☺️

uzanka16
autor
7. mar 2020

@emimirlen dakujem

emimirlen
7. mar 2020

@nikpa tak uvidíte ako to bude držať. Nás upozorňovali v obchode, že savo úplne nezničí zárodky plesne a tým pádom nemá zmysel ani farba. Ale možno je to len reklamny ťah 😁

77kacena
7. mar 2020

@nikpa dakujem pekne

bobko71
6. apr 2020

skúste výrobky od Eurony

uzanka16
autor
2. máj 2020

Tak prišli sme na zadrhel, presne ako sme vraveli v izbe je suchý vzduch, ale zavolali sme si murara a ten nám povedal kde je problém, tam kde mame spálen v podstate polka domu nie je odvodená, povodní majitelia neurobili, takže rozbagrovvat okolie domu, nová izolácia, odvodnenie, náklady tak ze na 1000€ aby ssmee sa zbavili komplet plesne lebo je aj v stenach.

arkelia
15. júl 2020

@uzanka16 ahoj zle vetrany dom, treba všetko do prievanu, hlavne v zime. Aspoň tých 5 min. A dva krát denne. Pleseň nemá rada prievan, vetrať! 😏

uzanka16
autor
16. júl 2020

@arkelia to sme robili nepomohlo, chyba je v bývalých majiteloch, zavolali sme si murara riadneho, kde je zadrhel - polovica domu niee jee odvodnena a vlhne vsetko, iba šetríme a musíme bager zavolať a ešte takú tyc co ma rovno sused pri stene nášho domu kvôli bráne musí ísť prec aj ta spôsobuje vlhnutie. Takže v septembri sa komplet robí izba.

arkelia
16. júl 2020

@uzanka16 tak vám prajem nech to vyjde, pleseň nieje sranda, môže byť následok chorôb a zdravie je prvoradé, pekný deň