Bezsáčkový vysávač - skúsenosti?

suanee
8. feb 2019

Ahojte, keďže náš starý vysávač, už doslúžil..Potrebovala by som sa podariť ohľadom nového. Máme dom s podlahami a ja hľadám vysávač, ktorý je bezsáčkový a hlavne dá sa mu čistiť hepa filter. Poprosila by som Vás o tipy a skúsenosti s takýmito vysávačmi. Na nete mám popozerané kadečo, ale lepšie sú skúsenosti...ďakujem 🙂

fatimuska
8. feb 2019

@suanee bezsackovy uz nikdy viac, mwla som 2,po parrazoch to prestalo tahat, cele zle, niet bad klasiku

suanee
autor
8. feb 2019

@fatimuska Ďakujem za názor, my sme mali aj taký, aj taký ale prikláňam sa skôr k bezsáčkovému.

tyrkysova_kobyla
8. feb 2019

@suanee ja som nedavno kupila tento, zatial som spokojna 🙂

https://m.heureka.sk/vysavace/rowenta-ro-3786-ea/

zuju2
8. feb 2019

Ja mám Zanussi

katulienkax
8. feb 2019

V com je vlastne výhoda v bezsackovom? Mne nevadí ze musím vyhodiť sacok a tie bezsackovom su raz toľké drahe . V com su lepsie?

lacibo
8. feb 2019

@suanee bezsáčkový by som nechcela, zdá sa mi to nepraktické..my sme kúpili Elektrolux ultra tichý, je super, lebo nevyrušuje nikoho..😉

klarissa25
8. feb 2019

Ja mám rowentu, sačkový by som už nikdy nechcela, a komu bezsačkový neťaha, raz za čas treba aj filter očistiť...

klarissa25
8. feb 2019

@katulienkax bezsačkové vysavače su drahé ?

suanee
autor
8. feb 2019

ďakujem za názory, chcela som poradiť bezsáčkový vysávač, o iné nemám záujem 🙂 tie, čo ste poradili konkrétne ďakujem 🙂 popozerám ešte aj tie, rowentu som mala v hľadáčiku, len som nemala ešte konkrétne vybratú

klarissa25
8. feb 2019

@suanee inak ja mám tiež tu čo je tu link, a som max spokojná,

dopolbokaodrata
8. feb 2019

Ja som mala bezsackovy, po necelom mesiaci sa urval ten dzindzik ktorým sa pripinala ta nádrž k vysavac, po necelom roku sa poškodil kábel, fungoval len v určitom uhle ohnuty, potom sa ten kábel roztrhol a začali lietať iskry. Budem ho posielať na reklamáciu. Teraz sme kúpili najlacnejší v tescu a tak ťahá že ho ani neodlepim od zeme.
Ten bezsackovy bol tento už sa nepredáva ale keby áno poviem ti len ze ten nekupuj 😂https://m.heureka.sk/vysavace/gallet-asp-120/

tvorba
8. feb 2019

@suanee Jednoznačne sú sačkove vysávače výkonnejšie,majú silnejší ťah,ktorý sa dá nastaviť. Majú výborne filtre,aj na alergeny atd. Sú aj s plateným vreckom. To čo chceš bez sáčka má slabší výkon. Je to na Tebe.

tova
9. feb 2019

mam bezsackovy, vtiahne mi aj ceruzku... Najdolezitejsie je najmenej po kazdom druhom pouziti vybrat filter (spongia), oplachnut a nechat vysusit

junovedievca
9. feb 2019

My sne mali ekektrolux ake za nas komplikovane cistenie tej nadoby.a teraz mame tu rowentu.cislo ti neviem povedat,ale super je

suanee
autor
9. feb 2019

ženy, ja fakt nechápem... chcela som poradiť ohľadom konkrétnych vysávačov, tak prosím nechcem nevyžiadané rady, ohľadom sáčkových vysávačov ĎAKUJEM :D peace všetkým ostatným veľké ďakujem za rady

guizui
9. feb 2019

my mame Dyson a je uplne super.

octopus
27. aug 2020

@guizui mohla by som sa spytat, ktory typ Dysonu mate? Nam sa po 15stich rokoch pokazil Dyson DC05 a na nove typy citam iba zle referencie. Dakujem..

mucuinka
27. aug 2020

@suanee ak ti nevadi trocha investovat, odpirucam dyson vysavace. Mame po celej rodine v kazdej domacnosti. Su skvele, nadobka ide krasne vycistit, umyt a ani po rokoch nesmrdia. A o tom, ako paradne povysavaju moje dlhokanske vlasy z koberca ani nehovorim. Iny uz nikto ani nechceme.

sovica
27. aug 2020

@suanee My máme Philips, ale nepamätám si presne, ktorý typ (nie sme teraz doma, nemôžem pozrieť). Prikladám link na veľmi podobný. Máme ho asi 5 rokov a som maximálne spokojná. Výkon super, povysáva všetko, ľahko sa vyberá a čistí nádoba aj filter. Ja vyhodím z nádoby smeti po každom vysávaní, aj keď nie je plná, ale umývam asi raz do mesiaca. V podstate to nie je špinavé, len zvnútra ostane trochu prachu. Filter, tú penu, čistím resp. v rukách operiem cca po 4-5 vysávaniach, tú harmonikovú časť len vytrasiem alebo vyčistím jemnou kefkou s dlhším vlasom a pod vodou umyjem cca 1-2 x za pol roka, tá nebýva veľmi zanesená. Filter vraj treba vymeniť cca po 2 rokoch (záleží, ako často a aké veľké priestory vysávate). My sme menili po 4 rokoch. Vtedy som to už cítila na výkone, aj keď bol filter vyčistený. Filter stojí cca 10-12 Eur. Iný vysávač by som už nechcela a sáčkový už vôbec nie.
https://www.amazon.de/Philips-beutelloser-AAA-E...

Kamoška má Dyson a je spokojná, ale mne sa na ňom zdá veľmi nepraktické vysýpanie nádoby a veľmi komplikovane sa čistí filter. Výkon má dobrý, ale určite porovnateľný s mojim Philipsom. Ja by som Dyson nechcela, ale 100 ľudí - 100 chutí.

guizui
28. aug 2020

@octopus ahoj, musela som to pohladat, lebo sme ho kupovali este v 2014 a teda oslavil uz 6 rokov s nami 🙂 je to Dyson DC33c Origin a kupovali sme tu: https://www.cistysvet.sk/bezvreckovy-vysavac-dy...

octopus
28. aug 2020

@guizui dakujem. nuz vyskusam teda ten najnovsi model kupit, snad sa opat dozije takeho vysokeho veku v plnej sile🙂

mucuinka
29. aug 2020

@octopus my mame presne ten isty a sme s nim uplne spokojni. Tiez uz par rokov

lusyc
30. júl 2023

@tyrkysova_kobyla ahoj. Môžem sa opýtať na kolieska, sú pogumované? Nechýba na ňom regulátor sania? Dobre sa s ním vysávajú aj koberce? Ďakujem.