Červotoč chlebový

ivuskapivuska
7. aug 2020

Ahojte,

potrebujem radu, čo s problémom - ktorý sa volá črvotoč hajzel chlebový. Viem, že je na tomto fóre už spústa diskusií o tom, ale ja mám asi taký špecifický problém - netuším totižto, odkiaľ sa berie. Furt ho nájdem niekde na stene si sedieť - väčšinou v kuchyni, dvakrát som ho našla už aj v obývačke (ale to nemá z kuchyne dlhú cestu), tak predpokladám, že zdroj je v kuchyni, no netuším, kde - prvý krát som ho našla v čaji, takže všetky čaje leteli von, to bolo asi už pred dvoma týždňami. Čaje mám v samostatnej skrinke, mimo iných potravín. Každopádne aj napriek tomu som urobila poriadok aj s ostatnými potravinami (mám špajzu, v kuchyni takmer žiadne potraviny neskladujem), všetko som aj kontrolovala, čo vyhadzujem, aby som vedela, odkiaľ sakra došli, no nič. Nič nepoškodené, nič v obsahu, skontrolovala som všetko. Niekde na tomto fóre som našla aj alternatívy, že sa skrývali v obrúskoch, v oblečení - tak som pre istotu čekla aj všetko ostatné - nič. Prezrela som celú linku, všetky medzery medzi nábytkom, pod kobercom, rastliny - nič. Na jednej strane chvalabohu, netuším však teraz, čo mám robiť. Čo by ste mi poradili, kde mám ešte hľadať, čo robiť. Nachádzam ich obdeň, po jednom, po dvoch.
Druhá moja prosba o radu - rozmýšľala som, že kuchyňu vystriekam biolitom, lebo teda neviem čo iné robiť, no nemám s tým žiadne skúsenosti - čítala som, že biolit sa dá zmyť, teda keď vystriekam kuchyňu, myslíte že bude stačiť, keď potom zmyjem pracovné plochy, stoly, lavicu a tak? A čo riad, postačí, ak ho budem mať zatvorený v skrinkách? A posledná vec - rastliny predpokladám čo mám v kuchyni, musím pred aplikáciou vyniesť do inej izby? Prepáčte toľko otázok, ale naozaj s tým nemám skúsenosti, som z nich už naozaj zúfalá a v strese neustále, stále len pozerám po stenách, či tam niečo nesedí, bojím sa aj jesť čokoľvek, no proste hrôza.
Ďakujem vám všetkým za prípadné rady.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskooo1987
7. aug 2020

Ojojoj... u nás to skončilo vysťahovanim manželky s deťmi k svokre na pár dni, vyhodením avsetkych potravín vyhodením veľkého množstva oblečenia a následným niekoľkonásobným totálnym vystriekanim bytu biolitom(asi 5roznych sprajov)... tie svine boli všade... ešte aj horalky prederavili a vošli dnu...

maris5
7. aug 2020

Ja som jeden silvester travila, vyhadzovanym potravin a umyvanim skriniek pullirapidom. A hajzel jeden vychadzal z pernikoveho srdca, co sme mali na stene